DATA.BG

Интересни радио-телевизионни места в интернет
UNDER CONSTUCTION
Нов
Нов

DATA.BG

Мнениеот UNDER CONSTUCTION » 24 Авг 2006, 17:48

За и против дата(дейта).bg Пишете мнениятя си по тази тема. Благодаря
url=http://data.not.free.bg/]Изображение[/url]
Anonymous

DATA.BG

Мнениеот Anonymous » 25 Авг 2006, 12:23

И според мен е малко алчно да искат по 2 лв ама.. Така са решили така са направили. Пак и 2 лв не са чак толкова много пари. То не че аз ги давам де, ама ако нямаше кой друг да ги дава аз щях да ги дам ;)
Все пак има и други фрее сървари нали.. Бол.бг например..
Аз лично не мога да свалям от там защото интернет доставчика ми няма договор с тях но това е друга тема.
Аватар
radiator
1000+
1000+

DATA.BG

Мнениеот radiator » 25 Авг 2006, 12:39

Моето мнение:

- Това е форум за радио и далекосъобщения, недоумявам какво прави тази тема тук.
- Дата.бг е частна компания - респективно е нейно право да определя правилата за ползване на собствените й ресурси, които като цяло след плащане на таксата са безплатни.
- Що за нахалство е да пиратсвате и да ползвате пиратски продукти и на всичкото отгоре да се жалвате, че някой, собственик на хардуера, чрез който пиратствате, ви е поискал 2 лв на месец??? Не сте ли малко наглички?
БЕРОЕ

DATA.BG

Мнениеот БЕРОЕ » 25 Авг 2006, 15:17

На който не му се дават 2лв. за търсене в дата-та, нека ползва този адрес : databg.svilen.com
това е безплатна търсачка за дата-та!

Дерзай Българино!!!
Докато сме живи Българите и братята руси, аз пари за филми, музика и софтуер няма да дам!Да сме живи и здрави още дълго!
Anonymous

DATA.BG

Мнениеот Anonymous » 25 Авг 2006, 15:25

Значи пари за музика, софтуер и филми не даваш,а ?
Селянин с балкнски манталитет!!!
Ей такива както тебе ни дърпат надолу...
BATMIRO

DATA.BG

Мнениеот BATMIRO » 25 Авг 2006, 16:34

МЕРСИ БАЦЕ,ТВА РАБОТИ :lol:
Anonymous

DATA.BG

Мнениеот Anonymous » 25 Авг 2006, 17:19

[quote=""Anonymous""]Значи пари за музика, софтуер и филми не даваш,а ?
Селянин с балкнски манталитет!!!
Ей такива както тебе ни дърпат надолу...[/quote]

Че ти даваш ли?
Аз не почнавам човек който си плаща за всичко което му е по компютъра.. сигорно скоро няма и да видя ;)
А ти изобщо имаш ли си представа колко пари струва целия софтуер по пц-то?
Anonymous

DATA.BG

Мнениеот Anonymous » 25 Авг 2006, 18:08

Да, знам, но на теб манталитета ти е такъв, че и да ги имаш тези пари, пак ще теглиш кракове.

Аман от топла бира и слаби артисти!!!
Неофит

DATA.BG

Мнениеот Неофит » 25 Авг 2006, 18:27

Само да спомена, че има пиратски търсачки на датата :D

Ето една - не е единствената.
Anonymous

DATA.BG

Мнениеот Anonymous » 25 Авг 2006, 18:42

sly4aino niakoi da moje da mi prati pokana za arena bg
Аватар
borosport
1000+
1000+

DATA.BG

Мнениеот borosport » 31 Авг 2006, 17:33

Не искате да давате пари за музика, филми, игри и софтуер и то реалната им цена, а сега сте се разпищяли като ви искат 2.40 на месец.Я сметнете си всичките игри и програми(без филмите и музиката, защото там е малко по-сложно) и вижте колко пари излизат пък после ревете за 2.40 на месец.
А и един акаунт може и повече от един човек да го зареждате и ползват ама свикнали да цицат без пари и сега се скръндзят. :mad:
Изображение
Kokjo

Map

Мнениеот Kokjo » 06 Ное 2006, 09:48

Здрасти не се дразня от концерта вчера на Вивател,пак са назад с материала.Може би е по умесно да се казва, "Цвете за Гошо".Е ами те за 1 година нямат вьобще абонати.Гледам и че раждаемоста е ниска има разбира се имиграция,интересен е сайта:http://go.hrw.com/atlas/norm_htm/bulgaria.htm :)
Аватар
chebaev
500+
500+

Re: DATA.BG

Мнениеот chebaev » 13 Фев 2007, 23:55

Относно data.bg както казах по-горе те са си прави да искат пари, за целта има няколко безплатни търсачки, които вършат някаква работа, така, че действайте. Аз лично ползвах торентите, но и тях ги спряха вече. Сега остават фалшивите безплатни търсачки и DC++ хъба на data.bg, който не е никак малък, но както върви нещата може и него да го спрат, ако не са го спряли вече :)
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 14 Фев 2007, 13:42

Data.bg са прави да искат пари единствено за предоставяното свободно пространство.Но да искат пари за нещо, което не е тяхно си е престъпление и голяма наглост.
Изображение
Аватар
dhamitak
500+
500+

Мнениеот dhamitak » 07 Апр 2007, 02:21

Трвбва да се плаща,защщото БЕЗПЛАТЕН ОБЯД НЯМА :Tease
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 07 Апр 2007, 20:12

Да няма безплатен обях, но в интернет има (главно за потребителите от България)
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 08 Апр 2007, 12:31

Да знаеш.Затова сигурно най-големите тракери не са български :Ne
Въобще това да се изкарваме най-големите пирати е голям смях.
Изображение
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 17 Май 2007, 12:04

И какво излезе накрая!? Че тия акции са били нарочни, с цел да се смилят Щатите над нас и да измъкнем някакви икономически облекчения. В тоя ред на мисли...аз съм за. :) Така или иначе...спряха Арена и тя тръгна...в Щатите. Е...тук много здраво се удрят под кръста някакви измислени доставчици на интернет, много големи доставчици, предоставящи едва ли не 10000 мега бита на секунда...БГ нет! :) и 100-тина външен, ама... така е! :) И после БТК били скъпи - е скъпи са, спор няма, ама поне имат еднакви скорости навън и навътре. А, не като в Троян изпраскали ми някакви скорости от по 6 мегабита неограничен за 50-60 лева. Яко, супер...ама то било БГ нет. А, външния...дали има и 400... :D И като изпоспрат въпросните тракери и сайтчета за теглене... тръц! :) И въобще...какво ви пука, че са спрели Дата, мата и т.н., като никой няма да ви спре достъпа до подобни руски, китайски, ако щете и Щатски ресурси!? :)
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 17 Май 2007, 20:02

Работата е там, че всички доставчици в малките градове взимат нет от БТК(по точно праскат по трасетата на БТК), защото няма откъде другаде. Затова са и високи цените и различни скоростите.Така е като БТК е монополист.
Иначе един съвет- винаги гледай скоростите в килобайти, а не килобити ила ако не са дадени делиш килобитите на 8 и получаваш реалната скорост с която ще теглиш.Иначе изглежда голямо числото ама не е :)
Дори у най-големите доставчици в София пак купуват от някой външния нет.Засега само няколко фирми имат собствени оптики и сателити към чужбина и диктуват пазара.Да не казвам кой е най-големия.Сам ще се сетиш :D
Изображение
Аватар
MasterBoy Люлин
100+
100+

Мнениеот MasterBoy Люлин » 31 Юли 2007, 12:12

Аз много добре се сещам и сега точно заради това плащам доста за нета ама поне 3-4 МЕГАБАЙТА (не мегабита) навън ги имам като едното нищо а тази оптика 1 GBPS в мазето барабар с рутера които ми пускат 100 мегабита (капацитета на LAN картата ми) само ме улесняват ако точа някой филм от торент - все 1 съм го изтеглил от съседа за 1 минута :)

Аз имам достъп до най-големите тракери и то сравнително висок ранк (vip) но да Ви кажа там нещата са доста особени, няма да обяснявам защо, всеки уважаващ себе си "пират" знае защо.

За дата - доставчика ми има договор и пинга ми до тях е под 1 ms а скоростта над 50 мегабита и какво от това? Даже търсиме без регистрация спецялно ние - не знам при другите как е. Това с плащането нас не ни влияеше - въвеждахме някакъв cd-key който ни даваше доставчика като си платиме нета и си теглиме. Също така имаме и други сайтове за ЛЕГАЛНО теглене на mp3 където нагледно има бая музика - включително чалгата от Ултра и Вероника.

Иначе съм виждал датата и другите сайтове на другото ми PC което беше към SKK до днес. Резултат - дата.бг се отваря 20 минути - тегли се от нея с килобайт ако въобще я отвори и не даде timed out. Доста сайтове навън зареждат като за световно - адски бавно - само опеределени сайтове са бързи там в SKK.
Последна промяна 1 на MasterBoy Люлин, променена общо 31 пъти
Изображение

Назад към