Конфигуриране на request playlist на SAM Broadcaster

Софтуер за правене и слушане на радио
ivan.borislavov
Нов
Нов

Конфигуриране на request playlist на SAM Broadcaster

Мнениеот ivan.borislavov » 24 Яну 2009, 16:17

Здравейте!

Имам един проблем с който се сбъсках днес. Става въпрос за requst-а на SAM Broadcaster. Сами request си работи няма проблеми. Обаче искам да попитам възможно ли е да му се окаже от къде да взима музиката която да я изписва на сайта за избор, защото сега в момента е вкарал всички песни които са пускани с програмата. До колкото разбрах от форума на SpacialAudio за страницата се вземат всички песни които са с тип S - Normal Song. Дали някой може да даде разяснение как да се промени това или примерно как когато добавям песни в queue от някоя директория и не са слагани до сега в категория да не отиват в Musc (All) и изобщо да не бъдат с тип S - Normal Song.

Благодаря ви предварително
Аватар
djhappyone
Нов
Нов

Re: Конфигуриране на request playlist на SAM Broadcaster

Мнениеот djhappyone » 03 Фев 2009, 00:17

Няма как да накараш песните които пускаш да не отиват в Music (All). Има начин да не се виждат в Request-a ако ги добавяш вместо в Music (All) във Other (All) или някаккъв Folder вътре в Other. Нямам по хубав съвет за твоя проблем. Мен ме дразнеше това че като пуснеш песен отива в Music (All) защото изпъчвах с Remote Show. Когато се закачи някакво IP от което взимаш звук и го пускаш прес SAM то отива в Music (All) и още по лошото е че отива в Request-a и когато е свършило Remote Show-то някой може да си го поръча и SAM да се закачи пак към отдалечения компютър от който съм излъчвал по рано. Ако има свежи съвети относно темата пишете :) Успех с софтуера и дано да успееш да го настроиш както ти харесва ;D
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 03 Мар 2009, 18:30

Можеш от php script-а който дърпа от базата да смениш да не ти взима Songtype = S а Songtype = R да кажем. И като добавяш песните да ги маркираш като R една по една, или да използваш вече създадена категория (напр. News) и да отвориш прозореца на SAM да ти листва News категорията и там влачиш парчетата.
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
Аватар
djhappyone
Нов
Нов

Мнениеот djhappyone » 04 Мар 2009, 11:29

май е по лесно да си сложа една радуга :)
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 04 Мар 2009, 13:02

Трябва да се пробва тая RADUGA. Аз само веднъж пусках някаква преди година и ми забива, отделно, че претовари тогавашното ми PC (2,5 Ghz 1 GB RAM)
FM-RX:
WiFi RX/TX:
ATi
Нов
Нов

Мнениеот ATi » 05 Мар 2009, 10:13

Ако наистина я беше пробвал, щеше да знаеш, че това е един от най-непретенциозните откъм системни изисквания софтуери за плейване. Вуждал съм го как върви на PC с процесор 266 и 64 рам... Не всички в този форум падат от луната :)
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 05 Мар 2009, 11:01

Мдааа... Радуга върви на каквото я пуснеш, ако разбира се пецето ти работи като хората. Може и куад да имаш, но ако си достатъчно зле, за да го запушиш и уинамп няма да тръгне.

Иначе Радуга, както и САМ и всякаквите други аматьорски програми ще си останат такива, за съжаление.
Ако трябва да се сравни САМ с Радуга, струва ми се, че Радугата е доста по-зле...
Аватар
djhappyone
Нов
Нов

Мнениеот djhappyone » 05 Мар 2009, 18:01

определено SAM Broadcaster има доста повече функции от Raduga но те са повече за интернет радио. SAM е хубава но предалено усложнена със тиа PAL скриптове. Не че са кои знае колко сложни ама би трябвало да се улеснява работата в радиото а не да се усложнява.
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 06 Мар 2009, 07:48

djhappyone написа:определено SAM Broadcaster има доста повече функции от Raduga но те са повече за интернет радио. SAM е хубава но предалено усложнена със тиа PAL скриптове. Не че са кои знае колко сложни ама би трябвало да се улеснява работата в радиото а не да се усложнява.

Съгласен съм с теб, скриптовете наистина с голяма играчка, но се свиква рано или късно. :)
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 06 Мар 2009, 14:23

То ясно, че щайгата не е била наред тогава. Не, че и аз съм бил кой знае колко по-кадърен от нея... Но просто с такова впечатление съм останал, заради пробитото ми PC и целия ми ум да осера Windows-а.
Иначе отделно SAM съм го палил без проблеми на Pentium 2-ка и на AMD 450MHz и работеше идеално. Raduga не съм я пробвал на въпросните щайги а и вече няма как. Някой знае ли Raduga как се разбира с Wine? Или трябва цяло VMWare да паля под педората?

За script-овете, основата е Pascal. Ако някой го е учил в училище този език ще се справи много бързо със script-овете.
FM-RX:
WiFi RX/TX:
ivan.borislavov
Нов
Нов

Мнениеот ivan.borislavov » 05 Апр 2009, 22:15

m3gab0y написа:Можеш от php script-а който дърпа от базата да смениш да не ти взима Songtype = S а Songtype = R да кажем. И като добавяш песните да ги маркираш като R една по една, или да използваш вече създадена категория (напр. News) и да отвориш прозореца на SAM да ти листва News категорията и там влачиш парчетата.

Мерси за помощта. Сега обаче възникват други 2 въпроса, които нещо не мога да ги разреша:
1. Може ли с някакъв скрипт да се пуска и спира request-а. Примерно както е отметката Enable Request?
2. При положение, че му задам да добавя песните направо в queue може ли преди всяка песен да добавя джингъл от категория или директория?
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 11 Юни 2009, 00:26

Каква ти е идеята? От remote да го спираш или в дадени часове да няма рикуест?
Аз се сещам и за 2те ама е особено кофти. За едното един script с някаква база данни и там да отбелязва дали си пуснал или спрял рикуестите. Другия варянт е със даден php script да напишеш проста функция в даден часови пояс да не изпълнява рикуест-и и просто да изписва, че рикуестите са спряни.

ATi написа:Ако наистина я беше пробвал, щеше да знаеш, че това е един от най-непретенциозните откъм системни изисквания софтуери за плейване. Вуждал съм го как върви на PC с процесор 266 и 64 рам... Не всички в този форум падат от луната :)

Мишенце Пишленце, къде ми е храната? Ще ти купя Vertu да знаеш :Clap
FM-RX:
WiFi RX/TX:
Аватар
Велев
100+
100+

Мнениеот Велев » 23 Юли 2009, 19:22

Позволете да задам и аз едно въпросче, каква е логиката след като мине една песен да отива в "no rotation" файловете са на кирилица и таговете им са изключени, това проблем ли е?
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 25 Юли 2009, 10:38

djhappyone написа:май е по лесно да си сложа една радуга :)

Тази Raduga има ли някакви екстри за request?
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 20 Авг 2009, 05:42

Велев написа:Позволете да задам и аз едно въпросче, каква е логиката след като мине една песен да отива в "no rotation" файловете са на кирилица и таговете им са изключени, това проблем ли е?

От правилата за ротация може да се получава. Виж си ги и виж On Play reduce weight by X стойноста. Фабричната и нормална за мен стойност е 0.5
FM-RX:
WiFi RX/TX:
Аватар
Велев
100+
100+

Мнениеот Велев » 06 Сеп 2009, 14:56

m3gab0y написа:
Велев написа:Позволете да задам и аз едно въпросче, каква е логиката след като мине една песен да отива в "no rotation" файловете са на кирилица и таговете им са изключени, това проблем ли е?

От правилата за ротация може да се получава. Виж си ги и виж On Play reduce weight by X стойноста. Фабричната и нормална за мен стойност е 0.5

Здрасти ами проверих, ги така са както казваш значи Config -> playlist rotation rules /playlist logic modules/ ми е средното (clockwheel.....) -> configure /on play reduce.... 0.5/ /on request....5/ Така ли трябва да е? Направи ми впечатление как така едните файлове отиват в no rotation дргуги в power hit :o дали защото са на кирилица, имам чувството че някой файлове не ги пуска. В категориите имам средно по 500. С windows 7 ultimate съм и ползвам фабричния кирилизатор.

Назад към