Коя национална радиомрежа предпочитате?

Вие питате - ние отговаряме

Фреш!
8
22%
Сити
6
16%
Витоша
3
8%
ФМ+
2
5%
БНР
7
19%
друга (посочете коя)
11
30%

Общо гласове: 37
Аватар
dice
100+
100+

Мнениеот dice » 11 Яну 2009, 12:24

Стана ми интересно, че има анкети за класация, песен, предаване, часови пояс и аз реших да си пусна една анкетка, да не ги делим на формат, а на покритие.
Кажете сега кой ви кефи повече, Гаджо по Фреш!, народната музика по БНР или пък най-новия хит на Витоша отпреди 1 година?
Аз много не ги знам, затова по памет написах няколко, ако тази, коиято ви кефи, не присъства, естетсвено цъкате на друга и пишете коя е тя :)
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Re: Коя национална радиомрежа предпочитате?

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 11 Яну 2009, 21:17

По БНР се говори за неща,за които другите радиа не намират време.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 11 Яну 2009, 21:47

И аз избирам БНР. Може да не са убийствено кадърни, но в сравнение с останалите посочени, са по-добре.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 12 Яну 2009, 14:18

UGLY_BOY написа:И аз избирам БНР. Може да не са убийствено кадърни, но в сравнение с останалите посочени, са по-добре.

Аз пък на няколко пъти забелязвам, че Дарик са по-бързи в новините, отколкото БНР. Да не говорим, че имат информационен сайт, докато БНР има нещо като нищо. Ако изгубят и новинарското си предимство, само на едната смотана публицистика ли ще карат?
Изображение

Изображение
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 12 Яну 2009, 14:42

БНР е казионна медия, разтърсвана от вътрешни скандали, безхаберие и натиск от страна на политическото управление на държавата. Това го прави все по-слабо от гледна точка новини. Да, има преднина, която се дължи на опита и времето, все пак годините си казват думата. Съгласен съм с ADV, че има неща, които по Дарик се случват по-бързо.. дали по-добре не мога да кажа, тъй като нямам претенция да съм експерт в новините, но факт е че се случват.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 12 Яну 2009, 17:48

Новините се научават най-бързо от интенет и като цяло в това се губи смисъла на новинарските радиа.Просто публицистичните предавания на БНР са по-интересни и засягат истинските проблеми в страната.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 12 Яну 2009, 19:16

radiator написа:БНР е казионна медия, разтърсвана от вътрешни скандали, безхаберие и натиск от страна на политическото управление на държавата. Това го прави все по-слабо от гледна точка новини. Да, има преднина, която се дължи на опита и времето, все пак годините си казват думата. Съгласен съм с ADV, че има неща, които по Дарик се случват по-бързо.. дали по-добре не мога да кажа, тъй като нямам претенция да съм експерт в новините, но факт е че се случват.

Да, съгласен съм, просто го избирам, защото няма голяма алтерантива. Или ще избереш БНР, или Дарик. Други информационни медии няма.
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 12 Яну 2009, 22:17

>>> FM STEREO <<< написа:Новините се научават най-бързо от интенет и като цяло в това се губи смисъла на новинарските радиа.

Все пак не всеки човек има постоянно достъп до интернет и има аудитория която ги слуша радиата. Както и по-горе писаха наистина по Дарик нещата стават по-бързо пък и по интернет dariknews.bg е един от сайтовете които се актуализират доста бързо и така успяват да задоволят потребностите и на интернет потребителите и на слушателите. Ако говорим за актуална информация бих казал, че и Радио Фокус са доста добре (говоря за Фокус - Варна, защото нямам възможност да слушам останалите).
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 12 Яну 2009, 23:02

ФМ стерео, не мислите ли, че една част от хората не разполагат с интернет? Отворете малко проучвания за това каква част от гражданите на България използват интернет, за какви цели и колко често. Много хора все още слушат и чакат новините по БНР и Дарик, както и вечер по телевизията.

--------------------
Това мнение не е и няма да бъде едитвано.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 12 Яну 2009, 23:45

radiator написа:ФМ стерео, не мислите ли, че една част от хората не разполагат с интернет? Отворете малко проучвания за това каква част от гражданите на България използват интернет, за какви цели и колко често. Много хора все още слушат и чакат новините по БНР и Дарик, както и вечер по телевизията.

--------------------
Това мнение не е и няма да бъде едитвано.

Радиатор,не мислите ли,че реагирате афектирано,заради някои други теми?Много от онези,които не ползват интернет,не могат да слушат Дарик,понеже на стария VEF го няма.Поне аз го търсих,но не го намерих.Проверих и на респрома...и на него го няма.А за да се сетите какво ви намеквам,ще допълня,че Дарик го няма на средни вълни.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 13 Яну 2009, 00:06

Всъщност, истина е, че потреблението на интернет в България е обидно ниско. Дори да приемем, че всички млади хора го потребяват, ви е ясно какъв е процентът на младите в страна, в която 2 200 000 от 7 500 000 са песнионери. Няма да коментирам, че за доста от горепосочените младежи международната мрежа всъщност представлява един Skype, по който могат да си говорят/пишат със съучениците си или приятелите си от съседния квартал.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 13 Яну 2009, 01:26

Радиатор,ако имаш повече информация,какво става в БНР,какви са раздвижванията там и кой какво иска???
ФМ,може ли да се мотивираш за постоянното ти пропомняне,че всички ще умрем,това като реклама ли да го считаме,като успоконие ли,като пожелание ли.... Абсолютно е верно това,което го пишеш,спор няма,а освен по нета,какзваш ли го наживо на твои приятели,близки,роднини,колеги и пр. и как реагират на тази информация,на това,което ги очаква,казваш ли го на деца и възратни... Да,всеки роден на този свят ,един ден ще духне на попа в ръкава,ама нали пък се борим да отложим този момент....
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 13 Яну 2009, 01:31

UGLY_BOY написа:Всъщност, истина е, че потреблението на интернет в България е обидно ниско. Дори да приемем, че всички млади хора го потребяват, ви е ясно какъв е процентът на младите в страна, в която 2 200 000 от 7 500 000 са песнионери. Няма да коментирам, че за доста от горепосочените младежи международната мрежа всъщност представлява един Skype, по който могат да си говорят/пишат със съучениците си или приятелите си от съседния квартал.

Това го знам,а и го рабирам перфектно.Не е нужно да ми го обяснявате двамата с Радиатор като на малоумен,щото се чувствам точно като такъв.Някъде изобщо да съм споменал,че всеки има достъп до интернет?!Вие двамата станахте като "развален телефон" за сметка на мен :(
Bubic,аз не се боря да отложа този момент.Аз го казвам на всички,просто ми е интересна реакцията отсреща.Нищо повече.Тази тема е нещо като табу за хората,а за мен няма табута,и затова си я обсъждам с другите,най-вече с UGLY_BOY.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 13 Яну 2009, 09:35

Преди да тръгна по темата, да отговоря на FM Stereo: отново най-учтиво моля да не ми се вменява поведение. Не, не реагирам афектирано. Умея да се владея и мненията ми по професионални теми нямат нищо общо с отношението ми към вашите обвинения, че манипулирам форума. Като професионалист съм се научил да разграничавам отношенията - лични и по професионални въпроси.

Сега по темата: FM Stereo няма да правя разбор на изречението Ви, от което ясно личи, че застъпвате тезата "Интернет измести новинарското радио". Не смятам, че има развален телефон. Ето го и него отново: "Новините се научават най-бързо от интенет и като цяло в това се губи смисъла на новинарските радиа". За мен като човек завършил средния курс на образование по български език, смисълът на това изречение е именно такъв. Поради това и поставих въпроса за наличието на интернет в повечето домакинства.
Верно е, че на старите приемници VEF не е монтиран тунер за честотна модулация, но по статистика тези приемници вече намаляват. Защо? Много просто... Преди 20 години хората, които бяха на 60+ години са били в активна възраст през 50-те и 60-те, горе-долу. Сегашните 60 и нагоре годишни, в средата на 80-те все още са ходили на работа. Тогава приемници с честотна модулация на така наречения "западен" стандарт имаше, да не кажа че Хитачитата бяха на мода. Един такъв работещ касетофон ти стига за Дарик. В тази връзка, смисълът на израза "баба ми на село" доста се промени, защото сега "баба ми на село" е на възрастта моята майка, която няма VEF, а има Philips и слуша общо взето съвременни (да ги нарека) радиостанции. А моята все още жива баба, е на такава възраст, че новините по никакъв начин не я интересуват.

Бубич, не докачай моля те FM Stereo за това с умирането, той явно иска да каже нещо, което не е разбираемо за нас. Аз си зададох абсолютно същия въпрос като теб, тъй като е ясно, че всички ще умрем и не схващам смисъла - дали той е пожелателен, дали е просто констатация или нещо друго.
След като ме обвини в манипулация на форума, не знам теб какво ще те обвини, че си го настъпал по неприятна за него тема.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 13 Яну 2009, 09:53

Днес си по-свеж в ироничните изказвания.Аз ако исках да кажа,че всеки може да види новините в интернет,щях да го кажа.Не е ли вярно,че новините се научават най-бързо от интернет,понеже това е лайт мотивът на моето изказване?С което нищо не съм имал предвид,нищо скрито.Ти го обърна по някакъв свой си начин,само за да може да се заядеш с мен,понеже беше афектиран от други теми.
Колкото до манипулацията на форума,е в това вече не съм те обвинявал,това си го измисляш.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 13 Яну 2009, 13:37

Според мен просто се заяждате един с друг, след което всеки ще си тръгне със своето мнение и след този спор няма да се стигне до нищо конструктивно. Да, съгласен съм със споровете, но когато те са диспути и когато обогатяват и двамата опненти. В случая не е така.
@FM STEREO,
Не съм написал мнението си, за да те забивам. Дори не съм визирал теб, нито съм защитавал някого. Това е просто моето мнение. Не съм цитирал имена, не съм адресирал поста съм към определен адресат, нито съм го написал, за да обидя някого. Просто го изразих, както правят и всички останали. Искрено съжалявам, ако е станало недоразумение и моля за извинение.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 13 Яну 2009, 13:46

>>> FM STEREO <<< написа:Новините се научават най-бързо от интенет и като цяло в това се губи смисъла на новинарските радиа.Просто публицистичните предавания на БНР са по-интересни и засягат истинските проблеми в страната.

Пак ще повторя поста си,за да не се случва така,докато стигнете дотук да го забравяте.UGLY,наистина не всеки има интернет,но почти навсякъде вече има интернет зали.Дори и в малките села.Не,не искам да молиш за извинение,не си виновен за нищо.Аз сам съм си виновен,че все още съм жив.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 13 Яну 2009, 20:53

Интернет проникването в БГ е 40-42% от населението или малко под 3 млн, защото според Синовейт всъщност сме 6 млн. Въпросът е колко от тези 40% четат новини от нета? Сигурно около 40% от тях. Повечето хора в нета търсят забавление.
Също така аз например, когато съм зает, дори да съм пред компа слушам радио, защото нямам време да го губя по сайтове. На път също. А има и много други случаи в които човек няма достъп до Интернет, а му се иска да чуе какво става по света и у нас.
Изображение

Изображение
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 14 Яну 2009, 04:35

А докато си на път,за да ти е добър сигналът през цялото време,трябва да си на средни вълни.Понеже дори БНР не покрива цялата страна на FM,но на AM повечето предаватели са достатъчно силни,за да проникнат навсякъде.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 14 Яну 2009, 10:13

Прав си, на път също така означава около 2 часа на ден губене на време по задръстванията. :)
Изображение

Изображение

Назад към