XAPEСBATE ЛИ РАДИО ХОТ ФМ?

Вие питате - ние отговаряме
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 26 Май 2006, 12:31

-6
Последна промяна 1 на deni, променена общо 30 пъти
Изображение
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 26 Май 2006, 12:54

НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
Spoken
100+
100+

Мнениеот Spoken » 26 Май 2006, 14:12

На мен музиката ми харесва, програмата (водещи) горе-долу, звук - никак. Нямаше да е зле едно подобно радио да се прави с повечко пари... просто в момента се усеща, че заради "обстоятелствата" нито звукът е възможно най-добър, нито екипът (все пак не всички професионалисти работят само за идеята, без да е възможно най-добре "подПЛАТЕНА" :wink: ). Иначе форматът е с перспектива.
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 26 Май 2006, 15:56

Tova radio ima edin ot naj-skupite procesori v bulgaria. Zvukat mu v sofia e tochno kato za takuv format radio.
Az predi vreme sum chel takava tema pak - maj beshe za radio fresh - tezi dve radia imat zvuk za chr radiostancii - kompresiran i razmazan.
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 26 Май 2006, 16:34

А на Хот ФМ е айде да не говорим глупости ,ако ще да имат и пре скъп процесор това не се вижда звучът твурде тъпо ,скучно !!!
Хубав звук има Радио 1 и Jazz FM и Радио ФМ+
Spoken
100+
100+

Мнениеот Spoken » 26 Май 2006, 16:45

[quote=""Anonymous""]Tova radio ima edin ot naj-skupite procesori v bulgaria. Zvukat mu v sofia e tochno kato za takuv format radio.
Az predi vreme sum chel takava tema pak - maj beshe za radio fresh - tezi dve radia imat zvuk za chr radiostancii - kompresiran i razmazan.[/quote]
Да, само че в момента "Фреш" вече звучат 100 пъти по-добре от "Хот". :wink:

Плюс това аз не знам как техниката може да се развива и върхи само напред, а дадено радио да не иска да се възползва от позволения ресурс, за да удовлетвори и "по-капризните" слушатели. Ако искат да се чуват добре само в автомобили с кофти оборудване, или пък на всяка цена да покрият по-голям периметър... ОК, но все пак губят поне толкова, колкото евентуално печелят.

А да не говорим, че имаше една тема свързана с NRJ си мисля, и пак ставаше въпрос за звук, на което представител от "Хот ФМ" беше отговорил "е, това не можем да си го позволим"... така че аз предпочитам да навлезе някоя сериозна и финансово стабилно обезпечена радио-група, отколкото да продължаваме да сме свидетели на "БеГе напъните". :da: :wink:

... и за да не съм голословен:
[quote=""radiator""]Da, za 8500 i az sum saglasen. Izobshto Orban dosta se promeniha ot 8400 nasam:)

A za borosport, nie sme s po-malkata omnia, omnia 3 - okolo 8 000 lv s dds e cenata v bulgaria. 5-cata i 6-cata sa savsem drug klas ustrojstva, no za sajalenie za momenta ne sa po nashite vazmojnosti.[/quote]

... е, нека изчакаме някой, който може да си позволи най-доброто!! Например такива наистина са световната верига "NRJ":
[quote=""andrew""]Ne moga da razkrivam firmeni taini, no ne sme s omniq, s neshto mnogo po-dobro, v momenta na pazara!
za ceni - vij tyk:

tova e nai-dobroto ot omnia v momenta:

http://www.bswusa.com/proditem.asp?item=OMNIA6EXIHDFM

a tova e za men pone nai-dobroto na PAZARA v momenta:

http://www.bswusa.com/proditem.asp?item=8500[/quote]
viewtopic.php?p=10803
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 26 Май 2006, 17:38

Aз никога не съм го слушал в Столицата,но във Враца и по интернет звукът е перфектен!
Изображение
Spoken
100+
100+

Мнениеот Spoken » 26 Май 2006, 17:40

Зависи и на какво ги слушаш. :wink: Колкото по-малки са ти колонките, толкова по-добре ще ти се струва, че се чуват. Или ако на слушалки... перфектно. :D

А относно интернет излъчването - добро е, спор няма, но досега не е измислена копресия, която да дава плътността и воъобще "аветнтичността" на звука, както mp3. MP3pro и AAC+ верно ти дават много чист, "кристален" звук, но се губи голяма доза от плътността му, от басите. Поне аз така усещам нещата. :wink:
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 26 Май 2006, 18:39

chovek kakvo govorish, az slusham v bmw 5-ca 2003-ta s firmeno audio i hot fm ima super dobar zvuk. sushto i fresh.
Spoken
100+
100+

Мнениеот Spoken » 26 Май 2006, 18:47

Е то просто няма какво да се спори - вече беше уточнено, че радио с подобен звук не звучи добре на големи колони... явно нещата не стоят така при малките (засега?). Но не може ли да се намери вариант, при който звукът да е ОК и в двата случая? Например мисля си имаме доста такива радиа - "ФМ+" (най-вече), NRJ и т.н., да не изброявам. А и да ви кажа - 100% съм сигурен, че звукът на "Фреш" е променен в скоро време - аз го забелязах преди 3-4 дни, не знам кога се е случило. Вече въобще не могат да се сравняват с "Хот ФМ" в София, защото вече си звучат съвсем нормално. Към момента само обсъжданите в тази тема са с техния си перфектен "размит звук"... :wink:
Spoken
100+
100+

Мнениеот Spoken » 26 Май 2006, 19:14

Ха! Явно аз наистина съм с много добро ухо. Звукът на "Фреш" наистина бил променен: http://freshfans.net/forums/index.php?showtopic=6161 ... Е?
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 26 Май 2006, 19:16

[quote=""Spoken""]Е то просто няма какво да се спори - вече беше уточнено, че радио с подобен звук не звучи добре на големи колони... явно нещата не стоят така при малките (засега?). Но не може ли да се намери вариант, при който звукът да е ОК и в двата случая? Например мисля си имаме доста такива радиа - "ФМ+" (най-вече), NRJ и т.н., да не изброявам. А и да ви кажа - 100% съм сигурен, че звукът на "Фреш" е променен в скоро време - аз го забелязах преди 3-4 дни, не знам кога се е случило. Вече въобще не могат да се сравняват с "Хот ФМ" в София, защото вече си звучат съвсем нормално. Към момента само обсъжданите в тази тема са с техния си перфектен "размит звук"... :wink:[/quote]

Aide stiga s tiq prostotii beeee - tiq se 4uvat perfektno, oniq sa e*ati ne6tastnicite, trebva da gi slu6a6 na tuner ot lev4e i t.n.
Kato ne ti haresva zvuka na dadena stanciq e mnooogo lesno - prosto ne q slu6ai! No ne, ako pyk ti haresva zvuka...ne ti haresva musicata, no ako pyk music te kefi, togava vode6tite sa gadni, ako pyk i te slu4aino stavat, zna4i ima mnoooogo reklami po radioto i taka, pak ne moje da ti se ugodi! Za tva nai-dobre djitka6 20398457845 mp3-ki na winampa u vas na PC pentium 2-ka ot 90-te i 6te umre6 ot keff, kyv zvuk 6e izvadi :lud:
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 26 Май 2006, 19:20

Хайде оставете звука на Хот ФМ! На който не му харесва - здраве да е.

Който се интересува от технически подробности, нямаме какво да крием:

Пренос от студиопо предавател: оптичен, формат ААС, 320 кб/с
Крайно устройство: Омния 3 турбо
Радиопредавател: Радио Електронни системи

Хайде стига сте писали - малки колони, големи колони, малки бюджети, високи бюджети.
Не познавам радио, което да има някакви амбиции и да е правило компромис точно с тази част, Хот ФМ мисли по същия начин, така както колеги от Фреш, Енерджи, Витоша.
Spoken
100+
100+

Мнениеот Spoken » 26 Май 2006, 19:22

[quote=""Anonymous""][quote=""Spoken""]Е то просто няма какво да се спори - вече беше уточнено, че радио с подобен звук не звучи добре на големи колони... явно нещата не стоят така при малките (засега?). Но не може ли да се намери вариант, при който звукът да е ОК и в двата случая? Например мисля си имаме доста такива радиа - "ФМ+" (най-вече), NRJ и т.н., да не изброявам. А и да ви кажа - 100% съм сигурен, че звукът на "Фреш" е променен в скоро време - аз го забелязах преди 3-4 дни, не знам кога се е случило. Вече въобще не могат да се сравняват с "Хот ФМ" в София, защото вече си звучат съвсем нормално. Към момента само обсъжданите в тази тема са с техния си перфектен "размит звук"... :wink:[/quote]

Aide stiga s tiq prostotii beeee - tiq se 4uvat perfektno, oniq sa e*ati ne6tastnicite, trebva da gi slu6a6 na tuner ot lev4e i t.n.
Kato ne ti haresva zvuka na dadena stanciq e mnooogo lesno - prosto ne q slu6ai! No ne, ako pyk ti haresva zvuka...ne ti haresva musicata, no ako pyk music te kefi, togava vode6tite sa gadni, ako pyk i te slu4aino stavat, zna4i ima mnoooogo reklami po radioto i taka, pak ne moje da ti se ugodi! Za tva nai-dobre djitka6 20398457845 mp3-ki na winampa u vas na PC pentium 2-ka ot 90-te i 6te umre6 ot keff, kyv zvuk 6e izvadi :lud:[/quote]

Нещо си в грешка, не е така... дори и в момента имам любимо радио, което ме удовлетворява почти изцяло, но не това е темата. А бих могъл да кажа, че ако не беше невъзможно да слушам качествено "Хот ФМ" по какъвто и да е начин, именно те щяха да са ми любимите. Аз съм просто слушател и изразявам мнение... ако е по-аргументирано отколкото на теб ти се харесва, това е твой проблем. :wink:
Spoken
100+
100+

Мнениеот Spoken » 26 Май 2006, 19:46

[quote=""radiator""]Хайде оставете звука на Хот ФМ! На който не му харесва - здраве да е.

Който се интересува от технически подробности, нямаме какво да крием:

Пренос от студиопо предавател: оптичен, формат ААС, 320 кб/с
Крайно устройство: Омния 3 турбо
Радиопредавател: Радио Електронни системи

Хайде стига сте писали - малки колони, големи колони, малки бюджети, високи бюджети.
Не познавам радио, което да има някакви амбиции и да е правило компромис точно с тази част, Хот ФМ мисли по същия начин, така както колеги от Фреш, Енерджи, Витоша.[/quote]
Всъщност никой не оспорва това... въпросът е, че може би има един "съществен фактор", който пречи това да се случва по-добре. Но така или иначе вие сте си осигурили честота, нека пазарът решава. :wink: И все пак практиката показва, че всички БГ радиа в един момент стават "повече или по-малко чужди", и тогава нещата си идват на местата. :wink:
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 26 Май 2006, 21:38

не проумявам защо спориш, мама му стара. такава ни е звуковата концепция. Като не ти се нрави - не ти се сърдим... на всеки просто му харесват различни неща.
А ти откъде знаеш какви са ни парите и от къде идват? Ние работим от няколко години с чужди партньори и това донякъде според мои приятели ни пречи, че не удовлетворяваме масовия български потребител, но така желаем да бъде.
Едно ще ти кажа, в света на чуждите, както ги наричаш, никой не те гледа чужд ли си какъв си, а дали ставаш... ние от много време работим с немски колеги, които доста си разбират от работата и след като имаме общ език, значи не сме за боклука.
В чужбина има хиляди ВОДЕЩИ радиа с такъв звук - така ни харесва, така му харесва на човекът от чужбина, който ни е правил настройката - това е.
А ако те интересува нещо за ставането на повече или по-малко чужди - :))) нямаме намерения да се продаваме, няма и такива изгледи. А за чуждото участие - то в Хот ФМ е от самото начало, просто сме счели за необходимо да играем 100% с българска фирма и да не се бием в гърдите - с две думи искаме по честния начин, пък ако много опре - ще дадем една пресконференция кои сме и за какво се борим.

Айде стига вече, дайте за нещо друго да си говорим...
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 26 Май 2006, 21:49

Програмата на радио ХОТ ФМ е много добра!Не знам какво сте се обидидили на РАДИАТОР.Големи тонрежисьори сте в тоя форум!
Изображение
Spoken
100+
100+

Мнениеот Spoken » 26 Май 2006, 21:55

Е ясно, вие си знаете най-добре за звука, към момента останахте единствените в БГ с такава концепция... да не вземете обаче след година-две да я проминете коренно, като закупите примерно по-нова техника, и да запеете друга песен... :wink: Времето ще покаже - аз все още съм твърдо убеден, че бихте могли да постигнете повече, и бихте го направили, стига да можехте... в края на краищата имаме за пример и по-горния цитат, който не аз съм написал. :wink:

И все пак, имам един неотговорен въпрос: ясно е, че такъв звук не би се понравил на хора с по-големи колони... това беше коментирано в други теми. Е защо трябва да се губят тези слушатели, които примерно ви слушат в къщи? Не може ли звукът да понася на хора, слушащи при всякакви "типични" обстоятелства?
nedovolnia

basi smotanoto radio e hot FM

Мнениеот nedovolnia » 26 Май 2006, 22:00

basi smotanoto radio e hot FM.. da se beha ponapanali da napraviat nqkva 4itava programa a ne da se se praat na nqkoi drugi.. a zvuka im v sof drun4i na tenekia.. iazuk im za optimoda...
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 26 Май 2006, 22:08

Спокен, най-малко ме интересува другите радиа какъв звук имат. Апаратурата ни е модел 2003-та, не мисля, че някой има кооой знае колко по-нова. А и в тези неща няма много нововъведения. ИМа 2 марки - Орбан и Омния.
Всеки си има своите предпочитания. Ето някакъв човек писал че слуша на марково кар-аудио и му е добре. Аз слушам с тунет Онкио и доста добри озвучителни тела, на мен също ми звучи така както искам. Има и доста други хора, на които им допада.
Естествено, че има какво да се желае, но то е в едвам уловими детайли - от сорта на премахване на едно много малко аналогово трасе, което ни остана, за да сме със 100% дигитален пренос и т.н.

Защо ли водим празни спорове - това е пазарът - като на някой не му харесва - сменя станцията.
Знаеш ли, препоръчвам ти да чуеш една холандска станция - Слам ФМ - чуй звука им - това е една от най-актуалните станции там. Убеден съм че веднага ще кажеш, че звукът ни е шит в сравнение с техния, но като параметри гоним такава звукова картина и почти сме я постигнали - на това тук местните разбирачи му казват мазня - мен са ме учили че това е звук на радио за модерна музика.
Айде после сравни Слам ФМ с другите бг радиа, както им казваш...
За мен не е в сила вица за мутрата дето кара в насрещното и вика, тия що карат в насрещното, тъй като още доста вода ще се излее тук докато се установи кое е насрещното... ако разбираш какво говоря...
НАй-малкото - с огромното ми приятелско и корегиално отношение към Наско Генов - един прекрасен професионалист, може би най-добрият, та дори Енерджи няма нищо общо с Енерджи навън, нито като модератори, нито като програминг, нито като селекция, звук също. То е просто договор за брандване, а не инвестиция на Енерджи Груп в България. Всичко си е индивидуално, така, че твоите твърдения все още не са актуални.

ПРиключвам с това.

Назад към