Плащате ли си кабелната телевизия ?

Вие питате - ние отговаряме

Плащате ли си кабелната телевизия ?

Анкетата свършва на 20 Мар 2005, 01:48

Общо гласове: 0
UGLY_BOY

Re: Плащате ли си кабелната телевизия ?

Мнениеот UGLY_BOY » 23 Ное 2007, 01:18

Ние си плащахме кабелната телевизия в Сливен, след което, като й вдигнаха цената, баща им казал да ни откачат. Няколко месеца нямаше кабелна, а после той я свърза собственоръчно и дефакто техниците не знаят кой е свързан нелегално и кой не, тъй като на тях им се плаща да оправят проблемите по трасето, и то им се плаща постоянно заплата, а да не говорим, че те нямат информация кой е абонат в момента и кой не е. Да не говорим, че когато нашите са спрели да си плащат (не знам кога точно е било, тъй като вече от две години съм в София и дефакто ми е напълно безразлично дали в Сливен ще имаме кабелна или не), просто са ги откачили от кутията (кабелът минава по дупките за телефонните кабели в блока, като на всеки етаж има кутия), а са оставили целия кабел и той просто си е висял, а баща ми го е прикачил към вече съществуващия на етажа сплитер, към който сме били закачени. Поради тази причина, въпреки че дефакто крадем, не влошаваме качеството на сигнала на редовните платци.
Аватар
Halfdead
1000+
1000+

Мнениеот Halfdead » 23 Ное 2007, 15:18

Бил съм дооооста време нелегално, когато кабела и сплитерите на кабелната X бяха точно до прозореца на хола, след което бяха преместени във входовете. Сега съм на кабелната Y, и си плащам 10 лева месечно...  :focus:  Сега има промоция за тези, които имат договор с кабелната, и с интернет доставчика, получават безплатно цифрова тв!  :Horray  Като ще ходя да си плащам нета, ще взема да мина и покрай кабелната, да им кажа да ми вържат цифрова.
Последна промяна 1 на Anonymous, променена общо 23 пъти
Everybody has a radio. To listen to a radio is normal. To listen to a radio, that is far away from you is a DARE!

www.dxing.org - Форумът на България за DX-маниаци!
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 23 Ное 2007, 17:22

Я кажи какво правят нашите мафиози от Fanty G :D
Изображение
Аватар
Halfdead
1000+
1000+

Мнениеот Halfdead » 23 Ное 2007, 19:16

В ГОЛЯМ застой са, кво да ти кажа.  :D
Everybody has a radio. To listen to a radio is normal. To listen to a radio, that is far away from you is a DARE!

deni
500+
500+

Мнениеот deni » 24 Ное 2007, 20:26

E, ако някой се върже към Ботевград Кабел незаконно, веднага ще се влоши качеството на редовните абонати. Плюс това те сменят сплитерите, когато някой се откаже. Примерно ако 3 абоната са на 1 троен сплитер и някой от въпросните се откаже или не плати месечната си такса слагат двоен сплитер, а понякога и направо откачват магистралния кабел от усилвателите си.
Един комшия си сложи двоен сплитер и на другия ден техниците от поддръжката на въпросният кабелен оператор веднага се качиха на дирека с телевизора. А от скоро и видях съобщение, че абонатите им нямат право да ползват повече от един телевизор, а другият кабелен оператор - Топ ТВ (мисля, че така се казваше, ама не съм сигурен) правят мрежа навсякъде в къщата или апартамента на абоната. Тези два оператора така си противоречат, но предчувствам че Топ ТВ, които са направили мрежа под земята с оптични кабели почти из цял Ботевград ще измести Ботевград кабел, която направи оптично трасе от Ботевград до Трудовец, но нещо не им се хвърлят парички или карат до когато може, защото ботевградския кмет е като съдружник с техния конкурент.
Изображение
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 25 Ное 2007, 08:39

MIRORUSE написа:

deni , няма да влошиш качеството на другите абонати , защото , свързването от субмагистралата към абоната , става с тапове. Ако искаш да гледаш нелегално кабелна телвизия , просто обърни внимание на затихването на тапа в кородора на етажа ти , за да видиш с колко децибела затихва в тази точка сигнала. После , ако тапа е с 2 изхода и един прав - сирч правия е OUT по нататък по мрежата , а няма 3-ти изход към теб , трябва да отидеш в най-близкият магазин за електронни компоненти и да искаш тап с 3 изхода + един прав със затихване едиколко си децибела , след което заменяш двуизходният  на етажа ти с триизходният , купен от теб и познай - на третия изход си вече ти и никой съсед няма да каже , че му е лош сигнала . Всичко ще си е както е било преди . Сплитерите се ползват за вътрешни мрежи , ако трябва да разделиш сигнал за 2 или 3 телевизора в апартамента ти . Но да ги слагаш по субмагистрали е нелепо  . Изключения се правят само за абонати , които са в края на мрежата и заради които кабеларката трябва да слага допълнително усилватели . Но когато ги вържи със сплитер от субмагистралата  си спестяват около 30 - 40 лева за усилвател  ;)

Мерси много за инфото, но аз живея в къща.
Изображение
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 26 Ное 2007, 20:23

MIRORUSE написа:Ами то е същото, само че трябва да се качиш на стълба или покрива от където ви идват кабелите , пък може и да са закопани в земята , знам ли ? И да видиш тапа с какво заглъхване е - нататак вече ти казах  :Wave

Kaбелите са във въздуха, но уличната лампа как осетява точно на дирека със сплитера... нещо не ми се рискува да ме видят комшиите и да ме наклеветят на кабеларката.
А това на дирека е сплитер на субмагистралния кабел, от който се разклонява сигнала до къщите на абонатите. Отделно има по-дебел кабел, който е свързан към друг усилвател за следващата улица. Има и тапове в селото, но предимно се слагат сплитери. Лична информация от поддръжката.
Изображение
Аватар
nld
100+
100+

Мнениеот nld » 27 Ное 2007, 13:13

Кабелната поскъпва!
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1129831
И няма да я плащам, минавам на сателит.
Късото съединение прави силата!
Аватар
Halfdead
1000+
1000+

Мнениеот Halfdead » 27 Ное 2007, 14:54

Лелейййй!!!! 22 лева за кабелна!  :o А аз мислех че 10-те лева, които аз давам на месец са много. Прав си. Сателита му е майката.  :Punk :up

Аватар
victory
Нов
Нов

Мнениеот victory » 27 Ное 2007, 16:58

тука е 20 сега
Аватар
Monk
100+
100+

Мнениеот Monk » 27 Ное 2007, 19:28

Кабелната също поскъпва
News.dir.bg - 27 Ноември 2007, 08:07
Един от големите кабелни оператори - "Евроком кабел МБ", обяви, че от началото на декември променя месечната абонаментна такса за кабелна телевизия, съобщи "Дневник".
Вместо досегашните 20 лв. абонатите й вече ще плащат 22 лева. Промяната ще засегне само цената на основния пакет. Другият голям оператор - "Кейбълтел", направи корекция на цената си още в началото на ноември и предлага базовия си пакет срещу 21.90 лв. на месец. Аргументите за поскъпването на услугата и на двете кабелни мрежи са сходни. Променя се макроикономическата обстановка, всичко поскъпва и това рефлектира върху разходите ни, обясни търговският директор на "Евроком кабел МБ" Христо Христов.
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 01 Дек 2007, 23:56

Аз пък нямам кабелна и не ми трябва.... :-X
Изображение
jorkata
100+
100+

Мнениеот jorkata » 26 Яну 2009, 17:50

всеки месец си я плащам защото съм доволен от нея.тук в бургас обаче техници на кабелна тв Скат вземат по 50 лв и те връзват без да плащаш до края на живота си.далавера е ама аз не искам скат че само промиват мозъците на българите и ги правят АТАКИСТИ(фенове на атака).
Аватар
dhamitak
500+
500+

Мнениеот dhamitak » 28 Яну 2009, 01:25

Плащам...така съм свикнал! ;)
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 28 Яну 2009, 11:14

Чувам, че имало моднати приемници за Булсат, с които гледаш безплатно. Стрували към 150 лв. Някой има ли повече инфо?
Изображение

Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 28 Яну 2009, 12:45

Adv написа:Чувам, че имало моднати приемници за Булсат, с които гледаш безплатно. Стрували към 150 лв. Някой има ли повече инфо?

Искаш да намажеш, а?
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 28 Яну 2009, 13:02

UGLY_BOY написа:
Adv написа:Чувам, че имало моднати приемници за Булсат, с които гледаш безплатно. Стрували към 150 лв. Някой има ли повече инфо?

Искаш да намажеш, а?

Може да е просто слух, незнам :D
Изображение

Изображение
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 28 Яну 2009, 16:36

Ами нормално е всеки да иска да мине на тънко.Затова вървежна стока в България са евтините,но некачествени услуги ;)
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 28 Яну 2009, 16:50

>>> FM STEREO <<< написа:Ами нормално е всеки да иска да мине на тънко.Затова вървежна стока в България са евтините,но некачествени услуги ;)

Ами не съм особено съгласен. В БГ първо на първо има 2 типа стоки - супер евтини и некачествени и супер скъпи. Качеството на вторите, обаче не е гарантирано. Или поне неща като безпроблемна гаранция не са. При услугите пък няма разделение на евтини и скъпи. Почти всичко е скъпо, защото качество в обслужването в БГ просто няма.
Изображение

Изображение
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 28 Яну 2009, 17:24

Една скъпа стока има по-голяма вероятност да бъде качествена,отколкото евтината.

Назад към