Стерео на Средни вълни 2

Има ли почитатели?
Галин Иванов

Стерео на Средни вълни 2

Мнениеот Галин Иванов » 03 Авг 2005, 10:12

При предавателите на LW,MW,SW имаме освен АМ и:
LSB-долна честотна лента;
USB-горна честотна лента;
DSB-не знам какво е? :?:
АМ-aмплитудна модулация-режим АМ;
АМС-американски обхват на Средните Вьлни-520-1610 kHz(1700 kHz-N.A)
Дьлги Вьлни-150-350 kHz,(150-280 кHz-Europe);
Предполагам че LSB-L;USB-R;AM=L+R-по широка честотна DSB,какво е това да не би да е DRM или DAB? :?: Как се формират честотните ленти и каква модулация се използва при радиолюбителите и радиопредаванията от Румьния на SW? :idea: :?: :?
After_Dark

nqma

Мнениеот After_Dark » 03 Авг 2005, 13:24

не знам к'во е обаче на радиото ми - панасоник - пише че може да приема стерео на АМ на средни вълни
не знам как точно но явно са измислили начин дръпнатите :)
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Стерео на Средни вълни 2

Мнениеот ogibo » 03 Авг 2005, 14:02

По въпроса за стереофоничното радио разпръскване чрез АМ работят доста фирми като Magnavox Corp,Motorola,Belar elektronics laboratory и др. Основно изискване към системите за стереофонично радио разпръскване чрез АМ сигнали е съвместимостта с моно приемането и запазването на честотната лента на радио предавателя. Предложените системи отговарят на това изискване.Те могат да се сведат до два основни варианта: използване на двойна модулация /АМ и ЧМ или АМ и ФМ/ и използването на квадратурна модулация. Фирмата Motorola предлага системаC-QUAM, с която се прави опит за намаляване на нелинейните изкривявания като практически тази система се приближава до системата АМ – ФМ.
Със съкращение от книгата Стерео декодери от Живко Желязков издателство Техника 1983 г.
andrey1988
Нов
Нов

Стерео на Средни вълни 2

Мнениеот andrey1988 » 30 Авг 2006, 21:12

A къде се използва тази модулация при която единя сигнал модулира единя полупериод (примерно положителния ) , а втория сигнал - другия полупериод ?

Назад към