За и против онлаин радиостанциите ?

Вие питате - ние отговаряме
LPZ

Мнениеот LPZ » 25 Май 2006, 17:42

Какво се пе4ели и какво се губи от едно такова на4инание ?Споделете вашето мнение>? :wink:
Аватар
electronics
Нов
Нов

Мнениеот electronics » 25 Май 2006, 18:07

Ами то лошо няма, но ако он лайн станцийте рапочнат да изместват радиостанциите започва да не ми харесва. Предпочитам да слушам едно радио директно по ефира, отколкото по кабела. Незнам, просто сигнала на радиостанция можеш да го уловиш навсякъде с най прост применик напълно безплатно, докато с интернета нещата се усложняват. Пък защо да усложняваме нещата излишно.
Аз не виждам къде е предимството на онлайн пред радиостанциите :wink:

Вълните завинаги! :lol:
img]http://drmelectronics.hit.bg/UB.JPG[/img] Изображение
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 25 Май 2006, 18:09

Сам си си отговорил и в отговора си личи, че няма как едното да измести другото :wink:
Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 26 Май 2006, 22:53

Поне в България някои радиостанции, които имат и ефирно излъчване, гледат да си пуснат и онлайн такова, за да могат да ги слушат и в градовете, където нямат покритие.
Венко

Мнениеот Венко » 27 Май 2006, 12:22

Аз съм естествено ЗА онлайн радиото.Моята прогноза е за бъдещо бурно развитие не само на радиото но и на телевизията излъчващи през интернет.А как да съм против като виждам ,че чрез излъчванията си по интернет станциите печелят още повече слушатели и стават по популярни.Например имам доста познати които почти не слушат ефирно радио,но с удоволствие слушат онлайн станции докато работят пред компютъра.Според мен двата вида излъчване,ефирно и по интернет взаимно се допълват като се разширява обхвата на радиостанциите а и се задоволяват капризите на слушателите ,които едни предпочитат ефира а други онлайн.Аз лично в къщи доста често слушам радио от интернет заради голямото разнообразие от български и чужди станции,но навсякъде където съм на път или на отдих в планината слушам естествено ефирните радиа.
Аватар
phoogle
Нов
Нов

Мнениеот phoogle » 27 Май 2006, 23:18

Като гледам какво се случва тези месеци и еднообразието, което обхваща ефира, бих казал (написал), че съм и с двете ръце за "он-лайн" радиостанциите :da: .
Но на този етап не съм убеден, че има такова явление като онлайн радиостанции, по простата причина, че едва наскоро почнаха да се правят проекти в тази посока (като: Тангра, Joy, FFM Highway) и поради факта, че пускането на музика не те прави радио... все пак една медия трябва да отправя "послания".
Плюс в цялата ситуация е възможността да слушаш радиостанции, които не се излъчват в твоя регион. Благодарение на интернет слушам: RFI България, BBC World Service, Ретро радио..., които реално погледнато едва ли някога ще станат част от все по-абсурдния CHR ефир. Плюс е и възможността реално да се знае колко е аудиторията на една радиостанция, а това значи и по-реални реклами (т.е. по-качествени програми), но както си знаем в България действат "български закони" и ръката на бюрокрацията рано или късно докопва всеки... и това последното е за мен минусЪ в цялата работа. :vava:
ашето МНЕНИЕ е тук!
radiomaniak

Мнениеот radiomaniak » 28 Май 2006, 15:07

Твърдо съм за интернет радиото. За чужбина това е единственият начин да чуеш българска реч и да кефиш. Слушам предимно Ретро и Тангра, но лошото е че прекъсва връзката може би поради натоварване на трафика. Все пак от мен не могат да спечелят с рекламите които се излъчват, но си струва да има повече и повече on line радия.
Аватар
az.com
100+
100+

Мнениеот az.com » 28 Май 2006, 18:04

Определено съм ЗА Интернет радиата но в БГ няма законови разпоредби за подобен вид "медия" . Няма и пазар а щом няма пазар няма и пари :) и така всяко ИНТЕРНЕТ РАДИО е пиратско защото едва ли ще може да си позволят да плащат за музиката. Ако има преференциални цени или някакви бартери за Интернет радиата и естествено СЕМ и НСРТ не се месят по никакав начин там Интернет радиото ще бъде лидер поне в музикално програмна схема. Интернет = свобода ... но не и в БГ :sorry:
Единствените радиа за които предполагам, че ползват лицензирана музика са е-моушан и ФФМ но защото се пускат от Хот ФМ но не съм сигурен дали плащат и те ...
4 часа модерен фолк и супер хитове - ХИТ РАДИО УЛТРА

http://www.radioultra.biz ..:::::...... http://www.radiovega.biz
>>> http://radioultra.tk/ <<<

Слушай новото РАДИО3 Хитове и евъгрийн!
RADIO3 - http://www.radio-3.net
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 28 Май 2006, 20:36

[quote=""phoogle""]Като гледам какво се случва тези месеци и еднообразието, което обхваща ефира, бих казал (написал), че съм и с двете ръце за "он-лайн" радиостанциите :da: .
Но на този етап не съм убеден, че има такова явление като онлайн радиостанции, по простата причина, че едва наскоро почнаха да се правят проекти в тази посока (като: Тангра, Joy, FFM Highway) и поради факта, че пускането на музика не те прави радио... все пак една медия трябва да отправя "послания".
Плюс в цялата ситуация е възможността да слушаш радиостанции, които не се излъчват в твоя регион. Благодарение на интернет слушам: RFI България, BBC World Service, Ретро радио..., които реално погледнато едва ли някога ще станат част от все по-абсурдния CHR ефир. Плюс е и възможността реално да се знае колко е аудиторията на една радиостанция, а това значи и по-реални реклами (т.е. по-качествени програми), но както си знаем в България действат "български закони" и ръката на бюрокрацията рано или късно докопва всеки... и това последното е за мен минусЪ в цялата работа. :vava:[/quote]
А ти от кой град си, че не си написал?
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 29 Май 2006, 11:21

Интернет радиата са хубава работа, но да не забравяме, че все още бързата и евтина връзка е лукса в не малка част от страната. Когат направят достъпна връзка, която да ти позволява да слушаш нормално качество 128kbps, като същевременно сърфираш без да се замисляш какво да отваряш, за да не ти буферира програмата, тогава можем да горовим за слушане на интернет радио. Иначе...трудна работа за тези извън областните градове, че и в някои от тях. Лично за мен интернет радиото е начин да чуя нещо рзлично от родната ни действителност. Почтни не слушам български програми, когато имам такава възможност, просто защото не се отличават кой знае какво от ефирните, или пък ако се отличават не са мой тип.
И все пак ефира си е ефир! Кога ще слушам Digitally Imported на вилата ми или някъде сред природата!? :)
I-net Pirate
Нов
Нов

Мнениеот I-net Pirate » 03 Юни 2006, 17:34

Онлайн радиото е нещо много хубаво.Радиото може да се слуша от Цяла БГ!!!Което е предимство за тея градове в които едно радио няма обхват и си го слушат по нета :da:
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Мнениеот predavatel » 04 Юни 2006, 00:53

Не точно в цяла БГ, а единствено пред компютъра. За слушане навън трябват "само" лаптоп с тунер и място с WiFi достъп ...
Аватар
electronics
Нов
Нов

Мнениеот electronics » 04 Юни 2006, 14:18

[quote=""I-net Pirate""]Онлайн радиото е нещо много хубаво.Радиото може да се слуша от Цяла БГ!!![/quote]

:D :D :D :D :D Я помисли пак :x
Аватар
the_heaven
500+
500+

Мнениеот the_heaven » 04 Юни 2006, 14:22

Айде стига де, човека имаше предвид, че няма териториални ограничения, за да се слуша интернет радио. Може да се слуша и в Бангладеш и в Ню Йорк, но пък условието е да имаш компютър и добра връзка
Кой както си го направи живота! На който не му харесва - да се изнася!
Zen
1000+
1000+

Мнениеот Zen » 05 Юни 2006, 02:06

Напоследък второто не е задължително условие. Справки - AAC+ ;)
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 05 Юни 2006, 22:41

...и евтина връзка! В тоя ред на мисли, в малките градове, където няма голям избор на радиа често интернета е доста скъп. Така, че...плюсовете за тоя тип радиа си остават за столицата и по-развитите в комуникационно отношение градове. Ела ми слушай в Троян on-line радио при 10 за 200MB (май 2GB беше 60 лева при по-добрия доставчик). Остава да стискаш зъби да работиш за по-добри пари и да има ADSL, защото тия местни доставчици могат само да те скубят и да ти дават едно голямо НИЩО! А, грешка! И сървър, ама до кога ли ще ги има тия...
Zen
1000+
1000+

Мнениеот Zen » 06 Юни 2006, 06:30

Което ми напомня, че през 99-та плащах в Сливен $20 за едва и не повече от 1 килобайт в секунда интернет. Спомням си как с GetRight засичах некви остващи часокве докато се смъкне RealPlayer ;) Все пак комуникациите стремглаво напредват, което е нещо.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 06 Юни 2006, 12:15

[quote=""krassyo""]Което ми напомня, че през 99-та плащах в Сливен $20 за едва и не повече от 1 килобайт в секунда интернет. Спомням си как с GetRight засичах некви остващи часокве докато се смъкне RealPlayer ;) Все пак комуникациите стремглаво напредват, което е нещо.[/quote]
Да, ама в Сливен все още най-добрият доставчик си остават БТК. Другите ти предлагат връзки от типа на 25-30 К (няма и толкова понякога).
Аватар
MasterBoy
100+
100+

Мнениеот MasterBoy » 06 Юни 2006, 14:13

[quote=""ico_pol""]...и евтина връзка! В тоя ред на мисли, в малките градове, където няма голям избор на радиа често интернета е доста скъп. Така, че...плюсовете за тоя тип радиа си остават за столицата и по-развитите в комуникационно отношение градове. Ела ми слушай в Троян on-line радио при 10 за 200MB (май 2GB беше 60 лева при по-добрия доставчик). Остава да стискаш зъби да работиш за по-добри пари и да има ADSL, защото тия местни доставчици могат само да те скубят и да ти дават едно голямо НИЩО! А, грешка! И сървър, ама до кога ли ще ги има тия...[/quote]

Тука си прав, в София интернета вече е къде къде по-силен а в провинцията лично съм се убедил на невероятните 10-тина килобайта в секунда за 30-40 лева на месец при LAN който 1 ден го има и 1 месец го няма.

Иначе има смисъл от Интернет радиата, тъй като и те се слушат и предлагат в повечето случай добро качество на звука и разнообразие в сравнение с местните "хитови" радиа.
img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/6/nvidia2.png[/img]
Extra Media LTD. System Administraotr & Support.
Аватар
electronics
Нов
Нов

Мнениеот electronics » 06 Юни 2006, 16:34

Use this Изображение :da:

Назад към