Въпроси за SAM Broadcaster?

Софтуер за правене и слушане на радио
pesheto91
Нов
Нов

Re: Въпроси за SAM Broadcaster?

Мнениеот pesheto91 » 12 Авг 2008, 11:14

chebaev написа:Където ти панела с Encoder-ите си добавяш настройките на твоя сървър и като му дадеш PLAY трябва да ти изпише Encoding.

това стана,но в панела Event log ми изписва че трябвало да регистрам радиото си в Audiorealm.com
има ли проблем ако нямам регистрация
396
100+
100+
Местоположение: София 1632 , жк. Овча Купел, блок 411, офис ДИBИЕМ-Кoнсулт ЕОOД.

Мнениеот 396 » 14 Авг 2008, 21:36

Не. Просто махаш отметката при инфо страницата за радиото в настройките на SAM-а. Там трябва да има настройка от сорта на "Show my station details in audiorealm.com" или нещо подобно. Отчертаващ чевката и си ти.
Аватар
Велев
100+
100+

Мнениеот Велев » 07 Май 2009, 18:31

Привет на всички, искам да попитам има ли някакъв проблем, ако файловете и категориите са на кирилица, моите всички са, но по едно време реши да не пуска файловете от дадената категория, преименувах я на латиница и всичко си тръгна нормално, после пак я преименувах на кирилица и пак спря :o едно известно време си беше на латиница, после пак си я преименувах както си беше и всичко си работи нормално за сега... та къде е проблема ползвам 4.2.2, FlexType, My sql??? Програмата работеше без спирка над една година със Firebird но нещо се прецака и сложих my sql, може ли там да е проблема?
Tyalee
Нов
Нов

Мнениеот Tyalee » 05 Юни 2009, 23:29

Не може ли ето тук

Изображение

да си сложа по някакъв начин джинглите и с бърз бутон евентуално да тръгват по моя команда?
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 06 Юни 2009, 10:15

Tyalee написа:Не може ли ето тук

Изображение

да си сложа по някакъв начин джинглите и с бърз бутон евентуално да тръгват по моя команда?

Става разбира се, отиваш в категорията Sound FX и си ги променяш. После просто refresh-ваш и си ти. Кофтито е само, че до колкото знам не можеш да ги пускаш с клавишна комбинация ами трябва с мишката.
Tyalee
Нов
Нов

Мнениеот Tyalee » 06 Юни 2009, 16:38

Може ли малко по-подробно да обясниш КЪДЕ точно трябва да ги сложа...
В папката soundFX на САМ в програм файлс има demoFX, но дори и те не се виждат на картинката, която не съм дала горе.
Къде точно и как трябва да си ги наредя, за да се виждат там, където сега пише EMPTY? 8)
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 06 Юни 2009, 18:14

Ами в модула Playlists имаш категории и там SoundFX и там ги слагаш файловете. Можеш да си правиш подкатегории и всякакви такива неща.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Backy
Нов
Нов

Мнениеот Backy » 03 Окт 2009, 12:51

А мога ли да ви попитам как става слушателите да слушат като на ShoutCast Radio с линк.. демек без да имам сайт на радиото. Линкът на Шоут каст е http://90.154.231.16:8000/listen.pls Може ли така някък си да става с Sam Broadcaster ?
Благодаря :)
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 03 Окт 2009, 16:26

Backy написа:А мога ли да ви попитам как става слушателите да слушат като на ShoutCast Radio с линк.. демек без да имам сайт на радиото. Линкът на Шоут каст е http://90.154.231.16:8000/listen.pls Може ли така някък си да става с Sam Broadcaster ?
Благодаря :)

Линка за слушателите не зависи много от софтуера, с който излъчваш. Ти ще се закачиш към SHOUTCast сървъра и пак ще те слушат хората от същия линк.
Аватар
rickyrcm
Нов
Нов

Мнениеот rickyrcm » 22 Юни 2010, 21:13

Здравейте!
Аз съм голям фен на Сам Бродкастър и в тази връзка искам да знам как става номера двама души да водят от два компютъра, т.е. единия пуска музика, но двамата могат да се пускат в ефир!Знам, че номера става, но не знам как, ако вие знаете моля обяснете! :Bounce :Bounce :Bounce :Bounce :Bounce
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 22 Юни 2010, 23:24

rickyrcm написа:Здравейте!
Аз съм голям фен на Сам Бродкастър и в тази връзка искам да знам как става номера двама души да водят от два компютъра, т.е. единия пуска музика, но двамата могат да се пускат в ефир!Знам, че номера става, но не знам как, ако вие знаете моля обяснете! :Bounce :Bounce :Bounce :Bounce :Bounce

Ако си със Shoutcast или добре настроен Icecast или си хостнат някъде от фирма, може.
Иначе е лесно, ти си спираш SAM-а и другия веднага след теб го пуска и се връзва.
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 22 Юни 2010, 23:33

m3gab0y написа:
Ако си със Shoutcast или добре настроен Icecast или си хостнат някъде от фирма, може.
Иначе е лесно, ти си спираш SAM-а и другия веднага след теб го пуска и се връзва.

Браво на теб, спомогна за появата на поредното "радио" с диЖей. :D
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 22 Юни 2010, 23:43

hot_fan написа:
m3gab0y написа:

Браво на теб, спомогна за появата на поредното "радио" с диЖей. :D

Оу, на идея си нямаш що диЖей се вихят с радийцата си :)
FM-RX:
WiFi RX/TX:
Аватар
rickyrcm
Нов
Нов

Мнениеот rickyrcm » 06 Юли 2010, 20:26

Да със Shoutcast съм, но това не отговаря на въпроса ми как става номера единия да пуска музика, а иначе двама да могат да говорят в ефир от два компютъра!Чух го това в едно радио на един познат и се получава много яко шоу,но келеша не иска да ми каже как го прави!Затова питах тук, някой ако знае как може да стане това, нека обясни! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 07 Юли 2010, 21:25

rickyrcm написа:Да със Shoutcast съм, но това не отговаря на въпроса ми как става номера единия да пуска музика, а иначе двама да могат да говорят в ефир от два компютъра!Чух го това в едно радио на един познат и се получава много яко шоу,но келеша не иска да ми каже как го прави!Затова питах тук, някой ако знае как може да стане това, нека обясни! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ми ... през Skype :)
Пускаш Skype, настройваш аудио картата да вкарва в ефир всичко, което идва от Skype и си готов. :)
FM-RX:
WiFi RX/TX:
Аватар
rickyrcm
Нов
Нов

Мнениеот rickyrcm » 27 Юли 2010, 00:32

Това със скайпа в ефир го видях на видео клип и не особено добре го разбрах понеже е на английски! Въпреки това се опитах да направя настройки от това, което видях на клипа,но на края нищо не стана! Работата е че, настройките на клипа не се връзват с моите на лаптопа, а освен това операционната система там е ХР, а аз съм на Виста и все още имам известни главоболия!Ако някой обясни на български как да настроя картата и програмата и скайпа може и да успея да ги синхронизирам!
Така, че помагйте! :Baby :Baby :Baby :Baby :Baby :Baby :Baby :Baby
Аватар
rickyrcm
Нов
Нов

Мнениеот rickyrcm » 27 Юли 2010, 03:14

Включвам се да кажа, че успях да изкарам звук през скайп на Сам броадкастъра всичко е от енкодера,но си мисля, че и по друг начин трябва да стане!Ще продължа да се ровя!Само се чудя при толкова въпроси свързани с тази програма как не бе поставян въпроса за лайф парти излъчване на двама водещи едновременно,а защо не и на повече! :MBouunce
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 27 Юли 2010, 23:20

rickyrcm написа:Включвам се да кажа, че успях да изкарам звук през скайп на Сам броадкастъра всичко е от енкодера,но си мисля, че и по друг начин трябва да стане!Ще продължа да се ровя!Само се чудя при толкова въпроси свързани с тази програма как не бе поставян въпроса за лайф парти излъчване на двама водещи едновременно,а защо не и на повече! :MBouunce

Замисли се логично как може да стане и ще стигнеш до отговора на въпроса. Не е нищо сложно
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 28 Юли 2010, 00:13

rickyrcm написа:Включвам се да кажа, че успях да изкарам звук през скайп на Сам броадкастъра всичко е от енкодера,но си мисля, че и по друг начин трябва да стане!Ще продължа да се ровя!Само се чудя при толкова въпроси свързани с тази програма как не бе поставян въпроса за лайф парти излъчване на двама водещи едновременно,а защо не и на повече! :MBouunce

Тази програма е предвидена да прави такива неща с пряко включване от място, където си имат пулт, миксер и два микрофона въпросните DJ-и :) През SAM вкарването на лайф парти (или друг feed) става през Queue > Add > URL и въвеждаш някакъв адрес от където искаш да приемаш партито, може и през Line In ако ще идва по аудио кабел директно от пулт/миксер.
FM-RX:
WiFi RX/TX:
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 28 Юли 2010, 00:23

m3gab0y написа:Тази програма е предвидена да прави такива неща с пряко включване от място, където си имат пулт, миксер и два микрофона въпросните DJ-и :) През SAM вкарването на лайф парти (или друг feed) става през Queue > Add > URL и въвеждаш някакъв адрес от където искаш да приемаш партито, може и през Line In ако ще идва по аудио кабел директно от пулт/миксер.

Не страскай децата. :D Какви пултове, какви миксери? Те не знаят какво е "ротация",а ти ги хвърли в музиката с тия техники просто.

Назад към