Какъв е смисъла от ДВ, СВ и КВ предавателите ?

Има ли почитатели?
bubic
1000+
1000+

Re: Какъв е смисъла от ДВ, СВ и КВ предавателите ?

Мнениеот bubic » 22 Окт 2011, 17:39

Симеон,съвсем ли ти е невъзможно да не пишеш наивно.какви са тези предложения,ти на колко години си,милионер ли си,знаеш ли колко пари са това,да се развива КВ предавателна мрежа и то на други езици. И кои с аезиците на ООН. И какво обще има ООН с Радио България. Служителите от ООН сядат и слушат на КВ Радио България. ББС и Голос Росии не предават вече ,та ние,така ли?
Даниел
100+
100+

Мнениеот Даниел » 22 Окт 2011, 18:34

И аз смятам, че след като ббс не предават на КВ, трябва да се излъчва в интернет. По-евтино е.
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 22 Окт 2011, 18:54

Голос Росии си излъчва на един куп езици на КВ и СВ, BBC World Service също, не знам бубича какво има предвид. :D
Даниел
100+
100+

Мнениеот Даниел » 22 Окт 2011, 21:20

Нека разменим нещата. Аз лично имам допир до британци, дошли да живеят за постояно в България. Средно на възраст, между 35 до 55 години. Въпросните хора търсят задължително интернет. Радио нямат, незнам дали изобщо знаят какво е КВ обхват. Имат ТВ сателитна, хващат някакви британски канали, но не е bbc, тъй като то не се броудкаства извън UK. Въпросните хора ако се интересуват от UK, ще слушат bbc онлайн. Имат куп програми, не само новини, но и забавни, музикални и тн, и е приятно да слушаш такива програми дори да не си британец. Докато една емисия новини по никое си време, хваната с КВ радио с неясно качество, незнам доколко изобщо може да е интересна. И друго bbc world service имат сайт и фейсбук и там се обсъждат много неща свързани с новините, т.е. не се четат просто, а се анализират събития и проблеми(което уж е идеята на разните програми за чужбина), например питаха слушатели и user-и какво мислят за фейсбук страницата, която си правеше бъзик с изнасилвания, как я намират те - като Фейсбук - въпрос на хумор, или като повечето хора - отвратителна. Та реалността си е друга просто. Тези антични програми, те и в нета да ги пуснат ако са такива антики, незнам колко слушатели ще имат. Виж ако радиото е по-живо и разчупено, всеки би го слушал, интернет е сравнително разпространен, може в Африка да не е, но за 10-20 човека радио ли ще се прави...
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 22 Окт 2011, 23:51

Нали има BBC World Service? Те се излъчват и извън Обединеното кралство.
Даниел
100+
100+

Мнениеот Даниел » 23 Окт 2011, 01:44

Да, но когато съм бил на гости не гледаха новини. Гледаха нещо развлекателно, обаче не обърнах внимание на програмата, то си беше и преди 2-3 години де. Скоро не съм ходил при тях(нета им работи и не ме търсят) :D Всеки случай не са тръгнали с КВ приемника да търсят сигнали. А са в много забутано село с нема и 300 човека.

Между другото нали имаме потребител от форума, който май е извън БГ - ico_pol, той да каже търси ли КВ радио или има нет и там евентуално слуша БГ радио.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 23 Окт 2011, 06:40

Не бях чел такъв елегантен и пластичен текст като този на Даниел,нескромно му поставям по петобалната система 6+. Бих допълнил само,че предавателите на КВ търсят слушатели,но рядко ги намират,докато слушателите на нета търсят сайтовете му винаги,когато си поискат,те са на разположение 24ч.Докато КВ-емисиите са краткотрайни,с недобро качество,фадинг,шум и др. Но сега ми стана ясно Кориа е много младо момче,ако е на 15г. и не бива никой да спори с него,просто не е учтиво,аз дори съжелявам за някои думи към него.
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 23 Окт 2011, 10:44

Излъчва и на сръбски, и на арабски, и на италиански, на виетнамски, на китайски, на монголски и кюрдски, на полски, не се изказвай неподготвен, бубич. :)

И не разбрахте ли, че ББС излъчва за англичаните в чужбина, които нямат достъп до друг тип комуникация, Същото се отнася и за всички останали държавни радиостанции по късовълновия обхват. В нищо и никаквото Радио България с умрялата програма пристигат повече от 1000 писма на месец от слушатели. Какво да говорим повече?
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 23 Окт 2011, 17:12

Преди малко ми направи голям кеф да слушам DX-MIX на радио България как 10 минути не стигнаха на Иво Иванов да изброи честотите на Радио България, скоро започва зимното часово време, по което часовата ни зона е UTC+2 (UTC+3 през лятното часово време). Програми на български, английски, френски, немски, испански, сръбски, гръцки, албански, руски и турски на Къси и Средни вълни, както и DRM емисиите на Радио България, програма Хоризонт на БНР и международната програма БНР Euranet на английски. :)
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 24 Окт 2011, 10:16

Да ти кажа ли се чуват в целия свят, снощи слушах Радио Австралия на английски, Канада Интернационал от предавател в Северна Америка на 15330kHz и 15235kHz (16 метра), някакво религиозно от Тексас, което така и не разбрах как се казва... Ето честоти на VoR, но не знам дали е пълен списъкът: http://fmscan.org/net.php?r=m&m=s&itu=R ... +of+Russia

Бубич, аз приказвам от опит, т.е слушам емисиите и ги записвам. В интернет почти никъде информацията не е пълна, един от сайтовете, които що-годе я докарват е: http://www.fmscan.org

И един цитат от уебсайт на радиостанция от САЩ, излъчваща на къси вълни:

Shortwave radio remains the only medium capable of direct communication from one country to listeners in another country without govermental intervention. With more than 1.5 billion shortwave receivers in use worldwide, the BBC estimates that at any given moment, over 200 million sets are tuned to shortwave broadcasts. Especially in developing countries, shortwave remains the dominant mass communications medium.

For example, shortwave listenership in the Americas ranges from 61% (Peru) to 41% (Guyana), 35% (northern Brazil) and 37% (Caribbean nations). Many of the boom box-type radio/tape player units sold in other countries, particularly in Latin America, include shortwave bands. Mexico, with about one third the population of the United States, alone has over 16 licensed shortwave stations and over 5 million shortwave users.

Despite the wealth of broadcast, cable, satellite and Internet services available, shortwave remain the dominant form of mass communications in many places throughout the world. And with the remarkably wide area coverage shortwave radio provides, it is a service that Paul himself might have had in mind when he quoted the Psalmist: "Their voice has gone out into all the earth, their words to the ends of the world.
Последна промяна 1 на LZ2GPB, променена общо 24 пъти
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 24 Окт 2011, 17:19

Чакай бе Кориа,ГИФ те пита как приемаш предаванията на Радио "Гласът на Русия" на сръбски и италиански на КВ,а ти му казваш,че си слушал Радио Австарлия.Аз ти даваям оригинаните сайтове на редакциите на "гласът на Русия",ти работиш с други сайтове,кой е по-меродавен? Цитираш разни станции. Всеки пише това,което го мотивира. Ти колко приятели имаш,които имат КВ-приемници и какво слушат на КВ. Мини в кваратла,където живееш и направи списък на тези слушатели.Не слушай никого,нито мен,нито сайтовете,направи сам проучване и ще стигнеш до верни изводи. както агенциите заизборите-правят разпечатка и стигат до сериозни предвиждания, малка грешка.Отвори ли все пак сайтовете,които дадох.

Двата сайта,които си дал не дават нужната информация,по която спорим

От април 2009 година предаванията на 10 езикови редакции на "Гласът на Русия" - албанската, българската, унгарската, гръцката, норвежката, румънската, словашката, чешката, шведската и финландската - са достъпни само в Интернет.
предполагам,че впоследствие са спрени предаванията и на сръбски и италиански,ако въобще ги е имало дотогава.

Кориа,очакваш ли,че Гл на Русия ще възстанови предаванията си на КВ на теи езици или някои други?
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 24 Окт 2011, 18:07

Бубич, ти малоумен ли си, по горе ти изброих езиците, на които излъчва VoR и ти дадох линк от базата данни на FMSCAN, за да погледнеш разписанията. Ти явно се правиш на разсеян... По-довечера ще пусна един запис в темата, за да се увериш. Под "чуват се в целия свят" имах предвид, че дадена КВ емисия трудно се ограничава до територията на дадена страна или регион, обикновено могат да се чуят в целия свят. Ти просто си предубеден и пишеш каквото ти е изгодно, многократно се въздигнаха срещу теб и вече си навлече много противници в този форум, не знам защо продължаваш да пишеш така. Извинявай ако съм те обидил, но това е моето мнение и на много други участници в дискусиите тук.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 24 Окт 2011, 20:18

Във връзка с предаванията на Гласът на Русия на сръбски език:
Преди около 20 минути в 20 часа българско време завърши емисията на сръбски език на Гласът на Русия на СВ 194 метра.В края на предаването съобщиха и честотите си на КВ 49, 41 и 25 м. При мен има много "градски" смущения на СВ и приемането е трудно, но на моменти сигналът беше силен и чух, че споменаха и името на България, като доставчик на оръжие за терористи.
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 24 Окт 2011, 20:27

Бубич, да ми се извиниш?
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 25 Окт 2011, 11:27

.
Последна промяна 1 на GIF, променена общо 21 пъти
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 25 Окт 2011, 15:45

GIF написа:Какво все още се приема на СВ или КВ не трябва да бъде повод за обиди и извинения.
Не знам какви са по-специалните интереси на Русия към Сърбия и Италия, но Гласът на Русия продължава да излъчва за тези страни на СВ и КВ, след като спря голяма част от радиопредаванията си за чужбина. Снощи освен предаването на сръбски език от 19 до 20 ч. имаше отново предаване от 23:30 ч., а от 00:30 ч. - на италиански език.
Честота 1548 kHz (194м) се използва от много време за предавания за Европа от Русия. През последните години от там се чуваше религиозното радио TWR на български език и Радио Китай. Предавателят доколкото си спомням е около Григориопол и излъчва с 500 kW.

От доста време на честотата се излъчват религиозни програми на български и ромски на Транссветовното радио, евангелистска мрежа от радиостанции на 225 езика за целия свят.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 26 Окт 2011, 11:42

.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 27 Окт 2011, 09:58

.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 04 Ное 2011, 09:20

.
Аватар
Bobi MW
500+
500+

Мнениеот Bobi MW » 10 Яну 2012, 10:47

В момента часа е 10.44 и предавателя на Хр.Ботев 576 kHz работи вече 15 минути ми доставя удоволствие че радиоприемниците ми излъчват отново българска реч :Clap :Clap :Clap

Назад към