DALET - BEST OF THE BEST!

Софтуер за правене и слушане на радио
Аватар
chebaev
500+
500+

Re: DALET - BEST OF THE BEST!

Мнениеот chebaev » 18 Сеп 2007, 08:47

Виж ся можеш да го направиш много елементарно това с дискотеката. Просто трябва и в радиото ти и в дискотеката да има що годе добър интернет, даже ако са на един доставчик идеално ще е. Значи пускаш си в радиото един най-елементарен SHOUTCast и се закачаш от дискотеката на него. След това от Event Sheduler-а му определяш в даденото време да препредава товзи SHOUTCast от дискотеката.
Аватар
radioperniklan
Нов
Нов

Мнениеот radioperniklan » 18 Сеп 2007, 11:32

това звучи добре но може ли да ми го обясниш стъпка по стъпка какво и къде да правя.. .не разбирам как мога да вържа дискоеката с Shoutcast-a вкъщи и после как да го заредя
слушайте новото радио Перник Лан
http://www.pernik-lan.net/radio
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 19 Сеп 2007, 21:11

Значи след като си инсталирал някакъв сървър вече където ти е радиото, какво правиш.

1. Изтегляш си SimpleCast или ODDCast и ги инсталираш на компютъра в дискотеката и вече към него подаваш аудио сигнала от DJ-я

2. Вързваш SimpleCast или ODDCast към сървъра ти, който предварително си инсталирал някъде

3. Сега си отваряш SAM Broadcaster-а и отиваш в Event Sheduler --> Add New Sheduled Event --> Add file to queue --> URL След тоа продължаваш с този прозорец и отиваш на етикета Sheduled Time и от там си задаваш кога точно да ти почва предаване от дискотеката. До тук всичко е ОК. За да спре музиката според мен трябва да се откачиш от сървъра, ако не стане така пиши ще ти дам направо script да спре и да почне нещо друго в определения час
Аватар
rado86
Нов
Нов

Мнениеот rado86 » 15 Ное 2007, 19:23

DALET е наистина добра програма. Работя с нея, но не за излъчване, а за монтаж.  Използват я в БНР, както и във всичките им регионални станции.
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 16 Ное 2007, 12:13

Ами за монтаж съм я виждал в Радио Варна, но не ми вдъхна кой знай какво доверие, защото нямаше разни елементарни ефект. Явно е била стара версията и за това. Сега до колкото разбрах ползват някаква по-нова версия, която е била много по-добра. Като цяло май това е единстения софтуер, който като го купиш ти дава възможност и за излъчване и за монтаж. Поне като си даваш парите да ги даваш за нещо, а не като българските програми, които само за излъчване и т. н. после трябва да си купуваш и за монтаж нещо добро.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 16 Ное 2007, 13:30

Пичове, Далет може да се каже че е удобна за автоматизиране на производството.
За продукция има софтуери, които са класи над нея, а цената им е общо взето същата.

Относно краковете от най-добрите хакери в света - Абе драги, ни виждал ли си Далет? Знаеш ли че контролерите, с които работи са доста по-скъпи от пръчковидните зкукови карти, които си виждал. Без диджидизайн се съмнявам, че ще я подкараш, дори с писан на Луната "собствен крак"
Аватар
rado86
Нов
Нов

Мнениеот rado86 » 17 Ное 2007, 12:36

Нова версия... не знам. Тази, с която работя е DALET 5.1 А за дизайна на програмата... бива я, различава се от другите програми за монтаж, най-вече с инструментите си за рязане и слепване. Удобна е и мисля, че си заслужава. Не знам дали я има някъде в Интернет (crack-ната). Не знам също какви технологични изисквания има към хардуера, но на компа, на който я ползвам е доста стар.
Paula
Нов
Нов

Мнениеот Paula » 22 Ное 2007, 00:49

MasterBoy Люлин написа:OK щом ще играеме грубо - DALET-а е свален - иска чудни активаций и за това я пратих да я излекуват едни от най-елитните хакери в света и скоро ще си имам собствен крак :)

Би ли ни издал малко повече за тайната окло крака и евентуално откъде да го дръпнем   :da:  :Confused
Aenor
Нов
Нов

Мнениеот Aenor » 28 Юли 2008, 16:12

rado86 написа:DALET е наистина добра програма. Работя с нея, но не за излъчване, а за монтаж. Използват я в БНР, както и във всичките им регионални станции.

Абе Радо ти с какво право използваш логото на Радио Шумен ???? И кой си ти ??????
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 28 Юли 2008, 20:10

Напомням ви да прегледате правилата на форума преди да пишете за международните хакери и за личните кракове. Ако някой пусне линк към крак за която и да е програма лично ще му спра достъпа до форума по всички възможни критерии. Другите модератори ще правят същото.
396
100+
100+
Местоположение: София 1632 , жк. Овча Купел, блок 411, офис ДИBИЕМ-Кoнсулт ЕОOД.

Мнениеот 396 » 28 Юли 2008, 23:24

Тва нещо мерише, та направо от километри се усеща вунята. Има класи ама наистина класи над тази пръчка!!! Dalet-а може да го смаже и един SAM Broadcaster, стига да се настрои. Но за наистина Hi-End си трябват 4-5 цифрени сумички за software и hardware, който поне за сметка на това работи безотказно сумати години. Прекрасни евтини решения са ти SAM-а и това до някъде се вписва в добро решение. Но според мен под линукс нещата ще са малко по-добре. Но това е все пак въпрос на предпочитания и умения за работа с програмите най-вече.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 31 Юли 2008, 09:56

396, пак бъркаш двата щата. Това, за което говорим не е Hi-end, както го наричаш ти.

Далет е доста прилична система за плейаут, има системи на Щудер също много добри, цифрата там започва от 10 000 евро нагоре за конзолата + софтуеър. Добри са системите на АрСиЕс и ДатПро, от тях поне има в България, могат да се видат в действие.

Хед-енда е съвсем друга работа, производителите са съвсем други компании. Тандберг е един добър избор в тази насока. Барко също - аз и имам няколко mpeg II енкодера от тях и са прекрасни.

В случая говорим за качествено различни неща. Ти си специалист нали, но те съветвам да отидеш в някоя радиостанция в Австрия например, че е най-близо, да видиш как се работи и да се убедиш, че SAM си е една любителска програма... да, понаправили са я, но си е любителска. Та тя дори се шашка при работа с mpegII... кой ти свири mp3-ки бе колега?? Назови ми една сериозна радиостанция, която работи с mp3? Та ти като минеш през прословутия Head End - нали ще стане мазало бе? Ти още преди да врезеш в хед-енда имаш постпроцесинг и там става страшно... е, ако правиш постпроцесинг със САМ, тва е вече друго нещо... ще дрънчи здраво, бас и височки да има така :Happy
396
100+
100+
Местоположение: София 1632 , жк. Овча Купел, блок 411, офис ДИBИЕМ-Кoнсулт ЕОOД.

Мнениеот 396 » 05 Авг 2008, 18:32

Не ми се спори, то нещата виждам, че са ти ясни. Hi-End може да стане и без намесата на предшественика на mp3-ката. Не, че SAM не пуска mp2, просто там нещата са други и не е предвиден за Hi-End. Но върши чудесна работа дори за по-прости ефирни радиа. Има си професионални Hi-End радиа, които е ясно, че някой като го чуе, ще си помисли, че слуша изпълнителят пред него ако има качествено озвучаване. Но според мен в България Hi-End радиата нямат почва - просто няма достатъчно развит пазар според мен. Е тук може и да греша - ти си "икономиста" в тази свера ;)
mach
1000+
1000+

Мнениеот mach » 25 Ное 2008, 22:58

Намерих в нета някaкъв софт Dalet5_32 или Browser32 SQL но иска Login товa ли е прословутия радио софт Dalet?

Назад към