XAPEСBATE ЛИ РАДИО ХОТ ФМ?

Вие питате - ние отговаряме
crimson

Мнениеот crimson » 07 Юни 2006, 22:51

Наистина са много. Според мен печелившият вариант е по малко радиостанции, но с по качествена програма и най важното покритие на радиомрежите на възможно най голяма територия! Повечето печалба ще дойде от там! Най малкото защото докато се пътува е едно от най удобното време да се слуша радио! Това СЕМ трябва да го проумеят най после и да го наложат като стратегия. Както споменахте по горе в Румъния е наложено и ако продължаваме в същия дух скоро румънски радиостанции ще започнат да печелят и от реклама в България! Достатъчно е да пуснат рекламните блокове и на двата езика...
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 08 Юни 2006, 13:13

Между другото като казахте за румънците, че при тях сигурно лицензиите са за области, а не за градове, тук така ли е? Не е ли по-добре да е на области, а не на отделни градове?
Изображение
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 08 Юни 2006, 17:36

[quote=""zynth""]в България и Румъния пазара е коренно различен,там може да има хляб в малките градове,тук няма

а и плюс това,както четеш румънски радия се хващат доста навътре в България,що не се замислиш,дали аджеба те имат отделни лицензии за тези малки градове или просто барабар с големия град там се позволява покриването на допълнителна територия?![/quote]
Едва ли е на области. Няма логика радио Деа да има предавател в Зимнича, а в областния му град Александрия да няма. По-ското са си разпределили както трябва честотите. За мен това е разковничето. А, това, че се чуват в България ти казах защо е според мен. Винаги едно погранично радио ще се чува в съседната страна. Ако обаче се приема в дълбочина и на тази честота излъчва българско радио ще се чува нашето, освен ако не е с някое предавателче, ала 20W.
И защо да е различно рекламирането в малки румънски градове? Кажи ми каква разлика вждащ с това да се рекламира в населени места с такъв мащаб в България. Аз не виждам съществена. Аргументирай се.
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 24 Юни 2006, 18:02

ZYNTH.За Хот Фм ли говориш?Защото ако е така не си прав!Защо ли?Защото са на Европейско ниво.
Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 26 Юни 2006, 22:33

И, все пак, няма ли някой да ми отговори в БГ радиостанциите плащат ли са за песните, които излъчват или не?
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 26 Юни 2006, 23:56

E ti kak mislish?
Iavno ne znaesh, no osobeno za novolicenziranite e zaduljitelno da predstaviat dogovor za urejdane na pravata. Vsichki radiostancii imat dogovori s Musicauthor, povecheto imat i s Prophon.
Drug e vaprosat dokolko taxite sa adekvatni, no takiva se plashtat.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 27 Юни 2006, 22:32

Добре, разбирам, но аз получих информация (която не знам колко е достоверна), че някои телевизии (като например MTV) не си плащат за видеоклиповете, които излъчват, просто те вървят като реклама на албума на съответния изпълнител. Няма ли такива радиа?
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 27 Юни 2006, 22:36

Хе...колко хора в България си купват албуми и от тези, които си купуват колко са лицензирани копия? Едва али са много... Спомням си, когато излезе наява, че Депеш мод ще идват в България, как казаха, че от последния им албум са продадени около 2000 копия. Е, каква реклама да правят!
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 27 Юни 2006, 22:44

Прав си, Ицо, и то доста.
И, все пак, не разбрах едно нещо. Защо, след като едно радио като Хот ФМ, е мейнстрийм, по него не се въртят някои парчета (вече уточних какви, има го в един мой постинг по-нагоре)? Все пак това не може да е радио само за европейски денс. Мейнстрийм не значи ли най-комерсиалната музика, тоест всичко, което се котира на пазара, и то всичко, което предимно MTV котира на пазара, защото за мен те са водещата телевизия, по която всички трябва да си сверяват часовниците. А не например MM или City TV.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 27 Юни 2006, 23:36

Значи ти просто не слушаш Хот ФМ, а може би Радио Фреш (които също са изключително професионална реализирана радиостанция).
Точно пък по Хот ФМ можеш да чуеш Даниъл Поутър, Сюют Екс Ел, Либърти Екс, разни британски поп-банди и други ТИПИЧНИ мейнстрийм парчета, попитай някой музикален продуцент да ти каже първото мейнстрийм парче, за което се сети, басирам се че повечето ще ти кажат за Даниел Поутър...

В Контитентална Европа вече не само МТВ дава тон за музиката, има и други медии - ТМФ например. Едва ли някой си сверява часовника по Сити ТВ, поне в Хот ФМ не е така. Другото, което искам да ти кажа, че Хот ФМ е станция за нова комерсиална музика. Повечето работи се пускат в деня на рилийза. Не знам на кое казваш "денс" - но Хот ФМ не е денс станция:)
Zen
1000+
1000+

Мнениеот Zen » 28 Юни 2006, 21:37

Уви, от доста време и TMF е част от VIACOM, това обаче не и пречи да е по-успешна от MTV Europe в Холандия и Белгия.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 29 Юни 2006, 17:01

[quote=""radiator""]Значи ти просто не слушаш Хот ФМ, а може би Радио Фреш (които също са изключително професионална реализирана радиостанция).
Точно пък по Хот ФМ можеш да чуеш Даниъл Поутър, Сюют Екс Ел, Либърти Екс, разни британски поп-банди и други ТИПИЧНИ мейнстрийм парчета, попитай някой музикален продуцент да ти каже първото мейнстрийм парче, за което се сети, басирам се че повечето ще ти кажат за Даниел Поутър...

В Контитентална Европа вече не само МТВ дава тон за музиката, има и други медии - ТМФ например. Едва ли някой си сверява часовника по Сити ТВ, поне в Хот ФМ не е така. Другото, което искам да ти кажа, че Хот ФМ е станция за нова комерсиална музика. Повечето работи се пускат в деня на рилийза. Не знам на кое казваш "денс" - но Хот ФМ не е денс станция:)[/quote]
Напоследък не мога да го слушам, защото съм си в Сливен, а иначе, колкото и пъти да съм го пускал, все съм улучвал музика с електронно звучене. Пускате ли неща от типа на:
Red Hot Chilli Peppers, Good Charlotte, Obie Trice или каквато и да е американска музика? Или може би давате предимство на европейската.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 30 Юни 2006, 18:51

Друго, което не разбирам, е защо се дава предимство на европейската музика, а не е 50/50 европейска и американска?
Понеже radiator ми зададе въпроса какво разбирам под денс музика, сега ще му отговоря: Ian Van Dahl, ATB, Barthezz и т. н. неща със супер електронно звучене, които обаче са прекалено комерсиални, за да се нарекат "техно". Не мога да си обясня защо тези изпълнители MTV ги пускат само в предаването 'Partyzone' от 23:00 или 24:00 часа и не им дава приоритет, а ги върти само в този часови пояс, а повечето радиостанции им дават приоритет. Ако някой от вас погледне предаването 'Just See MTV' по MTV (което ми е любимо), ще види, че никога няма да му пуснат Elize, Velvet или пък ATB и Ian Van Dahl. Втората двойка ги пускат във вече споменатото предаване, а първата изобщо не я пускат. Как тогава нашите радиостанции определят, че това са хитове? Както и много подобни от типа на BWO и т. н. Е, добре, да кажем, че са хитове, защото TMF са ги наложили. Защо тогава им се дава приоритет за сметка на Christina Aguilera, T.I. или който и да е американец? (Не че съм фен на Christina или T.I., просто питам).
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 01 Юли 2006, 11:57

[quote=""krassyo""]Уви, от доста време и TMF е част от VIACOM, това обаче не и пречи да е по-успешна от MTV Europe в Холандия и Белгия.[/quote]

ТМФ е на МТВ...

[quote=""deni""]
ZYNTH.За Хот Фм ли говориш?Защото ако е така не си прав!Защо ли?Защото са на Европейско ниво.[/quote]

може,не споря,ама искам да ми го докажеш.
щото мога да напиша сега "радио лиани е най-професионалното в БГ,щото е на европейско ниво",ама въри го докажи после :P:
Изображение
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 01 Юли 2006, 14:53

Имат процесор OMNIA 3 TURBO,който прави звука по-добър в сравнение с радио Лиани.Имат няколко интернет канала.Въобще имат много добър екип.За повоче подробности питайте Иван Ласков.Все пак не съм служител в радиото.
Изображение
Zen
1000+
1000+

Мнениеот Zen » 01 Юли 2006, 17:28

[quote=""zynth""]ТМФ е на МТВ...[/quote]
А MTV е на VIACOM, заедно с VH1, Nickelodeon и т.н.
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 02 Юли 2006, 23:06

може,не съм запознат.

иначе за лиани и хот фм просто правех сравнение на мнение без аргумент,далеч не съм от мисълта да сравнявам лиани с хот фм,просто е невъзможно:)
Изображение
Аватар
Sunshine_Angel
Нов
Нов

Мнениеот Sunshine_Angel » 10 Авг 2006, 14:12

не
quot;Любовта, не е любов. Която се променя, когато се намерят промени. Тя е трудно поправим белег. Устоява и на най-силните бури и никога не се разклаща.Любовта не се променя за кратки часове и седмици.Но издържа... дори на острието на смъртта".
Zen
1000+
1000+

Re: XAPEСBATE ЛИ РАДИО ХОТ ФМ?

Мнениеот Zen » 21 Мар 2009, 08:17

radiator написа:В същото вреве Компанията, която се занимава с уреждането на авторските и сродни права дава супер достъпни цени за радиата, за разлика от тези наглеци от Профон, което допълнително стимулира индустрията.

Попрочетох си я отново тая интересна темичка. Така да се каже почти 3 години и слаба до никаква промяна.
Напълно съм съгласен с radiator - наглеци са си тия от Профон.
Ето сега преливам от идеи да пусна онлайн lounge радио ама не ми се плаща на наглеци и за това вместо да бъда креативен - слушам готови продукти.
Аватар
mighty_het
Нов
Нов

Re: XAPEСBATE ЛИ РАДИО ХОТ ФМ?

Мнениеот mighty_het » 23 Юни 2009, 17:19

Не, не ми допада.

Назад към