Топ 10 любими радия в ефира

Вие питате - ние отговаряме
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Re: Топ 10 любими радия в ефира

Мнениеот ShukiBG » 04 Ное 2020, 22:33

jorko написа:2. NRJ - Слушам го по-ефективно от лято 2014 (когато тръгна ефирно в Бургас) и бих казал, че е добре. Не ми е фаворит, но определено е второто радио, което следя от време на време. В последните 2 години се разнообразява и още по-често. Рикуеста им е също доста разнообразен и почти всяко издание присъства по някое жестоко попадение. Липсата на БГ поп от новите (с някои изключения тук таме, които стигат до ефир) е също глътка свеж въздух. :D Овердозата на 90-те може да ми бъде досадна от време на време, но се преживява. Голям минус за мен е обаче самият избор на нови попълнения, като често се пренебрегват по някои световни парчета и хитове, които определено могат да се въртят там, за сметка на простотии като Dhurata Dora.. Някои изрязвания на песните също не ме впечатляват. Но въпреки това е ок и даже бих казал, че с причина е едно от най-слушаните радия (да не кажа най-слушаното) в България. Откакто звучи в Бургас ми е доста трудно да улуча нещо по-различно. :D

Причината да не слушам Енерджи и да го пускам рядко е точно тази - по най-отвратителния начин превзе честотата на Вероника, която беше частната радиостанция с най-силен сигнал от Бургас. Все едно нямаше да може да спечели някой конкурс...
В Бургас и околията НИКОГА не слушам Енерджи 99.9, само се досещам, как сега можех да слушам Вероника, вместо приемника да се мъчи да вади 97.3 Вероника от Варна. За жалост, скоро Царево ще има радио на 97.4 и с неселективните приемници ще се сбогуваме с RDS-с на 97.3 от Варна в района Китен-Приморско. Факт е - Вероника е с по-динамична и по-разнообразна плейлиста от Енерджи. Енерджи все натрапва втръсналите наизустени парчета от 90-те, а Вероника всяка година звучи различно, като тук-таме се добавят и после сменят парчета от миналите години спрямо Енерджи. Причината Вероника да е на първо място при мен е и заради тази причина, чудесни предаватели с чудесен звук имат, излъчват музика от Близкия изток, друго такова национално радио в БГ няма...

Енерджи не заслужава честота 99.9 и с нетърпение очаквам това да им се върне някой ден, крадци на честоти на качествени радиостанции с РАЗЛИЧНО звучене спрямо масовото в БГ, радио което лиши Югоизточна България от Балканската музика и музиката на Близкия изток...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)
FM/MW/LW/SW/AIR Receiver: XHDATA-D808
DAB/DAB+ Receiver: Panasonic RF-D10, Sony XDR-P1DBP
TV: Leadstar D10

Представител от -> Район - Североизточен !
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 04 Ное 2020, 23:03

Моята класация е за всички времена, затова е малко по-голяма.

1. програма Хоризонт
2. радио Велико Търново
3. радио Плюс / радио Фреш
4. Ретро радио
5. радио Енджой
6. Дарик радио
7. радио Търговище / Ново Радио Търговище
8. Z-Rock
9. радио TNN / радио 1
10. радио Сити
11. радио Браво
12. радио Енерджи
13. радио ФМ+
14. Инфо радио
15. Алфа радио
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 04 Ное 2020, 23:19

JukeBoxHero написа:Моята класация е за всички времена, затова е малко по-голяма.

1. програма Хоризонт
2. радио Велико Търново
3. радио Плюс / радио Фреш
4. Ретро радио
5. радио Енджой
6. Дарик радио
7. радио Търговище / Ново Радио Търговище
8. Z-Rock
9. радио TNN / радио 1
10. радио Сити
11. радио Браво
12. радио Енерджи
13. радио ФМ+
14. Инфо радио
15. Алфа радио

Антола (Попово) и Оберон Радио Макс (Разград) по-надолу, ли са в класацията или изобщо не влизат в нея ?
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 04 Ное 2020, 23:44

Със сигурност са част от класацията, но тя ще стане прекалено дълга и затормозяваща, ако трябва да изброя всичките станции.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 04 Ное 2020, 23:47

Значи всеки от областите около Разград (колеги от Русе, Попово, Шумен) се кефи на З-Рок, само в самия град Разград няма кой да му се радва/радиото не си намери слушатели, явно всички от града сме се настроили срещу него след загубата на местното Оберон Радио Макс през 2009година..
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 05 Ное 2020, 00:19

Тази промяна през 2009-а година беше и лоша, и добра. Лоша, защото към Оберон радио Макс очевидно имаше сериозен интерес. Добра, защото Зи-Рок беше, и продължава да бъде, силна радиостанция. На тях, дотогава, се случваше да им правя някакъв вид ретранслация. След това нямаше особен смисъл, точно заради промяната.
pinko
100+
100+

Мнениеот pinko » 05 Ное 2020, 04:17

До 10 не мога да ги докарам.
1. Енерджи
2. Дъ Войс
3. Вега +
4. Нова
5. Бг радио
Гледам обсъждате радиата. Пътувам доста и почти навсякъде Енерджи преобладава като слушаемост. Определено е лидерът на Фреш медия, което ме кара да спомена, че радио 1 някак не ми е толкова на сърце в последните години.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 05 Ное 2020, 07:49

@pinko
Сега след теб очаквам и колегатa @BigBrother, който да похвали Енерджи и да каже, че няма дупки по АМ Тракия :D :D

Относно Енерджи:
Ако и Сити беше развито така като покритие, Енерджи щеше само да си мечтае да е лидер. Въпреки това Сити пак са радва на много слушаемст в районите, за които излъчва (във Варна много рекламират при тях, до последно има реклами, изобщо не се стига до музика, за разлика от Балчик, където минават 2, най-много 3 реклами). И отново Енерджи са виновни, ние в Русе и Разград да нямаме Сити, пак присвоиха честотата на Сити за Русе през 2010, дано им се върне някой ден, лишиха качествените програми от покритие, за втръснали едни и същи мелодии - дори аматьорското Мелодия Силистра има повече и по-разнообразна музика от 80-те и 90-те спрямо Енерджи, а бонус там са хороводните китки нощем, направо се връщам в хубавите времена с Мелодия, когато наистина имаше качествени програми. За Витоша - то би влязло при мен в топ 10 - аз пък го слушам точно заради водещите :D
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
jorko
1000+
1000+

Мнениеот jorko » 05 Ное 2020, 12:25

ShukiBG написа:И отново Енерджи са виновни, ние в Русе и Разград да нямаме Сити, пак присвоиха честотата на Сити за Русе през 2010

Сити пък ако някой ден от медията изобщо решат да го разширят отново, като нищо може те да си присвоят честотата на Вероника там. :D И аз много искам Сити да се разшири, но въпреки това пак силно ме съмнява, че някога ще задмине Енерджи като слушаемост, което всеки втори около мен слуша малко или много. :-\ Вероника си имаше някакви слушатели тук, но в никакъв случаи не е като Енерджи, което просто избива рибата като аудитория, като още веднага, след като тръгна започнаха да се прехвърлят на него. Никакъв шанс да му се реже от покритието, по-скоро даже ще продължи да печели и взима нови честоти. Аз пък бих казал, че съм даже благодарен на 99.9, защото Енерджи е единственото ефирно радио в Бургас, на което мога да се задържам по-дълго в колата. :D

По темата, да не става off topic:
Ако реша да добавя още две, за да стане и моето топ 5, най-вероятно ще са ето тези:
4. Витоша - Добра плейлиста има, но говорилнята е кошмар и абсурд да ме задържа дълго..
5. Авто - Не е лошо, от време на време ми е приятно. Има странни поредици, но лично повече го понасям в момента от Фреш и The Voice..
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 05 Ное 2020, 12:39

jorko написа:
ShukiBG написа:И отново Енерджи са виновни, ние в Русе и Разград да нямаме Сити, пак присвоиха честотата на Сити за Русе през 2010

Сити пък ако някой ден от медията изобщо решат да го разширят отново, като нищо може те да си присвоят честотата на Вероника там. :D.

Аааа, Не ! Само да посмеят, целия Североизток ще ходим на протест :D :D

Енерджи е единственото ефирно радио в Бургас, на което мога да се задържам по-дълго в колата. :D

Извинявай, но това за мен е мнение на човек без вкус. Микс, Фолк, Мая, The Voice са най-добрите в Бургас...но все пак всеки си има вкус, ама не съм съгласен, че в град с толкова много готини и местни програми, Енерджи би ставало най-много за слушане. Енерджи, дори не е радио, чист компютър с банална музика, и Сити е така, но за сметка на това басовете от Варна яко гърмят с яка нова музика и готини класики. Фокус, БГ Он Еър и Вероника са повече радиостанции, отколкото Енерджи, най-малкото защото имат новини, приятната музика е друг въпрос и най-много се дразня като чуя някой да казва ,,Любимото ми радио е Енерджи” искам да му задам въпроса - Ти знаеш, ли какво представлява едно радио, понеже според мнението ти се разбира, че не си слушал такова...или пък ,,Поздрави за целия ви екип” - големият им екип от 2ма човека без редактора...
Дори по Фокус музиката е по-готина, никъде другаде не чувам Katy Perry - Swish Swish (много й се радвам, явно и редактора им също) или Stereo love (но нея съм я чувал по НоваНюз и май Авторадио, понеже са с еднакъв музикален редактор). При мен Енерджи никога няма да е топ 5, че дори и 10.
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
jorko
1000+
1000+

Мнениеот jorko » 05 Ное 2020, 16:33

ShukiBG написа:Извинявай, но това за мен е мнение на човек без вкус. Микс, Фолк, Мая, The Voice са най-добрите в Бургас...но все пак всеки си има вкус, ама не съм съгласен, че в град с толкова много готини и местни програми, Енерджи би ставало най-много за слушане.

Признавам, че местните са добри и това, че слушам Енерджи по-дълго в колата, изобщо не означава, че не си пускам тях. Все пак казах по-дълго, а не думите само или постоянно.. Мая и Микс са готини радия, няма никакъв спор тук, но там ги сменям или заради говор или заради песен, която не ми харесва. Фолк вече не ми е лично по вкуса, но също признавам, че си го поддържат добре като и покритието си му е много стабилно. The Voice обаче е мега зле, в CHR радио за нова музика да ми пуснеш песни като "California Love" на 2Pac и "Think About The Way" на Ice MC е огромна пародия.. Новите им парчета също сa предимно по странен избор или със закъснения, като солиден пример за второто - вкараха "Salt" на Ava Max в New4U тази пролет, а песента я има в YouTube още от октомври 2018. Ако ще влиза с такова закъснение поне да не е в тази рубрика.. :D Покритието му в Бургас също не е никакво цвете, защото трябваше да е върху честотата на програма Христо Ботев от Карандила, което в западните части на града го натиска и на места даже много сериозно.. Още като тръгна им писах на лично на The Voice да им кажа, че имат смущения и ще е по-добре да сменят тази честота, но ми отговориха само с "Ще проверим". Само дето си играех да им пиша. :D А Веселина пък често сменят честоти.. Много ми харесваше Войса в Dancefloor формата си през 2010, тогава звучеше най-добре, сега е често някакъв миш маш.. Сити също може да има своите минуси от време на време, но поне те си знаят формата и не се връщат по-назад от 2007. Енерджи колкото и да не го харесваш, обаче е факт, че ще продължи да се слуша и да трупа слушаемост. А това, че няма новини пък е чудо голямо. Има толкова новинарски радия (както и като цяло новини по почти всяко едно радио), че чак някои са и излишни, най-вече защото повечето като слушаемост са мъртви.. Фокус и Nova News биват като плейлиста, но пък за съжаление не и като слушаемост.. "Swish Swish" свиреше нон стоп през 2017 по Сити, като и сега от време на време минава като филър. "Stereo Love" пък точно това лято си свиреше по Енерджи, както и преди 3 години последно по Сити. Нека обаче не се нападаме заради мнения..
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 05 Ное 2020, 18:33

Благодаря за информацията, с това писане по форума излезе като някакво ,,нападане” както казваш, но не съм искал да прозвучи така. Последните 1-2 години доста време се радвам на радио Сити Варна, понеже често съм в Добруджа, а преди 2018-2019 доста рядко бях в него край и не съм имал възможността да се насладя на ,,Swish Swish”. Енерджи доста рядко слушам и не съм случил да чуя явно ,,Stereo love“, но тези песни са си класики на Фокус, понеже доста звучат преди/след новините. Иначе при мен Сити със сигурност щеше да си е топ 3, ако имах достъп към него в моя район....

А относно радиостанциите на BSS Media Group - с тях е цял кошмар човек да се разбере. Сами не се досетиха да поставят радиотекст на радио Веселина 93.1 Разград, с писма да постигнеш нещо - абсурд (много рядко да ти отговорят), два пъти трябваше да се обадя, като първия път дори спорих с техническия отдел, но в крайна сметка резултата е налице. Най-добре се обаждай на 02 / 91000 и настоявай да предприемат мерки, относно The Voice 98.7, понеже наистина покритието е много лошо, за разлика например от Микс 92.9, който има много по-добро покритие, а излъчва от същата точка (местността)...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
jorko
1000+
1000+

Мнениеот jorko » 05 Ное 2020, 19:05

ShukiBG написа:Благодаря за информацията, с това писане по форума излезе като някакво ,,нападане” както казваш, но не съм искал да прозвучи така.

Няма проблем, всичко е наред. Изглежда Сити се лови добре в Добруджа, за което се радвам. Тук насам ТРТ на 98.5, а после и 98.7 му разказаха играта твърдо, а преди това го приемах като Вероника. Микс 92.9 е доста силно като сигнал, даже няма абсолютно никакъв смисъл да се сравняват с The Voice..
Сега вече да оставим това настрана, за да не надвиши оф топика в тази тема. :-\
Аватар
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 11 Ное 2020, 21:29

Сега, като се замисля, топ 3 на любимите ми радиа за всички времена би изглеждал така:
1. Мила Голд
2. Pro FM
3. Хоризонт
Аз съм описвал в другите теми защо, даже през лято 2013 2 месеца и 10 дни не съм слушал друго, освен Хоризонт, толкова ми харесваше :D А защо само топ 3 - щото не ми се редят повече, дълъг списък ще вземе да стане :D

А ето го и новият чарт:
Top 3 - 05-11.11.2020
1. City (-): 11 часа.
2. Sunny-Beachradio (new): 9 часа
3. Хоризонт (-): 3,5 часа
Ваши Професионални Величества, Вие никога няма да завъртите Tom MacDonald - Clown World и всички знаем защо.
https://open.spotify.com/playlist/5u8tJ ... HbOuD2M8Om
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 11 Ное 2020, 22:28

Аз ако имах чарт, бих нареждал радиата по този начин
1. Авторадио, Digi FM, Kiss FM, USB
2. Europa FM, NovaNews, N-Joy, Mixx, City, 999
3. NRJ, Fresh, The Voice, Vitosha, Zetra, Radio VT 98FM
4. Всички останали
5. радиа с класическа, стара музика, много новини, както и 1, 1 рок, Веска, Вероника, Ултра, БГ Радио, z-Rock, BG on Air (България он ер го чувам само когато го хвана на авто търсене около Ловеч и в рекламите на радиата от РТЕ-НЕТ)
Изображение

Изображение

Изображение
elman22
Нов
Нов

Мнениеот elman22 » 15 Ное 2020, 16:27

Бях тръгнал да пиша дълго мнение, но интернета ми спря за малко и ми изчезна текста, така че ще го напиша по-кратко. Слушам най-вече Енерджи, защото ми харесва, че рядко повтарят песните, също ми харесват и предаванията и водещите, и че има отново предаване вечерта. Някои нови известни песни липсват, които при всички други радиостанции пускат, но това е положението. На следващо място слушам Фреш, когато няма водещи ,защото не ми харесват предаванията и водещите, но ми харесват голяма част от песните в плейлиста. После е ред на Витоша, което слушам, защото няма много дълги реклами, както и хубавия сигнал в областта ми, но не ми харесват водещите, но музиката става, понякога пускат по-забравени песни, които другите рядко пускат. Слушам често и Сити, защото там има и някои нови песни, които не ги пускат никъде другаде. Много рядко слушам Авторадио, защото сигналът в половината ми град е слаб, има различни песни в различни формати. Понякога слушам и Хоризонт, там където другите радиостанции пръщят, например на северното черноморие, и ми направи впечатление, че все пак има интересни предавания, но не знам в кои часове и дни бяха. :D
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 15 Ное 2020, 17:13

elman22 написа:Слушам най-вече Енерджи, защото ми харесва, че рядко повтарят песните

Сигурен, ли си ? Аз рядко го пускам и винаги съм чувал от втръсналите им постоянни песни от 80-те/90-те, а има толкова много други песни от същото време, с които може да се разнообрази радиото - дори аматьорското Мелодия Силистра, което почива събота и неделя (на носеща е редовно :D ) има по-разнообразна музика от онова време...

@elman22
Колега, ако не е тайна, ти от област Варна, ли си (според характеристиката ти за радиостанциите ти стигам до този извод) ? Авторадио на 94.4 от Еделвайс си излиза на места във Варна, другите радиостанции също присъстват, колебая се и с Пловдив, където 95.0 от Пещера покрива, но то направо целия Пловдив е покрит от Авторадио след моя проверка, така че предполагам, че не си от Пловдив....
Последна промяна 1 на ShukiBG, променена общо 15 пъти
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 15 Ное 2020, 17:30

И аз главно Енерджи, Авто, понякога Сити или Войс.
За Авто в Пловдив, така е, 95 си покрива доста стабилно.

Назад към