Предавателите на КВ,СВ,ДВ,УКВ и GSM не са безопасни

Има ли почитатели?
Аватар
GIF
1000+
1000+

Предавателите на КВ,СВ,ДВ,УКВ и GSM не са безопасни

Мнениеот GIF » 09 Апр 2009, 11:20

Информация от dariknews.bg
"Продължителното излагане на силното им електромагнитно излъчване, което е с високи честоти и висок интензитет, предизвиква безсъние, психични, неврологични, сърдечно-съдови и онкологични заболявания. Водят до спонтанни аборти при жените и импотентност при мъжете и високо кръвно налягане. Изследвания във Франция, Испания, Египет, Полша и Австрия са установили здравословни причини - главоболие, гадене, безсъние, загуба на памет, високо кръвно налягане при хора, живеещи до 100 метра от базовите станции на мобилните оператори. Силното електромагнитно поле на антените влияе особено опасно на децата, води до увреждане на очите и мозъка."

В сравнение с горната информация до колко са вредни предавателите на КВ, СВ, ДВ и FM (87.5-108MHz) ?
Последна промяна 2 на GIF, променена общо 15 пъти
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Re: Вредни ли са предавателите на КВ,СВ,ДВ и FM?

Мнениеот Lupus » 09 Апр 2009, 21:31

GIF написа:Информация от dariknews.bg
"Продължителното излагане на силното им електромагнитно излъчване, което е с високи честоти и висок интензитет, предизвиква безсъние, психични, неврологични, сърдечно-съдови и онкологични заболявания. Водят до спонтанни аборти при жените и импотентност при мъжете и високо кръвно налягане. Изследвания във Франция, Испания, Египет, Полша и Австрия са установили здравословни причини - главоболие, гадене, безсъние, загуба на памет, високо кръвно налягане при хора, живеещи до 100 метра от базовите станции на мобилните оператори. Силното електромагнитно поле на антените влияе особено опасно на децата, води до увреждане на очите и мозъка."

В сравнение с горната информация до колко са вредни предавателите на КВ, СВ, ДВ и FM (87.5-108MHz) ?

По принцип всяко излагане на въздействие на електромагнитни вълни е вредно за органичния свят! А най-вреден е GSM апарат, залепен на ухото. Директно си инжектираш 1-2W мощност в мозъка. По вредно от това е само два GSM апарата в джобовете на панталона - като ти звънят и по двата топките ти направо се превръщат в две твърдо сварени яйца.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 10 Апр 2009, 11:23

Уточнение:
Въпросът е в каква степен предавателите, които работят на по-ниски честоти (дълги, средни и къси вълни и на FM 87.5-108MHz) въздействат на здравето на човека, в сравнение с честотите на мобилните оператори.

Темата за вредата и ползата от мобилните телефони е много обширна и с нея често се спекулира. Това с варенето на яйца е малко пресилено, но GSM в джоба на панталона е опасен за репродуктивните функии на мъжа. Мобилният телефон трябва да се избира и по коефициента SAR, особено когато става въпрос за малки деца.
Вредата от неправилно монтираните базови станции е безспорна. Не се извършват контролни измервания. Не се спазват хигиенно-защитните зони. Фалшифицират се протоколи от измервания. Хората не са информирани за опасността. Това обаче е друга тема.
Не съм на принципа, че всичко, което излъчва, е вредно. Зависи как се използва.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 10 Апр 2009, 20:34

GIF написа:Не съм на принципа, че всичко, което излъчва, е вредно. Зависи как се използва.

Абослютно съм съгласен с това тъврдение. В крайна сметка, ако се гледа само вредната страна на нещата, да вземем да не шофираме МПС-та, движещи се с двигатели с вътрешно горене. Често казано, отработените газове от последните са в пъти по-опасни от УКВ предавателите (лично мое разсъждение). Още повече, като се има предвид, че по-голямата част от тях са позиционирани извън градовете. За разлика от тях автомобилите са навякъде около нас. Хлорът във водата също е вреден, консервантите в храните също. Телевизорите, мониторите на РС увреждат очите и т.н., и т.н.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 15 Апр 2009, 14:10

Lupus написа:По принцип всяко излагане на въздействие на електромагнитни вълни е вредно за органичния свят! А най-вреден е GSM апарат, залепен на ухото. Директно си инжектираш 1-2W мощност в мозъка. По вредно от това е само два GSM апарата в джобовете на панталона - като ти звънят и по двата топките ти направо се превръщат в две твърдо сварени яйца.

Уважаеми Lupus, това ли е Вашата "свита гледна точка" свързана с "мирогледа" Ви, "инжектиране в мозъка" и "топки, превърнати в твърдо сварени яйца "?
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 15 Апр 2009, 18:44

GIF написа:
Lupus написа:По принцип всяко излагане на въздействие на електромагнитни вълни е вредно за органичния свят! А най-вреден е GSM апарат, залепен на ухото. Директно си инжектираш 1-2W мощност в мозъка. По вредно от това е само два GSM апарата в джобовете на панталона - като ти звънят и по двата топките ти направо се превръщат в две твърдо сварени яйца.

Уважаеми Lupus, това ли е Вашата "свита гледна точка" свързана с "мирогледа" Ви, "инжектиране в мозъка" и "топки, превърнати в твърдо сварени яйца "?

Това е не моята гледна точка, а общопризнат научен факт. Ако разполагате с други факти, които да го опровергават - заповядайте, изложете ги и ще ги обсъдим. :o
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 15 Апр 2009, 18:51

GIF написа:

Не, че нещо, но така говорят в доста медии. Ето един пример- Милен Цветков! :-\ Ако не си го гледал, погледай го малко сутрин, опасна работа. Евалата му на шоуто, ама да не забравяме, че малко от малко телевизията възпитава. Завчера (казано по троянски) едно дете така се обеси от подражание на неща, които трябва да се дават по телевизията във време, когато дечурлигата не би трябвало да са будни, за да ги гледат. Е, да ама пък тогава спи и по-голямата част от бачкаторското население и няма да има така бленувания рейтинг. Та... Вълчо нищо кой знае какво не е казал- нали трябва да сме яки, газета, не някакви скучни и сиви комуняги, изразяващи се изкилифинчено-превърцунено, все едно сме от висшето общество.
Относно лъчението- Вълчо, има нещо още по-страшно от GSM по време на разговор и това е Wi-Fi рутер, сложен на половин метър от главата ти на бюрото, особено, ако в същото време сийдваш нещо яко. ;) Е, от това "по-здравословно" здраве му кажи. Лошто е, че едва ли бих отказал подобно нещо, само незнам до къде ще ме доведе. :Hmmm
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 15 Апр 2009, 19:41

ico_pol написа:..........
Относно лъчението- Вълчо, има нещо още по-страшно от GSM по време на разговор и това е Wi-Fi рутер, сложен на половин метър от главата ти на бюрото, особено, ако в същото време сийдваш нещо яко. ;) Е, от това "по-здравословно" здраве му кажи. Лошото е, че едва ли бих отказал подобно нещо, само че не знам до къде ще ме доведе. :Hmmm

Не е толкова страшно, ако не седиш цял ден до него. Все пак един рутер излъчва 40-100mW, а GSM апарата в моменти на установяване на връзката или при отдалечена клетка 1-2W. Ако все пак имаш оплаквания от сорта на главоболие, замаяност, световъртеж и безпричинна умора, по-добре го разкарай по-далеч.
bubic
1000+
1000+

Re: Предавателите на КВ,СВ,ДВ,УКВ и GSM не са безопасни

Мнениеот bubic » 15 Апр 2009, 21:40

Ице,отново си се разконцентрирал. Даваш за пример циничните предавания,че там така се говори и че Вълчо и някои други са просто в унисон с тези ТВ-предавания. И никой да не се учудва на такива реплики.... Да не би да искаш да кажеш,че телевизията и радиото са еталон и фактор при общуването между хората??? Озадачен съм направо. Мисля,че общуването между хората се диктува от неписаните правила за добронамереност,коректност,вежливост. Ако ти смяташ,че това е нормално,днес се говори за топки по телевизията и радиото, утре ,по форумите, а след известно време ,ще започнат и да се показват топките.... Значи ли,че и на форума ще си качваме топките,и ако ГИФ и аз се осмелим да протестираме ,или осмиваме тази практика, ти ще ни се изсмееш и твърдо ще ни посочиш Азис и Милен и ще кажеш:" Абе пичове,я не се правете на ударени,вижте какво показват по телевизията, вие сте изостанали от новите форми и норми на общуване,сега сме 21-век, вие на какви се правите,къде живеете,я се оправяйте ,да не ви се смеят децата". И ние трябва засремени да свием перки и да молим за извинение,проявихме нетактичност. Това ли е следващата картинка в Европейска България,извинявай, в Българската Европа?
И друго ,прави ли ти впечатление,че всички циници на форума са с прокомунистически убеждения,с изключение на РРП,той обидни думи не използва,поне аз не съм забелязал.Ти забелязал ли си някой нормален колега да те праща в психиатрии,или да те подсеща за хапчета,или че си хванал разстройство. Нали ,по пътя на елементарнта логика, сам можеш да направиш извод.Кажи сега,ще ми помогнеш ли поне с другия въпрос,толкова ли не съм заслужил,за един-единствен въпрос,с какво даден комунист(или човек) е попречил за разпадането на комунизма. Имам срок,до края на месеца трябва да съм приключил,аз имам някои материали,но искам нещо свежо,от оригинално място,все пак не съм встраната,може да сбъркам нещо,хайде,моля те ,поне един намери,но бъди внимателен с него,ако забележиш,че нещо не му е по волята,веднага канселирай въпроса си и му се извини,комунистите са нежни душици и не бива да се накърнява човешкото им достойнство,пардон,комунистическото.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 15 Апр 2009, 22:25

bubic написа:Ице,отново си се разконцентрирал. Даваш за пример циничните предавания,че там така се говори и че Вълчо и някои други са просто в унисон с тези ТВ-предавания. И никой да не се учудва на такива реплики.... Да не би да искаш да кажеш,че телевизията и радиото са еталон и фактор при общуването между хората??? Озадачен съм направо. Мисля,че общуването между хората се диктува от неписаните правила за добронамереност,коректност,вежливост. Ако ти смяташ,че това е нормално,днес се говори за топки по телевизията и радиото, утре ,по форумите, а след известно време ,ще започнат и да се показват топките.... Значи ли,че и на форума ще си качваме топките,и ако ГИФ и аз се осмелим да протестираме ,или осмиваме тази практика, ти ще ни се изсмееш и твърдо ще ни посочиш Азис и Милен и ще кажеш:" Абе пичове,я не се правете на ударени,вижте какво показват по телевизията, вие сте изостанали от новите форми и норми на общуване,сега сме 21-век, вие на какви се правите,къде живеете,я се оправяйте ,да не ви се смеят децата". И ние трябва засремени да свием перки и да молим за извинение,проявихме нетактичност. Това ли е следващата картинка в Европейска България,извинявай, в Българската Европа?
И друго ,прави ли ти впечатление,че всички циници на форума са с прокомунистически убеждения,с изключение на РРП,той обидни думи не използва,поне аз не съм забелязал.Ти забелязал ли си някой нормален колега да те праща в психиатрии,или да те подсеща за хапчета,или че си хванал разстройство. Нали ,по пътя на елементарнта логика, сам можеш да направиш извод.Кажи сега,ще ми помогнеш ли поне с другия въпрос,толкова ли не съм заслужил,за един-единствен въпрос,с какво даден комунист(или човек) е попречил за разпадането на комунизма. Имам срок,до края на месеца трябва да съм приключил,аз имам някои материали,но искам нещо свежо,от оригинално място,все пак не съм встраната,може да сбъркам нещо,хайде,моля те ,поне един намери,но бъди внимателен с него,ако забележиш,че нещо не му е по волята,веднага канселирай въпроса си и му се извини,комунистите са нежни душици и не бива да се накърнява човешкото им достойнство,пардон,комунистическото.

Боже! Какъв аристократизъм, каква изтънченост на стила и полет на мисълта! Дали ще позная - Кембридж или Оксфорд? :D
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 15 Апр 2009, 22:36

Относно лъчението- Вълчо, има нещо още по-страшно от GSM по време на разговор и това е Wi-Fi рутер, сложен на половин метър от главата ти на бюрото, особено, ако в същото време сийдваш нещо яко. ;) Е, от това "по-здравословно" здраве му кажи. Лошото е, че едва ли бих отказал подобно нещо, само че не знам до къде ще ме доведе. :Hmmm

А има нещо дори и по-страшно. Лаптоп с WiFi на скута, вързан към рутер на голямо разстояние и сийдващ новия епизод на LOST в Zamunda...
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 15 Апр 2009, 22:38

martintzvetomirov написа:

А има нещо дори и по-страшно. Лаптоп с WiFi на скута, вързан към рутер на голямо разстояние и сийдващ новия епизод на LOST в Zamunda...

Ееее не мой с рогата де! :D
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 15 Апр 2009, 22:57

Е,скива ли Вълчо, докъде го докарахме,да,ама аз не съм стъпвал в тези университети,а не е лошо,сигурен съм,там учеха синовете,на ...познай сам. И казах ти,давай напред всичко сме уточнили,следват други неща. Но въпреки всичко,по-добър вариант е да сме по-спокойни и по-вежливи. От време на време,може да пускаш по нещо, но само ти, ти си завеждащ тази част.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 15 Апр 2009, 23:11

bubic написа:Е,скива ли Вълчо, докъде го докарахме,да,ама аз не съм стъпвал в тези университети,а не е лошо,сигурен съм,там учеха синовете,на ...познай сам. И казах ти,давай напред всичко сме уточнили,следват други неща. Но въпреки всичко,по-добър вариант е да сме по-спокойни и по-вежливи. От време на време,може да пускаш по нещо, но само ти, ти си завеждащ тази част.

Тъй де, я се поотпусни малко! Много на сериозно приемаш живота, а той е заболяване, което винаги завършва с летален край. И понеже тук може да се пише всичко навсякъде, един виц за завеждащия:
Една секретарка решила да се издигне в иерархията и казва на шефа си:
- Виж сега шефе, като кажат хората секретарка, си представят, че ме чукаш. То си е така, ама дай за благозвучие да измислим нещо...
Шефа и пуснал заповед за назначение: "Завеждаща кефа на шефа". Да ама се разсърдил шофьора му: "Тя "завеждаща", а аз прост шофьор!" Тогава шефа издал заповед и за него: "Назначава се за отвеждащ шефа след кефа".
Апропо: За тия, които ще се възмутят на думата "чукаш", могат да я заменят с литературното - "онождаш". :D
Последна промяна 1 на Lupus, променена общо 16 пъти
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 16 Апр 2009, 00:13

Ne,ne,при вицове няма сръдня. Ето и от мен един,руски:
На обява за секретарки,пристига страхотно гадже,влиза при шефа,казвайки му,че е на много восоко ниво в тази област и всичко може,директно го пита,колко ще е месечнта й заплата,а той казва: около 2000рубли,но по-късно може да се стигне и до 3000р. Тя се опулва и го пита,ама Вие сериозно ли говорите какви са тези 3000р.за секретарка като мен,на което шефа я пита:"Добре,но какво предлагате Вие тогава,за Вашата длъжност на секр-ка?". Тя:" Поне 5000р. и нито копейка по-малко!!!". Шефа:"Ама 5000р. взима моя главен инженер,как така да давам на секретарка толкоз пари..." Тя:" Ами, тогава си чукайте главния инженер..." ,и излиза възмутена.

В трудовия колектив се събират няколко колеги и единия се оплаква че жена му го е напуснала,друг го пита защо,той отговаря,че жена му вдигнала скандал,че много пиел,а после си взела нещата и излязла от дома им..... Трети пита:" А колко пиене,трябва да се изпие....???"
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 16 Апр 2009, 15:56

... Според проучвания на световни учени продължителното облъчване на човешкия организъм с електромагнитни вълни над определени нива води до загряване на меките тъкани в организма, до загряване на мозъка и оттам до сериозни заболявания като Алцхаймер, Паркинсон, стерилитет у младежи, уродства при бременност, забавено мислене, периодично безпричинно изпотяване и др. Антените на клетъчните станции имат вредно лъчение, първо, защото излъчват 24 часа без прекъсване, а интензитетът е в зависимост от броя на разговорите, които минават през станцията в дадения момент - колкото са повече, толкова по-голяма е интензивността на полето.

... Основният проблем всъщност не е нито в наличието на мобилни телефони и базови станции, нито в използването им. В ХХI век при достигнатото изключително високо ниво на развитие на технологиите, при бума на комуникациите е невъзможно да си представим живота си без мобилни телефони. Дори учените, които вадят силни аргументи срещу употребата им, са наясно, че джиесемите няма как да бъдат извадени от употреба. Става въпрос за друго. Хората да са наясно с правата си. Да са наясно какви рискове крие (или не крие) монтирането на една базова станция за джиесем на покрива на блока, в който живеят. Защото практиката е показала, че именно непознаването на един проблем води до изострянето му до критичната точка.
Варна - в. Черно море
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 16 Апр 2009, 19:52

Буби, Бубич! Какво да правиш, човече, след като се държиш като нормален човек, те мислят за демоде и нафталин. Е, ми... а сега де! Я ти кажи, като си в Щатите пък как се държат тамошните апапи? :) За жалост нямам възможност да се потопя в американския лайфстайл, та за това черпя опит от разказите на мои приятели имали този късмет. И.. повечето казват, че в началото им е било леко трудно, докато свикнат на техните изцепки. В тоя контекст си мисля, че нашето К'во става, коепле?" си е чист еквивалент на Wacha' gonna do? ili Ya meeeen, казано от някое негро с глас, все едно съм го хванал за макарите. :D Сподели как са нещата в братска Америка, да не стана, че са баш най- както при нас. Иначе, наблюдавам една много интересна тенденция- когато говориш интелиигентно, бе да вкарваш особени диалектни изрази, повечето плебеи те имат за надувка. Аз обаче практикувам следното- ръся глупости, селянизми, ония ме мислят за някакъв като тях, ама по някое време им забия, казано на жаргонните им плямпания, някоя умна мисъл и съм голяма работа, видиш ли... или ония се чувстват като супер тъпаци. :D

@GIF
Лошо... май ще режа кабелаците на ментела отсреща... :-\
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 16 Апр 2009, 20:58

О,и тук има простотия,до шия,само че не е в такива количества и такава концентрация. Има пиянски истории,има побоища,има безброй убийства,но водещи са тъмните и мексиканците. Има квартали ,в които не влиза полиция,няма смисъл,само в крайни случаи. Но хубавото тук е,че предварително човек може да си избере места за всичко,така напълно и почти напълно да избегне всякакви рискове. В центъра на града,т. нар. "даунтаун" престъпността е изкл малка,има всякакви дискотеки,събират се от всякакви етноси и нещата са много точни. Имам едно момче от Ямбол, който се чувства пренебрегнат,ако не изяде бой по време на уикенда,досега е бил няколко пъти в болницата,преди две седмици за посл. път. Като цяло,обществото е много толерантно,особено към чужденци,нямаш си представа. Повечето шофьори са много толерантни,но има и чисти неграмотници и малоумници. Много смущаващо е ,когато видиш в съседната кола 80-90 годишни хора зад волана,които едва го държат. Преди няколко години,една 93г. американка,неправилно излезе от един драйвуей и един българин се удари в колата й,прехвъркна над нея,и се удари в единственото дърво отстрани,загина на място,а на гаджето му-полякиня ампутираха единия крак. Преди две години,друг българин се прави на тарикат,вдига предното колело на мотора,газ и в другото платно,челен удар,гаджето му(Десислава), прехвърча също над колата и на място,той се спаси,лежа в болницта близо година.....и.....най-учудващото,шофьора на колата се оказа българин. Разбира се не гинат само наши хора,но за нашите ме боли. Най-непредвзети са руснаците,пояците и сърбите,те се държата най-адекватно,заведенията им са много добри и стават страхотни партита. Какво ли няма тук,идвай и ще те разведа където поискаш.
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 16 Апр 2009, 21:07

Общо взето всичко създадено от човека, колкото му помага, толкова му и вреди. Това важи почти за всичко, както и в случая за ЕМ облъчвания. Без GSM, рутерчета и FM в днешно време не можем и няма да се откажем от тях. Ама едно е да те облъчват с няколко миливата до няколко вата, а съвсем друго с около 500кВт - няма спор. Вие ми знаете мнението за ДВ и СВ...
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
RadioAmater
100+
100+

Мнениеот RadioAmater » 16 Апр 2009, 22:21

.
Последна промяна 1 на RadioAmater, променена общо 2 пъти

Назад към