Вашето DX оборудване.

Форум за далечно радиоприемане

Модератори: DX-er, Георги

Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Re: Вашето DX оборудване.

Мнениеот LZ2GPB » 19 Дек 2012, 20:42

Бубич, DX-er и Георги не са едно и също лице! В случая приказваш абсолютни безумици и мога да ти докажа, че това е така, но в момента нямам желанието. DX-er пътува в най-различни страни. До преди месец беше в Израел, а мисля, че все още е там. Има сканове от там, както и клипове на атаки в Тел Авив: http://www.youtube.com/fmdxbg Георги си е тук, в България. Пътува до съседни страни, последните му клипове са от Гърция, на гръцки АМ пирати: http://www.youtube.com/georgig Даже тези двамата (и двамата модератори) водеха доста спорове по различна информация относно станции, честоти и мощности още в самото зараждане на форума (2005-2006 година). Можеш да направиш справка в първите страници от темите за това какво се приема на Черни връх, в София и т.н.

viewtopic.php?f=101&t=550
viewtopic.php?f=101&t=1078
viewtopic.php?f=101&t=1400

Не знам защо вече не влиза във форума, може би Георги може да знае нещо. Както DX-er, така и много други полезни за форума потребители си тръгнаха - nld, MIRORUSE, kHz, Вълчо, Enchev, Доктора, arhimed_bg, deni, RTS, Марто (martintzvetomirov), After_Dark, Ники от Скопие (MR1) и т.н, все хора със техническия умения и хора с опит в хобито ни. :( Дълго време се опитвах да се свържа с някой от модераторите, за да ми даде данни за връзка (e-mail адрес например) на потребител kHz, но досега ни вопъл, ни стон.. Ако Георги може да помогне с имейл адреса на потребителя kHz, ще съм изключително благодарен.

Извинявай ако съм те обидил с второто си изречение.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 19 Дек 2012, 21:17

Кориа,абе и рпи теб има нещо смущаващо,думите,които ги изплзваш,фразеологията,емоциите,интуициите и др.не съотвтестват на 16-годишно момче. Откъде пък толкова е информирано едно такова момче кой къде пътува,та чак дом Израел. Ти си много близък с ДХ-ра,така ли?Ами защо чак сега го казваш,това беше непознато з аникой. Впрочем,ти бше ли на Козяата стне,струва ми се,че си бил,има ли те на снимка някъде?Не е нужно талкава емоционалност....упокой топкката и вс. ще е ОК.само не ми казвай,че тук НИКОЙ не пише с повече никове. Всеки си има един-единствен и туй-то. Толкова е прозрачно всичко,че става екзотично.
Аватар
RADIOTO
500+
500+

Мнениеот RADIOTO » 19 Дек 2012, 21:21

RADIOTO написа:Домашното на Бубич.
Бубич, ще продължа да комуникирам с теб, САМО след като ми отговориш на тези въпроси
(систематизирах ти ги за да те улесня – благодарности за това приемам на банковата ми сметка :Happy ):

- Как е твоето малко име?
- Ти защо не дойде на годишната среща на форума през 2012 г.?
- Защо не прояви желание да се запознаеш с мен?
- Видя ли, кой е получателя и адреса в личното съобщение, което ти пратих на Апр 27, 2012 10:50 am? И ако ДА, сподели с нас кой е.
- Успя ли да разбереш, защо не ми е бил потребен Sony XDR-а?
- К'во стана с антената дето беше обещал?
- Защо излъга, че си анализирал клиповете ми? Нито ми прати този анализ по мейл, нито си видял в клипа форумците сканиращи на „Козя стена”.
- Ти колко ника ползваш в този форум?
- Коя е думата, която ползваме само аз и „другия ник”?
- Къде е описанието на моя корен от видинско-кулския край?
- Кой е притежателя на двата Sony XDR-а?
- И ако има такъв (притежател) пише ли в този форум?
- Прати ми по мейл твоя е-маил да ти препратя:
------------- снимка на фабричния номер на моя Sangean ATS-909x и после поискай същата и от „другия ник” за да се увериш дали техниката е еднаква! Моя мейл е: sangean909x (тук напиши маймунско А) gmail.com
------------- изпрати и подробния ти анализ на моето „творчество” в youtube и постингите ми тук.
------------- дай линк да погледаме някой твой сканинг.

Все още не си си написал домашното. Лошо момче такова.

Преди малко ми се наложи да прочета едно детско стихче, та от него е и следния текст:

незнам защо реших, че трябва да го споделя с теб!
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 19 Дек 2012, 21:21

Бубич, можеше да си беше направил труда да погледнеш YouTube профила на човека. А и на други места беше споменавал. Да бях на Козя Стена, всъщност аз го организирах да е там, защото беше в близост до Троян и имах идея за добър планински преход с възможност за добри приеми на ФМ и другите обхвати. Мои снимки мога да ти пратя на скайпа, и лична карта ще ти сканирам ако искаш. :D Бива ли така да се съмняваш във всеки?
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 19 Дек 2012, 21:52

Zasega само се възхищавам на времето ан последните два поста-те са на двама различни хора,така ли?

Абе момчета,много съвпадения бе,ама много не се ли усещате вече. Всичко личи,колкото и да се пускат разни подробности,дистанции,учудвания и др.

Ето и едно от най-=важните неща,актуално,повече от всичко. какво ли не изприказвахме,верни и неверни неща,но всичко това едалеч от темата за ДХ-оборудване. Защо одсега не се е намесил корактора на блога,той коригираше дадени участници по такив адребни поводи,а ние тук няколко дена се оливаме с отклонения. Какво е това-невнимение,непосещение на сайта,пренежрежение,любопитство и пр.

Преди бях банван за "заяждане",а сега не се ли заяждам,ами заяждам се,разбира се,нов все още не съм банван,какво диосциплината е понижена на блога?Моля,моля,това не може да бъде.
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 19 Дек 2012, 22:05

bubic написа:
Ето и едно от най-=важните неща,актуално,повече от всичко. какво ли не изприказвахме,верни и неверни неща,но всичко това едалеч от темата за ДХ-оборудване. Защо одсега не се е намесил корактора на блога,той коригираше дадени участници по такив адребни поводи,а ние тук няколко дена се оливаме с отклонения. Какво е това-невнимение,непосещение на сайта,пренежрежение,любопитство и пр.
Преди бях банван за "заяждане",а сега не се ли заяждам,ами заяждам се,разбира се,нов все още не съм банван,какво диосциплината е понижена на блога?Моля,моля,това не може да бъде.

Тук съм си, бубиц - просто седя отсрани на помията, с която ти както и обикновено заливаш форума. :Hi
Гнус ме е да се намесвам в бълвочите ти. :down
Не те трия и банвам досега за да имат възможност и този път участниците на форума да те видят в "пълния ти блясък". :Fool
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 19 Дек 2012, 22:42

E Георги,друго си е ти да кажеш тежката си дума,но защо е тази изнервеност и грубост,все пак,никой не те засяга пряко,как така в качеството си на арбитър заемаш твърдо едната страна. Както казваха някои другари,или съм с теб ,или против теб.Значи,ако не бях те провокирал,нямаше да се обадиш и щеше да четеш бълвоча ми и в следващите ми дни. Също като съветските комунисти навремето,когато Германия нападна Съветския Съюз. Оказа се,че на 22 юни техния съюзник е бил лош,агресор,нацист,а на 21-ви юни 41г си е бил нормален съюзник... Добре ,че германците нападнаха Съюза,че иначе нямаше да има "борба срещу германския фашизъм".И по този начин Германия спаси честта на Съветския Съюз-сиреч,нацистите спасиха честта на болшевиките-абе техна си работа,фашистко-комунистическа.Я кажи по-скоро как да се свържа с Електрик,поне ти нямаш ли възможност да му кажеш да ми се обади.Много време мина,а той не обръща никакво внимание на сайта,или пък не съм видял последните му постове. Искам да се свържа и с ДХ-ра,той впрочем има ли ЕДР-Сони.Ти не си ли му услугвал поне на него,...такъв човек без ЕДР. Нито той изпитва любопитство,нито РАДИОТО към твоите ЕДР-и,странна колегиалност,а? Може ли някой да допусне,че такава сила( без ирония,казвам го напъно обективно и недвусмислено) като теб,поне с два приемни центъра,ще разполога само с един ЕДР-Сони,при това,не си спомням да си споменал кога и как си го купил. Тук,всеки,който има такъв приемник е казвал как го е набавил,ти също си казвал и казваш коя "машина" откъде я имаш,но само за Сонито не си споделил нищо. Да,разбирам,не може пък всичко да споделяш и за всички неща,които имаш,но поне в определен период всчики се "похвалиха"(в нормалния,положителен смисъл на думата).Този приемник тогава беше на мода,отвори темата и ще се убедиш и ти напълно отсъстваш от писанията за Сонито. И изведнъж,"по-терлици" се оказва,че и ти притежаваш такова приемниче. ОК,хорошо,само мир да е,че я пак си ме банирал.

Но ще поискам една услуга и от теб,мисля че съм заслужил към теб по отношение на подобни неща. Когато минаваш през Београд,ако ти е възможно отбий се отново до Авала и ми купи и на мен един макет на новата кула. Можеш да го оставиш веднага в Београд при мои близки,които ще ми го препратят,че идва един приятел на 18 януари. Е,разбира се,ако дотогава имаш пътуване.Или като се върнеш в София,тогава ще го дадеш на една жена ,тя тръгва на 30 януари,от Благоевград е.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 31 Дек 2012, 04:10

Драги РАДИО,ти добре искаш,дори настояваш да ти отговоря на въпросите,ама нали се досещаш,че първо ти не отговори на моите. А че ще ти отговоря на всичките въпроси,бъди повече от сигурен,че ще го сторя.Но на почти всички въпроси,отговора ти е ясен,още преди да ги формулираш.
Ениуей,поради изключитетлната ти ерудиция,влдеене на езици и пр.,нескромо се осмелявам да ти кажа една поговорка,която се използва от един много близък на нас,българите народ,казва се:

"на крадеца,шапката му пуши..."

Препрочетох няколко пъти репликата ти по отношение на мен,че "за мен е важно коя антена чия е". Четох,прелиствах стари мои постинги,помолих те и теб да ми кажеш,кога и къде съм писал,че е много важно (за мен),коя антена чия е,но ти отново не отговори. Сега,преди Нова година,имам честта да прочета коментар лично до мен,за което много съм ти благодарен.И се връщам към тази реплика отпреди няколко седмици.И се върнах към снимката,която си публикувал с момчето,което държи антената.

Загледах се,нищо особено,зумирах изображението и какво да видя,ами това е една от антените,които изпратих поне на 7-8 човека преди няколко години.Поне така ми се струва,е ,ако пак греша, веднага изтрий този пост. Второто нещо,което се сетих е,че доколкото си спомням изпратих такава и на Георги като подарък. Отделно от това,той си поръча канадската,която струваше 240кинта и я заплати. Ако тази антена на снимката е от същия тип и собственост на Георги,нейния произход е от тук,чрез мен,правят ги в Айова.Това е така,защото никой от форума не е казал,че има същата антена ,а източника да не е САЩ.Пословичната коректност и изчерпателност на Георги , не би му позволила да не спомене такива подробности. Всичко ОК,ти не си в този "кюп",не съм ти изпаращал антени,ама съвсем нищичко нямаш от мен,но идва въпроса,следващ елементарната логика,ти пък откъде знаеш "чия е антената" ,да ,ама се оказа,че ти имаш предвид,кой е изпратил в България,като съвсем не е важно кой я притежава. Остава само един "изход",че просто Георги ти е казал,ей РАДИОТО,произхода на тази антена ,която ви я давам за сканингите е американски,чрез Бубич,или чрез някой друг "американец",или някой ,който е ходил в Щатите. А че антената не е купена в България и Гърция,където ти често ходиш,както и Георги,в това не се съмнява и добрия стар РРП... ,нали така.

Ще ти отговоря защо не дойдох в България през лятото за срещата,но я кажи защо самия Георги не дойде,не ти ли каза,поне на теб,ей РАДИО,ето ви приемници,ето ви и антените,но поради еди-кои си причини,аз не мога да присъствам.
Ениуей,ат ол,ти кога научи,че антената на Георги не е закупена от него,а има друг "произход".

Но докато отговориш на този въпрос,може ли да отговориш на един,междинен,неутрален въпрос,колко форумаджии ,освен теб говорят гръцки език?Благодаря предварително за отговора и помоли Георги да не чете на този етап моите бълвочи,а само твоите акуратни коментари.И после ще ти дам един много инетерсен факт,може би само на ЛС.Все пак,твоята акуратност към мен е неподправена,поне засега.Пожелавам ти весело посрещане на Новата 2013 година и все така подробно и ползотворно да водим дискусии,нескромно казано,досега не съм срещнал човек,който да е казвал,абе този Бубич ме подведе,измами,излъга,не говори верни неща,злопупотребява.... Имах уникален случай,моя позната след 29 години ми каза,че чак "сега" след 29 години е разбрала за какво съм говорил тогава и съм се оказал прав,но не разбран от никого....Същото се получи преди 4 години,когато ми се обади една моя бивша приятелка и ми каза,че все още пази моя подарък(часовник),който съм й го подарил през 1979г. И предполагайки,че помня този факт,казва разни подронпсти,че работи,какъв цвят е,какъв модел ,чие производство и пр. Аз обаче не реагирам,напъвам се да си спомня,но не удявам,тя ми казва,"нали си спомняш",да,но аз с моята глуповата наивност не можах да я излъжа и да кажа,абе спомням си,тя казва,ама как така,бяхме там и там.... Да,казвам,вярвам ти,сигурно така е било,но не си била само ти,на която съм подарявал разни неща,особено пък часовници. тя остана озадачена и после прихна в смях....Тогава се занимавах с черноборсачджийство и продавах италианкси и швейцарски часовници в института,а посе и на познати и на Магурата....Така,че драги РАДИОТО,забравям и греша,но тук имам за пример един-единствен ,който не греши,но изгелжда че втория си ти....С Новъйм годом!
IDF
100+
100+

Мнениеот IDF » 21 Фев 2013, 20:06

Все се чудя като минавам покрай тази антена в Гевгелийски дали е на колега от форума :-\
http://i45.tinypic.com/11vs08j.jpg

П.П. Гледам бая лична драма се е изляла в темата, която би било добре модераторите да я затрият, а участниците или на лични, или просто да вземат по един факитол.
Последна промяна 1 на IDF, променена общо 4 пъти
Аватар
plamen74
Нов
Нов

Мнениеот plamen74 » 06 Мар 2013, 21:55

Здравейте! Вкючвам се и аз с моето скромно оборудване:

Изображение

Осем броя сателитни антени (има още една Вивакомска, но на тази снимка я няма - просто не съм правил снимки след монтажа и)! Тази от снимката най-вдясно е на братовчед ми! Всички сат антени съм ги монтирал аз! Имам още три броя сат приемници към Виваком, HDTV DVB-S2 + DVB-T комбо приемник на Edision с който гледам в момента цифровите ефирни телевизии (не всичките все още), сат приемник Botech, сат приемник Dreambox DM500S (2 броя)! За съжаление не мога да се похваля с радио техника, въпреки, че винаги съм искал да имам! А антената за ефирна телевизия не открих снимки в интернет за да я покажа, но е подобна на тия китайските дето се въртят на 360 градуса, с вграден усилвател и дистанционно (надявам се в бъдеще да имам по-добра далекообхватна антена)!
Изображение
EDISION Miniplus Highspeed COMBO & Ferguson Ariva 252Combo
Аватар
radiolubitel
500+
500+

Мнениеот radiolubitel » 07 Мар 2013, 17:26

Колега,предполагам,че антената ти за ефирна цифрова телевизия е вертикална.За приемане от по-голямо разстояние поляризацията на сигнала не е за пренебрегване.Каква е твоята локация?
Аватар
plamen74
Нов
Нов

Мнениеот plamen74 » 07 Мар 2013, 18:09

Тъй като съм се занимавал доста време с монтаж на сателитни антени използвах отново Dishpointer-а! Ето от тази снимка се вижда къде е домът ми и къде е ретранслатора:
Изображение
Ето и по-приближена снимка на домът ми:
Изображение
А това са координатите:
Latitude: 42.9166°
Longitude: 24.2716°

Въздушно разстоянието от дома ми, до ретранслатора е около 4-5 километра (може и да няма толкова)! Това е най-стария ретранслатор и същевременно най-силния! Макар, че тук в сайта е объркан понеже е посочен като първи ретранслатора намиращ се на общежитиено на строително училище "Баньо Маринов", който излъчва сигнал само за кв.Козница и никога не е покривал целия град! А този който е на общинска болница беше сложен по принуждение понеже апаратурата на стария ретранслатор била силна и я взеха за вр.Драгоица в Ябланица преди години. А новата апаратура, която сложиха тогава не покриваше целия град и се наложи да се сложат тия два ретранслатора (на общинска болница и този на общежитието)! Има и объркване също в информацията в сайта ви за този ретранслатор, понеже е писано там, че се намира под вр.Петрахил в местноста Козница, но не е така - намира се северозападно от вр.Петрахил и е така да се каже зад него, а местноста се казва "Равни камък"! Както и да е би трябвало да има сигнал на честота 57, която си работеше без проблеми както казах още в четвъртък до 22,40 след което сигнала изчезна и до ден днешен го няма?! Комшията е с активна външна антена и вертикално или хоризонтално няма разлика в силата и качеството на сигнала, но на честота 57 си му изписва и на него "няма сигнал"?! Не знам тук в Тетевен от къде се приема сигнала, но предполагам, че е от най-близкия ретранслатор т.е. този на вр.Драгоица в Ябланица, но може и да си е на местна почва проблема?! Жалкото е, че няма някой, който разбира от тия техники (освен служителите в кабелната, но дали те се занимават не знам), но ако имаше до сега проблема да е оправен?! Надявам се скоро проблема да го няма, ако бъде съобщено за това на тези, които излъчват сигналите за нашия район?!
Изображение
Аватар
plamen74
Нов
Нов

Мнениеот plamen74 » 10 Мар 2013, 14:46

Днес се поразходих до пансиона (общежитието) на училище "Баньо Маринов" и направих снимка на ретранслатора:

Изображение

Направи ми впечатление, че чинията е насочена (предполагам) към 45°Е
Имам сателитен калкулатор на телефона си, който е с Андроид ОС, а калкулатора е Dish Aligner - за това и предполагам, че към 45°Е е насочена тази антена (чиния):

Изображение

А като се замисля, че живея на има, няма 100-на метра от него:

Изображение

Не знам дали приемат нещо с тази антена (чиния), но до колкото разбрах от този ретранслатор се излъчва цифровия сигнал за града ни, а от седмица никакви техници не са ходили там!
Ето защо все още го няма сигнала на 57-ми мукс!
Изображение
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 11 Мар 2013, 04:56

IDF,сиреч Георги,аз това и предлагам,да се изтрие поста,защото действително това е драма за някоко,който е некоректен.
И все пка,кой си ти колега ПЛАМЕН74.откога си на форума,че нещо съм те изпуснал,а даваш добра информация.
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 11 Мар 2013, 11:22

bubic написа:IDF,сиреч Георги,аз това и предлагам,да се изтрие поста,защото действително това е драма за някоко,който е некоректен.
И все пка,кой си ти колега ПЛАМЕН74.откога си на форума,че нещо съм те изпуснал,а даваш добра информация.

Грозно е да се цитира последното изказване когато се отговаря именно на него, но бубиц има навика да си "едит-ва" мненията в последствие. :down

@bubic,

какво общо има това твое изказване с темата тук?
Аватар
plamen74
Нов
Нов

Мнениеот plamen74 » 11 Мар 2013, 15:44

@bubic не мислех да ти отговарям, но все пак искам да съм полезен във форума!
Занимавам се със сателитна техника от 1994-та година и антените, които съм монтирал са толкова много, че вече не им зная точния брой! Както и да е, това не е много важно!

Преди малко получих отговор от bTV за проблема в Тетевен с 57-ми мукс, и от там ми отговориха това:
Уважаеми г-н Николов,

НУРТС имат ангажимент за аналоговото разпространение.

На сайта: http://www.cifrovizacia.bg/, където може да намерите детайлна информация, касаеща цифровизацията, има посочен телефон за контакт: 0700 123 44.

Ако не сте се обаждали на този телефон за възникналия при Вас проблем, моля да позвъните там.

Ако проблемът продължава, моля да ни пишете.

Благодаря!

С пожелание за хубав ден!

Ха сега, кое е вярното? Следващия цитат е от вашия сайт:
Мултиплекс 2

Цифров мултиплекс 2 е мрежа за наземно цифрово телевизионно радиоразпръскване на програми на търговски телевизионни оператори с национален обхват. Оператор на мрежата е „НУРТС Диджитъл” ЕАД. Тестовите излъчвания на мрежата започнаха в средата на 2010 г., официалния старт е на 1 март 2013 г. Мултиплексът стартира само с четири програми, като се очаква в следващите месеци броят им да нараства.

Защо има такова разминаване с информацията и коя е вярната?

п.с.Ако мненията ми не са свързани с темата, моля преместете ги на правилното място! Благодаря!
Изображение
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 12 Мар 2013, 06:43

Пламене,сега ще ти кажа нещо,което няма да казваш на никого. И ти си Георги ,каквото и да казваш,за каквито и братовчеди да говориш,каквито и словесни гиманстики да правиш,за мен ти си Георги. Ама я се сърдиш,я се не сърдиш. Разбери бе Георги,веднъж завинаги разбери,никой няма полза от тези изпълнения. Един човек може да пише под сто ника,но душата му не може да се раздели на 100 съставни части. Стила на писане също,фразеологията,терминологията,въпросите и отговорите на дадени въпроси,времето на поставяне и отговаряне понякога е рамките на 6-9-20 минути,когато участвуват в "общуването" няколко човека. Разбирам че имаш голямо желание сайта да е активен и разнообразен,признавам че си цяла енциклопедия по милион въпроси,но всичко личи,на ЛС също имам потвърждения на моята теза.Не ми се иска вече да продължавам тази тема,,ти си водещия,ти управляваш всичко тук,всеки зависи от теб и няма абсолютно никой който ти се противопоставя,всеки го е страх да не го банваш както правиш с мен. Ти просто изпитваш садистично удоволствие при банване. Добре е човек да е честолюбив,но твоето на нищо не прилича.

Забелязах многократното изпозлване на никове със сръбски "отенък" веднага,коагато се запознах с този сайт. Казвам си,брей,толкова хора със сръбски никове,и всичките с големи познания за Сърбия и сръбските работи,дори такива подробности,които и много сърби не ги знаят. И изведнъж,лека-полека няма го Вождовац,няма го РТС, Дединье,Мединье и пр. казвам си,добре ,све у реду,постойи све и свашта...
И лека-полека специалист по Сърбия остана само ти. В сръбските сайтове няма толкова скенинги за приемите в Сърбия,колкото твоите. И ти го знаеш това много добре.И като се започна една канонада срещу всичко сръбско,даже и Ъгли се възмути. Да,Сърбия е сбъркана комунистическа държава,в това съменние няма,но кажи коя държава не е сбъркана,където комунистите управляват. РТС се управлява от откровени комунисти,нямат нито едно антикомунистическо предаване и пр.Ти си направо бесен,когато хванеш в крачка някой сръбски пропуск,или неодстатък,такава гневна ирония се надига у теб,щото е необяснимо да се разбере. Както ти каза Ъгли,може някой сърбин да ти е направил нещо много лошо,аз също патих няколко пъти от техни порядки през 1989-91г.,но не е цяла Сърбия толкова сбъркана,както ти я представяш...
И връх на доказателствата ми беше факта,когато пуснах твои клипове.Вместо да се радваш,ти веднага ги опредли оф-топик и ги изтри. Оф-топиците винаги дават допълнителна информация за много странични неща.само един колега упся да ги види и остана много доволен....Ти също си цар на оф-топиците,но на мен ми доставят удоволствие. И никога не си признаваш,че се държиш неколегиално.Ама стига толкоз,прави това,което те кара разума,с емоции не се стига до добри резултати. Твой Бубич.... а когато дойде време да съм Бубиц,веднага ще ти се представя,засега съм само Бубич,такъв какъвто си ме наричал много години наред....

Спокойно можеш да изтриеш коментара ми,спокойно можеш да ме обвиниш в заяждане и с голяма гордост може да ма банваш,ще съжелявам само,че няма да мога да изразя радоста си от запускането на новия СВ-предавател.

Да,разбира се,че греша,но не всеки път,мног пъти съм прав и ти мног с еядосваш на това,ане е нужно,един ден сам ще се убедиш.Съвсем стига,че това е 100%-тов оувър-топик.
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 14 Мар 2013, 19:50

След поредната тирада-бълнуване-офтопик да се върнем на темата за нашето DX оборудване.

На 1-ви март купих DVB-T2 приемник от тук - Icecrypt T2300HD.
ИзображениеИзображение
Идеята ми беше, а и е все още да търся с него сръбски дигитален сигнал на Витоша, а когато видя, че там се приема такъв да го търся и тук долу в София.
Миналата седмица го взех с мен в Белград за да се насладя между другото и на прием - за първи път - на DVB-T2 сигнал. Освен една малка ДВБ-Т антенка бях взел със себе си и една логопериодична антена Engel AN 6008 за да направя и аналогов скан в града.
Резултатът обаче не беше очаквания - не излезе нито един канал, нито на автоматично, нито ръчно търсене! :Fishing Пробвах да хвана и сигнал от Фрушка гора до Нови сад, допускайки, че и той може да бъде наличен, понеже разстоянието до него е толкова, колкото от Петрохан до София. Но за разлика от Петрохан тук Фрушка гора отсъстваше напълно, въпреки отличната ми видимост по време на скана на СЗ.
Всъщност ето го и самия скан. На 14 км от местната Авала и на 58 км от Фрушка гора с добра антена и доказан тук приемник резултатът в Нови Белград е = 0! :-[

"Приех го лично" ;) и на следващия ден купих нов приемник - Strong SRT8200:
ИзображениеИзображение
Доста озадачаващо в окомплектовката на новия приемник вместо HDMI кабел имаше RCA кабел, но се справих да го свържа с телевизора. Резултатът от търсенето на местен цифров сигнал обаче беше абсолютно същия, както и с Icecrypt-a!
Изглежда просто сигналът, излъчван от Авала а и Фрушка гора е твърде слаб.

Сега, ето малко снимки на двата приемника, с които ще се катеря по нашите планини в търсене на сръбски ДВБ-Т2 сигнал.
ИзображениеИзображение
Резултат от търсенето обаче тук у нас ще можем да видим след около 2-3 години.... :Lazy :Constr
Аватар
bond
Нов
Нов

Мнениеот bond » 14 Мар 2013, 20:28

Георги настрой приемника на uk става дума за ицето тогава може да излезе двб т 2 в Белград Аз също го имам приемника от ЦИФРОНИМ Изключителна чувствителност В софия днес от Петрохан на 32к 6% напрегнатост и 60-90% качество и 49 к 6% и 60-70% качество без насичане Приемника е настроен на UK в менюто
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 14 Мар 2013, 20:34

Не става - пробвах и с UK и със Serbia - никакъв сигнал! :No

Назад към