радио въпрос

Софтуер за правене и слушане на радио
stormyy
Нов
Нов

радио въпрос

Мнениеот stormyy » 10 Ное 2009, 02:45

значи искам да попитам щот ми е интересно и искам да знам разгледах доста от вашия форум видях че треа да се плаща лиценз за песните ала-бала обаче едно неразбрах как се искарват кинти от едни онлине радио...че съм малко неосведомем няква сисете с СМС-та нещо такова ли че одиде.моля някой да ми поясни ще му бада благодарен :up :up :up
Аватар
chebaev
500+
500+

Re: радио въпрос

Мнениеот chebaev » 10 Ное 2009, 10:30

Няма значение радиото какво е дали е интернет или е ефирно, начините за изкарване на пари са едни и същи. Заслушай се какво правят другите радиа като идеи и пробвай и ти.
rado_shumen
Нов
Нов

Re: радио въпрос

Мнениеот rado_shumen » 10 Ное 2009, 12:56

Да, и аз съм на мнение, че разликата между ефирно и интернет радио не е голяма. И двете си имат предимства и недостатъци. До колкото за рекламата и приходите от нея - то е ясно, че от ефирно радио ще се печели къде, къде повече от интернет радио. Причините за това няма да изреждам, всички се сещате.

А специално за да изкараш пари от интернет радио, според мен трябва да наблегнеш на качеството на радиото. Всеки може да си пуне радио от вкъщи, но не всяко радио ще е с качествен звук (а това не зависи само от скоростта на излъчване (kbit/s)). Един добре направен сайт, по възможност по-функционален и с редовно обменяща се информация би било само в плюс за радиото.

И не на последно място - радиопрограмата. Защото едно радио е радио, когато има програма, когато се случва нещо в него - предавания, рубрики, новини и т.н

P.S А, и още нещо много важно - трябва да си упорит в търсенето на рекламодатели ;)

Назад към