Re: Впечатления от пътувания.

Форум за далечно радиоприемане

Модератори: DX-er, Георги

Аватар
DX-er
500+
500+

Мнениеот DX-er » 27 Апр 2008, 13:42

liubo написа:В Пловдив съм хващал 103,0 но също не ми е било ясно от къде е?! Веднъж докато чаках за автомивката до Техномаркет на Пазарджишко шосе го засякох и го оприличих на Русенския защото малко по зле ми излезе 95,7 /Христо Ботев/ от същата локация.

95,7 съм засичал в Пловдив само като тропо сигнал при прохождение, същото се отнася и за 107,9 (за сметка на това на Боровец и в Пазарджишко последният сигнал е отличен постоянно, за Родопите да не говорим). Софийските сигнали от Копитото (92,9-103,0-105) обаче са винаги с отличен сигнал в града. Дарик на 105 излиза само там, където Хр. Ботев от Стръмни Рид не му пречи. :Idea

liubo написа:Аз имам едно предложение, нещо което ми хрумна сега, малко различно но колкото такова толкова и по темите които всеки един споделя тук. Времето се стопля, някои от колегите често пътуват, аз също, и това което предлагам е някой ден да направим едно събиране, нещо като уйкенд сред природата на една добра "локация". Вярвам ще е едно приятно преживяване за всеки който успее да дойде защото нещата които ще споделим ще са донякъде същите но по много различен начин

Това е една отлична идея :Good и би било чудесно да се осъществи „на дело”! :da: В края на краищата не сме много хората, които се интересуваме и занимаваме с тази тематика тук, в България...
Аватар
liubo
500+
500+

Мнениеот liubo » 27 Апр 2008, 15:02

Ами можем да започнем с предложенията :) аз съм ЗА :)
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 28 Апр 2008, 22:14

DX-er написа:Междувременно, няколко кратки впечатления от центъра на Хасково . Най-интересни бяха три румънски станции, а именно :

- на 92,9 с много добър сигнал РРА от вр. Чербу (410 км.)
- на 105,8 с по-слаб, но все пак постоянен сигнал - РРК от Турну Северин (375 км.)
- на 105,6 с доста слаб, но усилващ се от време на време на талази сигнал, беше радио Решица от вр. Семеник на цели 460 км.! :o

Интересното е, че си ги приел в центъра както казваш, а там е закътано за приеми на станции и от юг, и от север, което прави този прием още по-ценен!
Иначе, споменатите от теб станции + другите от вездесъщата Кощила съм ги приемал в движение след Хасково посока ГКПП Кап.Андреево, малко преди Свиленград, на възвишението преди града откъм Харманли.

DX-er написа:Наистина почвам вече да се чудя с каква мощност предава този предавател на вр. Семеник, който между другото успява в самия център на Белград да измести местното радио ТРИ на същата честота (105,6). Ако и в обратна посока мощността му на излъчване е същата, то би трябвало да праща сигнал чак до южна Словакия на север и почти до Загреб на запад... :psycho

Семеник е доста мощен предавател наистина - доказано от приемите на практика от нас. Чудно само защо сърбите продължават да пускат в експоатация предаватели на вече заетите от Семеник честоти - имат станции и на 88,5 и на 102,5 и на 105,6 а знаят и самите отлично, че тези сръбски станции се приемат едва в радуис от около 20-тина км. от предавателите им в най-добрия случай и в страни се чуват отлично само румънските станции.
Хърватите в техния Форум говорейки за Семеник казват, че той 'газел' всичко местно при наличие на добро тропо в централна Славония!

DX-er написа:Иначе, останах озадачен от почти пълната липса на гръцки сигнали – присъстваха само тези от предавателя Хикс (88,1-89,4...), както и още 1-2 частни. Може би за това донякъде е виновен фактът, че скалата от около 99,5 до към 104,5 МХц е изцяло заета от Веселина, която се приема на всеки килохерц в този спектър :-[ – за пръв път съм свидетел на такова нещо, но какво ли да не очаква в България човек... :bg:

Странно, аз в колата спокойно съм приемал и Еврос на 97,1 & 97,5 и неколцина други - на изкачването от центъра посока Север.
Що се отнася до хармониците - сигурно си ги приел със Sangean-a, защото и при мен макар и с модификациите, направени от Юрген този приемник си остава безсилен при наличието на хармоници, за разлика от новия Е1 - той се оказа отлично защитен откъм всякакви паразитни сигнали - повече за разликите между единия и другия приемник - в темата за чужбина.

Да кажа сега няколко думи за ТВ приемът, възможен в подножието на ТВ кулата на Драгоман, разположена между него и Калотина(границата ни със Сърбия).

И преди съм посещавал това интересно местоположение що се отнася до далечен радио&ТВ прием, но тогава съм бил 'въоръжен' със скромно аматьорско оборудване - телевизорчето Хюндай и стайната антенка, - сега взех със себе си новото DK digital телевизорче + антената-панел(14дБ).

Ето сега дециметровия обхват:

21 - РТС1
22 - РТС1 + TVR2
23 - РТС1
24 - БТВ + звук от TVR2
25 - РТС2
26 - БТВ
27 - РТС2
28 - ТВ Пирот
29 - БТВ + звук от Фокс
31 - БТВ + Авала
32 - РТС2
33 - БТВ
34 - БТВ + Фокс
35 - РТС2
36 - Нова
37 - Хепи/Кошава
38 - РТС2
39 - Фокс
41 - ТВ Пирот
42 - ТВ Пирот
43 - РТС + Тануки, Пирот
44 - Белами
45 - РТС2
46 - PRO TV
47 - РТС2
48 - Пи канал
49 - РТС2
50 - Пинк
51 - Нова + звук от TVR1
52 - Белами
53 - Пи канал
55 - Фокс + ТВ2
56 - ТВ Пирот
57 - Blank сигнал
58 - Авала
59 - Авала
60 - Фокс
61 - Хепи/Кошава
66 - Б92

Румънските телевизии на 22к. и на 46к. бяха напълно гледаеми - доста странно, като се знае, че само на неколцина километри в северна посока е самата Стара планина... :Blink
Появиха се и станции от Бесна кобила, както и от неизвестни локации - 43к. - Тануки, 48 - Пи канал.
ТВ кулата, до която се намирах вместо да излъчва Нова излъчваше само празен сигнал на 57к.- досадно жужене от иначе силния близък сигнал имаше в слушалките ми на Е1 и Sangean-a - при намален звук докрай.
Като споменах радиата да кажа и какво ново смогнах да хвана с тях, или по-точно с новия Е1:

- на 88,1 Белград 1 чак от пл. Овчар
- на 95,1 ЕРА 2 и 107,3 ЕРА Спор - гръцките държавни станции, отсъстващи от Sangean-a.
- румънски - в изобилие - направи ми впечатления как само на 50-тина км. от София софииските станции се заменят от румънски - на 89,5 - 92,9 - 93,4 - 97,6 - 101,1 - 105,0 - 105,6. Благоприятният релеф е в полза на нашите станции, но както се вижда само той не е достатъчен.
Странни и доста далечни станции бяха на 90,7 - звучеше като румънска, пускаха само Oldies без говор и на 90,8 поредния сърбиянски хардфолк - незнам дали сме споменавали вече - в случая имаше честитки за учениците от едно от Зайчарските училища.

Оказа се, че съвсем близо до западната ни граница е възможен приемът на станции от всички съседни държави без Турция... :Music

liubo написа:Времето се стопля, някои от колегите често пътуват, аз също, и това което предлагам е някой ден да направим едно събиране, нещо като уйкенд сред природата на една добра "локация" :)

И аз съм насреща! :Friends
(можем да използваме Л.С. за в бъдеще)
lili88
Нов
Нов

Мнениеот lili88 » 29 Апр 2008, 06:21

Георги написа:

liubo написа:Времето се стопля, някои от колегите често пътуват, аз също, и това което предлагам е някой ден да направим едно събиране, нещо като уйкенд сред природата на една добра "локация" :)

И аз съм насреща! :Friends
(можем да използваме Л.С. за в бъдеще)

Дано Модераторите :Devil са открили формулата (Л.С.) за успешно организиране на среща, защото Админите още януари са пуснали тема: "Форум среща", но все още такава не се е състояла! Успех на Модераторите в това им начинание! ;)

Поздрави!
Аватар
liubo
500+
500+

Мнениеот liubo » 29 Апр 2008, 08:12

Това го предложих аз докато коментирах впечатления в друга тема и дори не съм забелязал за съществуваща подобна. Като предложение е не за нещо официално а съвсем различно, тези които са често пред скалата някъде в движение да се получи така че пътищата им да се съберат някъде на подходящо за целта място. Разбира се никой не трябва да се чувства изолиран и всеки който би могъл да се включи е добре приет и вярвам и всеки ще се съгласи с мен. Правил съм подобни неща с колеги от бизнеса с който се занимавам и бих казал че е не само приятно но и положително във връзка с обмяна на опит и информация и много по приемано от повечето на фона на така наречните официални мероприятия. Повечето тук отделят много време за хобито си и мисля че биха погледнали положително на предложеното. За сега нищо не е коментирано дори в (Л.С.) така че нека някой предложи дата и локация. Ако трябва да съм първи въпреки че съм от Русе бих предложил някъде в Родопите, там мисля е имало доста интересни приеми. :Wave
lili88
Нов
Нов

Мнениеот lili88 » 29 Апр 2008, 17:36

liubo написа:Това го предложих аз докато коментирах впечатления в друга тема и дори не съм забелязал за съществуваща подобна.

Да, съществува ето тук: viewtopic.php?f=3&t=4866 ;) :rtfm
Изображение
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 01 Май 2008, 23:50

Сега отново към темата - малко пресни впечатления от днешния хубав ден, прекаран на Осоговската планина, до местността/хотела "Три буки" http://www.tribuki.com/?p=map - право на юг от Кюстендил на доста добрата височина от около 1500м.

Местоположението е направо уникално - тук си дават среща сигнали от Карпатите с тези от Хортиатис до Солун, от Родопите с тези от Шар планина, румънската дунавска равнина с тези от Тасос и доста, доста други... :Hi

Подред по държави:
(с новия Е1)

от нашата:

- като най-далечни могат да се откроят тези, идващи през доста неблагопрятен релеф - от Снежанка, смолянско - Дарик на 107,0(с поне 3 сек. закъснение от същата станция, излъчвана от Копитото) и Хоризонт на 101,6. Друг Хоризонт(+Благоевград), пак идващ от тежък за радиовълните релеф, но поне от по-близо бе този на 90,9 от Трещеник до Якоруда.
Софииските станции със съвсем редки изключения(91,0&94,9) бяха отсъстващи. Орелек се приемаше едва-едва - единствената непотисната от чужда станция и затова слушаема станция бе Дарик на 106,2. От по-близките локации - Кюстендилските до една отсъстваха(за щастие), благоевградските бяха налични в по-големия си брой.

от Гърция:

- всичко от Хортиатис и всичко от област Пела - включително любимото ми http://www.repulicradio.gr на 100,3 - никаква следа от гореспоменатия Орелек и Хоризонт на същата честота заради него. Другото отлично радио(пак въпрос на вкус) идващо от Хортиатис бе Окдонда окто мисо(осемдесет и осем и половина) на 88,5 с отличен сигнал - и двете споменати във верт.пол., както и повечето от там.
- от Тасос и Ипсарио - само 95,1 - ЕРА 2, и то в зависимост от положението на антената смесващо се с Козморадио от Хортиатис солунски.
- от Кушница - абсолютно всичко.
- от Витси - също.
- новоприети за мен сигнали бяха тези на 91,0(някакъв "Ди-джей"); на 88,3 UNID; на 90,2 религиозното радио за Бер(Вериа) и Негуш(Науса) бе с кристално чист силен сигнал, не оставящ никакъв шанс на петричката простотия, бълвана 24 часа на същата честота. На 90,7 бе ЕРА 2 от...? Имаше две станции на 93,6 - едната пускаща само западна музика, а другата - песни, датиращи от турско робство най-вероятно - така и не проговориха за да разбера кои са, а времето ми за бандскан не беше неограничено; друг UNID на съседната 93,7 с доста слаб сигнал, като че ли идващ от централна Гърция; на 98,2 - друго новопоявило се незнайно радио(Таксиди ефтис или нещо такова), което делеше една и съща честота с....Логос от Бъилещ! :Blink

от Сърбия:

- единствено от близката Бесна кобила - но, това се дължи на факта, че Сърбия се пада точно от другата страна на планината. Най-добър сигнал бе този на 100,1 нелош на 91,7 и напълно потиснат Белград 2 на 95,3 от румънския Тринитас от Кощила.(!)

от Румъния:

- факт - налични бяха тези от Новачи-Чербу(89,5 - 92,9 - 102,5 - 105,0), Кощила(95,3 - 97,6 - 102,2 - 104,1 - 107,5 с перфектен сигнал) Доста необикновено чувство имах приемайки тези станции регистриран към "македонски' мобилен оператор... ::) Другото интересно наблюдение бе да се види/чуе как в тази наша южна планина софииските станции, и то тези от Копитото(92,9 & 105,0 имат доста по-слаб сигнал от тези на румнънските, идващи от доста-доста по-на север... :-\

от Вардарска бановина/FYROM:

- нормално изобилие в предвид близостта до тази злополучна "държава" - Туртели, Попови шапки, Пелистери, Буковици и Църни върхове бяха на линия. Новохванат предавател за мен бе този наречен Любаш до Кавадарци излъчващ на 89,8 - 1; 96,3 - 2 и 107,4 - 3-та "държавна" програма. Самото местно радио Кавадарци бе налично на 98,5(странно отсъстващо от интерактивната карта тук), а също с добър сигнал, макар и смесван с гръцки от Хортиатис бе местното радио Пехчево на 100,0. Първата им програма можеше да се приеме на 88,3 от Башино село до Велес, и на 88,8 от Цоцон до Кичево. Буковик и Пелистер бяха в конфронтация на 92,3 - и тук същото като в Сандански - два фиромски сигнала на една и съща честота. :Fool Беласица бе тук със сигнал на 91,5.
Интересна честота бе 92,9 с чак три станции на нея - Хр. Ботев от Копитото, РРА от Новачи-чербу и Антена 5 от Пелистер. ??? Неизяснени останаха тези вардарски на 102,5 и 103,4 пускащи по рефлекс вече сърбиянски хардфолк и тази на 106,4 с доста силен сигнал.
Албанско говорещи имаше на 88,5 , 103,5 - Йехона от Куманово и на 103,6.

Малко думи за ТВ ефирът:
(с преносимо телевизорче DK Digital и неговата антена)

VHF:

5 - МТВ1(Голак)
6 - Канал 1
7 - ЕТ1(Кушница)
11 - Канал 1(вр. Ботев)
11 - МТВ1(Туртел)

UHF:

21 - БТВ
22 - МТВ 2(Туртел) + TVR2(Кощила!)
24 - БТВ (вр.Ботев) - тук за разлика от сев. България с отличен сигнал.
26 - БТВ(Зелени връх - Петрохан)
28 - БТВ
29 - БТВ(Копитото)
30 - МТВ2 + UNID от Гърция
32 - МТВ1(?)
33 - БТВ
34 - БТВ
36 - Нова(Копитото)
38 - МТВ2(Голак)
41 - ГТВ(Копитото)
44 - МТВ1(?)
48 - Телма(?)
49 - А1(Голак)
51 - Нова(Конявска пл.)
53 - ББТ(Копитото)
55 - ТВ2(Копитото) + МТВ2
57 - Сител(Голак)
58 - МТВ1(?)
62 - Телма(Страцин?)
66 - АлСат(Голак)

Най-интересното бе приемът на TVR2 от Кощила въпреки доста силния и близък сигнал на фиромакедонския сигнал на същия канал от Туртел! :Horray
Озадачих се също така от отличния прием на нашите телевизии, излъчвани от Копитото и вр. Ботев.
Очаквах да приема и доста повече гръцки телевизии от тези двете описани по горе, но това беше налично днес.

Надявам се да е било интересно,

поздрав!
Аватар
DX-er
500+
500+

Мнениеот DX-er » 06 Май 2008, 22:34

Георги написа:Сега отново към темата - малко пресни впечатления от днешния хубав ден, прекаран на Осоговската планина, до местността/хотела "Три буки" http://www.tribuki.com/?p=map - право на юг от Кюстендил на доста добрата височина от около 1500м.

Местоположението е направо уникално - тук си дават среща сигнали от Карпатите с тези от Хортиатис до Солун, от Родопите с тези от Шар планина, румънската дунавска равнина с тези от Тасос и доста, доста други... :Hi

Изглежда наистина си открил добро местоположение за далечени прием в тази планина. :Good Аз именно там съм се надявал, че може да се приеме и някакъв сигнал от Италия при добро тропо, доколкото това въобще е възможно от наша територия.

Георги написа:на 98,2 - друго новопоявило се незнайно радио(Таксиди ефтис или нещо такова), което делеше една и съща честота с....Логос от Бъилещ! :Blink

Това наистина е доста изненадващ прием! Релефът на север не изглежда особено благоприятен за разпространението на радиовълните и приемът на станция идваща от самата влашка равнина е доста неочакван точно от южния склон на Осоговската планина...

Георги написа: от Румъния:

-факт - налични бяха тези от Новачи-Чербу(89,5 - 92,9 - 102,5 - 105,0), Кощила(95,3 - 97,6 - 102,2 - 104,1 - 107,5 с перфектен сигнал)

Ето още веднъж имаме потвърждение за добър прием на румънски станции в изобилие, в най-западните части на нашата страна, а интересно би било да се види какво е покритието им и оттатък „границата” – аз съм убеден, че на баирите над Кочани, Пехчево или дори Крива Паланка такъв прием би бил възможен. :da:

Георги написа:Интересна честота бе 92,9 с чак три станции на нея - Хр. Ботев от Копитото, РРА от Новачи-чербу и Антена 5 от Пелистер.

Да, друга такава честота в този край на България е 92,1, където се борят две фиромски станции с едната сръбска на тази честота (Београд 1). :Idea

Георги написа:Малко думи за ТВ ефирът:

Тук все пак ме изненадва присъствието на само една единствена станция от Гърция...

Георги написа:22 - МТВ 2(Туртел) + TVR2(Кощила!)

Очевидно сигналът от Кощила е с доста сериозна мощност, щом успява да „прати” чак до тези отдалечени от влашките земи райони на нашата страна. Вероятно би могъл да се приема и на Рила и в Родопите.

Георги написа:Надявам се да е било интересно,

Интересна наша локация си успял да откриеш и съответно доста интересни впечатления има оттам – благодарности, че си си направил труда да ги споделиш. :)
Аватар
liubo
500+
500+

Мнениеот liubo » 20 Май 2008, 23:10

Ето и малко видео с приема на Гръцки FM предавател в нашия край на честотата на която до село Люблен пък се приема Румънско радио което не успях да разбера все още от къде е. Ето първо Румънското понеже по невнимание изтрих предния пост.

http://87.246.54.10/ftp/index.php?dir=V ... FM/98%2C9/

Координатите на приема са 43.509904, 26.190462

Гръцкото звучене често присъства тук и е на определени места където понякога е с много шум но за сметка на това винаги може да се чуе. Записите са на разклона за Ветово и Писанец, и на 20 километра по на юг, на слизане към Костанденец, селото в което днес чух Б1 от Тупижница на 92,5 макар и лошо но пък в самото село :)

Но нека сега за Гърците - http://87.246.54.10/ftp/index.php?dir=V ... _98%2C9_2/

На единия запис се вижда че е изписан RDS-а на радио Вероника от съседната честота - 99,0.

На 98,4 по селата между Разград и Бяла хващам Христо Ботев с доста изчерпателен RDS което не съм виждал никъде другаде, честота тук в форума се дава само за Правец но бих приел че е от там ако предавателя е поне 50 киловата. Някой знае ли от къде е това излъчване за нашия район. :Hmmm

:Wave
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 22 Май 2008, 16:17

Да, от Правец е. В гробищния парк до Басарбово, а и при мен в Средна кула също се получават "тунели" за Христо Ботев 98.4. :D
Аватар
liubo
500+
500+

Мнениеот liubo » 22 Май 2008, 22:48

Направо напредстава си нямаш в какви дупки излиза тоя предавател за да се съглася че е от Правец. На места където дори Ботев липсва тоя пере здраво с RDS на всичкото отгоре. Не може да е от Правец, от близо е. :Ne
Аватар
liubo
500+
500+

Мнениеот liubo » 25 Май 2008, 07:29

От Посабина - Попово е. И нормално при това покритие да е от там, така съм съгласен. Аз имах съмнения за Търговище но се оказа по близо. Тук информация за този нов предавател има но е пропусната честотата а тя е същата като за Правец - 98,4. Впечатлен съм обаче от RDS-а, изписва името на предаването за момента даже :) За Русе, връх Ботев, Пловдив и други места ясно, интересно дали и в София имат такава екстра :)
Аватар
DX-er
500+
500+

Мнениеот DX-er » 25 Май 2008, 23:40

liubo написа:Ето и малко видео с приема на Гръцки FM предавател в нашия край на честотата на която до село Люблен пък се приема Румънско радио което не успях да разбера все още от къде е. Ето първо Румънското понеже по невнимание изтрих предния пост.

http://87.246.54.10/ftp/index.php?dir=V ... FM/98%2C9/

Координатите на приема са 43.509904, 26.190462

За румънската станция на 98,9 вече няколко пъти е ставало дума на този форум и то в няколко различни теми :NewRuss, а именно :
viewtopic.php?f=24&t=1078&st=0&sk=t&sd=a&start=40#p14581
viewtopic.php?f=24&t=1078&st=0&sk=t&sd=a&start=180#p28185
viewtopic.php?f=24&t=1078&st=0&sk=t&sd=a&start=440#p54811
viewtopic.php?f=24&t=393&start=660#p54818

liubo написа:От Посабина - Попово е. И нормално при това покритие да е от там, така съм съгласен. Аз имах съмнения за Търговище но се оказа по близо. Тук информация за този нов предавател има но е пропусната честотата а тя е същата като за Правец - 98,4.

Между другото, същия този селски предавател успява да прати сигнал на Хоризонт чак до Родопите, така че съвсем не е за пренебрегване... :Idea

liubo написа: Впечатлен съм обаче от RDS-а, изписва името на предаването за момента даже :) За Русе, връх Ботев, Пловдив и други места ясно, интересно дали и в София имат такава екстра :)

В София се изписва само честотата от Копитото (92,9) и името на станцията. А от връх Ботев мисля все още нямат РДС, или поне на мен никога не ми е излизал и така до ден днешен.
Аватар
liubo
500+
500+

Мнениеот liubo » 26 Май 2008, 00:00

Следващият път ще маркирам 98,9 на кръгъл час за да се чуе и кое е Румънското радио защото тези километри са направо впечатляващи. Не говореха на Унгарски за няколкото пъти в които ми се появяваше тази честота но знае ли човек. Румънски фолклор обаче чух :)
А за Посабина :) хванах го днес и отвъд Стара Планина :) RDS-а в този си вид го няма никъде мисля :)
Аватар
liubo
500+
500+

Мнениеот liubo » 26 Май 2008, 17:43

Все срещаме случаи в които предаватели безпроблемно прескачат Стара планина и ето един интересен запис от честотата 87,7 около която стоях днес от любопитство понеже Венец на 87,6 не работеше. На мястото на което е приема Шуменския е доста силен и не съм си правил труда да проверявам какво има около него. Координатите по Гугъла са 43.594192, 25.780878 - до село Екзарх Йосиф и как ли щеше да се приема ако предавателя бе не 100 вата а 10 киловата :)

http://87.246.54.10/ftp/index.php?dir=V ... na_200_km/
396
100+
100+
Местоположение: София 1632 , жк. Овча Купел, блок 411, офис ДИBИЕМ-Кoнсулт ЕОOД.

Мнениеот 396 » 31 Май 2008, 12:04

Това последното не го схванах! Явно тоя предавател има добри и насочени антени.

Аз лично си слушах радиа в радиус около 300 километра по път в Турция като сигнала остава чудно добър и не се влияе много от хълмовете, след 10-тия хълм вече почва леко да пръщи. Иначе добър пример беше Metro FM от Измир. Същото излезе и на границата после (дори след капитан Андреево и Свиленград), като при Одрин се загуби.
Аватар
liubo
500+
500+

Мнениеот liubo » 31 Май 2008, 18:07

Това Пазарджишко радио Алматея се приема постоянно на мястото на което е записа, преди заради радио Шумен явно не съм го забелязал защото минеш ли 50 метра в която и да е посока сигнала изчезва. Едва ли е само до насочване на антени, може би наистина излъчват в тази посока но основното е как сигнала се пречупва по върховете на Стара планина. :Wave
Аватар
DX-er
500+
500+

Мнениеот DX-er » 02 Юни 2008, 23:02

Кратко впечатление от Вакарел - на 106,4 беше Ромъниа Актуалитъци с доста слаб сигнал, но присъстващ. Първоначално би било логично човек да помисли, че става дума за прием от Тимишоара, но всъщност може би сигналът е идвал от Галац... Какво ме кара да мисля така ще стане ясно от темата за Родопите.
Аватар
liubo
500+
500+

Мнениеот liubo » 06 Юни 2008, 18:00

До тук с шанса да се лови ЕРА 2 на 91,2 на някои места в Габровско, на съседната 91,3 вече се е настанило Алфа радио. Имаше много места в околноста, дори и в самото градче където съм засичал Гърците. :-\
voic4e
Нов
Нов

Мнениеот voic4e » 25 Юни 2008, 20:42

Георги написа:Изненада 3, - най-голямата - между село Мурсалево и разклона за Бобошево очаквайки да хвана Фолк Тануки от Пирот на 90,1 излезе - италианска станция!

Стига бе, това не е нищо! Аз сутринта с едно лампово хванах сигнал на 15,6 GHz от някакъв негеостационарен спътник, намиращ се на 67 меридиан западно от Гринуич :D

Шегичка, да не ми се обидите, макар че това с италианското радио няма да го повярвам докато не го чуя :-)

Назад към