Какво се приема в Русе

Форум за далечно радиоприемане

Модератори: DX-er, Георги

Аватар
garfield
100+
100+

Re: Какво се приема в Русе

Мнениеот garfield » 06 Сеп 2020, 22:11

Enchev написа:И >Fresh< има хармонични преди 93.6 MHz.  :da:
Ами напоследък забелязвали ли сте че ефира в Русе е силно смущаван от неизвестен/тни източник/ци?
На 88.1 има някакви смущеня, а и не само на нея честота а и на всички "свободни" се долавят смущения с различно темпо, забързват и после забавят такта. Нещо като морзов код. (Много прилича на звука който се чува когато слушаш радио във KHz обхват и до него доближиш мобилен телефон или някакво дистанционно управление) Не е от моя радиоапрат. Пробвах със други тунери и отново долавят тези сиганли. Дори и в различните квартали на Русе, не е само при мен. Вече повече от месец продължава това. .  :da:
Ще цитирам това много старо мнение на колегата , понеже сега отново от около месец положението е същото с 2 фм антени които имам едната за румънците , а другата за з-рок от Разград . Сега смущенията отново бяха по целия обхват , като с течение на деня се изместваха различно по скалата . Цял уикенд си играя да търся оптимален вариант да слушам Импулс , Върждин и ваиб ( 88.,0 , 100,2 и 92,1) при положение , че от години ги приемам и знам горе долу как варират нивата им . До преди малко , точно в 21,50 когато нещо се случи и внезапно и всички смущения изчезнаха ! Всички радиа си се приемат както трябва сега . Понеже започнах да виждам много странни антени на различни блокове в Здравец , нека ако някои от собствениците им чете тук и случайно си е спрял техниката преди малко (неделя 21,50) , да има предвид , че смущава ефира на най-малко цял квартал в града !

Назад към