Тук е радио Блгарија

Има ли почитатели?
Аватар
R R П
1000+
1000+

Re: Тук е радио Блгарија

Мнениеот R R П » 23 Дек 2008, 12:04

Бубич, от всяка дума съчиняваш антикомунистически тези в опит да ни убедиш, колко комунистите са объркали нещата. Хората не са чак толкова глупави и могат сами да преценят кое е точно определение и кое не е и сами да сравнят българските проблеми със световните. Още повече, че твоите определения често са неточни и едностранчиви, защото делиш света на комунистически и не комунистически.
Само не изпадай пак в дълги пледоарии, защото пак стана прекалено голям офтопик и на хората вече им омръзна.
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 23 Дек 2008, 13:43

Бубич, благодаря за милите думи, наистина!
Иначе, съгласен съм и с РРП - малко се отплеснахме от темата... а и мисля, че би трябвало вече да си спомняме "онова време" само със смешните му неща, а не с травмите - ако едно нещо не може да бъде "преработено" за толкова години, наистина е проблем - от чисто психологическа гледна точка ти го казвам (а може да ми вярваш!) ;D
Мушамата
Нов
Нов

Мнениеот Мушамата » 24 Дек 2008, 01:38

Благодаря ти за отговора,и ако не е тайна какво те накара да напуснеш тази работа.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 24 Дек 2008, 14:48

РРП,доколкото знам,ти си роден в НРБ,т.е. по времето на комунистическата власт(ДИКТАТУРА). Аз откакто се помня навсякъде ме учеха на комунизъм,бях чавдарче,пионерче,комсомолче,комунистче. Аз съм захранен с комунистическата пропаганда по всички параграфи и просто не съм я забравил,учил съм и други да вярват в светлото бъдеще на комунизма. Ако ти си живял извън страната,или не си обръщал внимание на комунизма в България,само мога да ти се възхищавам. Учил съм малко право,Конституцията на НРБ от 1971г. я знаех наизуст, историята на БКП и терора,прилаган от тази организация също го знам.Прочел съм почти всички книги,написани от участници в диверсионните отряди на БКП , формирани от чужда страна на наша територия,съвременик съм на строителството на комунизма и съм участвал в него. И т.н. ,и сега ти искаш да кажеш да не говоря за всичко това,да забравя живота си и дейностите,които съм развиал. Такива като мен бяха стотици хиляди и накрая ни излъгаха и окрадоха ,наред с целокупния български народ(милионите). Е,ако ти не си от излъганите,или си от другата страна на барикдата,разбирам те,неприятно ти е да се показва истината. Аз не убеждавам никого,нито манипулирам,аз само изразявам моите разбирания за живота,който съм преживял у нас. Сега ще ти кажа,кой е най-големия резултат,постигнат от бандитие през половинвековното им управление на страната. Това е прогресивното обезлюдяване на страната и стремително намаляване,разбирай унищожаване на българския етнос. Скоро ми изпратиха поверителна информация за ест. прираст,раждаемостта,смъртността и емиграцията. Ти скоро няма да я прочетеш,твоите любимци ,комунистите ,не са те включили в числото на доверените до тях лица,но се чудя дали да не ти я принтирам на Л.С. с риск да злепоставя моя човек. И тогава да те видя какво ще кажеш. Ако си лоялен бълг. гражданин,би трябвало да милееш за своя народ,но ако си подръжник на другарите, думите ми са невалидни за теб," форгет абаот ит",нали така казваха индианците... А Света кой го раздели на комунистически и капиталистически и кой-кого искаше да завладява чрез световна революция на пролетраията,този същия,който произвеждаше Марцедесите и БМВштат на комунистическите бейове, нещо да не би да обърках,веднага ме коригирай!
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 26 Дек 2008, 15:23

Мушамата написа:Благодаря ти за отговора,и ако не е тайна какво те накара да напуснеш тази работа.

Познай... ;D
Мушамата
Нов
Нов

Мнениеот Мушамата » 26 Дек 2008, 17:23

Хахаха не мога,но щом не ти е приятно не отговаряй. :D
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 27 Дек 2008, 02:15

Муш,извинявам се на 747,но бих дал вариант на отговор на въпроса ти към него. Без да се познаваме лично с него,съдейки само от речниковия му запас,предполагам,че причината ,ако не е строго лична,колегата не е издържал на всеобщата демагогия и дивотия в редакции,организации и подобни. Честни и нормални хора не могат да се преборят с "българската екзотика". Ако съм сбъркал,извинявайте и двамата...
Мушамата
Нов
Нов

Мнениеот Мушамата » 27 Дек 2008, 10:55

Хаха,може би си прав,но мисля че българинът е здрав плевел и вирее на вскякакви гадни условия и издържа на некадърни градинари.Той си знае причината и може би не е редно да го разпитваме като гестапо. Попитах,понеже работата е интересна и ако човек я обича би правил и компромиси заради нея.
С поздрави!
Аватар
RadioAmater
100+
100+

Мнениеот RadioAmater » 27 Дек 2008, 13:58

.
Последна промяна 1 на RadioAmater, променена общо 2 пъти
Мушамата
Нов
Нов

Мнениеот Мушамата » 28 Дек 2008, 02:14

За ДВ и аз знам със сигурност че има,а за КВ пак има слушателска аудитория,но тя е значително по-малка,като брой - нямам информация.
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 28 Дек 2008, 15:51

bubic написа:Муш,извинявам се на 747,но бих дал вариант на отговор на въпроса ти към него. Без да се познаваме лично с него,съдейки само от речниковия му запас,предполагам,че причината ,ако не е строго лична,колегата не е издържал на всеобщата демагогия и дивотия в редакции,организации и подобни. Честни и нормални хора не могат да се преборят с "българската екзотика". Ако съм сбъркал,извинявайте и двамата...

Ех, Бубич... :)
Първо бях тръгнал да ти благодаря, че оценяваш речниковия ми запас и ме смяташ за честен и нормален... но после се замислих - ами, че аз си харесвах да си работя там! И ако не беше най-обикновената, делнична, прозаично-пасторална действителност, сигурно още щях да работя там - сред "всеобщата демагогия и дивотия" (което, пък, автоматично би ме направило "не-честен и не-нормален". Напуснах заради заплатата, която тогава беше по-малка или се движеше "по ръба" на стандартен наем (докато работех там бях студент и живеех на общежитие, затова не ми е било важно колко точно пари взимам и дали са с 20 лева повече или по-малко) - точка по тая тема, моля те!
... и понеже наистина много отместваме темата с тебе от известно време насам, бих искал само да кажа само едно нещо: Не подценявай колегите от Радио България - нямаш основателни причини за това!
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 29 Дек 2008, 02:42

Да, 747 горе-долу познах. Но и да взимаш малко пари за отговорна дейност и това е демагогия....
За подценяване дейността на колегите ти от Радио България не съм обелвал нито една дума. Аз само твърдя,че самта им дейсност е с КПД,приблизително равен на НУЛА. При толкова много редакции,при толкова много персонал,техника ,подръжка,електроенергия,при обработка на толкова информация,слушаемостта е изключително ниска. Програмните схеми са непроменени от години наред,предаванията са на запис,няма свежест,повтаря се едни исъщи неща от историята,културата и пр. на страната. За политика и история не се говори,или почти не се говори,особено за последните 60 години. Ще седне слушателя в столицата на Мексико и ще слуша половин час как някой състав е изнесъл концерт,как някой спортист е победил,какво е Черноморието ни,как е патил народа по време на турското владичество и подобни. Сегашните програмни рамки на радиостанциите са съвсем различни,бързи,свежи,анализи,спорове,изводи. Програмите им са общо взето "умрели",от емоционална гледна точка и слушателите им са изкл. малко на брой. Тези разходи могат да отидат за други цели. Ето,питай колегта от Мексико,колко негови познати слушат половинчасовото предаване на Р.Б-я на български език и какво научава от него. После ще продължим.
Аватар
Nasko
100+
100+

Мнениеот Nasko » 10 Фев 2009, 21:05

RadioAmater написа:За СВ знам дека има

Я като знаеш дека има ми покажи :D
Аватар
RadioAmater
100+
100+