Re: btv ili ntv

Вие питате - ние отговаряме

Koq e po-dobrata tv?

Анкетата свършва на 20 Мар 2005, 01:48

btv
8
21%
nowa tw
31
79%

Общо гласове: 39
Аватар
eveliniliev
Нов
Нов

btv ili ntv

Мнениеот eveliniliev » 05 Апр 2007, 16:04

glasuvaite!
ONLY bTV!!
Аватар
harakiri
Нов
Нов

Мнениеот harakiri » 05 Апр 2007, 19:24

БТВ или НОВА ТВ ????
Това е големият въпрос както се казва  :Beer
И двете медии си имат своите + както и -.
Според мен Новинарската емисия на Нова ТВ е ,по-добра от тази на БТВ .
Новинарите на БТВ се вживяват прекалено в прочитането на новините (пример Ани Салич)
Програмната схема на Нова е по-добре ориантирана ,докато БТВ ми приличат на някоя Американска Боза по отношение на схема
Но БТВ превъзходстват Нова по отношение на опаковката  - кашове и т.н.
Друго важно нещо е какви хора работят в тези две национални медии .Персонала на БТВ се счита за недосегаем ,докато хората от НОва са по-народни както се казва
  Та накрая извода е ,че с две ръце гласувам първото място на Нова  по отношение на програма и аудитория :Friends :MBouunce
"...Защото човек дори и добре да живее умира и друг се ражда.И нека роденият по-сетне като гледа това си спомни за оногова, който го е направил....."
Кана Сюбиги Омуртаг
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 07 Апр 2007, 12:55

Нова Телевизия
Изображение
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 07 Апр 2007, 17:22

Бтв, защото е по-културна, Нова в стремежа си да е по-интересна придоби лош вкус на евтина сензация, с което прилича повече на специализиран кабелен канал, а не на национална телевизия. Освен това, Бтв има по-добро техническо ниво и мрежа на разпространение по ефир.
Аватар
Xemyc
100+
100+

Мнениеот Xemyc » 08 Апр 2007, 00:06

Категорично за Нова ТВ. Съгласен съм с почти всичко от казаното от harakiri .

Само ще добавя - бТВ изгониха няколко много кадърни журналисти - Иво Инджев, Маргарита Михнева ..... Шоут на Слави беше много интересно през 1-2 година. Сега не е шоу, а конкурс след конкурс - за какво ли не - певци, музиканти, танцьори, хумористи ... и на третия ден след конкурса всички са забравили за участниците и спечелилите. бТВ стартира много силно в първите години. И с всяка следваща година става все по-слаба. С роенето (GTV, Fox-ове..., радиа, списания) - количеството стана за сметка на качеството. По-добре да беше останала една и интересна, отколкото много бози.

Нова започна доста по-слабо. В последните 3-4 години намери няколко много интересни формата и привлече вниманието към себе си. Сега е много по-интересна със собствената си продукция - новини, забавни предавания. В последно време и тук започна да се трупа боклук.

И друго - хората които правят бТВ са прекалени самовлюбени, прекалено самозалъгани, че те са най-добрите, те са първите винаги и във всичко. Те не се разбират с колегите си от другите медии. Затова и почти няма съвместни предавания на бТВ с други ТВ или радиа. Хората които правят Нова са много по-отворени - затова има съвместни предавания на Нова с К1, журналисти с предавания в Дарик и Нова......
radioLover
Нов
Нов

Мнениеот radioLover » 10 Апр 2007, 10:14

:Punk Мен специално НТВ по ми харесва по отношение на формата.Има много интересни предавания и затова превъсхожда БТВ.Дори и филмите са по-хубави.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 10 Апр 2007, 10:26

Xemyc написа:Само ще добавя - бТВ изгониха няколко много кадърни журналисти - Иво Инджев, Маргарита Михнева ..... Шоут на Слави беше много интересно през 1-2 година. Сега не е шоу, а конкурс след конкурс - за какво ли не - певци, музиканти, танцьори, хумористи ... и на третия ден след конкурса всички са забравили за участниците и спечелилите.

Специялно за шоуто на Слави мога да кажа, че всичко е с целта да се задържи нивото на гледаемост, по простата причина, че българина като зрител трудно му се задържа вниманието.
Примерно Джей Лено е в ефир от бая години и не знам да си е променил много концепцията, но все си го гледат, докато Слави ако беше останал като в началото, отдавна да сме го забравили.Всичко е според пазара.Плюс това неговата компания продуцира вече два риалити формата и ги съчетава с шоуто пак заради рейтинга. Няма как.
Иначе аз съм привърженик на тематичните канали, по простата причина, че и 10 канала да пуснат бТВ те са така направени, че да не посягат към нейната баница.
Изображение
kojuwi
Нов
Нов

Мнениеот kojuwi » 05 Май 2007, 07:51

Естествено BTV всичко е направено с пари, докато Нова могат само с ентусиазъм да ги гонят и да правят подобни предавания,защото класата си личи от далече. Съжалявам, но да бъдем реалисти а не просто поредните завистници за това което могат и правят някой хора :Drinks
Аватар
B-92
100+
100+

Мнениеот B-92 » 06 Май 2007, 10:52

iska li pitane?
Изображение

No anketata e neaktivna, ne mojah da dam glasa si
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 06 Май 2007, 12:10

kojuwi написа:Естествено BTV всичко е направено с пари, докато Нова могат само с ентусиазъм да ги гонят и да правят подобни предавания,защото класата си личи от далече. Съжалявам, но да бъдем реалисти а не просто поредните завистници за това което могат и правят някой хора :Drinks

хахахахахахахахахахахахахахахахахахахаха  :Laugh  :lol:
:Ne
А в НОВА да не би случайно с перушина да е направено всичко?
То пъро бТВ нищо неможе да направо като хората. Един Survivor го провалиха, един Music Idol го провалиха, хахаха
Класа, при бТВ. Къде е? Не се вижда!!!
Аватар
gadchet0-
100+
100+

Мнениеот gadchet0- » 07 Май 2007, 01:10

bTV си е направена типично по американски,тоест не става за нищо.Разбира се доказателства колкото искаш-Survivor,Music Idol..за новините пък да не говорим-Юксел Кадриев така и не се научи да чете,а редовно си срича в ефир,Ани Салич почти се разревава на някоя по-сериозна новина..ами не стават просто :acute:
И не мога да разбера как изобщо някой си мисли да сравнява Слави с Джей Лено :lol: Причината той да има такъв рейтинг от години е,че е в Америка-там хорицата са по-простички,съответно с малко се задоволяват :D Без да споменаваме за звездите там и тук..
Аватар
MasterBoy Люлин
100+
100+

Мнениеот MasterBoy Люлин » 07 Май 2007, 12:43

bTV ме радва повече от колкото новата. Не знам защо, но просто явно ми е такъв вкуса, щом си гледам и американските канали по сателита, баш тия тъпите, значи е ясно вече.
Изображение
D101048
Нов
Нов

Мнениеот D101048 » 08 Май 2007, 11:46

Нова са без конкуренция - БТВ - пълен провал на Сървайвър и Мюзик айдъл - голям резил за тези световни формати са българските им версии. Новините на бтв са много зле, да не говорим за някви сериозни криминални журналистически разследвания като тези на Темата на нова и господари на ефира.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 17 Май 2007, 11:54

И двете телевизии ме удовлетворяват и не ме удовлетворяват еднаква. От една страна, сериалите по Нова ми харесват доста повече...и не ги повтарят като за световно. Честно казано едно време бях много запален по Приятели, но когато го даваха по Часът на Уорнър, по Канал 1. А, когато гледах за незнам си кой път някой епизод по бТВ и...вече ми се повръща, като ги видя пак. Филмите им са същата мъка - едно и също, тук-таме пуснат нещо за цвят. Спортните събития обаче компенсират всичко това - Шампионска лига, вече втора година и Формула 1 и то...с много прилични коментари, най-вече на Формулата. Харесвам водещи, които се държат безпристрастно, а не такива, като тези на Нова, които се подиграваха с един отбор, когато му даваха мача. Като им е толкова неприетен...да не го излъчват.
За Нова...както казах, харесват ми повечето им сериали и...НЕ ГИ ПОВТАРЯТ ДО ВТРЪСВАНЕ!!! Не съм такова късопаметно същество, че да не запомня какво съм гледал в последната година. Това, което не ми харесва (уви, харесва се на много други) са Брадърите, независимо вип ли са или не. Тъпо шоу, популяризиращо байганьовщината ни. Вместо да се прави нещо, за да се изтръгне тоя синдром, с такива предавания като че ли се затвърдждава. Не съм против формата предаването, а против българщината в него...по-скоро бай ганьовщината. Другото, което не харесва - спортната секция на телевизията. Е, бати коментаторите, ебати спортното шоу, дето кани Азис и разни такива личности, "свързани" със спорта. И като почне Крум Савов с разни провокативни СМС въпроси от сорта на "Кой е българския евробоец във футболните турнири на Европа" или нещо от сорта и падам. Вместо да се насажда атмосфера на толерантност, разни такива глупости още повече настройват. Но...какво да се прави, явно нашите медии искат евтина популярност и смучене на парички. Нищо не правят за това общество, а именно то ги храни.
Аватар
Botev Plovdiv
Нов
Нов

Мнениеот Botev Plovdiv » 20 Май 2007, 13:45

bTV е най-слагаческата и блюдолизка ТВ, просто интересите на Гергов диктуват телевизията му да бъде ОК с всички силни на деня. Помиярска работа!
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 21 Май 2007, 19:52

Има нещо такова - например сега при репортажите за наводненията забелязах, че по Нтв са по-обширни, от много места, повече се вижда размера на щетите, докато по Бтв, с изключение на репортажа за Владая, информацията е кратка и обща.
Сигурно не е изгодно на политиците точно по време на евроизборите да се вижда безхаберието на държавата  и общините.
Последна промяна 1 на R R П, променена общо 21 пъти
Аватар
SexyGirls
Нов
Нов

Мнениеот SexyGirls » 12 Юни 2007, 05:35

САМО BTV
vitrina
Нов
Нов

Мнениеот vitrina » 14 Юни 2007, 22:11

Такааа... Няма по-сладникави новини от тези на БиТВ... Няма по-самовлюбени журналисти от тези на БиТВ... Да не говорим, че "новината": "В село Долно Нанагорнище посрещат Коледа с капама" е направо потресаваща... Няма и по-тенденциозни новини от тези на БиТВ... Сега сравнете Барбареков и Коритаров - ясно е сравнението в чия полза е, нали... Подобно е сравнението и между двете тъпачки Цолова и Крумова, но все пак Крумова е малко по-малко тъпа...
Такааа... Ами нещо какво стана с филмовата програма на "великата" БиТВ - в момента Нова дава по-добри филми. По-добри сериали... Не забравяйте, че там е и Ники Кънчев - най-добрият водещ в България... Дори и нещастният Слави вече не може да спасява БиТВ... Да не говорим, че един субект с неясна сексуална ориентация обиколи цял свят, за да прави едно от най-тъпите предавания... Да не говорим и за смешниците Иван и Андрей, у които продължава да властва ученическият манталитет...
В крайна сметка, не че Нова е върхът, но при всички положения е по-добра от БиТВ
Аватар
Enchev
1000+
1000+

"bTV" или "Нова Телевизия" ?

Мнениеот Enchev » 16 Юни 2007, 10:44

Немога да се съглася че Лора Крумова е тъпа водеща.  :o
Немога да се сългася че Ники Кънчев е най-добрият водещ във България.
Може би един от най-добрите манипулатори, но за водещ във телевизия вече се изчерпа. Да си работи в Дарик радио. От "Нова" трявба да мислят за негов заместник вече. Колко години вече е на екран? На мен пък не ми е интересно да гледам все едно и също лице да води сумати и предавания години подред.
Но като цяло водещите в "Нова" са по-дисциплинирани и се държат по-професионално, отколкото тези на bTV.  :da: (Тук изключвам ония глупости наречени "Големият въпрос" и "Ало, къщата" защото Иван и Андрей изглеждат доста пъти по-интелигентни пред Зара, Весела, Дидо, Лина)
За сериалите е ясно че "Нова" превъзхожда bTV и в това отношение.  :D
За филмите и двете медии си въртят едни и същи филми през определен период. След три четери месеца каквото са давали по Нова ще е по bTV и обратното.
Все стари филми, които ги гледаме ей така за да си ги припомним
kudricata
Нов
Нов

Re: "bTV" или "Нова Телевизия" ?

Мнениеот kudricata » 16 Юни 2007, 19:07

[quote="Enchev "]
Немога да се съглася че Лора Крумова е тъпа водеща.  :o
Немога да се сългася че Ники Кънчев е най-добрият водещ във България.
Може би един от най-добрите манипулатори, но за водещ във телевизия вече се изчерпа. Да си работи в Дарик радио. От "Нова" трявба да мислят за негов заместник вече. Колко години вече е на екран? На мен пък не ми е интересно да гледам все едно и също лице да води сумати и предавания години подред.
Но като цяло водещите в "Нова" са по-дисциплинирани и се държат по-професионално, отколкото тези на bTV.  :da: (Тук изключвам ония глупости наречени "Големият въпрос" и "Ало, къщата" защото Иван и Андрей изглеждат доста пъти по-интелигентни пред Зара, Весела, Дидо, Лина)
За сериалите е ясно че "Нова" превъзхожда bTV и в това отношение.  :D
За филмите и двете медии си въртят едни и същи филми през определен период. След три четери месеца каквото са давали по Нова ще е по bTV и обратното.
Все стари филми, които ги гледаме ей така за да си ги припомним
[/q
И аз не съм  съгласна, че Би ти ви е по-лоща телевизия от Нова. Вярно е , че в Нова тв напоследък дават доста интересни предавания и филми, но в никакъв случай Анна Цолова не е глупава, а Иван и Андрей смешни.НА мен лично ми беше много забавно да гледам Music idol освен заради участниците и заради водещите.Ани Салич и Юксел Кадриев са много добри водещи на новините и поради това ми е по-интересно да гледам новините по Би Ти Ви, а не по Нова.Все пак и двете телевизии са добри, но за мен Би Ти Ви са номер 1.! :)

Назад към