UHF аналогови програми на Витоша.

Форум за далечно радиоприемане

Модератори: DX-er, Георги

Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 23 Фев 2006, 21:48

Днес се поразходих до "Кумата" екипиран с лаптоп и една джаджа за гледане на аналогова & дигитална ТВ + УКВ радио http://www.avermedia.com/cgi-bin/produc ... asp?show=2 Всичките свързани към запалката на колата.
С приложената към АверМедията антенка(10см. дълга, даже и стайна не може да се нарече) можах да хвана следните програми:

- 22 - РТС 1 - (2) (Карадашница)
- 25 - РТС 2 - (3) (Тупижница)
- 26 - БТВ - (5) (Петрохан)
- 29 - БТВ - (5) (Копитото)
- 31 - 3 Канал - (2) (Тупижница)
- 35 - РТС 2 - (4) (Пирот - Црни врх)
- 36 - Нова - (3) (Копитото)
- 42 - Пинк - (1)
- 44 - Белами - (4) (Госен - Цариброд)
- 45 - РТС 2 - (2) (Карадашница)
- 46 - РТС 2 - (4) (Госен - Цариброд)
- 52 - Белами - (2)
- 58 - 3 Канал - (4) (Пирот - Црни врх)

На VHF не излезнаха никакви програми, освен БНТ на 6 канал. От дигитална наземна ТВ - ни следа. :shock: За каналите 42 и 52 не намерих информация от къде излъчват.
Този бандскан бе полезен за да се разбере кои сигнали са най-силни и има шанс да се хванат и от София и околностите. Тъжна новина бе за мен да узная, че от Бесна кобила не достига никакъв сигнал до Витоша, а аз очаквах да хвана тук сигнал от този предавател. Интересно как излъчва радио сигнали, а ТВ - не, или поне не силни колкото радиото.... :o Преди 1999 сигналът от там беше отличен, а сега = :titanic:

.....Ще се радваме на аналоговото приемане още малко години, после на неговия заместник - дигиталното....
Както и да е, на Витоша винаги ще има интересни станции за гледане и слушане :good:
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
Аватар
Pizhov
100+
100+

Re: UHF аналогови програми на Витоша.

Мнениеот Pizhov » 23 Фев 2006, 22:08

[quote=""Георги""]Тъжна новина бе за мен да узная, че от Бесна кобила не достига никакъв сигнал до Витоша, а аз очаквах да хвана тук сигнал от този предавател. [/quote]

че те американците нали го изравниха със земята тоя предавател....как искаш да хванеш нещо от там...
Жалко, че не са в мен снимките да ти покажа какво е останало от него
img]http://i36.photobucket.com/albums/e10/pizhov/bg-flag.gif[/img]
Аватар
РТБ
Нов
Нов

Мнениеот РТБ » 24 Фев 2006, 11:33

http://www.balkan-archive.org.yu/kosovo ... k2/07.html

Тук можете да видите как американците "демократизираха" сръбските медии ! :rtfm:
Сико
Нов
Нов

Мнениеот Сико » 24 Фев 2006, 13:26

[quote=""РТБ""]http://www.balkan-archive.org.yu/kosovo_crisis/destruction/white_book2/07.html

Тук можете да видите как американците "демократизираха" сръбските медии ! :rtfm:[/quote]

Какво общо имат сръбските медии с атакуването на военни цели след продължително предупреждение? Аз ли съм ги карал да ги слагат на едно и също място... Или ако се поучат от арабския свят може и детска градина да направят във военните си съоръжения.
Аватар
РТБ
Нов
Нов

Мнениеот РТБ » 24 Фев 2006, 14:17

Откога и предавателите за гражданско радиоразпръскване станаха военни обекти ?! В случая става въпрос за следното - защо по време на НАТО-агресията, след като агресорите не можаха да нанесат никакви значими поражения върху сръбски военни обекти, насочиха вниманието си върху ключови граждански обекти. Какво наложи да бъде зверски бомбардирана и пречупена ТВ кулата на Белград - символ на града и уникална в световен мащаб като архитектура. Това че RTS бе държавна медия и изразяваше позицията на държавното ръководство за борба с ислямския шиптарски тероризъм ? И защо тогава хамериканците не бомбардират Al-Jazeera, където показваха всяка седмица отрязани глави ?
P.S. Получи се голям офтопик, за което се извинявам.
Сико
Нов
Нов

Мнениеот Сико » 24 Фев 2006, 15:00

РТБ, според теб на военните съоръжения табели ли има, така че хората да знаят. Американците бомбандираха само военни обекти, а това че ти намираш други обяснения (популяризирани от комунистическата пропаганда) си е в твой минус. Американците така и така си знаеха, че в Сърбия никой няма да ги обича, ако ще да подменят цялото радио и тв разпръскване с тяхно. На горепоказаните кули имаше военни ретранслационни станции и много логично те са цел на военна атака.
Гост

ТВ кула-КРТЦ Копитото

Мнениеот Гост » 24 Фев 2006, 16:55

Тази кула е най-грозната от всички,такива са и хората в гр.София, но това беша направено с девиза "знам и мога и ще построя нова"-това са вчерашни девизи,но едно време имаше работа,чай за всички и закуски в заводите,туристически и спортни мероприятия,които помагаха на умствената дейност.Това не е само в гр.София и на КРТЦ-Копитото и другите Телевизионни и Радоикули са грозни,не светят и не се подьржат редовно навсякьде. Може ви там се е появил МС, президента, или представители от червения срьст от Mobilyel-M-Tel,добре завити или скрити и за разлика от вчера сега предавателите работят значително по добре с по висок КПД и покритие не на носеща ами ефирно,което може да се регистирира или отчете,не само в кабелните но и в ефирните телевизии. Няма нищо хубаво винаги и постоянно в вестниците,радиата, най-вече телевизиите и всичко което се прави не само с желание но и със пари.Интересувам се от 4-програмния пулт за TV-има ли го няма ли го,подьржа ли се,пази ли се?
Аватар
Pizhov
100+
100+

Re: ТВ кула-КРТЦ Копитото

Мнениеот Pizhov » 24 Фев 2006, 17:01

[quote=""Гост""]Тази кула е най-грозната от всички,такива са и хората в гр.София, но това беша направено с девиза "знам и мога и ще построя нова"-това са вчерашни девизи,но едно време имаше работа,чай за всички и закуски в заводите,туристически и спортни мероприятия,които помагаха на умствената дейност.Това не е само в гр.София и на КРТЦ-Копитото и другите Телевизионни и Радоикули са грозни,не светят и не се подьржат редовно навсякьде. Може ви там се е появил МС, президента, или представители от червения срьст от Mobilyel-M-Tel,добре завити или скрити и за разлика от вчера сега предавателите работят значително по добре с по висок КПД и покритие не на носеща ами ефирно,което може да се регистирира или отчете,не само в кабелните но и в ефирните телевизии. Няма нищо хубаво винаги и постоянно в вестниците,радиата, най-вече телевизиите и всичко което се прави не само с желание но и със пари.Интересувам се от 4-програмния пулт за TV-има ли го няма ли го,подьржа ли се,пази ли се?[/quote]

абе човек, по "свързано" изказване не съм виждал откакто се простихме с един друг потребител...
img]http://i36.photobucket.com/albums/e10/pizhov/bg-flag.gif[/img]
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Re: ТВ кула-КРТЦ Копитото

Мнениеот ogibo » 24 Фев 2006, 18:04

[quote=""Pizhov""]

абе човек, по "свързано" изказване не съм виждал откакто се простихме с един друг потребител...[/quote]Аз пък си мисля, че е същият потребител.
Аватар
Radiofen
100+
100+

Friday Night

Мнениеот Radiofen » 25 Фев 2006, 02:01

[quote=""Anonymous""]еи петъке аре на дискотека :lud: :sorry: :([/quote]

:piem: :good: :party:
Почти навсякъде, където пътувам, съм с радио, независимо дали в колата или в раницата.
Изображение Изображение Изображение
Аватар
Radiofen
100+
100+

Мнениеот Radiofen » 25 Фев 2006, 02:19

[quote=""Георги""]Днес се поразходих до "Кумата" екипиран с лаптоп и една джаджа за гледане на аналогова & дигитална ТВ + УКВ радио http://www.avermedia.com/cgi-bin/produc ... asp?show=2 Всичките свързани към запалката на колата.
С приложената към АверМедията антенка(10см. дълга, даже и стайна не може да се нарече) можах да хвана следните програми:

- 42 - Пинк - (1)
- 52 - Белами - (2)
- 58 - 3 Канал - (4) (Пирот - Црни врх)[/quote]

Георги,

Наистина с прискърбие научавам за отсътвието на 8-ми и 49-ти канали (РТС1 и 2) от Бесна Кобила. Преди войната в Югославия те бяха перфектни в Младост. Няма да забравя финала за КЕШ между "Црвена Звезда" с Любко Петрович и "Олимпик" (Марсилия). Дузпите... Дарко Панчев. "Каква радост, какво веселjе на стадиону "Црвене звезде"...
Спомени...
Изненадан съм обаче и от друго: не споменаваш 10-ти канал от Тупижница -- там е РТС1, както и 5-ти от Ястребац. Навремето той (5-ти) беше най-гледан в западните квартали преди да пуснат пограничните "Башара" --- РТС1 -- 23 к, РТС2 -- 32 к и "Росомач" --- РТС1 --- 25 к, РТС 2 --- 38 к. Тях също не си описал. Няма ли ги?
Освен това хващах доста чисто РТС2 на 27 к от Ястребац, както и много слабо "Тречи канал" на 33 к също от Ястребац. Също и РТС2 на 23 к от Дели Joван. Всичко това с антена "Мирта" и годечки широколентов усилвател (21-49 канал)
Може ли те попитам и още нещо: къде е Карадашница?
S)
Почти навсякъде, където пътувам, съм с радио, независимо дали в колата или в раницата.
Аватар
Radiofen
100+
100+

Мнениеот Radiofen » 25 Фев 2006, 02:31

[quote=""Георги""]Днес се поразходих до "Кумата" екипиран с лаптоп и една джаджа за гледане на аналогова & дигитална ТВ + УКВ радио http://www.avermedia.com/cgi-bin/produc ... asp?show=2 Всичките свързани към запалката на колата.

- 42 - Пинк - (1)
- 52 - Белами - (2)
- 58 - 3 Канал - (4) (Пирот - Црни врх)[/quote]

Щях да забравя... ууууу, то стана среднощ...
Засичал съм и първа румънска на два канала: 2-ри и 8-ми. Не знам обаче откъде идват...
Може би тук е мястото да попитам дали някой знае от всички тези румънски предаватели, чиито излъчвания на УКВ стигат толкова добре до София, особено Синая Бучег (102.2, 93.5), не излъчват ли и телевизия? На какви честоти, на какви канали, къде какъв сигнал пристига?
S) S)
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 25 Фев 2006, 10:25

[quote=""Radiofen""]
Наистина с прискърбие научавам за отсътвието на 8-ми и 49-ти канали (РТС1 и 2) от Бесна Кобила. Преди войната в Югославия те бяха перфектни в Младост.[/quote]

А и в "Иван Вазов" също... :vikam:

[quote=""Radiofen""] Изненадан съм обаче и от друго: не споменаваш 10-ти канал от Тупижница -- там е РТС1, както и 5-ти от Ястребац. [/quote]

Това е най-вероятно заради миниатюрната антенка, приложена към 'джаджата'.....

[quote=""Radiofen""] пограничните "Башара" --- РТС1 -- 23 к, РТС2 -- 32 к и "Росомач" --- РТС1 --- 25 к, РТС 2 --- 38 к. Тях също не си описал. Няма ли ги?
Освен това хващах доста чисто РТС2 на 27 к от Ястребац, както и много слабо "Тречи канал" на 33 к също от Ястребац. Също и РТС2 на 23 к от Дели Joван. [/quote]

Нито следа засега от тях, но мисля да скокна до Калотина да видя какво е положението там :idea: - един бърз VHF & UHF бандскан.

[quote=""Radiofen""]
Може ли те попитам и още нещо: къде е Карадашница?
[/quote]

Не знам, сигурно е некакво запокитено село, предполагам, че е близо на нашата граница, а честотите ги видях на http://www.rts.co.yu/frek_lokrep5.asp

Поздрав!
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 25 Фев 2006, 10:38

Да добавя - не било Карадашница, а Кардашница, Пиротски окръг. Поне така казва гоогле.бг - "Project Title: Kardasnica TV transmitter. District: Pirotski. ... "

А на същия сайт (от по-горе) http://www.rts.co.yu/frek_lokrep5.asp пише, че Росомац работи на 25 и 38 канал, Басара работи на 23 и 32 - но на Витоша нито следа от тях. :hm:
Аватар
DX-er
500+
500+

Мнениеот DX-er » 25 Фев 2006, 23:59

А ето какво излезе за Кардашница тук http://www.sloboda-pirot.co.yu/tv.htm . Очевидно ТВ Пирот също би трябвало да предава оттам, обаче честота не е посочена, защото когато е правен сайта, предавателят още не е бил построен. Във всеки случай, според сайта покриваната от предавателя зона е следната : "Seoska naselja u dolini reke Temske, seoska naselja na desnoj obali Ni?ave nizvodno od u??a Temske u Ni?avu i druga.". Района не е от най-близките до София.
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 26 Фев 2006, 18:34

Да наистина, има и ФИРОМски програми горе, има може би и гръцки и румънски, но целта ми този път бе да установя най-силния сигнал, с възможно най-слабата антенка възможна за да можем да си направим изводи кое е възможно да се приема и в София, а кое не.
Цифрите след имената на програмите означават качеството на сигнала, забравил съм да уточня.

За мен лично е зле, че Бесна кобила не работи както преди 7 години, защото този сигнал бе най-силния поне при мен, а сега дали ще излезе дори частица сигнал от Царибродския ретранслатор - ще проверя и видя. :unknown:

А докато не почне пакетът на сръбския телеком от Хотбърд 7, (който още не е изстрелян в орбита) на мен ми стига и пакетът на Тотал ТВ, повече за него и програмите му може да се научи от тук, извинявам се за :off: http://www.kingsatonline.com/jumpto.asp ... 15&id=1417

Поздрав!
Аватар
DX-er
500+
500+

Мнениеот DX-er » 01 Мар 2006, 21:40

[quote=""Георги""]А докато не почне пакетът на сръбския телеком от Хотбърд 7, (който още не е изстрелян в орбита) на мен ми стига и пакетът на Тотал ТВ, повече за него и програмите му може да се научи от тук, извинявам се за :off: http://www.kingsatonline.com/jumpto.asp ... 15&id=1417

Поздрав![/quote]
:off: Да ама там все още няма нито един канал на РТС. :( :off:
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 01 Мар 2006, 21:51

Да, изглежда твойте 'колеги' от РТС са бесни аналогови фенове,..... :D
на сателит ги нема никакви, а не ми се мисли ако се кача с нормална дециметрова антена на 'Кумата' колко РТС-ове ще наизскачат.... :cool2:
Аватар
DX-er
500+
500+

Мнениеот DX-er » 01 Мар 2006, 23:52

Всеки с възможностите си... :wink: Каквото и да говорим, РТС дори и в днешно време произвежда доста квалитетна програма (за телевизията става дума) - не може да се мери с БНТ. Друг проблем е, че тази програма не може да достигне до всеки, който би желал да я гледа. :vava:
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 02 Мар 2006, 19:35

Да, съгласен съм, че РТС произвежда квалитетна продукция. Но това все пак е само въпрос на вкус, а за вкусовете спор не може има, защото всеки има свой.... :typing:
Що се отнася до качеството обаче, тук РТС е очевидно назад - ето вчера вечерта се загледах в една полотическа емисия на РТС Сат (на Хотбърд) и се 'изненадах' да видя как аудиото е по-напред от видеото с 2-3 секунди.... :shock:

Но дано да дойдат по-добри дни за тази телевизия! :lucky:

Назад към