МУЗИКА или ВОДЕЩИ?

Вие питате - ние отговаряме
Аватар
Dreamwave`
Нов
Нов

МУЗИКА или ВОДЕЩИ?

Мнениеот Dreamwave` » 10 Май 2006, 08:48

Здравейте, на фона на всичко, което се излива в българския радио ефир поне за мен се отркоява една не много радостна тенденция - повечето радиостанции разчитат на 20-30 CHR заглавия, ниски цени за реклама и... никаква оригиналност от страна на водещи - това ли наистина трябва да представлява едно радио в 21 век?
Има ли според вас радиа в България, които за своя рейтинг разчитат именно на водещите си, а не толкова на музиката?
.. dream on ...
ico_pol
1000+
1000+

МУЗИКА или ВОДЕЩИ?

Мнениеот ico_pol » 10 Май 2006, 09:15

Послушвал съм някои водещи (или поне се изтипосват за такива) радиа и честно казано...точно водещите като че ли попреебават нещата. Е, разбира се и късата плей листа. Това да ти пускат на час и половина три пъти едно парче е повече от тъпо, да не кажа малоумно. Но това водещия да ти ръси някакви малоумщини и да се гъзари в ефир: е, моля, ама всички ли радиа трябва да се за някакви напъпили тийнове!? Хубаво, да има лигави водещи за дечурлигата, ама да има и свестни, като за по зрели в диапазона над 20. Прави ми впечатление, че всичко се цели в децата (11-18), а тая целева аудитория е можеби една от най-нископокупателните. Е, гати логиката имат хубавите ни радиа. Е, за това, който е по границата и може да хване нещо скопосно от съседите да го слуша, пък разните ни набедени патриоти да му опоненстват как така не слуша "прекрасните" ни радиица, а слуша тия пропаднали съседски. :mad:
Аватар
ценител
100+
100+

МУЗИКА или ВОДЕЩИ?

Мнениеот ценител » 10 Май 2006, 09:31

Аз лично винаги съм се чудел защо в едно музикално радио трябва да се разчита на водещи и да досаждат с куп излишни приказки. Разбирам да има новини, хайде в краен случай и сутрешен блок (Но повечето наистина са направени непоносимо лигаво и дразнещо), но да ми плямпат и следобедите...тъпо. :bored:
url=http://soulfm.stationplaylist.com]Music For The Soul[/url]
Beautiful Music
10000+ Oldies
Anonymous

МУЗИКА или ВОДЕЩИ?

Мнениеот Anonymous » 10 Май 2006, 09:44

АРЕ СТИГА ВЕ МНОГО ВИ РАЗБИРАТ ТИКВИТЕ НА ВАС КАК СЕ ПРАВИ РАДИО ТАКА Е НА ВСЯКЪДЕ ПО СВЕТА !!! кат искате нещо по интересно що не го направите
ico_pol
1000+
1000+

МУЗИКА или ВОДЕЩИ?

Мнениеот ico_pol » 10 Май 2006, 09:56

Дай ми 50000 лева и лиценз, да речем за Свищов и си готов. Може и за Троян. Все ще се намери някое компетентно техническо лице, което да ме въведе в основните неща, както и да работи за мен. И бас ловя, че радиото ще е много по-добре от Лиани, да речем! :wink:
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

МУЗИКА или ВОДЕЩИ?

Мнениеот ЖОРО » 10 Май 2006, 10:25

Ти па тръгна с Лиани да се сравнаваш !!!! хахахахахахааа СЕЛО умно Село красно !!!!!

ужас :alabala: :alabala: :alabala: :alabala: :alabala: :alabala:

50000лв са малко !!! вих за 300 000 става !!!
:( :vikam:
sewer
100+
100+

мнение

Мнениеот sewer » 10 Май 2006, 10:55

радио без водещи /говор/ не е радио! Против празните приказки съм, същот ака съм против това да се казва само чухте........ ще чуете.........., поздравете се на тел.................................
ico_pol
1000+
1000+

МУЗИКА или ВОДЕЩИ?

Мнениеот ico_pol » 10 Май 2006, 11:01

Мисълта ми е, не толкова, да няма водещи, колкото, че некачествено си правят предаванията повечето. Просто...като почнат да се лигавят, все едно само някакви тинейджърчета ги слушат. Ужас! За това и предпочитам музикални радиа, просто защото това, което съм слушал не ме удовлетворява от към водещи.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

МУЗИКА или ВОДЕЩИ?

Мнениеот ЖОРО » 10 Май 2006, 11:37

еми да ти кажа тея които слушат радио са на предимно от 12-22/3 години а другите предимно си гледат ТВ като мен аз радио не слушам !!!
Anonymous

МУЗИКА или ВОДЕЩИ?

Мнениеот Anonymous » 10 Май 2006, 12:01

Жоро, в голяма грешка си. Не си изобщо наясно с функциите на радиото и телевизията. Но както и да е.
sewer
100+
100+

жоро

Мнениеот sewer » 10 Май 2006, 12:06

като не слушаш радио не взимай отношение по темата!
Аватар
ogibo
1000+
1000+

МУЗИКА или ВОДЕЩИ?

Мнениеот ogibo » 10 Май 2006, 18:38

[quote=""ЖОРО""]еми да ти кажа тея които слушат радио са на предимно от 12-22/3 години а другите предимно си гледат ТВ като мен аз радио не слушам !!![/quote]Извинявай ама моята работа е свързана с пътуване и нямам много време за ТВ.Благодаря все пак че ме подмлади с 10 години. :oops:
Аватар
the_heaven
500+
500+

МУЗИКА или ВОДЕЩИ?

Мнениеот the_heaven » 10 Май 2006, 19:02

Изобщо не мога да разбера защо се водят такива безсмислени спорове - свят голям, хора всякакви. Затова си има формати като CHR и News/Talk, за да може да се угоди на всякакъв вкус.
Кой както си го направи живота! На който не му харесва - да се изнася!
Anonymous

МУЗИКА или ВОДЕЩИ?

Мнениеот Anonymous » 10 Май 2006, 19:20

[quote=""the_heaven""]Изобщо не мога да разбера защо се водят такива безсмислени спорове - свят голям, хора всякакви. Затова си има формати като CHR и News/Talk, за да може да се угоди на всякакъв вкус.[/quote]

Evala, vze mi dumite ot ustata ;-)
A zavistlivite psevdojurnalisti ot informacionnite lideri ako sprat da zavijdat na kolegite ot music stations 6te e mnogo dobre ;-)
crimson

МУЗИКА или ВОДЕЩИ?

Мнениеот crimson » 10 Май 2006, 23:33

Е, това не прилича на спор, по скоро на дискусия. На всички са ни омръзнали творческите напъни и интонации на водещите в някои тийнейджърски радиостанции. Въпреки това си ги слушаме и от време на време сканираме банда :D Лично моят вкус от време на време се проявява и в двете крайности, зависи от настроението ми, затова предпочитам да има станции от всички видове.
Венко

МУЗИКА или ВОДЕЩИ?

Мнениеот Венко » 11 Май 2006, 11:42

Аз предпочитам радиа с водещи.За мен радио без водещи е просто аудиоканал излъчващ музика.Пример мога да дам с Ретро радио и Радио 1.Идвете пускат хубава музика (която е по вкуса ми) ,но предпочитам Ретро радио защото има водещи и предавания.В близкото минало в програма Хоризонт имаше страхотни водещи.Спомням си Петко Георгиев и Георги Папакочев ,които заедно с екипите си правеха перфектно предаването 12+3.Сега голяма част от радиата разчитат предимно на музиката а предаванията са им слаби,еднообразни и скучни или за по лесно въобще ги няма.
Аватар
MasterBoy
100+
100+

МУЗИКА или ВОДЕЩИ?

Мнениеот MasterBoy » 11 Май 2006, 13:38

Аз предпочитам радиа само с музика, но не отказвам да слушам радиа по които има хубави и интересни предавания.
img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/6/nvidia2.png[/img]
Extra Media LTD. System Administraotr & Support.
crimson

МУЗИКА или ВОДЕЩИ?

Мнениеот crimson » 11 Май 2006, 22:00

[quote=""Венко""]Аз предпочитам радиа с водещи.За мен радио без водещи е просто аудиоканал излъчващ музика.Пример мога да дам с Ретро радио и Радио 1.Идвете пускат хубава музика (която е по вкуса ми) ,но предпочитам Ретро радио защото има водещи и предавания.В близкото минало в програма Хоризонт имаше страхотни водещи.Спомням си Петко Георгиев и Георги Папакочев ,които заедно с екипите си правеха перфектно предаването 12+3.Сега голяма част от радиата разчитат предимно на музиката а предаванията са им слаби,еднообразни и скучни или за по лесно въобще ги няма.[/quote]

Съгласен съм, ако водещият наистина е професионалист и не се натрапва наистина съм за радиостанциите с водещи! И аз слушам много Ретро радио, ама сутрин от време на време ми писва и сканирам банда! Нищо прекалено не е хубаво...
HellMad
Нов
Нов

МУЗИКА или ВОДЕЩИ?

Мнениеот HellMad » 14 Май 2006, 14:30

[q Прави ми впечатление, че всичко се цели в децата (11-18), а тая целева аудитория е можеби една от най-нископокупателните. Е, гати логиката имат хубавите ни радиа.

Принципно логиката е много ясна! Като вземеш на работа някой 11 клас му даваш 100 лв на месец, слушат го да речем 30 хил души, става известен и ръси какви ли не малоумни прикаски в ефир. Веднага се сещам за Христо Райков(Радио "Екстрийм") и вълшебния му буркан! А относно оригиналнноста на радио водещите, има ги и такива, които в своята оригиналност направо прекаляват. Радио "Ултра" например, макар че имат сериозна аудитория точно поради тази причина! :lud:
ащото животът е прекалено кратък за обикновена музика !
Anonymous

МУЗИКА или ВОДЕЩИ?

Мнениеот Anonymous » 14 Май 2006, 15:01

[quote=""HellMad""][q Прави ми впечатление, че всичко се цели в децата (11-18), а тая целева аудитория е можеби една от най-нископокупателните. Е, гати логиката имат хубавите ни радиа.

Принципно логиката е много ясна! Като вземеш на работа някой 11 клас му даваш 100 лв на месец, слушат го да речем 30 хил души, става известен и ръси какви ли не малоумни прикаски в ефир. Веднага се сещам за Христо Райков(Радио "Екстрийм") и вълшебния му буркан! А относно оригиналнноста на радио водещите, има ги и такива, които в своята оригиналност направо прекаляват. Радио "Ултра" например, макар че имат сериозна аудитория точно поради тази причина! :lud:[/quote]

a ti si 4ast ot negramotnoto pleme, dava6to nekompetentno mnenie :x

Назад към