DALET - BEST OF THE BEST!

Софтуер за правене и слушане на радио
Аватар
RADIO
500+
500+

Мнениеот RADIO » 15 Юни 2005, 18:24

Работил съм на какви ли не бози от сорта на Инстудио, Джазлер, Радуга, Ра систем и т.н. ами по-добра от ДАЛЕТ не намерих! Ако не се лъжа Радио 1 работят с нея, а също и Дарик!
DALET

DALET

Мнениеот DALET » 18 Юни 2005, 20:59

Лъжеш се, при това - много! Нито Радио 1, нито ДАРИК използват DALET.
106FM

Мнениеот 106FM » 19 Юни 2005, 12:37

Мисля да се включа - ДАЛЕТ е просто мит сред хора, които не са имали сериозен досег с програми за автоматизиране на излъчването. ДАЛЕТ е архаична, тромава и ненужно усложнена програма. ИМа редица пречки за леката й работа - базата данни например. Има много по-удачни и РЕНТАБИЛНИ варианти.
JustNick

Конкретни имена ?

Мнениеот JustNick » 20 Юни 2005, 11:14

Имам предвид конкретни имена на Софтуер ?
Всички сме наясно, че смъ твърде "леки" за да плащаме безумни цени за супер софтуер.
Аз поне имам този проблем с избора на нещо подходящо.
106FM

Мнениеот 106FM » 20 Юни 2005, 14:14

Аз твърдо заставам зад Jazler ето причините:

ПРограмата се разработва вече достатъчно време, за да са отстранени бъгодете. Работи с нардуерен ключ, което значи, че дори да ти се скапе Уиндоуса, след това си я инсталираш, без да е нужно да звъниш на производителя за кодове и т.н.
Има много добър модул за плейване, както и система за избор на музика. Разполага и с модул за рекламите. Управлява и РДС.

За цената на програмата (около 700 евро) получаваш лицензия за 2 копия, а не за едно (за сравнение - българските програми, които постоянно се "доразработват", което мен супер ме изнервя, струват над 1000 евро, или с плащане на месец по 120 до 180 лв)
И още едно преимущество - разбрах, че отскоро Jazler имат представител в България, който предлага освен възможност да си порйчаш и вземеш програмата в София, а не през интернет, също така и 24 часова поддръжка по телефона, както и обучение и консултация.

Така, че аз съм твърдо за Джазлер. Много добра комбинация между качество, цена и надеждност.
Аватар
MasterBoy
100+
100+

Мнениеот MasterBoy » 18 Юли 2005, 22:20

Аз съм твърдо за SAM Broadcaster !!!
Тя е програма , която при стабилна връзка към базата данни няма грешка и при правилна настройка направо нищо няма нужда да правиш . тя сама си прави всичко !!! Може да подрежда плейлиста по определена ротация например само най-слушаните хитове или само нови хитове. Може да генерират WEB-страници с нея и с подходящото програмиране може да се поръчват и песни директно от интернет. Има модул за включване на радио-предавател , има излъчване към почти всички видове интернет сървъри и поддържа mp3PRO. Вече 6 Години тази програма се разработва и това я прави много стабилна при добър компютър (при нас е правила по 90 дни uptime). Има цяла гама регулиране на ефекти на звука , има и DJ-ски приложения. И струва САМО 199$ !!!

Всички функций и демо версия можете да видите от тука : http://www.spacialaudio.com/products/sambroadcaster/
img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/6/nvidia2.png[/img]
Extra Media LTD. System Administraotr & Support.
потребител

Мнениеот потребител » 21 Юли 2005, 09:23

RASystem е програмата която се използва от професионалистите! Новата и версия от 2005 година е нещо страхотно удобно и със супер много екстри.
Аватар
MasterBoy
100+
100+

Мнениеот MasterBoy » 22 Юли 2005, 11:21

Дай ми я да я изпробвам тая програма RaSystem !

Аватар
the_heaven
500+
500+

Мнениеот the_heaven » 22 Юли 2005, 12:10

[quote=""MasterBoy""]Дай ми я да я изпробвам тая програма RaSystem ![/quote]

Самата програма струва горе-долу 1000лв., едва ли ще ти я даде ей така :)
УСПЕХ!!!! :wink:
Кой както си го направи живота! На който не му харесва - да се изнася!
Аватар
MasterBoy
100+
100+

Мнениеот MasterBoy » 24 Юли 2005, 09:51

Е няма ли демо версия ? Искам само да я ИЗПРОБВАМ , ако ми хареса , ще си я купя !

hadjiivan

Re: DALET

Мнениеот hadjiivan » 11 Яну 2006, 18:11

Аз работя в Радиа Ст.Загора.От 6 години работим с DALET програмата е много готина с много възможности.Само който не е работил с нея може да говори такива глупости.Сега има и по-нова версия още по-добра!
djgeorgie

Мнениеот djgeorgie » 14 Яну 2006, 22:20

Абе дайте д не се заблуждаваме. Sam Broadcaster е най-добре оптимизираната, защото използва Playlist Automation Language което я прави страхотна! В другите приложения сте ограничени във възможностите на специфичното приложение, докато при Sam, вие определяте правилата на играта. Само който не може да научи езика за програмиране на програмата, само той може да каже, че не струва!
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 15 Яну 2006, 19:35

Програмата не е толкова важна - и аз мисля, че такива като "Далет" са излишен лукс, поне като става дума за музикални радиостанции. Важно е да е стабилна (В смисъл да не забива) и човекът, който ще прави и управлява плейлистите да е на място - ако това е така, и с най-скапаната програма може да се направи много добро радио, както и обратното 8)
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 26 Юли 2006, 13:12

Аз не съм ползвал Dalet, но съм чувал добри неща за нея. Ако някой знае дали може да се изтегли пълна версия от интернет да пише. Иначе мога да гарантирам за две програми, които са напълно стабилни и са просто според мен The Best. Едната е Instudio Lite, а другата е SAM Broadcaster. Доста се е писало за тези две програми в този форум за това не мисля да ви говоря повече за тях.
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 21 Авг 2006, 19:48

А някой от всички вас дечковци работил ли е изобщо с ДАЛЕТ? Знае ли как изглежда или да се намирате на лафче... Смешни сте ми :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
NNinja
Нов
Нов

Мнениеот NNinja » 21 Авг 2006, 20:26

[quote=""Anonymous""]А някой от всички вас дечковци работил ли е изобщо с ДАЛЕТ? Знае ли как изглежда или да се намирате на лафче... Смешни сте ми :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Мисля си, че доста от хората, които четем форума сме работили съ свсички изброени програми и точно затова се въздържаме да дадем мнение
Който побеждава другите е силен. Който побеждава себе си е могъщ [Лао Дзъ]
За да побеждаваш, научи се на търпение. За да живееш, научи се да умираш
Аватар
radioperniklan
Нов
Нов

Re: DALET - BEST OF THE BEST!

Мнениеот radioperniklan » 17 Сеп 2007, 02:49

има ли някой работеща версия на Dalet с крак? дайте линк да я пробвам че не я знам :)
слушайте новото радио Перник Лан
http://www.pernik-lan.net/radio
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 17 Сеп 2007, 08:21

radioperniklan едва ли ще намериш крак за Dalet. Аз съм работил много малко с нея, но не е зле. Хора, които са работили с нея са ми казвали, че е добра и си заслужава парите. Относно това, че SAM Broadcaster въртял песните незнам си кво там и плейлистите, че това го могат и други програми, дори Instudio Lite много по-добре ги рутира. В последно време съм хвърлил око на Jazler, но малко тромавичка ми се струва от към интерфейс. За мен не трябва да е толкова кой знай колко шарено, важното е да работи добре.
Аватар
MasterBoy Люлин
100+
100+

Мнениеот MasterBoy Люлин » 17 Сеп 2007, 22:17

OK щом ще играеме грубо - DALET-а е свален - иска чудни активаций и за това я пратих да я излекуват едни от най-елитните хакери в света и скоро ще си имам собствен крак :) И ще видя що за програма е...
Сега както съм на SAM съм на 6 - а знаеш ли паскал такива неща можеш да вършиш, че просто ефирните радиа да ги пратиш в 3та глуха.
Изображение
Аватар
radioperniklan
Нов
Нов

Мнениеот radioperniklan » 17 Сеп 2007, 23:28

(izviniavam se za latinicata no na rabotnia komp niamam kirilizator)
kato stana vupros za SAM...moeto radio e izcialo s nego.naistina pravi vsi4ko za koeto moje da si me4tae edno radio.imam oba4e edin problem koito s Jazler ne sum go imal za6topto toi samo otvaria line in na sound kartata a SAM priema signala ot internet i raboti sus slojni za men skriptove. ta ideiata mi za remote show-to mi e slednata. radioto prez denia bluzka muzika na rotacia a ve4er sled 21 4asa iskam da izlu4va ot diskotekata v koiato rabotia. napravil sum vsi4ko. v momenta puskam oba4e imam problem sus skripta za remote show. zarejda se na vreme oba4e po sredata na izlu4vaneto po4va da puska pesni ot playlist-a v radioto i prekusva izlu4vaneto na jivo ot diskotekarta. problema e goliam za6toto izlu4vame vsiaka ve4er i vsiaka ve4er radioto stava boza. na fona na vsi4ki DJi koito praviat ne6to v tova radio i prez denia zvu4i super, ve4er stava edna boza...prekusvat se pesni, puska signal na jivo, puska jingli koito izob6to ne iskam da izlizat i izob6to stava mazalo. niakoi moje li da mi napi6e skript koito da puska signal v 21 4asa i da go spira v 00 4asa bez da prekusva?
blagodaria predvaritelno na vsi4ki koito 6te mi sudeistvat :)
слушайте новото радио Перник Лан
http://www.pernik-lan.net/radio

Назад към