ВАЖНО!Трябва ли да имат права за гласуване НЕрегистрираните?

Вие питате - ние отговаряме

Трябва ли да имат права за гласуване НЕрегистрираните?

Анкетата свършва на 20 Мар 2005, 01:48

НЕ!
15
41%
ДА!
22
59%
Нямам мнение по въпроса
0
Няма гласували

Общо гласове: 37
Аватар
RADIO
500+
500+

Мнениеот RADIO » 16 Май 2005, 17:11

Има възражение, че класацията се подправя!
Трябва ли да имат право хората без регистрация на глас или не?
Аватар
iliyan
500+
500+

Re: ВАЖНО!Трябва ли да имат права за гласуване НЕрегистриран

Мнениеот iliyan » 16 Май 2005, 17:15

НЕ, разбира се. Нали трябва форумът да си е приятен за нас, регистрираните? Няма нужда от вмешателство тип Гост IP 89.124.76.94, примерно.
ахнах си половинката от подписа. Но вие си знаете за въпросните. Не искам да се занимавам с тях и аз не искам същото от тях. ДОБРИЯТ ТОН НАД ВСИЧКО!!!Изображение
Аватар
RADIO
500+
500+

Мнениеот RADIO » 16 Май 2005, 17:20

[quote=""iliyan""]НЕ, разбира се. Нали трябва форумът да си е приятен за нас, регистрираните? Няма нужда от вмешателство тип Гост IP 89.124.76.94, примерно.[/quote]

В тази връзка имам [size=18px]предложение към администратора[/size]!
Нека направим анкетата за 1 месец и ако отговорите "НЕ" са повече от останалите нека администратора върне положението в началното му положение да не се гласува без регистрация.

И все пак "ГЛАС НАРОДЕН, ГЛАС БОЖИЙ" (с или без регистрация)
Аватар
iliyan
500+
500+

Мнениеот iliyan » 16 Май 2005, 17:22

[quote=""RADIO""]В тази връзка имам [size=18px]предложение към администратора[/size]!
Нека направим анкетата за 1 месец и ако отговорите "НЕ" са повече от останалите нека администратора върне положението в началното му положение да не се гласува без регистрация.[/quote]

Добре, но единия глас в полза на гостите е недействителен. Или ще си признае този, който го е пуснал, или е гласувал някакъв Гост. Няма други положения!
ахнах си половинката от подписа. Но вие си знаете за въпросните. Не искам да се занимавам с тях и аз не искам същото от тях. ДОБРИЯТ ТОН НАД ВСИЧКО!!!Изображение
Аватар
RADIO
500+
500+

Мнениеот RADIO » 16 Май 2005, 17:30

[quote=""iliyan""][quote=""RADIO""]В тази връзка имам [size=18px]предложение към администратора[/size]!
Нека направим анкетата за 1 месец и ако отговорите "НЕ" са повече от останалите нека администратора върне положението в началното му положение да не се гласува без регистрация.[/quote]

Добре, но единия глас в полза на гостите е недействителен. Или ще си признае този, който го е пуснал, или е гласувал някакъв Гост. Няма други положения![/quote]

Нека не издребняваме! Каквото покаже анкетата на 16 юни това да е!
Аватар
iliyan
500+
500+

Мнениеот iliyan » 16 Май 2005, 17:36

[quote=""RADIO""]Нека не издребняваме! Каквото покаже анкетата на 16 юни това да е![/quote]

Това не е издребняване. До 16.06 ще са си пуснали гласеца сумати и Гости, някои от които влизат за първи път (налетяли случайно във форума) и се чудят как да си използват мишката и клавиатурата в него.
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 16 Май 2005, 17:58

Явно не уважавате мнението на Администратора. Той изрично спомена че няма да забрани на Гостите да гласуват, нито пък да пишат мнения.
Тази класация едва ли е от значение, просто Админа си е решил да я има. Вече дали е реална, той ще каже. Все пак се прави с цел някакво проучване, и то всеки месец. Досега не съм видял нито във Вестниците нито по Канал1 и бТВ такава класация.
Админа я е направил, ще я има. Иска да види мнението на всички.
По-зле ще е ако САМО заради едно гласуване да трябва да се регистрираш. Ако приемем факта за 126 регистрирани в момента, то какво ще стане ако за 1 гласуване трябва да се регистрира. нещо от вида 687 (примерно) регистрирани потребителя, и тази цифра ще продължава да расте. Така си е по-добре гласуват и заминават. Ако на някой му харесва този сайт и форум се регистрира.
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 16 Май 2005, 18:00

А и между другото има доста не-регистрирани потребители които пошат доста хубави неща. (M, HM)
Аватар
iliyan
500+
500+

Мнениеот iliyan » 16 Май 2005, 18:06

[quote=""TRANCE_RAVER""]Админа я е направил, ще я има. Иска да види мнението на всички.[/quote]

Щом иска да се заблуждава, значи проблемът си става лично негов.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 16 Май 2005, 18:09

Не е зле да е само за регистрирани! Не че не може пак да се правят шашми, но... по - добре така, поне да се изморят малко шашмаджиите! :)
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 16 Май 2005, 18:11

[quote=""iliyan""]Щом иска да се заблуждава, значи проблемът си става лично негов.[/quote]
Не, виж той очаква тук сериозни работи. Но явно е забравил че живеем във България. Тук всичко е възможно. (дори и радио ЧАН или ЧЛК, или пък радио Рая да спечели и то доста обедително)
Да не мислиш че пък Аз вярвам на тази класация. Пълна порн*графия е за мен.
Мисля че ние вече ставаме банални с тази тема, дай да я сменим. То Админа сигурно си е взел бележка вече.
Аватар
iliyan
500+
500+

Мнениеот iliyan » 16 Май 2005, 18:18

[quote=""TRANCE_RAVER""]Мисля че ние вече ставаме банални с тази тема, дай да я сменим. То Админа сигурно си е взел бележка вече.[/quote]

Не е банална, а стои на дневен ред!
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 16 Май 2005, 18:22

[quote=""iliyan""]Не е банална, а стои на дневен ред![/quote]
Ясно разбирам, и на мен не ми харесва това. Но нещата не ги решаваме ние, а предавател.com (Администратора). Както каза щом иска да се заблуждава, негов избор....
Аватар
RADIO
500+
500+

Мнениеот RADIO » 16 Май 2005, 21:39

[quote=""TRANCE_RAVER""]А и между другото има доста не-регистрирани потребители които пошат доста хубави неща. (M, HM)[/quote]

Напълно те подкрепям!
ВСЕКИ ТРЯБВА ДА ИМА ПРАВО НА ГЛАС!... пишеше някъде :wink:
Аватар
iliyan
500+
500+

Мнениеот iliyan » 16 Май 2005, 23:28

[quote=""RADIO""]ВСЕКИ ТРЯБВА ДА ИМА ПРАВО НА ГЛАС!... пишеше някъде :wink:[/quote]

Всеки регистриран - да! Ама всеки - олеййй. В списъците за избори сега цялото население ли ще гласува, като ще се мъчиш да цитираш Конституцията? Не, само имащите право на глас. Под 18 нямат право, а гостите в един форум са същата работа. Ако всички гласуваха на парламентарните избори, тогава щях да се съглася, че гостите трябва да гласуват. Сега просто не трябва.
Аватар
RADIO
500+
500+

Мнениеот RADIO » 17 Май 2005, 00:38

[quote=""iliyan""][quote=""RADIO""]ВСЕКИ ТРЯБВА ДА ИМА ПРАВО НА ГЛАС!... пишеше някъде :wink:[/quote]

Всеки регистриран - да! Ама всеки - олеййй. В списъците за избори сега цялото население ли ще гласува, като ще се мъчиш да цитираш Конституцията? Не, само имащите право на глас. Под 18 нямат право, а гостите в един форум са същата работа. Ако всички гласуваха на парламентарните избори, тогава щях да се съглася, че гостите трябва да гласуват. Сега просто не трябва.[/quote]

кой ти каза, че се мъча да цитирам Конституцията?
А й ква връзка има всичко с това :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
iliyan
500+
500+

Мнениеот iliyan » 17 Май 2005, 00:54

[quote=""RADIO""]А й ква връзка има всичко с това[/quote]

Има връзка, но се правиш че не я разбираш.
rock_lady
Нов
Нов

Мнениеот rock_lady » 17 Май 2005, 13:35

Проблема не би трябвало да е дали си регистриран или не,а колко пъти се гласува от дадено IP.
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Мнениеот predavatel » 17 Май 2005, 14:44

От един IP адрес може да се гласува един път и всеки потребител може да гласува само веднъж. :!:

Ако вие, като потребители на този форум искате да развалите анкетата можете първо да гласувате като гости, след това да влезете и да гласувате със своя ник. Отделно от това може да си регистрирате още никнеймове и ако си нямате друга работа - по цял ден да се регистрирате и гласувате, гласувате, гласувате ......

Ето точно по този начин едно от радиата провали анкетата за април - като гласува за себе си многократно, регистрирайки нови и нови потребители с имена от рода на "abc", "abcd", "yzz", "rzxax" и т.н. В този смисъл няма значение дали ще гласуват само регистрирани или всички! Ако някой иска да разваля анкетата винаги може, но това ли е целта? :shock:

Както пише в заглавието на анкетата за месец Май - "Хайде пак да опитаме, да видим дали този път ще се получи!" Живея в България, не летя в облаците, не се заблуждавам, че анкетата ще даде резултати като от представително национално допитване, но искам в анкетата да могат да гласуват и нерегистрирани потребители, за да имаме повече гласове, а колкото повече гласове имаме, толкова е по-малка вероятността да бъде манипулирана! :D
Аватар
iliyan
500+
500+

Мнениеот iliyan » 17 Май 2005, 17:22

[quote=""predavatel""]От един IP адрес може да се гласува един път и всеки потребител може да гласува само веднъж. :!: [/quote]
Да, бееее.

[quote=""predavatel""]Ако вие, като потребители на този форум искате да развалите анкетата можете първо да гласувате като гости, след това да влезете и да гласувате със своя ник. Отделно от това може да си регистрирате още никнеймове и ако си нямате друга работа - по цял ден да се регистрирате и гласувате, гласувате, гласувате ......[/quote]
И къде по другите форуми е така?

[quote=""predavatel""]Ето точно по този начин едно от радиата провали анкетата за април - като гласува за себе си многократно, регистрирайки нови и нови потребители с имена от рода на "abc", "abcd", "yzz", "rzxax" и т.н.[/quote]
А по другите форуми и с хиляда ника, пак не става.

Назад към