Флаш плеър за радио?

Софтуер за правене и слушане на радио
Dj_Kalifer
Нов
Нов

Флаш плеър за радио?

Мнениеот Dj_Kalifer » 04 Дек 2011, 14:48

Здравейте бих искал да попитам кой флаш плеър е най-подходящ за радио да се сложи на сайт.В момента ползвам mixstream radio player супер плеър малко товари,но проблема е че примерно като пусна водещ в ефир от сървъра на радиото и почва да прекъсва плеъра или спира и като се пусне или зареди пак сайта всичко е ок и като се откачи водещия пак така прекъсва а като се слуша от уинамп не прекъсва хич.Та какъв плеър или съвет ще дадете да не става така :)
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Re: Флаш плеър за радио?

Мнениеот m3gab0y » 04 Дек 2011, 17:16

Това е най-добрия плеър за flash (ако става въпрос за SHOUTcast)
http://ffmp3.sourceforge.net/download.php
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
Dj_Kalifer
Нов
Нов

Мнениеот Dj_Kalifer » 04 Дек 2011, 17:24

m3gab0y написа:Това е най-добрия плеър за flash (ако става въпрос за SHOUTcast)
http://ffmp3.sourceforge.net/download.php

И няма да има този проблем за който споменахх нали :)
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 05 Дек 2011, 02:38

Аз ползвам JW Player и съм доволен.

Иначе ако искаш да не ти прекъсва сървъра можем просто да си сложиш някаква елементарна повтаряща се музика и тя да звучи когато няма закачен реално софтуер за излъчване към сървъра ти. Другия вариант е да си купиш хубав хостинг от Hot Host, там си има Auto DJ до колкото знам :)
Dj_Kalifer
Нов
Нов

Мнениеот Dj_Kalifer » 05 Дек 2011, 09:43

chebaev написа:Аз ползвам JW Player и съм доволен.

Иначе ако искаш да не ти прекъсва сървъра можем просто да си сложиш някаква елементарна повтаряща се музика и тя да звучи когато няма закачен реално софтуер за излъчване към сървъра ти. Другия вариант е да си купиш хубав хостинг от Hot Host, там си има Auto DJ до колкото знам :)

Точно на този хостинг съм който спомена и от преминаването от ефир към ауто дж или обратното почва да прекъсва флаш плеъра но странното е уинампа почти не усеща че се прави смяна и никакво прекъсване няма.Та се чудя къде е проблема.Не искам да правя излишна реклама но ето това е адреса на радиото за сега http://www.radioblqn.netai.net Може да забележите че супер си работи но що има проблема незная :)
Аватар
dj-ataka
Нов
Нов

Мнениеот dj-ataka » 10 Яну 2012, 22:35

Възможно ли е проблема да се дължи на различни формати на излъчване на ауто ДЖя и програмата, с която водите? Битрейта също!
Живей за да дразниш другите.
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 11 Яну 2012, 00:11

Dj_Kalifer, пробвал ли си с Flow Player
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 14 Яну 2012, 22:25

Dj_Kalifer написа:
chebaev написа:Аз ползвам JW Player и съм доволен.

Точно на този хостинг съм който спомена и от преминаването от ефир към ауто дж или обратното почва да прекъсва флаш плеъра но странното е уинампа почти не усеща че се прави смяна и никакво прекъсване няма.Та се чудя къде е проблема.Не искам да правя излишна реклама но ето това е адреса на радиото за сега http://www.radioblqn.netai.net Може да забележите че супер си работи но що има проблема незная :)

Ти не си ли мигриран към новата система?! На нея не прекъсва при смяна от/към AutoDJ, дори и да слушаш през Flash плеър, и смяната е автоматична. :)
Пусни тикет, ако не са те преместили.

dj-ataka написа:Възможно ли е проблема да се дължи на различни формати на излъчване на ауто ДЖя и програмата, с която водите? Битрейта също!

Да, това е основния проблем, плюс протокола, с който си борави SHOUTCast-а. Не се спогажда със Flash плеърите.
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.

Назад към