Как да си настроя mp3PRO системата на радиото?!!?

Софтуер за правене и слушане на радио
AKAI

Мнениеот AKAI » 12 Юли 2005, 22:57

Значи всички настройки са ми ясни!!! Пускам го радиото, но системата мп3ПРО не му влияе. В смисъл, всички други радиа ми ги изчиства, дори и да са на 24, но това(което пускам аз) на колкото и да го пусна не се изчиства. Спредполагам, че трябва да се пусне по друг начин?!? Или направо с друга система (не SHOUTcast)...нямам просто идея, но без това няма смисъл, радиото е ужасно...Моля помогнете ми.

А и още нещо, как да го говоря на микрофона, но на фона да се чува музиката...?!?! Може би трябва да позлвам някакъв сместител ?!?!

Благодаря предварително!
Аватар
Puflet
500+
500+

Мнениеот Puflet » 13 Юли 2005, 17:53

Ами първо виж дали въпросното радио въобще излъчва в мп3про или чисто мп3.
По въпроса за микрофона... сподели точно с каква цел ти трябва.
LZ1PUF
Аватар
iliyan
500+
500+

Мнениеот iliyan » 13 Юли 2005, 19:26

Човека си го каза - явно да прави анонси на музикален фон.
ахнах си половинката от подписа. Но вие си знаете за въпросните. Не искам да се занимавам с тях и аз не искам същото от тях. ДОБРИЯТ ТОН НАД ВСИЧКО!!!Изображение
AKAI

Мнениеот AKAI » 13 Юли 2005, 23:26

Да, точно така!!! Значи проблемът с мп3ПРО го оправих! Сега ми остава да разбера как става анонсирането, демек да се говори на микрофона и да се чува отзад фона (песента), без да спира!!! Това до колкото разбрах става с две аудио карти, е качих ги-даже три! :) Ама не знам как да го подакрам...моля помогнете...

10х предварително! :)
Аватар
the_heaven
500+
500+

Мнениеот the_heaven » 14 Юли 2005, 10:34

[quote=""AKAI""]Да, точно така!!! Значи проблемът с мп3ПРО го оправих! Сега ми остава да разбера как става анонсирането, демек да се говори на микрофона и да се чува отзад фона (песента), без да спира!!! Това до колкото разбрах става с две аудио карти, е качих ги-даже три! :) Ама не знам как да го подакрам...моля помогнете...

10х предварително! :)[/quote]
Ако съм разбрал правилно за това което искаш да правиш - то тогава не ти трябват тонове звукови карти, може и с една, но зависи с какъв софтуер излъчваш :?:
Кой както си го направи живота! На който не му харесва - да се изнася!
AKAI

Мнениеот AKAI » 14 Юли 2005, 12:30

Със SHOUTcast и SAM Encoder чрез WinAmp :) Но сега ме интересува само как да го направя едновременно да се чува и песента и отгоре микрофона!!! Другото което, да се преплитат песните, не да се птделят. С драйректсоунд уотпут-а на винамп-а не става, защото при мен се преплитат нали, ама при слушателя НЕ!!! Как се оправя това или няма начин с този software? Кой друг да си намеря ?
AKAI

Мнениеот AKAI » 14 Юли 2005, 14:38

Всъщност благодаря, но си го направих ;) Малко зор зор, ама успех :) Сега върпосът ми е следният: Мога ли да го пусна на някой сервър и да го управлявам от някъде другъде??? В смисъл - пускам WinAmp на едно ПЦ и го оставям някъде се, мога ли после по мрежата да го командвам...и ако може то с коя програмка??? :) 10х предварително!
106FM

Мнениеот 106FM » 15 Юли 2005, 07:11

Ееее, ама ти искаш всичко да ти се каже... Прочети тук там. Помъчи се малко, така се учи човек.
Специално за програма за ремоут има толкова изписано по какви ли не сайтове и форуми, пък и не е толкова трудно!
Аватар
iliyan
500+
500+

Мнениеот iliyan » 15 Юли 2005, 13:27

[quote=""106FM""]Ееее, ама ти искаш всичко да ти се каже... [/quote]

И после кой рязал гостите :lol: :lol: :lol: Точно ти. Аз нямам тук менение и не мога да дам такова компетентно и затова си мълча, както виждаш.
ахнах си половинката от подписа. Но вие си знаете за въпросните. Не искам да се занимавам с тях и аз не искам същото от тях. ДОБРИЯТ ТОН НАД ВСИЧКО!!!Изображение
Аватар
Puflet
500+
500+

Мнениеот Puflet » 17 Юли 2005, 00:51

По въпроса с говоренето върху музиката - аз го правя по особено тъп начин... настроиваш "Recording" на картата на "stero mix"... "Wave out"... или там каквото подобно има.. и си говориш и се излъчва :) (ся знам че човека се е справил, но аз пак си пиша... :) )
По втория въпрос... май най-лесния вариант е Remote desktop connection има си го в windows xp. Аз бих препоръчал Remote Admin (a. k. a. Radmin)
LZ1PUF
AKAI

Защо не ми се получава фейдването?

Мнениеот AKAI » 26 Юли 2005, 12:28

Защо фейдването на винамп-а не се чува при слушателиет:( Какво трябва да направя, за да се чува и при тях....преди го бях направил, но нещо си реиснатлл вин-а и сега вече не става....Знам, че трябва да се настрой от енкодера коя карта ползва, но като я настроя и амп-а спира да свичи (всъщност нищо не свири). Пък и аз искам да позлвам някоя друга програмка, а докато нен астроя картата на енкодера няма да стане това. :) Моляп омогнете, 10х предварително!!
Аватар
the_heaven
500+
500+

Мнениеот the_heaven » 26 Юли 2005, 15:13

За да се чува фейдването при слушателите трябва да си сложиш допълнителен плъгин, казва се Sqr Crossfading или нещо такова беше :roll:
Потърси го в http://www.winamp.com, там трябва да го намериш
Кой както си го направи живота! На който не му харесва - да се изнася!
AKAI

Мнениеот AKAI » 26 Юли 2005, 15:57

А не се ли задаваше някъде от САМ енкодера оупут-а на коя карта да позлва?!?!?! Нещо такова ми се мота, аз преди го бях направил и без този плуг-ин!!!

Назад към