XAPEСBATE ЛИ РАДИО ХОТ ФМ?

Вие питате - ние отговаряме
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 26 Май 2006, 22:08

Radiator каквото и да говориш Хот ФМ и на сателита звучи като тинекиена кутия !!! сега нема к'вода спорим ,направете една профилактика на Omnia-та и аз имах такъ проблем но го оправих и сега е перфект ама си играх цял месец с процесора и DSP то както и
:mad: :mad: Проблема е че хубавите неща стават бавно !!!

:vava: иска се много усилие !!!
Anonymous

пак аз от по горе

Мнениеот Anonymous » 26 Май 2006, 22:09

Проблема е че и 0.1db да пипнеш веднага се отразява все пак това не е нискочестотен сигнал а и да не говорим пък как ще се отрази сигнала на стереокоера ???
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 26 Май 2006, 22:10

Не гоовря за сателита, там има много какво да се работи.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Re: пак аз от по горе

Мнениеот radiator » 26 Май 2006, 22:10

[quote=""Anonymous""]Проблема е че и 0.1db да пипнеш веднага се отразява все пак това не е нискочестотен сигнал а и да не говорим пък как ще се отрази сигнала на стереокоера ???[/quote]

Аз използвам кодера на Омнията.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Re: basi smotanoto radio e hot FM

Мнениеот radiator » 26 Май 2006, 22:14

[quote=""nedovolnia""]basi smotanoto radio e hot FM.. da se beha ponapanali da napraviat nqkva 4itava programa a ne da se se praat na nqkoi drugi.. a zvuka im v sof drun4i na tenekia.. iazuk im za optimoda...[/quote]

Какъв Оптимод? Ти знаеш ли какво е Оптимод? Ти малко като Ксерокс - Ксерокс е марка копир, а не тип машина. ТАка и с Оптимода - това не е тип устройство, а марта на фирмата Орбан.

Мнооого аматьорска дискусия.

ГОСТ - ако наистина разбираш и имаш малко професионална етика, регни се и ми пиши лични за омнията... интересно ми е коя омния си ти, при положение, че в България има... знаеш колко са, не е една разбира се, но съмнявам се че си от там, където е другата омния. А ако си от там - много ще се радвам да си поговорим професионално за такива устройства!
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 26 Май 2006, 23:05

iavno posetiteliat spoken ne e naiasno s aparaturite. omnia 3 e mnogo skup produkt ot visnk klas. v sofia niama nito edin orban 8500 za6toto nikoj razumen 4ovek niama da dade tolkova pari, 4ujdenec o6te po malko. znae6 li 4e radia kato city, retro. darik ne sa 4uvali za orban. a da ne misli6 4e nrj ili puk radio da imat? orbani v sofia imat samo fm, vito6a,bg i fre6. a omnia ima hot i mj jazz. taka 4e ne slagaj koeto i da bilo ot teyi radia v grafa neplatejosposobni, zashtoto te sa naravili naj dobroto.
Spoken
100+
100+

Мнениеот Spoken » 26 Май 2006, 23:53

Не е важното какво имат, а как го използват! В края на краищата на мен ми пука какво достига като качество до моя радио приемник. Надявам се да се усети, когато преносът на сигнала стане изцяло цифров, така че все още няма какво да коментираме или да сравняваме с "чужбината", щом като от самото радио си признават за недостатъци.
И, пак твърдя, на мен не ми е нужно да съм специалист - наистина, нека пазарът определи. В края на краищата, важното е самите слушатели да усетят, както се се е случило с тези на "Фреш". И все още никой не ми е отговорил, не може ли звукът на дадено радио да се нрави на максимално широк кръг от хора, не би ли трябвало това да е целта на всяко едно радио? Защо никой не може да каже нищо лошо за звука на "ФМ+", например, дали някое радио би имало нещо против да достигне тяхното ниво?
fen ot Gabrovo

Мнениеот fen ot Gabrovo » 27 Май 2006, 00:17

Здравейте,
Едно лично мнение по темата. Радиото е хубаво, аз го слушам само по Интернет и незнам малко по особен звук има от другите радиа, но не съм експерт в тази област.
Но ето какво се харесва на мен и приятелите ми, музиката която пускат по радио Фреш, страхотна е, само хитове, но огромният им проблем е прекалено многото реклами през деня, което е толкова досадно, че се налага да не го слушам. Пуснете 5 реклами ако трябва след всяка песен реклама ама не серия от 5-минутни реклами като Фреш, на 30-тата мин от часа, на 40-тата и после на 55-тата и напоследак са доста над 5-минутни блокове. Ако направите такова радио с по-малко досадно повтарящи се реклами ще бъдете номер 1. :focus:
Visitor

radio proval

Мнениеот Visitor » 27 Май 2006, 08:25

tova radio e iaruk primer za proval s grum i triasuk. Da pravish radio v Sofia ne e kato da puskash tumba-lumba v Pazardjik i Vraca. Da ne bi da si mislite che kato slojite edna "Omnia" i aide shte ubiem ribata....
Vijte im samo reitinga sled tolkova vreme. V nachaloto trabiahte, triabva ni vreme, radioto shte si zaeme poziciite sled okolo godina - no uvi. Ostana si v dunoto na klasaciata kadeto mu e i miastoto.
Za tazi rabota ne e dostatuchno da imash samo niakoj deputat zad gurba za partnior, triabva da imash i neshto v glavata, neshto kato "know how", koeto ochevidno na vas mnogo mnogo vi lipsva mili mi tarikatcheta.
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 30 Май 2006, 14:57

харесва ми.
Изображение
Аватар
az.com
100+
100+

Мнениеот az.com » 31 Май 2006, 13:30

Определено става. А сега след като пуснаха и висок стриим на AAC е още по яко :)
4 часа модерен фолк и супер хитове - ХИТ РАДИО УЛТРА

http://www.radioultra.biz ..:::::...... http://www.radiovega.biz
>>> http://radioultra.tk/ <<<

Слушай новото РАДИО3 Хитове и евъгрийн!
RADIO3 - http://www.radio-3.net
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 31 Май 2006, 15:25

Одобрявам го! Надявам се, ако има конкурс за други градове да вземат ефир!!!
Единственото, което мога да кажа е, че Радио KATRA FM ги превъзхожда почти всички CHR в България!
Последна промяна 1 на BestRadio, променена общо 14 пъти
Zen
1000+
1000+

Мнениеот Zen » 01 Юни 2006, 02:14

KATRA е добро радио.
Както може би си е проличало, аз сън "ЗА" Mainstream радиа като Пристис, Катра, E-Motion, Hot FM и против посредственото звучене. А информациата за Omnia-та ми е беше много интересна и полезна!
Аватар
andrew
Нов
Нов

Мнениеот andrew » 01 Юни 2006, 14:58

[quote=""Anonymous""]iavno posetiteliat spoken ne e naiasno s aparaturite. omnia 3 e mnogo skup produkt ot visnk klas. v sofia niama nito edin orban 8500 za6toto nikoj razumen 4ovek niama da dade tolkova pari, 4ujdenec o6te po malko. znae6 li 4e radia kato city, retro. darik ne sa 4uvali za orban. a da ne misli6 4e nrj ili puk radio da imat? orbani v sofia imat samo fm, vito6a,bg i fre6. a omnia ima hot i mj jazz. taka 4e ne slagaj koeto i da bilo ot teyi radia v grafa neplatejosposobni, zashtoto te sa naravili naj dobroto.[/quote]

В София, ако все още мога да броя както трябва, има точно 2 (два) броя Orban Optimod 8500 :da:
Последна промяна 1 на andrew, променена общо 1 пъти
Аватар
andrew
Нов
Нов

Мнениеот andrew » 01 Юни 2006, 15:01

[quote=""radiator""]Спокен, най-малко ме интересува другите радиа какъв звук имат. Апаратурата ни е модел 2003-та, не мисля, че някой има кооой знае колко по-нова. А и в тези неща няма много нововъведения. ИМа 2 марки - Орбан и Омния.
Всеки си има своите предпочитания. Ето някакъв човек писал че слуша на марково кар-аудио и му е добре. Аз слушам с тунет Онкио и доста добри озвучителни тела, на мен също ми звучи така както искам. Има и доста други хора, на които им допада.
Естествено, че има какво да се желае, но то е в едвам уловими детайли - от сорта на премахване на едно много малко аналогово трасе, което ни остана, за да сме със 100% дигитален пренос и т.н.

Защо ли водим празни спорове - това е пазарът - като на някой не му харесва - сменя станцията.
Знаеш ли, препоръчвам ти да чуеш една холандска станция - Слам ФМ - чуй звука им - това е една от най-актуалните станции там. Убеден съм че веднага ще кажеш, че звукът ни е шит в сравнение с техния, но като параметри гоним такава звукова картина и почти сме я постигнали - на това тук местните разбирачи му казват мазня - мен са ме учили че това е звук на радио за модерна музика.
Айде после сравни Слам ФМ с другите бг радиа, както им казваш...
За мен не е в сила вица за мутрата дето кара в насрещното и вика, тия що карат в насрещното, тъй като още доста вода ще се излее тук докато се установи кое е насрещното... ако разбираш какво говоря...
НАй-малкото - с огромното ми приятелско и корегиално отношение към Наско Генов - един прекрасен професионалист, може би най-добрият, та дори Енерджи няма нищо общо с Енерджи навън, нито като модератори, нито като програминг, нито като селекция, звук също. То е просто договор за брандване, а не инвестиция на Енерджи Груп в България. Всичко си е индивидуално, така, че твоите твърдения все още не са актуални.

ПРиключвам с това.[/quote]

Излишно е да навлизаме в сложната материя на международните взаимоотношения, както и да коментираме по-малко или повече работата на колегите.

Съдържанието на този сайт - http://www.nrj.com достатъчно ясно демонстрира ситуацията с бранд - нейма в България...
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 01 Юни 2006, 15:56

ебаси,все умни ГОСТИ пишат...не знам орбаните в София колко са,Андрей каза,защотъо знае,аз знам че Катра са с Орбан,виждал съм го :)
Изображение
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 01 Юни 2006, 16:14

[quote=""andrew""]Излишно е да навлизаме в сложната материя на международните взаимоотношения, както и да коментираме по-малко или повече работата на колегите.

Съдържанието на този сайт - http://www.nrj.com достатъчно ясно демонстрира ситуацията с бранд - нейма в България...[/quote]

Андро, никой не те е настъпал по обувката сега :wink:
Аз работата на колегите, особено в този случай мисля че към коментирал съвсем позитивно, защото от години се познавам с Наката и много добре знам, че той е отличен професионалист на европейско ниво, което значи, че и хората които той и неговите колеги са определили да се занимават с този проект си разбират от работата.

Не е правилно да мислиш, че човек който уважава работата си чете само в интернет и то официални сайтове, където на първо място е именно БРАНДЪТ, а не информацията, още повече задълбочената такава. Защото ако действаме докрай "по устав", аз ще запитам защо не пише за българския проект в корпоративния сайт на Енерджи груп http://www.nrjgroup.fr? А именно там е мястото, където се пише за дейностите на самата компания - акции, инвестиции и т.н.
Относно "Branding agreemeng between Metroradio Bulgaria and NRJ Groupe of France" бе писано в предпоследния брой на RadioWorld Magazine и оттам става ясно, че не говорим за чуждестранна инвестиция от страна на Енерджи груп ъф франс, а за брандинг (връщност това бе и моят коментар, позовах се на авторитетно издание, единствено за индустрията в световен мащаб, да не говорим, че статията бе писана от Влади Дайнов). И понеже съм учил как се прави брандинг си позволих да коментирам, което е мое конституционно право.
АКо някой се чувства засегнат - моля за извинение. Изразих мнение, тъй като имам директен поглед върху програминга на Енерджи-радиостанциите в няколко държави, за останалите от интернет и мога да преценя какви са откликите. Всеки обикновен слушател дори може да определи - мой приятел от Мюнхен дори ме е питал защо са различни Енержитата - това което си знае той там и това тук.

Нека да не се подценяваме това е част от добрия професионален маниер. Аз никога не съм подценявал твое мнение като колега, нека да се усеща същото в обратна посока. Не само ти се интересуваш, четеш, пътуваш и имаш контакти. Предполагаемо е, че и други хора го правят.

Respect!
Последна промяна 1 на radiator, променена общо 1 пъти
Аватар
andrew
Нов
Нов

Мнениеот andrew » 01 Юни 2006, 16:21

Чакай сега, не се чувствам настъпан, просто споделям, че тук въобще не е мястото, още повече за хора като мен и теб да коментират какво, къде, кога и как, а за брандинга, отново повтарям, нещата са по-сложни от написаното с едно изречение, някак си между другото, в последния брой на World-a.
Ако ти е интересно - ще се видим някой ден ще ти разкажа подробно.

А иначе - мисля отдавна сме и двамата в играта, за да се сърдим, обиждаме и пр.

Съвсем отделен е въпросът, че играта започва да става доста скучна...
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 01 Юни 2006, 16:26

Ам това исках да кажа и аз. Както се казва на едно мнение сме.

Иначе играта стана скучна да, защото тръгнахме от картофите и стигнахме до проблемите с глобалното затопляне. :victory:
Последна промяна 1 на radiator, променена общо 1 пъти
Аватар
andrew
Нов
Нов

Мнениеот andrew » 01 Юни 2006, 16:32

Според мен стана скучна най-вече заради това, че едно време да работиш в радио беше мега престижно, интересно, не беше наука, а изкуство в една или друга степен, докато сега...
Сега, да речем, че вече не е така и да не изпадаме в излишни подробности, които едва ли вълнуват аудиторията на този форум...

Назад към