Търсенето върна 9 резултата

от gorco
10 Дек 2009, 11:10
Форум: Предавател Македонија
Тема: Мокности на Македонските предаватели
Отговори: 52
Преглеждания: 18278

Re: Мокности на Македонските предаватели

Све ќе им се врати на проклетите Ѓупци низ нос... и за прогонот , и за убиствата, и за името и за ветото (прво и второ).

Сеа треба ПРЕДАВАТЕЛСКА БАЗА да поставиме на Богорододица или можеби е и подобро на Зеленбрег на Кожуф - цел ЕТЕР да им го преплавиме во Северна Грција / Егејска Македонија.
от gorco
04 Дек 2009, 09:04
Форум: Предавател Македонија
Тема: Мокности на Македонските предаватели
Отговори: 52
Преглеждания: 18278

Re: Мокности на Македонските предаватели

да да и тоа да им го видиш лицето на оние грчките с**** кога слушаат From the heart of Skopje - the capital of Macedonia!
:Happy
:D
от gorco
09 Ное 2009, 16:11
Форум: Предавател Македонија
Тема: Мокности на Македонските предаватели
Отговори: 52
Преглеждания: 18278

Re: Мокности на Македонските предаватели

Да ти кажам право, радиово ме изненадило...

штета само во Грција (егејска македонија) сум го носел... кој знае шо ќе ме изненади во остатоков од соседството :D
от gorco
27 Окт 2009, 16:17
Форум: Предавател Македонија
Тема: Грчко радио во Скопје
Отговори: 8
Преглеждания: 7113

Re: Грчко радио во Скопје

епа сеа ... како беше она - Скопско и се е можно! :D :D :D Јас на пример кога се качив на планинарскиот дом Љуботен - на Шара, над Вратница и Старо Село е тоа... фаќав ГР Телестет грчката мрежа од времето, незнам сега како ли се вика.... а имаше само 1600 м. надморска висина. Свашта има по планиниве...
от gorco
26 Окт 2009, 09:37
Форум: Предавател Македонија
Тема: Грчко радио во Скопје
Отговори: 8
Преглеждания: 7113

Re: Грчко радио во Скопје

Не треба да ве чуди, грчки радија се фаќаат јужно од Водно, т.е. од Велес.

Исто така македонско радио 1 програма се фаќа и во северна Грција, на 93,3 ФМ ми се чини. Инаку Касториа е Костур.
от gorco
26 Окт 2009, 09:34
Форум: Предавател Македонија
Тема: Радио за култура
Отговори: 2
Преглеждания: 3202

Re: Радио за култура

Здраво,

јас колку што знам и слушам радио - такво нешто во Македонија нема.
от gorco
26 Окт 2009, 09:15
Форум: Предавател Македонија
Тема: Мокности на Македонските предаватели
Отговори: 52
Преглеждания: 18278

Re: Мокности на Македонските предаватели

Да да апсолутно си во право.. со тоа што ако не грешам и во Кавадарци 104,2 ФМ е Антента... И да македонско радио 1 можеби беше 93,3 ФМ. Исто така пред неколку години на истото место се случи да ми фаќа кристално н1 106,9 ФМ (од П. Шапка) Антена со РДС дури... пријатно бев изненаден (за жал само на ...
от gorco
22 Окт 2009, 15:25
Форум: Предавател Македонија
Тема: Мокности на Македонските предаватели
Отговори: 52
Преглеждания: 18278

Re: Мокности на Македонските предаватели

Епа доколку би имало предаватели на Солунска Глава за радио и телевизија, сигурно е дека би се фаќале наши програми и во соседните земји. Инаку од искуство сум заприметил дека Антена 5 се фаќа после Солун (на обилколниот пат) на 104,2 Фм ако не лажам, а исто така на Халкидики се фаќаат и македонско ...

GO_TO_SEARCH_ADV