Търсенето върна 94 резултата

от Георги01
08 Авг 2018, 22:37
Форум: Предавател Македонија
Тема: Спортска телевизиja во Македониja
Отговори: 4
Преглеждания: 356

Re: Спортска телевизиja во Македониja

nvr написа:Здравейте?Някой знае ли има ли в Македония спортска телевизиjа?


Имаше до пред 10 години, се викаше спорт 4 ама пропадна бидејки сопственикот на телевизијата не ги плаќаше вработените и му работеа за без пари со месеци и на крај си заминаа сите.
от Георги01
08 Авг 2018, 22:35
Форум: Предавател Македонија
Тема: МТВ2
Отговори: 5
Преглеждания: 357

Re: МТВ2

нема за жал ништо на македонски иако е македонска телевизија :(
от Георги01
30 Авг 2017, 23:26
Форум: Сателитни програми
Тема: HellasSat3 / 39E
Отговори: 82
Преглеждания: 9481

Re: HellasSat3 / 39E

HelasSAT 2 работи все още?
от Георги01
24 Дек 2016, 14:06
Форум: Предавател Македонија
Тема: Блгарски радиа се приемат во Македонија а кои МК радиа се пр
Отговори: 89
Преглеждания: 30925

Re: Блгарски радиа се приемат во Македонија а кои МК радиа се пр

Не верувам дека Пелистер е 10kW, мислам дека е 1 или 2 kW преку сила. Пишувајте тука на македонски јазик оти ова е делот од форумот наменет за Македонија.
от Георги01
14 Юли 2016, 13:59
Форум: Предавател Македонија
Тема: Цифровизация в БЮРМ.
Отговори: 149
Преглеждания: 27271

Re: Цифровизация в БЮРМ.

tonimak написа:http://www.jpmrd.gov.mk/wp-content/uploads/2015/04/Screenshot_2.png пак идва време за метрови антени

Интересно е ова, нели сега МРД има целосно покривање со сигнал во Македонија, зошто им се овие нови VHF предаватели кога на истите локации имаат поставено UHF предаватели ?
от Георги01
08 Окт 2015, 21:33
Форум: КВ, ДВ, СВ и радиолюбители
Тема: Още по-дълги вълни
Отговори: 5
Преглеждания: 1662

Re: Още по-дълги вълни

gat3way написа:Изображение


От къде мога да го взема този софтуер?

Как радио приемник, полезваш sound card a като антена голяма тел?
от Георги01
26 Авг 2015, 17:22
Форум: Предавател Македонија
Тема: Блгарски радиа се приемат во Македонија а кои МК радиа се пр
Отговори: 89
Преглеждания: 30925

Re: Блгарски радиа се приемат во Македонија а кои МК радиа с

ozren69 написа:Е па можно е преди 25-27 години съм хващал и македонската телевизия в Плевен от Туртел на 11 и 22 к., ама сега не може да се лови.По интересното е че сигнала на 96,5 mHz го има всеки път на това място.

Аха значи нема покритие во цел град, туку едно место од градот?
от Георги01
23 Авг 2015, 16:50
Форум: Предавател Македонија
Тема: Кaкво бидна со Мобифон ?
Отговори: 0
Преглеждания: 1376

Кaкво бидна со Мобифон ?

Оваа година бев на одмор во Бугарија на црно море, не сум бил подолг переод. Приметив дека оние големи антени кои беа обесени по балкони и покриви од згради за аналогна мобилна телефонија ги немаше. Што се случи со нив? Говорам за NMT450i
от Георги01
11 Юли 2015, 15:45
Форум: DX-приемане
Тема: Re: Първият ден на спорадичните приемания.
Отговори: 450
Преглеждания: 53963

Re: Първият ден на спорадичните приемания.

popovp,
имате видео запис?
от Георги01
31 Май 2015, 22:39
Форум: DX-приемане
Тема: DAB приеми - на Балканите и другаде.
Отговори: 178
Преглеждания: 24749

Re: DAB приеми - на Балканите и другаде.

За това e-sporadic има само аналогови телевизии, а на цифрови няма

Edit: Георги
Премахнат ненужен цитат на предходен пост
от Георги01
31 Май 2015, 03:03
Форум: DX-приемане
Тема: DAB приеми - на Балканите и другаде.
Отговори: 178
Преглеждания: 24749

Re: DAB приеми - на Балканите и другаде.

но и самият цифров режим е по-лош за разпространение.
от Георги01
04 Май 2015, 01:00
Форум: DX-приемане
Тема: Re: Впечатления от чужбина
Отговори: 292
Преглеждания: 57539

Re: Впечатления от чужбина

BoskoIgic с каква антена и приемник го фати сигналот ?
от Георги01
14 Апр 2015, 01:59
Форум: КВ, ДВ, СВ и радиолюбители
Тема: КВ -13, 16, 19, 22, 25, 31, 41, 49 м.
Отговори: 629
Преглеждания: 50094

Re: КВ -13, 16, 19, 22, 25, 31, 41, 49 м.

Слуша някой Radio Black Arrow на 6,925KHz ?


Изображение
от Георги01
13 Апр 2015, 18:17
Форум: Телевизия
Тема: Сръбските DVB-T2 мултиплекси
Отговори: 4490
Преглеждания: 270294

Re: Сръбските DVB-T2 мултиплекси

Кога/која година си фатил сигнал на РТС на 8 канал VHF ? Јас имам скенирано но немам фатено никаков канал уште пред 7-8 години. Од која локација си го фатил сигналот?

Edit: Георги
Премахнат ненужен цитат на предходен пост
от Георги01
10 Фев 2015, 00:14
Форум: КВ, ДВ, СВ и радиолюбители
Тема: БНР 1 Хоризонт - СВ 576 kHz
Отговори: 174
Преглеждания: 15043

Re: БНР 1 Хоризонт - СВ 576 kHz

По тази причина и мощните предаватели, които се използват за национално покритие на средни вълни, винаги оперират на честоти в долната половина на СВ обхвата - 540 kHz - Kosuth Radio, 549 - Украинско радио, 558 - Romania Actualitati, 576 - Хоризонт, 639 - Cro Plus, 702 - TRT (вече не работи), 810 -...
от Георги01
31 Яну 2015, 10:55
Форум: КВ, ДВ, СВ и радиолюбители
Тема: КВ -13, 16, 19, 22, 25, 31, 41, 49 м.
Отговори: 629
Преглеждания: 50094

Re: КВ -13, 16, 19, 22, 25, 31, 41, 49 м.

LZ2GPB написа:За Windows: RX-SSTV или MMSSTV. :Drunk

Благодаря за програмите. Има ли някаква програма, която поддържа цифров SSTV?
от Георги01
30 Яну 2015, 17:01
Форум: КВ, ДВ, СВ и радиолюбители
Тема: КВ -13, 16, 19, 22, 25, 31, 41, 49 м.
Отговори: 629
Преглеждания: 50094

Re: КВ -13, 16, 19, 22, 25, 31, 41, 49 м.

gat3way, qsstv я намерих само за linux :( дали я има и за windows ?
от Георги01
28 Яну 2015, 19:46
Форум: КВ, ДВ, СВ и радиолюбители
Тема: КВ -13, 16, 19, 22, 25, 31, 41, 49 м.
Отговори: 629
Преглеждания: 50094

Re: КВ -13, 16, 19, 22, 25, 31, 41, 49 м.

gat3way от къде мога да я снимам тя SSTV и RTTY програма, която ползваш?

GO_TO_SEARCH_ADV