Коя национална радиомрежа предпочитате?

Вие питате - ние отговаряме

Коя национална радиомрежа предпочитате?

Фреш!
8
22%
Сити
6
16%
Витоша
3
8%
ФМ+
2
5%
БНР
7
19%
друга (посочете коя)
11
30%

Общо гласове: 37
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Re: Коя национална радиомрежа предпочитате?

Мнениеот Miss_Smart » 24 Яну 2009, 12:35

bubic написа:Ъгли,точно така ,сам отговаряш на въпроса си. Имам поне двайсетина подобни Л.С.Но аз не се влияя от никого,не съм сложил забрана да общувам с никого. Но нали не си спомняш ,че и никого не съм наричал ненормален,нито теб,нито ФМ,нито Вълчо,нито госпожицата. А ти ,след като си смел,а не като тези ,дето лично контактуват с мен,защо не поита Мис Смарт,защо ми задава този въпрос за нормалност,нали не искаш да кажеш,че не си гозабелязал. Може ли да ми дадеш един съвет,как да отговоря на такъв въпрос,или ако е бил зададен към теб,но не бързай,обмисли го предварително. Моето мнение е,че никой не бива да задава на никого такива въпроси,ако не е засегнат по някакъв начин.Или смяташ,че въпроса е напълно безобиден,дори комплимент. Чувал ли си така да общуват хорапомежду си и с усмивки да си задавт въпроси за нормалност.
ФМ,а ти не видя ли въпроса на момичето,или се правиш на разсеян. Ето,и теб те питам,как ще реагираш,ако някой те нарече ненормален,без грам вина. нали спорим с теб,но наричл ли съм те ненормален някога,или да съмподлагал на съмнение пред всички твоята нормалност. Да,упреквам те, иронизирам те,както и ти мен,ама ненормален,я бъди по-честен,нормално ли е това.

Бубич, искренно се извинявам, ако си решил, че те обвинявам в невменяемост.
Прав си, вместо Добре ли си?, трябваше да попитам Как си ? или Какво не е наред?...
Проявих добросърдечна загриженост, защото ми се струва, че нещо те измъчва...доста по-остър си от преди и това се забелязва и от "непрофесионално око". Ако бях наистина простачка щях да използвам други думи...много по-силни от тези.
Каквото имам да казвам, го казвам направо. Вероятно затова някой не ме харесва тук...Но не си мисли, че това ме засяга. Отдавна спрях да си играя с кукли и да плащам данък обществено мнение. Нека всеки говори, стига да има какво да каже.
Отново ти се извинявам, от сърце, наистина исках да те питам как си...Но след поредицата твои жлъчни коментари наистина откривам отговора.
Бубич, иди поговори с някой, след като не искаш да говориш с нас.
Но недей и за миг да си вярваш, че има нещо лично в коментарите ни към теб. :)

С пожелания за повече усмивки ;)
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 24 Яну 2009, 19:12

Да,Мис,така върви,нямам никакви претенции към тези Ваши думи,само едно несъответствие забелязвам,че те щяха да са много уместни,ако ги бяхте поствала преди да зададете въпроса си, дали съм нормален. Но от сегашните Ви уточнения разбирам,че сте го задала с голяма загриженост към мен,дори тази загриженост граничи с комплимент,а на комплимент всеки един добре възпитан човек трябва да отговори с чувство на благодарност и признателност. Така че ,оставам с чувството на убеденост във Вашата загриженост към моята нормалност,дори смятам че по този начин я подсилвате индиректно. И когато друг път ме питате дали съм нормален,аз все ще си мисля,че въпроса ви е продиктуван от най-мили чувства. И още повече,ако случайно зададете същия въпрос към друг колега и той реагира първосигнално като мен и ви нагруби,само го препратете към мен,аз ще му дам да разбере на този награмотник нещата,ами не може всички да са грамотни..
Ето,ако Вие не бяхте пояснила дълбокия смисъл на Вашия върос,откъде щях да се сетя за истинския му смисъл .Казвам го сетен път,не съм на Вашето ново и веднга приех уточнението за валидно. Не знам сега какво ще каже и Вълчо,май го объркахме и него,човека.И той не е разбрал смисъла на Вашата агриженост към моята вменяемост,ам ние с него сме малко по-възрастни,така,че ни е простено...
Друго,казвате,че може би някой не Ви харесва тук,но нали не ме причислявате и мен в това число,аз пък гарантирам,че до онзи ден най-много, аз ви харесвах.
Да,коментарите бяха жлъчни, дори много злъчни,казах го още онзи ден,а какви биха били Вашите,ако някой Ви попита в компания,дали сте нормална. Смятам,че човека няма да има време да поясни своята добронамереност,защото Вие сте силно момиче и ще го заврете на......"ет уанс",там,където трябва.
Никога не съм казвал,че не искам да говоря с Вас(не изплозвайте множествено число,това са болшешишки похвати,народа,нас,обществото,соц-та общност и пр). Но грешката Ви не е голяма. Никога не съм показвал такова желание,особено пък към хора като Вас и Вълчо,вие сте силни личност(без ирония !!!). Впрочем спомняте ли си мои коментари по повод Вашите...???
Никога не съм считал,че Вие и непосожените от Вас колеги, имате нещо лично към мен,в никакъв случай,особено когато някой от вас ме пита дали съм нормален.
Впрочем, Г-це Мис Смарт,вие нормална ли сте ???
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 24 Яну 2009, 19:23

bubic написа:Да,Мис,така върви,нямам никакви претенции към тези Ваши думи,само едно несъответствие забелязвам,че те щяха да са много уместни,ако ги бяхте поствала преди да зададете въпроса си, дали съм нормален. Но от сегашните Ви уточнения разбирам,че сте го задала с голяма загриженост към мен,дори тази загриженост граничи с комплимент,а на комплимент всеки един добре възпитан човек трябва да отговори с чувство на благодарност и признателност. Така че ,оставам с чувството на убеденост във Вашата загриженост към моята нормалност,дори смятам че по този начин я подсилвате индиректно. И когато друг път ме питате дали съм нормален,аз все ще си мисля,че въпроса ви е продиктуван от най-мили чувства. И още повече,ако случайно зададете същия въпрос към друг колега и той реагира първосигнално като мен и ви нагруби,само го препратете към мен,аз ще му дам да разбере на този награмотник нещата,ами не може всички да са грамотни..
Ето,ако Вие не бяхте пояснила дълбокия смисъл на Вашия върос,откъде щях да се сетя за истинския му смисъл .Казвам го сетен път,не съм на Вашето ново и веднга приех уточнението за валидно. Не знам сега какво ще каже и Вълчо,май го объркахме и него,човека.И той не е разбрал смисъла на Вашата агриженост към моята вменяемост,ам ние с него сме малко по-възрастни,така,че ни е простено...
Друго,казвате,че може би някой не Ви харесва тук,но нали не ме причислявате и мен в това число,аз пък гарантирам,че до онзи ден най-много, аз ви харесвах.
Да,коментарите бяха жлъчни, дори много злъчни,казах го още онзи ден,а какви биха били Вашите,ако някой Ви попита в компания,дали сте нормална. Смятам,че човека няма да има време да поясни своята добронамереност,защото Вие сте силно момиче и ще го заврете на......"ет уанс",там,където трябва.
Никога не съм казвал,че не искам да говоря с Вас(не изплозвайте множествено число,това са болшешишки похвати,народа,нас,обществото,соц-та общност и пр). Но грешката Ви не е голяма. Никога не съм показвал такова желание,особено пък към хора като Вас и Вълчо,вие сте силни личност(без ирония !!!). Впрочем спомняте ли си мои коментари по повод Вашите...???
Никога не съм считал,че Вие и непосожените от Вас колеги, имате нещо лично към мен,в никакъв случай,особено когато някой от вас ме пита дали съм нормален.
Впрочем, Г-це Мис Смарт,вие нормална ли сте ???

Какво имате предвид под "нормална", драги Бубич?

Ето това е логичният начин, по който би реагирал всеки...но не и Вие. Затова сме ми симпатичен.
Благодаря, че доведохте до моето знание факта, че никой в този форум не ме харесва.
Сега, къде да си направя публично сепуко???

Майтапа настрана, Бубич, стига се впряга толкова и да гледаме позитивно и с насмешка на живота.
Щото около нас нищо, ама нищичко не е нормално и в ред, че да се правим на "нормални".

Поздрави :-[
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 25 Яну 2009, 21:30

Отново грешите,не съм казвал,че никой не Ви,харесва,това не е в мой стил,а че поне аз Ви харесвам,може ли да фаворизирам Ваши постове,пък да не Ви харесвам,да не би българския език у нас да е променил значението си,аз се страхувам вече какво да говоря. Без заобикалки,останах обиден от Вашия реторичен въпрос за моята нормалност,затова бях груб към Вас. Вие се уточнявате и извинявате,аз приемам всичко за чиста монета,особено думите Ви,че нямата нищо лично към мен. Не би и могло да имате,няма защо,една дума лоша не съм казал към Вас.... Ето една сръбска поговорка по този въпрос,разбира се, не е абс. аналогична с нашия случай,но все пак,може да я запомните. "Ja ,da ti glavu odrezem,pa ima da те ljubim,koliko god hoces...". Сиреч,да Ви направи някой на 20 стотинки,а после има да Ви се извинява,дори целува,но това е силно за нашия случай,да гледаме напред и до,скоро...
jorkata
100+
100+

Мнениеот jorkata » 26 Яну 2009, 17:27

Преди години харесавх радиата защото имаха предавания в които човек можеше да изказва мнения.Сега за съжаление хората просто слушат една и съща музика и това е.Радиото вече е само за музика.Хорското мение и глас потънаха някъде.Жалко е че и музикалните телевизий взеха същият пример и по цял ден въртят само клипове и рекламите на 3в1.Жалко е че предаванията отпаднаха от ефира.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 26 Яну 2009, 19:23

Така е Жорка,абс. си прав,това беше целта на управляващите,вместо истина и справедливост,да се стигне до циркове и всякакви видове шоута, на фона на цинизма и арогантността. Нали виждаш в отчета за БНР,програма "Хр. Ботев" имала ежедневна слушаемост под 1%. Студиа,редакции,техника,телефони,компютри,релейни канали,персонал,подръжка,отопление,климатици,началници,заплати и всичко това в люта битка за резултат от единствено число,даже под единицата = 0.98% ,като само през един месец от годината се е увеличавал до 1,5%. Аз непретенциозно наричам такава дейсност въздухарска. Накупували нашите хора техники,ДРМ-технологии,сателитно и нет-излъчване,и не могат да стигнат един процент слушаемост . Чуваемостта на предавателите на КВ (вкл ДРМ-излъчването)в Европа била много добра,да,може и да е на световно ниво,но колко хора слушат тези предавания,е ,това не е толкова важно,важното е да се отчита дейсност,а ефекта от дейсността е съвсем друго нещо. Ами предаванията за чужбина,там текат реки от средства,директно в канализационната система. Ама нали сме богата държава, хората са стигнали такъва висок стандарт на живот,че се чудят нашите управляващи какво да правят с толкова пара....и намират решения. Да,радиото се е превърнало на дискотека и рекламна агенция.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 26 Яну 2009, 20:18

Ако Христо Ботев целеше повече слушатели,щеше да звучи като обикновена радиомрежа тип Njoy.По-добре ли е да звучи така,отколкото иначе?
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 26 Яну 2009, 20:25

>>> FM STEREO <<< написа:Ако Христо Ботев целеше повече слушатели,щеше да звучи като обикновена радиомрежа тип Njoy.По-добре ли е да звучи така,отколкото иначе?

Какво се чудиш? Нали идеята е да се оплюе нещо....
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 27 Яну 2009, 07:42

ФМ,програмата както и да се цели,слушателите сами се подреждат в центъра на десетката. Ако дадено радио съобщи,че предаванията му са насочени към хора,да речем в случая ,такива като теб,със сходни интереси,възраст,образование,професия и пр.,ти едва ли ще станеш постоянен слушател,ако самия ти не прецениш. Аз затова винаги държа на мнението ,че държавните пари,т.е.народните ,трябва да се изразходват само след много прецизни оценки . Поне на този етап от развитието. Тука действително няколко телевизии имат хеликоптери,но за нашите условия,това рентабилно ли е,ами не е.Очудвам се ,че изразяваш задоволство от броя на слушателите,ами ако станат вместо 0.98% ,0,58%,пак ли ще си доволен. Нали не си забравил колко предаватели има на СВ и колко на ФМ. Не бива да се сравнява пр. Хр. Ботев с Н-джой,не върви.
Айде бе Вълчо,откога те чакам да се заядеш с нещо,особено с мен, не бива да правиш такива паузи,ето нали видя какво стана със любезностите между Мис Смарт и мен,ние изгладихме нещата,момичето се извини няколко пъти,аз приех извиненията,ама ти остана встрани и си траеш. Иска ми се да ти задам и на теб този въпрос,дето тя ми зададе,но нали съм мухльо и не се решавам да ти се зъбя,в това ти си специалист. За чиста профилактика смятам, поне веднъж седмично да се задяваш с мен,по-скоро да се озъбваш,айде да бъда и аз малко закачлив. та,не разбрах кой плюе, дай го тоя плювач-лъжец. Сигурно и ти си доволен от слушаемостта на втората програма на БНР,така ли да те разбирам ?
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 27 Яну 2009, 09:46

Bubic,слушаемостта на Хр.Ботев винаги ще е ниска.Просто за подобно радио няма аудитория.Хората предпочитат пошлото,просташкото,чалгаджийското и прочее добри качества в радиа като Njoy,понеже те самите са си такива.Това,че в България повечето са простаци,значи ли,че трябва да се закрие Хр.Ботев?Я,да видиш само какво ще стане,ако радиото се превърне в чалготека,с фъфлещи,мекащи водещи.Това ли тртябва да е бъдещето на радио като Хр.Ботев?
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 27 Яну 2009, 10:54

>>> FM STEREO <<< написа:Bubic,слушаемостта на Хр.Ботев винаги ще е ниска.Просто за подобно радио няма аудитория.Хората предпочитат пошлото,просташкото,чалгаджийското и прочее добри качества в радиа като Njoy,понеже те самите са си такива.Това,че в България повечето са простаци,значи ли,че трябва да се закрие Хр.Ботев?Я,да видиш само какво ще стане,ако радиото се превърне в чалготека,с фъфлещи,мекащи водещи.Това ли тртябва да е бъдещето на радио като Хр.Ботев?

@bubic,
Нямам какво повече да добавя към казаното по-горе.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 30 Яну 2009, 05:37

Da,i az njmam ,i nikoj njama ,i nikoj ne biva da ima,samo deto rezultata ot predavanijata na programata e povece ot smustavast. No i na rezultata nikoj ne obrusta vnimanie,abe nestata sa si utvurdeni,zasto da se promenja nesto...
Аватар
joro78
100+
100+

Мнениеот joro78 » 01 Фев 2009, 02:48

>>> FM STEREO <<< написа:Ако Христо Ботев целеше повече слушатели,щеше да звучи като обикновена радиомрежа тип Njoy.По-добре ли е да звучи така,отколкото иначе?

Радио тип Njoy има бол. Колкото до Христо Ботев, калсическа музика се слуша от малко хора за жалост. Аз също не съм голям почитател на тази музика, но досега не съм чул никоя друга радиостанция в България, да излъчва дирекно постановка от Ла Скала (Милано). Случайно попаднах на вълните на Христо Ботев в средата на декември миналата година, когато препредаваха "Аида" директно от Миланската "Ла Скала". Беше велико! :)
Последна промяна 2 на joro78, променена общо 5 пъти
То тука е така!
Аватар
Radiofen
100+
100+

Мнениеот Radiofen » 05 Дек 2010, 11:47

Гласувам за БНР, в частност за програма "Христо Ботев". За мен това е програма, която е максимално изчистена от досадния спам на рекламите, предлага доста класическа музика, музика на народите, почти няма CHR хитчета. Аз, преди всичко, слушам по радиото музика и понякога новини (централните новини на БНР), изключение прави единствено спортното шоу Гонг на Дарик.

Назад към