как да преработя Лен-2 на любителския обхв търся ел.схм

Има ли почитатели?
Аватар
dimitar.b
100+
100+

Мнениеот dimitar.b » 11 Ное 2005, 16:20

за да помогнем на едно младо студенче от Фелипето търся схемата на едно Ленче-2 за да излезе вЕфир. Нали трябва да помагаме на достойните ни последователи ЛЗ5ВХ
73!
Аватар
kilowat
Нов
Нов

Мнениеот kilowat » 02 Сеп 2006, 00:41

здравей поздрави от lz2vdk Силистра :)
да ти кажа и аз се блъскам с тоз проблем обаче не е "лен" а е "лотус" нямат особенна разлика между тях единственната разлика е DTMF кодера
който го има лотуса ама по принцип не се ползва даже таз платка е махната при мен
по принцип ги има в cqham.ru тези схеми
но по опасното в случая е не настроиката приемане предаване а синтезатора другите модели са на 50мхц с кварцовата стабилизация
както винаги братята руснаци са се погрижили много елегантно :)
една схема ат89ц51 управлява синтезатора и всичко заспива :)
ако те интересува тоз контролер напиши в търсачката rz3gt и ще ти излезе сайта му
убавите работи стават бавно,а най-хубавите никога !!!!
дядото

точната формолировка

Мнениеот дядото » 02 Сеп 2006, 18:03

здравей,благодаря за информацията.то "детето дойде от "филипето"и му дадох едно "старо"ленче и още се борят с него почти цялото МЕИ в Пловдив.как е там при Вас.чух че кайсиевата била кът като някой "хибрити"при нас в електрониката.вярно ли че литър кайсиева се разменяла за 100 ватово стъпало.готов съм ,ама искам и за "конференцията"за бат "Милчо"Миланов ако ме поканят,тъй като укавето е в мазето а LZ5BX е в пълно мълчание и то по наследство.ама внучката дава зор,пък там във "Фелипето"гледам ще се изпокарат заради "детски"хулигански ЭФИР.така последно си го кръстиха.и при мен пак поради тази причина е мълчание в ефир.но нищо аз пак си искам "кайсиевата"за конференцията на Федерацията ни. с поздрав и много много 73 Димитър Богоев. София /БНТ/
Аватар
kilowat
Нов
Нов

КАЙСИЕВКАТА ТАЗ ГОДИНА Я БИВА :)

Мнениеот kilowat » 03 Сеп 2006, 14:01

найстина таз година кайсиевата си е на ниво !!!
ама за съжаление затвориха много казани за ракия с оглед влизането в евросъюза .
ела на сам към добруджа се ще се измисли нещо ама гледай да е по-бързо че ще ми свършат доматите в градината и трябва да я караме на кисели краставички.
:wink:
надявам се се информацията която сим ви дал ви е била полезна за да помогнете на младият радио любител в начинанието му !
LZ1KZ/p

new ham-radio forum

Мнениеот LZ1KZ/p » 10 Окт 2006, 15:13

[quote=""kilowat""]здравей поздрави от lz2vdk Силистра :)
[/quote]
Силистра - здравей! Само като информация - има нов форум за лицензирани радиолюбители ( с инициали) - http://forum.bfra.org/index.php . Пуснете се там - има доста теми за обсъждане! 73,LZ1KZ -Влади, Kazanlyk
Аватар
dimitar.b
100+
100+

за "бат Влади"и исие........

Мнениеот dimitar.b » 05 Ное 2006, 16:19

здравей бат Влади,дедо Митко те безпокои,ей така за удоволствието.надявам се вече на "конференцията "/16дек./да се видиме.иначе "кайсиева ми пратиха по "ЭФИРА"а и киселите краставички вече стават.не знам до къде стигнаха "майничките"във Филипето ,но ми донесоха още едно "ленче".въобще събирам ги за такива като "нас"обрешковци"където ако не си направим нещо за душата не можем спа.но първо трябва да си уредя членския внос ,че Федерацията ще ми се сърдят/вече са ми "сърдити"/и после не съм се отказал заради такива дребосъчковци като любимата ми внучка,дето само ме разпитва това или онова какво е,да възстановим в Двореца на Децата "РАДИОКРЪЖОКА"нещата почти са готови,трябват ентусиясти като теб и исие....
73..!!!!LZ5BX
Аватар
kilowat
Нов
Нов

Мнениеот kilowat » 22 Яну 2007, 01:51

здрадравейте на всички хамове има един сайт дето се попълва постояно на мой приятел му хрумна идеята да сканира списания и да ги побликува
ето какво се получи http://www.silistra.bg/hamradio/index.html
приятно разглеждане на всички

Назад към