Вашето DX оборудване.

Форум за далечно радиоприемане

Модератори: DX-er, Георги

Аватар
ogibo
1000+
1000+

Re: Вашето DX оборудване.

Мнениеот ogibo » 11 Дек 2012, 18:36

Добре дошъл отново bubic :Clap
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 11 Дек 2012, 19:55

bubic написа:И все пак,защо никой енс е оипитва да посочи колегата от сайта,който има два ХДР-а. Толкова ли е трудно да се досетоите,че щом питам,значи има такъв човек,или се правите на неразбиращи въпроса.Разбира се,който иска може да отговори,може и да не отговори,но пък никой да не с еопитва да не отговори,значи липсата на такива опити говори много. Не е нужно някой да притежава големи следователски умения,за да детектира истината.

Георги? radiolubitel?
Аватар
RADIOTO
500+
500+

Мнениеот RADIOTO » 12 Дек 2012, 09:32

bubic написа:RADIOTO,а ти случайно да имаш някаъв корен от видинско-кулския край,или ако не знаеш,искаш ли да ти подскажа откъде е потеклото ти.Държиш ли на това предложение,все пак не може всичко да се знае в живота,нали така.

Не знам какво общо има с антената дето ми обеща, но давай да видим какво знаеш за мен.
Все пак това ще е информация идваща от "другата страна на океана", интересно ми е, там какво се говори за мен :D . Дали не разполагаш със стенограмата от разговора в Белия дом на Бойко Борисов с Барак Обама от миналата седмица? Възможно ли е да съм бил тема на разговора :D :D :D ?

P.S. Не случайно в предишния си постинг описах оборудването ми,
за да е ясно, че НЕ съм аз човека с двата XDR-а, ако в България има такъв, де.

RADIOTO написа:bubic,
накара ме да се замисля "Аз ли съм или НЕ съм"!!!
На мен не си ми пращал нищо!

И за да не съм изцяло офтопик, ето и моето оборудване:
Sangean ATS-909x - видео материали за/с моят приемник тук или тук
и
Philips 21PT 5518 - видео материали тук и тук.

В този клип 98.8 MHz - РТС Радио Београд 1, Цариброд, връх Басара, Разстояние: 70 km прието с ТЕЛЕВИЗОРА в София.

Дай ни жокер дали притежателя на двата XDR-а списва в този форум.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 16 Дек 2012, 17:16

Ей Радио,нали си чул поговорката за лъжата и късите й крака.Ето я твоята "истина".

1. Ти влезе в сайта като стар познайник(както много "други" никове),без да се представиш,както повечето пишещи.както изисква етиката...
2.Сканингите ти поразително приличаха на друг пишещ тук
3. Стила на писането също
4. Техниката и информацията също...
5. Докато един ден мой сътрудник ми посочва една дума от твой пост и ме пита:"Бубич,а познай,като си толкова отворко, кой използва същата дума?". Веднага познах оригиналния източник(пишещ) тук и моя човек са засмя одобрително.Тук,на сайта са изписани тонове информация,термини,факти,честоти,техника,антени,спорове,обиди и пр.но само "ти" и "другия" колега използвате тази дума,НИКОЙ ДРУГ!.
6. За да бъдем сигурни,презаписахме(на видео) някои твои сканинга и такива на "оригиналния човек". Какво се установи,ами освен техниката, и пръстите ти съвпадаха с тези на "другия".И както всеки разузнавач и психоанализатор знае,при наличието на повече от три съвпадения(случайности),изводът е,че даден факт-предположение не е случаен.
7. Започна по-подорбен анализ на постванията ,коментарите ти,споровете,корекциите,интуицията ти и др. неща.Предположението се повтри категорично,без никакви разминавания.

Да,ще кажеш,че това са бълнувания,но я кажи с ръка на сърце(в което се съмнявам,че имаш истинско човешко,мъжко ,колегиално сърце...),писал ли си и под друг ник освен този -РАДИОТО.

Разбира се,не си длъжен да отговаряш,както не беше длъжен(и не отговори) един "друг колега",който преди няколко години написа два-три постинга,представяйки се,че е от Пирот,а съвсем "друг колега" му направи страхотен комплимент за изключителното владеене на български език,стил и фразеология,плюс граматика. И когато аз му зададох няколко въпроса на "пирочанеца",той изчезна и до ден-днеше не "участвува" в сайта .То бива съвпадения,ама чак пък толкоз много.

Но я се опитай да отговориш на един страничен въпрос,който ще те доведе до важни изводи:"Кой е фактора в човешкия живот,който движи живота,прогреса,еволюцията и пр.".Ако не се сещаш,ще ти кажа. Съжелявам,че не реагирах на поста ти,но бях за няколко дни в Канада,даже карах малко ски.На Витоша работят ли влековете и лифтовете.И има още по-инетерсен въпрос,но всичко с времето....Ти си толерантен човек и несъмнено ще проявиш търпение.
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 16 Дек 2012, 17:45

Бубич, RADIOTO се казва Явор и е от София. Изплюй камъчето кой е другия никнейм и да почнем да анализираме нещата и да видим кой крив, кой прав. :D
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 17 Дек 2012, 02:32

Георги,не знам кой прав,кой крив,но имам съществен недостатък,ненавиждам изманиците,какво да направя драги Георги,такъв съм си. Я питай Явор ,кога и как се снабдил с приемника си СОНИ-Екс Ди Ера. Нали не виждаш нищо лошо да се зададе такъв въпрос( напълно колегиален),както и някой да те пита откъде имаш антена за СВ-КВ. Ти навърши ли 17 години,впрочем?Да,въпроса е личен,но не е обиден.
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 17 Дек 2012, 07:47

Не, бубич. Все още не. След има-няма месец навършвам 17 години. Но има една приказка, че глупакът вярва на всичко на сляпо, а умният човек подлага всичко под съмнение. Затова искам да кажеш другия ник и да разберем къде е истината.
Аватар
RADIOTO
500+
500+

Мнениеот RADIOTO » 17 Дек 2012, 12:11

Драги ми Bubic,
Бързам да ти пиша. Но как да захвана? Ще почна направо ……………
Беше ни обещал да ни подскажеш нещо за „моя” „корен от видинско-кулския край”, обаче ни дума ни вопъл ни стон! Не си добър разузнавач, ако не можеш да се снабдиш със стенограмата от разговора в Белия дом на Бойко Борисов с Барак Обама от миналата седмица. Или ние контраразузнавачите сме по-добри и прикриваме тези документи.

bubic написа: 1. Ти влезе в сайта като стар познайник(както много "други" никове),без да се представиш,както повечето пишещи.както изисква етиката...

Radioto: Регистриран на: 27 Яну 2006
Bubic: Регистриран на: 18 Окт 2006

Ти уважаеми влизаш почти година след мен в този форум, та е трудно да имаш твой спомени как съм влязъл аз. Но всеки уважаващ себе си разузнавач би проверил постингите ми от началото и вероятно ще установи, че не съм спазил етиката. Честно казано сега ме мързи да ровя в стари постинги и да видя дали съм се представял или не. Ще приема версията ти, че не съм, но пък coria,nadal_fan вече ме представи в предходния постинг. А как е твоето малко име? Фамилията е ясна Bubic.

bubic написа: 2.Сканингите ти поразително приличаха на друг пишещ тук

По какво си приличат?
По това, че се сканира един и същ обхват ли? Ако е това ПРАВ си!
За да се различавам от другите сканиращи ефира, вече съм „модифицирал” моя Sangean ATS-909x (ти като разузнавач от висок ранг вероятно вече го знаеш, защото си гледал клипа ми в youtube) и последните ми сканинги започват от 76 MHz, а не като на ползващите Sony XDR-и от скромните 87.5 MHz

bubic написа: 3. Стила на писането също

И тук ме хвана, стила ми е неповторим. За момент си помислих, че е възможно и някой друг колега от контраразузнаването да има същия стил, като мен все пак сме завършили една и съща школа.

bubic написа: 4. Техниката и информацията също...

Да и техниката ми (Sangean ATS-909x) е същата , като на поне още 50 човека, качващи клипове със скан в youtube. Прати ми по мейл твоя е-маил да ти препратя снимка на фабричния номер на моя Sangean ATS-909x и после поискай същата и от „другия ник” за да се увериш дали техниката е еднаква! Моя мейл е: sangean909x (тук напиши маймунско А) gmail.com
Информацията която поствам под клиповете много зависи от това, което съм заснел. Та, ако в два клипа е заснето едно и също и информацията вътре ще е еднаква, разбираемо нали? Т.е. ако съм заснел прием на БНР Хоризонт на 103 MHz от София в клипа ми от Банкя, а друг юзер го е заснел от същата или друга локация е нормално да има повтаряемост.

bubic написа: 5. Докато един ден мой сътрудник ми посочва една дума от твой пост и ме пита:"Бубич,а познай,като си толкова отворко, кой използва същата дума?". Веднага познах оригиналния източник(пишещ) тук и моя човек са засмя одобрително.Тук,на сайта са изписани тонове информация,термини,факти,честоти,техника,антени,спорове,обиди и пр.но само "ти" и "другия" колега използвате тази дума,НИКОЙ ДРУГ!.

Не знам коя е думата, но вероятно съм запазил правата върху употребата й в Патентното ведомство и затова не я ползва друг човек! Официално ти разрешавам да я напишеш тук в форума! След като се запознаем всички с нея, обещавам да разреша употребата й и от другите списващи във форума!

Да ти кажа, много си го разпуснал този твой сътрудник, защо му разрешаваш да ти говори така селски с термина „отворко”, моите сътрудници в контраразузнаването, ако не се обръщат към мен с „Дълбоко почитаеми господин генерал” директно ги пращам в трудов лагер!

bubic написа: 6. За да бъдем сигурни,презаписахме(на видео) някои твои сканинга и такива на "оригиналния човек". Какво се установи,ами освен техниката, и пръстите ти съвпадаха с тези на "другия".И както всеки разузнавач и психоанализатор знае,при наличието на повече от три съвпадения(случайности),изводът е,че даден факт-предположение не е случаен.

Тук обаче Bubic ще те разочаровам! Ние в контраразузнаването имаме „комплекти с пръсти” и си ги менкаме с колегите! Знам, че Вие психо...анализаторите или разузнавачите още не сте запознати с тази техника, но те са специални накрайници, с който се покриват пръстите на държащите радиото ръце за да не бъдат разпознати от противника (нещо като кондоми, ама за ръце)! Може някой друг колега да разполага със същите накрайници и затова ти и твоят сътрудник да сте се заблудили.
По "оригинален човек" от мен може да намери само Диоген (нали знаеш кой е)!

bubic написа: 7. Започна по-подорбен анализ на постванията ,коментарите ти,споровете,корекциите,интуицията ти и др. неща.Предположението се повтри категорично,без никакви разминавания.

bubic написа:Съжелявам,че не реагирах на поста ти,но бях за няколко дни в Канада,даже карах малко ски.

Не успях да разбера този подробен анализ в Канада на ски пистите ли го правихте? Дано не сте паднали или пък не дай боже сте си ударили главите със сътрудника! Прати ми анализа по мейл, по-горе ти написах моя мейл! Обещавам да ти изпратя мнението ми за него!

bubic написа: Да,ще кажеш,че това са бълнувания,но я кажи с ръка на сърце(в което се съмнявам,че имаш истинско човешко,мъжко ,колегиално сърце...),писал ли си и под друг ник освен този -РАДИОТО.

Никога не съм и посмявал да си помисля, че това са бълнувания! Винаги съм вярвал в твоята здравомислеща личност! :Happy
Следващият текст пиша само с лявата ръка (защото дясната е на сърцето), та ако има печатни грешки да ме извините:
АЗ НЕ СЪМ ПОЛЗВАЛ ДРУГ НИК, ОСВЕН ТОЗИ!

bubic написа: Я питай Явор ,кога и как се снабдил с приемника си СОНИ-Екс Ди Ера

Bubic, не ме карай да мисля, че трудно възприемаш непознат текст от едно четене! Прочети отново този мой постинг - viewtopic.php?f=101&t=11343&p=141202#p141202
За мое и вероятно твое съжаление АЗ не разполагам с Sony XDR!!!!!!!!!!!!!

Хайде, толкоз стига.
Поздрав най-сърдечен!
Твой приятел вечен:
Весел RADIOTO!

П.С.
Дай да изчистим няколко други насъбрали се въпроси и после да издирваме „фактора,който движи еволюцията”, а именно:
-Описание на моя корен от видинско-кулския край.
-Кой е притежателя на двата Sony XDR-а.
-И ако има такъв (притежател) пише ли в този форум!
-К'во стана с антената :Happy

bubic написа: Но я се опитай да отговориш на един страничен въпрос,който ще те доведе до важни изводи:"Кой е фактора в човешкия живот,който движи живота,прогреса,еволюцията и пр.".Ако не се сещаш,ще ти кажа. Съжелявам,че не реагирах на поста ти,но бях за няколко дни в Канада,даже карах малко ски.На Витоша работят ли влековете и лифтовете.И има още по-инетерсен въпрос,но всичко с времето....Ти си толерантен човек и несъмнено ще проявиш търпение.
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 17 Дек 2012, 16:37

.
Последна промяна 1 на LZ2GPB, променена общо 17 пъти
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 17 Дек 2012, 17:50

Добре,логиката ти е силна,фактите също,но че пишеш и с други никове,в това няма съменние,поне за мен.Второ,никога не съм казвал,че съм разузнавач,шпионин ,или какъвто и да е в тази област,просто чета различни книги и вестници...На интернет разузнавачи и контраразузнавачи не стоят.

Е,хайде сега да ви кажа кой е отговора на въпроса според мен,който го зададох по-горе.

Силата е фактора,който движи нещата в разнообразния ни живот. И нейните синоними-мощност,обем,информация и пр. Кой е най-силния фактор драги РАДИО и Георги Банков в този форум?
- кой дава най-много информация в него?
- кой командва тук,кой е тартора тук?
- кой разполага с най-много техника ?
-кой пътува най-много по страната и в чужбина?
-кой ползва най-много езици и най-вероятно ги знае?
-кой посещава най-много подобни сайтове и пише там?
-кой знае най-много къде какви и за какво магазини има?
-кой може и раздва "правосъдие" тук,без разлика с основание,или не?
-кой най-много "коригира" постинги,личности и др.?
-кой всява страх дори тук?-поне четирима колеги си признаха,че се страхуват от него
- кой е най-приближен до собственика на сайта?

Има и други въпросчета,които по-късно ще задам,ако не бъда баниран.

Е,драги РАДИОТО,точно този човек не взима отношение по тези въпроси,значи той най-силно мълчи,а перирфарзирано,всяко силно мълчание,говори,подсказва,предполага нещо,което е същ много силно.
Използвам познатото заглавие "истината убива" и казвам,"мълчанието говори".

Та имам скромния въпрос,ти знаеш ли кой е той,най-силния( не влагам никакъв негативизъм и ирония в това понятие)?. И познаваш ли го,изявявал ли си поне желание да се запознаеш с него. Аз,от другата страна на света проявих желание преди години и се запознах с него,а ти....???? Ето,например Кориа го познава,логично е и ти да си проявил колегиално любопитство каъм този(такъв) човек,нищо не виждам некоректно. И го питай,поне него,как се е снабдил с неговия Екс-Ди-Ар. А ти,с такъв стаж тук,с толкова информация,с толкова сканинги,досега не си изявил желание да се снабдиш с такъв приемник,навярно не ги харесваш...какво съвпадение а?Този ,силния човек и той НИКОГА не прояви желание да се снабди с такъв приемник и впоследствие,НИКОГА не каза как се е снабдил. Пак съвпадение,ти и той сте най-инфрормирани и най-пътуващи а никой от вас "двамата" не е поискал да има такъв приемник. Отново съвпадение,нали. И не си спомням да си проявил желание поне да видиш такъв приемник,поне аз съм изпратил на колеги около 5 бройки. И така,времето си лети, информацията тече,а ти драги РАДИО абсолютно не проявяваш такова желание( скромност,а?-добре нищо лошо...). Ето,например Георги Банков не може да си купи такъв по финансови причини,но пък и навремето забрави да ме попита,щях и на него да изпратя... И човекът страда. Не можах да изпратя само на двама човека,които си поискаха,просто свършиха. А ти все така не прявяваш интерес към тези приемничета,абе просто не им обръщаш внимание,летиш по градове,планини,върхове,държави и пр.,и все не ти прави впечателние тази техника...Е,чак пък такова безразличие към най-селективното РАДИО в света в историята на приемниците?Поне така казват всички,че този приемник е такъв.Може би...
Последна промяна 1 на bubic, променена общо 17 пъти
Аватар
sss_fff
100+
100+

Мнениеот sss_fff » 17 Дек 2012, 18:19

То много хора тук не могат да си позволят Sony XDR-ти имаш ли в излишък?
Sony XPERIA Miro with an original handsfree and antenna,a tuner with prominent beginnings of Sony XDR...
Аватар
RADIOTO
500+
500+

Мнениеот RADIOTO » 18 Дек 2012, 12:05

bubic написа:Добре,логиката ти е силна,фактите също,но че пишеш и с други никове,в това няма съменние,поне за мен.

Признавайки силата на логиката и фактите, които съм описал създаде в мен очакването, че ще предложиш да заровим томахавките и да изпушим лулата на мира (както правят местните американци), но уви колкото и да не искам ще трябва да си помисля, че „непознат текст те затруднява”. Неколкократно ти писах, че; „АЗ други никове не ползвам”.

bubic написа:Второ,никога не съм казвал,че съм разузнавач,шпионин ,или какъвто и да е в тази област,просто чета различни книги и вестници...

Bubic, признанието ти, че не си част от разузнаването ме натъжи! Тайно се надявах, че съм намерил сродна душа в този форум.

bubic написа:На интернет разузнавачи и контраразузнавачи не стоят.

Вероятно и аз ще те разочаровам, като ти кажа че съждението ти не е вярно. Интернет беше създаден точно от разузнаването.

bubic написа: Е,хайде сега да ви кажа кой е отговора на въпроса според мен,който го зададох по-горе.

Чакай малко, не бързаш ли да ни казваш отговора?
Дай първо да отговориш на въпросите от предишните постинги, а именно:
- Как е твоето малко име?
- Коя е думата, която ползваме само аз и „другия ник”?
- Описание на моя корен от видинско-кулския край.
- Кой е притежателя на двата Sony XDR-а.
- И ако има такъв (притежател) пише ли в този форум?
- К'во стана с антената
- Прати ми по мейл твоя е-маил да ти препратя:
------------- снимка на фабричния номер на моя Sangean ATS-909x и после поискай същата и от „другия ник” за да се увериш дали техниката е еднаква! Моя мейл е: sangean909x (тук напиши маймунско А) gmail.com
------------- изпрати и подробния ти анализ на моето „творчество” в youtube и постингите ми тук.

bubic написа: Силата е фактора,който движи нещата в разнообразния ни живот. И нейните синоними-мощност,обем,информация и пр. Кой е най-силния фактор драги РАДИО и Георги Банков в този форум?
- кой дава най-много информация в него?
- кой командва тук,кой е тартора тук?
- кой разполага с най-много техника ?
-кой пътува най-много по страната и в чужбина?
-кой ползва най-много езици и най-вероятно ги знае?
-кой посещава най-много подобни сайтове и пише там?
-кой знае най-много къде какви и за какво магазини има?
-кой може и раздва "правосъдие" тук,без разлика с основание,или не?
-кой най-много "коригира" постинги,личности и др.?
-кой всява страх дори тук?-поне четирима колеги си признаха,че се страхуват от него
- кой е най-приближен до собственика на сайта?

Има и други въпросчета,които по-късно ще задам,ако не бъда баниран.

Bubic, обещавам да ти помогна да спреш да се терзаеш по тези въпроси и да намериш отговорите им, СЛЕД като отговориш на по-горните мой въпроси!

bubic написа:Е,драги РАДИОТО,точно този човек не взима отношение по тези въпроси,значи той най-силно мълчи,а перирфарзирано,всяко силно мълчание,говори,подсказва,предполага нещо,което е същ много силно.
Използвам познатото заглавие "истината убива" и казвам,"мълчанието говори".

Моля те, да не изискваш от мен обяснение на действия или бездействие на друг човек!

bubic написа:Та имам скромния въпрос,ти знаеш ли кой е той,най-силния( не влагам никакъв негативизъм и ирония в това понятие)?. И познаваш ли го,изявявал ли си поне желание да се запознаеш с него. Аз,от другата страна на света проявих желание преди години и се запознах с него,а ти....???? Ето,например Кориа го познава,логично е и ти да си проявил колегиално любопитство каъм този(такъв) човек,нищо не виждам некоректно. И го питай,поне него,как се е снабдил с неговия Екс-Ди-Ар.

Bubic, Аз познавам всички списващи в този форум, които присъстваха на годишната среща на хижа „Козя стена”. Та ако човека е присъствал, то аз го познавам, ако не е могъл да дойде – не го познавам. Очакванията ми са тези срещи да продължат и тези хора, които не са могли да дойдат през 2012 да се запозная с тях през 2013.
Ти защо не дойде на годишната среща на форума през 2012 г.? Защо не прояви желание да се запознаеш с мен??????? Щеше да ме познаваш лично и щяхме да сме си спестили изписването на тези „фермани”.

bubic написа:А ти,с такъв стаж тук,с толкова информация,с толкова сканинги,досега не си изявил желание да се снабдиш с такъв приемник,навярно не ги харесваш...какво съвпадение а?Този ,силния човек и той НИКОГА не прояви желание да се снабди с такъв приемник и впоследствие,НИКОГА не каза как се е снабдил. Пак съвпадение,ти и той сте най-инфрормирани и най-пътуващи а никой от вас "двамата" не е поискал да има такъв приемник. Отново съвпадение,нали. И не си спомням да си проявил желание поне да видиш такъв приемник,поне аз съм изпратил на колеги около 5 бройки. И така,времето си лети, информацията тече,а ти драги РАДИО абсолютно не проявяваш такова желание( скромност,а?-добре нищо лошо...). Ето,например Георги Банков не може да си купи такъв по финансови причини,но пък и навремето забрави да ме попита,щях и на него да изпратя... И човекът страда. Не можах да изпратя само на двама човека,които си поискаха,просто свършиха. А ти все така не прявяваш интерес към тези приемничета,абе просто не им обръщаш внимание,летиш по градове,планини,върхове,държави и пр.,и все не ти прави впечателние тази техника...Е,чак пък такова безразличие към най-селективното РАДИО в света в историята на приемниците?Поне така казват всички,че този приемник е такъв.Може би...

Bubic, надявах се че лесно можеш да проследиш причинно-следствена връзка. Разгледай клиповете в този Плейлист - http://www.youtube.com/watch?v=cT313mAp ... 1&index=24
Това са малка част от клиповете, който съм качил в Youtube. Правили ти впечатление нещо? Надявам се да можеш да кажеш ДА и да изброиш локациите, който са трудно достъпни.
Успя ли да се досетиш кой е верния отговор?
Връх Мусала – 4 часа пешеходен преход от Ястребец!
Хижа Македония – 3 часа пешеходен преход от Семково!
„Сухото езеро” – 2 часа пешеходен преход от Семково!
Хижа „Козя стена” - 3 часа пешеходен преход от Беклемето
и
т.н.

Sony XDR работи на променлив ток (изисква преработка за работа на акумулатор)! По-тежък е от Sangean ATS-909x, който работи на батерии. Сега по-лесно ли е да се досетиш защо не ми е трябвал Sony XDR.

В момента в ebay.com има два търга за Sony XDR. Единият за 154 $, другия за 172.5 $, а черен Sangean ATS-909x, като моя е с най-ниска цена 266.75 $.

Какъв извод си вадиш от това инфо? Ако исках можех да си купя вместо лесно преносимия Sangean ATS-909x, трудно преносимото Sony XDR (май radiolubitel беше споменавал, че носи и акумулатор с него, за да го направи преносим приемник).

И в този ред на мисли (поискал, не поискал от теб техника), спомняш ли си „историята” на антената.
Ти сам (без аз да съм искал) ми обеща антена!
Помниш ли какво ти писах тогава на лично съобщение (от 27.04.2012)?

RAДИОТО написа:Здравей Бубич,
кажи ми каква е цената на тази антена (за да съм сигурен, че мога да си я позволя).

Питах колко струва антената, бях склонен да си я купя от теб!

bubic написа:Аз имам предвид подарък,не съм казвал нищо за пари.

Да, след това ти каза, че е подарък, но вероятно е бил за коледа, а тя още не е дошла и затова и аз не съм я получил :Happy

Погледни личното съобщение от Пет Апр 27, 2012 10:50 am, дал съм ти адрес на който да ми пратиш антената, но виж името на получателя!
Сега вече трябва да повярваш, кой съм!
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 18 Дек 2012, 20:25

RADIOTO,по-късно ще тговоря на въпросите ти,те са действително интересни,но ето и най-прозаичния.
Аз бях първия,ако не греша разбира се,който предложи да се организира среща на участниците в сайта. Някои веднга приеха,други не взеха отношение,при това все фактори тук. Но така или иначе,срещи са ставали,според теб. И колко снимки си направихте на тези срещи,публикувахте ли ги на сайта,та да се видят участниците,да се видят да речем ДХ-ер,РРП,Електрик,Огибо и др. Пък да те видим и теб. Аз не мога винаги да пътувам,но поне веднъж на две-три години мога,ходих дори в Русия.Клипове много,информация също,честоти,дистанции,надморски височини,техника и др., а на нито един сканинг няма нито един участник в цял ръст,или поне да се види лицето му. Камерите абсолютно винаги старателно и стриктно избягват всяко лице . Защо,да не би нещо да се крие,или всички блогъри са потайнствени. Как пък веднъж,поне веднъж ,дори погрешка никой не каза,ей,аз съм еди-кой си на снимката.някъде бил г-н М. Щербак,ами снимайте се с него,постенте някоя снимка,все пак тук,на сайта това едно камерно общество,което общува доста години. Преди 4 години изпратих на един колега стар,лампов радиоприемник,правих невероятни гимнастики,за да му се достави,платих и транспорта-50$,което не е нищо тук. Радиото дойде в София и след няколко месечни опита да се влезе във връзка с него,а той все обещаваше,че ще си го вземе,дори някой приятел вместо него щял да дойде,така и никой не се обади на зет ми.Остави друго,ами той повече не написа нито един пост тук,на сайта.Подобно нещо се получи и с Вълчо,изпартих два поративни Дженерал Електрик приемника,които направо си бяха бижу,но единия не работеше по ВЧ.Помолих го да ги вземе,да се опита да поправи единия и да си избере за себе си един от тях.Те бяха напълно еднакви. Не,нищо не стана,Вълчо се отказа да пише дори тук. А той беше най-полезния колега тук с неговите широки познания и способности в областта на телекомуникациите. Е,тогава се убедих напълно,че тук има някакъв дълбок фалш. остави друго,ама и никой,освен аз не го потърси,никой не попита,ей Въльо,какво став а стеб бе приятел,всичко наред ли е с теб и твоите близки. .. се пак той общува с години наред тук,как може такова безразличие,тотално безразличие към такъв човек,врпчем,ти РАДИОТО,как не с е сети веднъж да го помолиш да се обади.До днес той стои с часове тук,дава всевъзможна информация,спорим,псуваме се,и изведнъж той изчезва и на никой не му пука. Как ще се чувстваш ти,ако спреш да пишеш тук и никой не прояви интерс към теб и никой не те помоли за някой сканинг... Е,то бива ,бива,ама чак толкоз не бива........
Трети случай( а има още много). Изпратих един ЕДР на едно момче,но го помолих да се свърже с бащата на един мой приятел,който също има ЕДР,живеещ зад Витоша. Дадох и телефона на човека,но предварително му позвъних за да се убедя и го предупредя,че ще се обади едно момче за да го инсталира."Момчето" ми казва след известно време,Бубич,обадих са на твоя човек,но не можах да вляза в ъв връзка с него,по-късно ще се опитам да му се обадя пак. Това "по-късно" продължава почти 4 години. Пак случайност нали драги РАДИОТО,а ти нямаш понятие и не можеш да се сетиш нищо за това "момче",нали. Е,я ми кажи,кой нормален човек,младеж,който получава един такъв скромен подарък от един непознат,когото никога няма да види в живота си,не би могъл да направи всичко,че да влезе във връзка с този моя приятел.Писах му още един-два поста на скайпа,или имейла,или ЛС впрочем,убедих се,че и той е въздух и се отказах.Да,ама излезе,че съвсем не е "въздух",а стомана,защо,ще ти кажа друг път,засега само се опитай да се сетишк кой е той.А ти всичко знаеш,в това не се съмнявам
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 18 Дек 2012, 20:48

Бубич, мен ме познаваш, в skype се пиша с името си, а тук - не, но поради други причини (старият ми акаунт е деактивиран). Изпрати ми антена тип "рамка" на Grundig - взех си я, работи супер, за което съм ти благодарен. Писали сме си и тук, и в skype, спорили сме по различни теми, но винаги сме стигали до някакъв консесус, или ако не - то сме завършвали спора както трябва (дори и да е бил по-разгорещен, като например за мястото на късите вълни в радио комуникациите в днешни дни, ти си на едно мнение, аз на други и така), но никога не съм се криел. Към мен мисля, че нямаш оплаквания. :)
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 19 Дек 2012, 02:46

Coria,поне доколкто разполагам с информация за теб(за твоя ник),не мога да кажа нищо смущаващо,само дето не ти вярвам,че си все още на 16 години. Твоя портрет(самоличност) е по-стегнат,не толкова широкопоясен и не мога нищо смущаващо да кажа,нов се пак можеш ли да кажеш,кого познаваш личн от блога. С други думи,ако някой те срещне някога и някъде,веднага да те препознае,че точно ти си Кориа-Георги Банков.Ето,аз съм готов да се видим на Скайпа,както са ме виждали поне 5-6 човека от блога...Аз не се крия от нищо и от никого,живота ми е вече в някакъв период на залез,така че скрито-покрто при мен няма. Питай Петко,Плейбоб и др. и щес е убедиш,че няма нищо потайнствено у мен,особено пък към хора от такъв полезен блог като този.Но потайност все пак има тук,спомням си навремето,когато исках да изпратя едно малко,много екзотично приемниче на някой шеф от сайта,американско и поне на възраст половин век. Оня каза следното-Бубич,мерси много за жеста,но аз не събирам такива неща,не с еинтересувам много-много от радиприемане и техника,аз само еди-какъв си,не си спомням как нарече длъжността си. Тогава аз му казвам,нищо бе колега,остави го това(малко) приемниче в студиото,или в офиса,където работиш,то е мноаго малко,късо около една педя,но имаше стахотна чувствителност и звук. Не,не,балгодаря много,каза човека и аз не проявих повече своето прословуто нахалство. Но един ден доста хора ще си спомянт за мен,въпреки,че може и никога да не се видим,такъв е живота. така ч Кориа,ако си напъпно автентичен и коректен човек,ОК,нема проблем.
Аватар
palman
1000+
1000+

Мнениеот palman » 19 Дек 2012, 05:29

Бубич нека малко да развеселя аудиторията. Мойта котка в къщи се казва Буба и няма навика да се крие,така е и с теб,Бубич аз съм реален.Ще ти пратя едно лс.
35 39 channel s 78 q 3 Besna from Sofija Sinaps 2900 Канална яги за 35 к. с усилвател тера 011 на височина 30 м. над терена.
Аватар
RADIOTO
500+
500+

Мнениеот RADIOTO » 19 Дек 2012, 12:13

bubic написа:RADIOTO,по-късно ще тговоря на въпросите ти,те са действително интересни,но ето и най-прозаичния.

Оставам в очакване да изпълниш това твое обещание и да отговориш на ВСИЧКИ въпроси от предходния ми постинг!

bubic написа: Аз бях първия,ако не греша разбира се,който предложи да се организира среща на участниците в сайта. Някои веднга приеха,други не взеха отношение,при това все фактори тук. Но така или иначе,срещи са ставали,според теб. И колко снимки си направихте на тези срещи,публикувахте ли ги на сайта,та да се видят участниците,да се видят да речем ДХ-ер,РРП,Електрик,Огибо и др. Пък да те видим и теб. Аз не мога винаги да пътувам,но поне веднъж на две-три години мога,ходих дори в Русия.Клипове много,информация също,честоти,дистанции,надморски височини,техника и др., а на нито един сканинг няма нито един участник в цял ръст,или поне да се види лицето му. Камерите абсолютно винаги старателно и стриктно избягват всяко лице . Защо,да не би нещо да се крие,или всички блогъри са потайнствени. Как пък веднъж,поне веднъж ,дори погрешка никой не каза,ей,аз съм еди-кой си на снимката.някъде бил г-н М. Щербак,ами снимайте се с него,постенте някоя снимка,все пак тук,на сайта това едно камерно общество,което общува доста години.

Bubic, защо така нагло ме ИЗЛЪГА???????? Това е още един въпрос на който следва да отговориш в следващият си постинг, ако си истински мъж и държиш на думата си!

bubic написа:6. За да бъдем сигурни,презаписахме(на видео) някои твои сканинга и такива на "оригиналния човек"................
7. Започна по-подорбен анализ ....................

Нали си правил анал...лиз? Ако поне беше ГЛЕДАЛ клиповете ми, не е задължително да разбираш съдържанието или дори да анализираш, ще ше да си забелязал, че на клиповете от годишната среща на хижа „Козя стена” се виждат част от форумците.
И за да не съм ГОЛОСЛОВЕН, КАТО ТЕБ виж тук: http://www.youtube.com/watch?v=XahNob_3 ... age#t=827s
от 13:47 до 13:53 се вижда как Мишо държи антената (собственост на
Георги за теб е важно собствеността да е ясна), m3gаb0y е с ETON E1 (собственост на Георги ) свързан с антената , а Jасk26 стриктно контролира действията на m3gаb0y и следи за правилното изпълнение на поставената задача. Любителите на ДВ разпъваха антена зад боровете и затова не са в кадър (това може да ти потвърди и coria,nadal_fan).Рuflеt е до мен. И за да ти се изясни цялата схема - m3gаb0y се е срещнал с Георги в София и е взел техниката (антената и ETON E1) от него, той не присъстваше.

bubic написа:Преди 4 години изпратих на един колега стар,лампов радиоприемник,правих невероятни гимнастики,за да му се достави,платих и транспорта-50$,което не е нищо тук. Радиото дойде в София и след няколко месечни опита да се влезе във връзка с него,а той все обещаваше,че ще си го вземе,дори някой приятел вместо него щял да дойде,така и никой не се обади на зет ми.Остави друго,ами той повече не написа нито един пост тук,на сайта.Подобно нещо се получи и с Вълчо,изпартих два поративни Дженерал Електрик приемника,които направо си бяха бижу,но единия не работеше по ВЧ.Помолих го да ги вземе,да се опита да поправи единия и да си избере за себе си един от тях.Те бяха напълно еднакви. Не,нищо не стана,Вълчо се отказа да пише дори тук. А той беше най-полезния колега тук с неговите широки познания и способности в областта на телекомуникациите.

В този абзац мене ме нема. Не коментирам!

bubic написа:Е,тогава се убедих напълно,че тук има някакъв дълбок фалш. остави друго,ама и никой,освен аз не го потърси,никой не попита,ей Въльо,какво став а стеб бе приятел,всичко наред ли е с теб и твоите близки. .. се пак той общува с години наред тук,как може такова безразличие,тотално безразличие към такъв човек,врпчем,ти РАДИОТО,как не с е сети веднъж да го помолиш да се обади.До днес той стои с часове тук,дава всевъзможна информация,спорим,псуваме се,и изведнъж той изчезва и на никой не му пука. Как ще се чувстваш ти,ако спреш да пишеш тук и никой не прояви интерс към теб и никой не те помоли за някой сканинг... Е,то бива ,бива,ама чак толкоз не бива........

Я първо да попитаме този форумец, дали е очаквал АЗ да проявя такъв интерес и ако отговора е положителен, то АЗ признавам, че съм допуснал грешка като не съм го проявил!

bubic написа:Трети случай( а има още много). Изпратих един ЕДР на едно момче,но го помолих да се свърже с бащата на един мой приятел,който също има ЕДР,живеещ зад Витоша. Дадох и телефона на човека,но предварително му позвъних за да се убедя и го предупредя,че ще се обади едно момче за да го инсталира."Момчето" ми казва след известно време,Бубич,обадих са на твоя човек,но не можах да вляза в ъв връзка с него,по-късно ще се опитам да му се обадя пак. Това "по-късно" продължава почти 4 години. Пак случайност нали драги РАДИОТО,а ти нямаш понятие и не можеш да се сетиш нищо за това "момче",нали. Е,я ми кажи,кой нормален човек,младеж,който получава един такъв скромен подарък от един непознат,когото никога няма да види в живота си,не би могъл да направи всичко,че да влезе във връзка с този моя приятел.Писах му още един-два поста на скайпа,или имейла,или ЛС впрочем,убедих се,че и той е въздух и се отказах.Да,ама излезе,че съвсем не е "въздух",а стомана,защо,ще ти кажа друг път,засега само се опитай да се сетишк кой е той.А ти всичко знаеш,в това не се съмнявам

Тук най-добре да ти отговоря така: на старогръцки: ?? ???? ??? ????? ???? или латински: scio me nihil scire или scio me nescire. И в двата езика няма тайни за теб. Ти си умен човек ще разбереш какво ти казвам, нали?

И понеже не бягам, като теб от конкретни отговори на въпросите: НЯМАМ си ни най-малка представа, кой момък е наранил душевното ти здраве и е показал неуважение към теб и към подаръка, който си му сторил!
Ако изпиташ непреодолимо желание да споделиш името или ника му с нас, НИЕ скромните форумци ще ти отвърнем с нужното внимание, ще те изслушаме (изчетем) и ще го порицаем публично!

ОТНОВО НАПОМНЯМ, ЧЕ ОЧАКВАМ ОТГОВОРИТЕ ТИ НА ВЪПРОСИТЕ ОТ ПРЕДИШНИЯТ МИ ПОСТИНГ!Плюс един БОНУС въпрос за теб: (за три дни успя да създадеш толкова симпатия към теб от мен, ще не мога да не съм щедър и да не дам бонус) ТИ колко ника ползваш в този форум?

П.С. МОЛЯ ТЕ, дай линк да погледаме някой твой сканинг. Извинявам се ако вече си публикувал тук линк и АЗ не съм го гледал!

Аватар
RADIOTO
500+
500+

Мнениеот RADIOTO » 19 Дек 2012, 14:31

Домашното на Бубич.
Бубич, ще продължа да комуникирам с теб, САМО след като ми отговориш на тези въпроси
(систематизирах ти ги за да те улесня – благодарности за това приемам на банковата ми сметка :Happy ):

- Как е твоето малко име?
- Ти защо не дойде на годишната среща на форума през 2012 г.?
- Защо не прояви желание да се запознаеш с мен?
- Видя ли, кой е получателя и адреса в личното съобщение, което ти пратих на Апр 27, 2012 10:50 am? И ако ДА, сподели с нас кой е.
- Успя ли да разбереш, защо не ми е бил потребен Sony XDR-а?
- К'во стана с антената дето беше обещал?
- Защо излъга, че си анализирал клиповете ми? Нито ми прати този анализ по мейл, нито си видял в клипа форумците сканиращи на „Козя стена”.
- Ти колко ника ползваш в този форум?
- Коя е думата, която ползваме само аз и „другия ник”?
- Къде е описанието на моя корен от видинско-кулския край?
- Кой е притежателя на двата Sony XDR-а?
- И ако има такъв (притежател) пише ли в този форум?
- Прати ми по мейл твоя е-маил да ти препратя:
------------- снимка на фабричния номер на моя Sangean ATS-909x и после поискай същата и от „другия ник” за да се увериш дали техниката е еднаква! Моя мейл е: sangean909x (тук напиши маймунско А) gmail.com
------------- изпрати и подробния ти анализ на моето „творчество” в youtube и постингите ми тук.
------------- дай линк да погледаме някой твой сканинг.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 19 Дек 2012, 19:01

Е,Радио,Радио,колкото повече пишеш,толкова повече се откриваш.Хайде да започнем от по-далеч, с нещо,което е встрани от моята и твоята самоличност. Пак в разузнаването се пише,че дребните,неважните неща, водят до важни въпроси и изводи. Какво имам предвид?

1. Кой започна пръв на сайта да ползва опцията за различни цветове на шрифта?
2. Колко човека досега ползват същата опция?

Ето моя скромен отговор-за пръв път ДХ-р и Георги я използваха. Ето и нещо допълнително,което съм го казвал няколко пъти. Тези никове са на едно и също лице. Кое е автентичното лице(персона),аз не зная . В това отношение ти излезе много по-напред от тях, "двамата". Очкавам да използваш целия спектър на светлината, в което няма нищо лошо.
Второ,не се опита да отговориш на въпроса ми кой е този колега,който горори и борави с най-много езици,истински полиглот бих казал,което е също много положително и показателно?. Скрмония ми отговор е,че това е същото лице,което се обръща към мен днес на два езика-гръцки и латински,които езици не владея. И не разбирам фразата(фразите). Просто не е възможно някой,който да говори гръцки и да има познания по латински,да не е същия човек,който говори най-много езици на сайта.А че двама не са ,това е повече от сигурно.

Трето,гледах клипа от срещата на хижата,"страхотно" е представянето на част от участниците-момче,което държи антена,двама го гледат,чиито лица не се виждат,четвърти сканира с приемника,пети снима с камера ,или с телефон. И всичко това за броени секунди.И нито един не казва нищо-нито галс,нито стон... Защо пък трябва и глас да се запише...... А нищо не пречи,дори е много добре,ако някой,който прави сканинга в същото време синхронно да коментира приема.

Четвърто,каква впечатляваща колегиалност-Георги си дава техниката на колегите,а самия той не участва в срещата,която може би е е единствената по рода си,на такава височина и локация.Говориш за произход на антената. Аз не знам чия е тази антена и откъде е закупена. Но тази твоя задявака също говори. Едва ли собственика й ви е казал нещо като-ей колеги давам ви 4-5 устройства,но ще ви кажа и запомнете всяко едно от тях как съм ги закупил или придобил-приемника е от Гърция,антената от Англия,кабела от България. И вие,всички задружно запомняте тази важна информация. Или собственика само на теб е казал произхода на техниките...КОРЕКЦИЯ:-току-що прочетох,че вземането на техниката от Георги е направил само м3мгбой. ОК,значи само на него е казано кое къде е купено.Идва м3 на срещата и веднга ви информира-пичове,запоменте за да няма грешка,Георги ми каза произхода на техниката,така и така...
Пето,може и да греша,не забелязах в приема ЕДР. Обяснението ти,че захранването за него е мрежово,при това на 110В. ,съвсем не е приемливо. За таква акция е нужно само маломощен акумулатор и инвертор за променлив ток. Така направи радиолюбител.При това,едва ли сте били без кола.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 19 Дек 2012, 19:18

"от 13:47 до 13:53 се вижда как Мишо държи антената (собственост на Георги – за теб е важно собствеността да е ясна)"-РАДИОТО.

Понеже ме упрекваш в недобросъветсност ,я посочи кога и къде съм казал,че за мен е важно собствеността да е ясна.Ами тя е на Георги,както казваш,но аз и не съм поставял под съмнение чия е тази антена,дори и "твоя" да е какъв е проблема,важното е ,че сканингите са добри.Тази антена не я забелязах на неговите снимки на локациите на техниката си,но това съвсем не е нещо смущаващо,видях обаче тази,мощната,която той си поръча от тук.А колко антени Георги има,аз не знам и не е важно. Друго,показаната антена в ръцете на това момче не мога да я определя какъв тип е,което също не е важно,още повече да съм с е съмнявал,дали е собственост на Георги,или не.РАДИОТО,абе има нещо смущаващо все пак и в този постинг,не всичко е добре направено.
Що се касае за името ми,то е изписвано няколко пъти тук. Ти беше в състояние да откриеш датата на моята регистарция,а не можеш(или не искаш) да провериш как се казвам.Ами най-малкото питай Георги,той го знае.Има и телефони на мои познати,чрез ЛС,имам и аз неговия,ако не го е сменил. Питай бе РАДИО,питай Георги. Той всичко знае на форума и няма да е проблем да ти каже каквато и да е информация.Впрочем,ти познаваш ли се лично него,ако не,чукни му едно ЛС и всичко става ОК.Отделно на темите моето име бше изписвано поне 4-5 пъти. Но не е проблем,нито моето,нито твоето име,ние за това не спорим.Ако трябва ще се видим и на Скайпа,нали нямаш нищо против,аз съм "за".

Даже предлагам да напавим един конференс на Скайпа-аз,ти,Георги,ДХ-ра,Палман,пирочанеца,РРП,Огибо,Електрик,м3мгбой и някои други.... навито,нали?

Назад към