Проблем при смяна на мобилните оператори

Гледай / слушай - как не трябва да правим
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Re: Проблем при смяна на мобилните оператори

Мнениеот UGLY_BOY » 16 Авг 2010, 18:38

Ми, нямам никаква представа дали е така. Не виждам разлика между това да мина от договор на предплатена или от предплатена на предплатена. Така или иначе приемащият оператор се набутва. Идеята за минаване от договор на предплатена наистина е нелоялна към оператора, който напускаш, но само ако договорът ти не е изтекъл. Ако е изтекъл, съответният оператор е длъжен да го продължи с безсрочен и не виждам смисъл при наличие на безсрочен договор, ако си си платил всички сметки към оператора, чийто услуги не желаеш да ползваш, да те прехвърлят.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 16 Авг 2010, 18:44

Добре, ако все пак имаш възможност, качи тук образеца на документа да го прочетем внимателно. Както се казва: "Дявола е в детайлите". А ще помогнеш и на много хора.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 16 Авг 2010, 18:45

Това е! Поредният безмислен закон!
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 16 Авг 2010, 18:49

Добре, ще кача образеца. Ще се постарая до седмица да е на ваше разположение.

programing122 написа:Това е! Поредният безмислен закон!

Кой закон е безсмислен?
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 16 Авг 2010, 18:51

За съобщенията! Тези точки за преминаването към друг оператор!
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 16 Авг 2010, 18:56

programing122 написа:За съобщенията! Тези точки за преминаването към друг оператор!

Защо да са безсмислени? Какво имаш против преносимостта на номерата? Нямам никакво намерение, след като имам над 250 телефонни номера в указателя си, като преминавам на друг оператор, да се обаждам на всички, за да им казвам кой е новият ми номер.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 16 Авг 2010, 18:57

UGLY_BOY написа:
programing122 написа:Това е! Поредният безмислен закон!

Кой закон е безсмислен?

Не му обръщай внимание. Спами съвсем умишлено с идеята да разваля всяка смислена тема.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 16 Авг 2010, 18:58

Пращаш един масов SMS и готово! :D
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 16 Авг 2010, 19:00

programing122 написа:Пращаш един масов SMS и готово! :D

Добре, кому е нужно да имаш хиляда телефона и хиляда номера, когато можеш да имаш само един телефон? Искам номерът ми да е един и същ. От 2002-а ползвам услугите на GloBul и номерът ми не е бил променян. Всички го знаят, включително и хора, с които се налага да работя и които ме търсят перманентно. Защо трябва да им създавам неудобство и да им преча да се свържат с мен? Мисля, че е повече от идиотско и типично балканско да си сменяш телефонния номер през 2 месеца и да считаш това за нормално.
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 16 Авг 2010, 19:02

Ако този закон беше въведен във друга страна, нямаше да имам нищо против, но това е България!
Тук законите или не се спазват, или се спазват, но на никой не му пука за клиента или потребителят на услугите на даден оператор!
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 16 Авг 2010, 19:05

Да, за случай като твоя, това е наистина добър вариант. Когато се даде гласност на документа във форума наистина ще помогнеш и на други като теб. А това, за масовия SMS е вярно. Влез на адреса от подписа ми и ще видиш за какво става дума и на какви цени. Това е решение точно за такива случаи.
Последна промяна 1 на Lupus, променена общо 16 пъти
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 16 Авг 2010, 19:05

programing122 написа:Ако този закон беше въведен във друга страна, нямаше да имам нищо против, но това е България!
Тук законите или не се спазват, или се спазват, но на никой не му пука за клиента или потребителят на услугите на даден оператор!

И понеже законите не се спазват, смяташ, че не трябва да се въвеждат, а не да се опитаме да променим обществото си така, че да спазва законите? Освен това не виждам защо мислиш, че законът не се спазва? Аз съм жив пример за това, че законът СЕ спазва, след като току-що подписах договор, регулиращ условията за пренасяне на номера ми към друг оператор и за тази услуга не бях таксуван с никаква сума.
Последна промяна 1 на UGLY_BOY, променена общо 16 пъти
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 16 Авг 2010, 19:07

Ти мислиш, че законите във България се спазат? :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

От 8 години водя дело срещу един безделник, които само се разхожда из квартала ни със колата си, блъска ни гаражите, пука ни гумите! Намериха го, но му назначиха някакъв МНОГО добър служебен адвокат, и всички от блока не можем да го осъдим от повече от 8 години!

Само ти давам пример! Така че, няма значение във каква сфера, законите тук не се Спазват!!!
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 16 Авг 2010, 19:08

Lupus написа:Да, за случай като твоя, това е наистина добър вариант. Когато се даде гласност на документа във форума наистина ще помогнеш и на други като теб. А това, за масовия SMS е вярно. Влез на адреса от подписа ми и ще видиш за какво става дума и на какви цени. Това е решение точно за такива случаи.

При необходимост, ще използвам SMS услугата, благодаря.
Ще добавя документа, както упоменах по-горе, само се надявам да не извършвам незаконен акт, предоставяйки го за обществено ползване, макар че никъде не пише, че изришно се съгласявам да не показвам тази проформа на други хора.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 16 Авг 2010, 19:09

programing122 написа:Ти мислиш, че законите във България се спазат? :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

От 8 години водя дело срещу един безделник, които само се разхожда из квартала ни със колата си, блъска ни гаражите, пука ни гумите! Намериха го, но му назначиха някакъв МНОГО добър служебен адвокат, и всички от блока не можем да го осъдим от повече от 8 години!

Само ти давам пример! Така че, няма значение във каква сфера, законите тук не се Спазват!!!

Това, че принципно законите не се спазват, не означава, че конкретно ТОЗИ закон не се спазва и ако не се спазва, то тези, които не го спазват, не са VIVACOM.
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 16 Авг 2010, 19:16

Не искам да навлизам във подробности, но просто ме принудихте!

Явно не си запознат със враждата между БТК и държавата!
Както предполагам знаеш, преди година и половина ВИВАКОН беше БТК! Не вярвам да не си чел някъде, легендите, че части от БТК са били на едни от най-големите мутри във България! Ако съдим по това, просто ти се е струвало, че законите от страна на тази компания се спазват! Всичко със течение на годините е прикривано именно от тези мними собственици на акции във компанията! Името, което показва, че компанията е държавна лъже, защото тук схемите са жестоки! Със преминаването си от БТК във ВИВАКОН единствената цел на собствениците беше да разкарат тези мними акционери от компанията, за да не се осъмнят всички, но този опит беше предприет твърде късно! Истината за БТК беше излъчена и по СКАТ ден, преди БТК да стане ВИВАКОН! Ако не се лъжа филма го има във интернет, изтегли го и го гледай!
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 16 Авг 2010, 19:21

Напълно наясно съм, че става дума за групировки и сие. Другите оператори не нарушават закона по-малко в сравнение с БТК. И пак повтарям, не говоря за това, че законите се спазват по принцип, а че конкретно ТОЗИ ЗАКОН се спазва. След като СЕ СПАЗВА (ТОЙ И САМО ТОЙ), не виждам причина да не бъде въведен. На мен лично ми е от полза да го има и днес се убедих, че се спазва.
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 08 Сеп 2010, 14:35

programing122 написа:От 8 години водя дело срещу един безделник, които само се разхожда из квартала ни със колата си, блъска ни гаражите, пука ни гумите! Намериха го, но му назначиха някакъв МНОГО добър служебен адвокат, и всички от блока не можем да го осъдим от повече от 8 години!

Тук всичко се оправя с пари. Нямаш ли ги в изоблие, не се надявай. Такива лумпени се оправят по друг начин, но не искам да го обсъждаме тук.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 09 Сеп 2010, 16:02

Съжалявам, че още не съм представил скан на документа по преносимост на номерата. Не съм забравил, ще представя такъв. Интересното е, че ми забавиха преносимостта цял месец (все едно е нещо кой знае колко сложно да се направи един call forward) и ще премина към VIVACOM чак на 12 септември, след като подадох заявлението на 15 август.
Аватар
simeon.bg
100+
100+

Мнениеот simeon.bg » 19 Сеп 2010, 01:03

Абе аз незнам, защо не почнат да се съдят мобилните оператори за подобно нещо.
Това не е български закон, а европейски. Не стига, че правят милиони като предлагат скъпи услуги, най-скъпата цена на разговор е у нас, ама не сме най-богати в европа. Най-скъпите телефони са у нас.
Васил Божков трябва по сериозно да им каже как е картинката, че да не започнат глобите и на бързо да ги фалираме.
Чисто технически и техлогичното прехвърляне на даден мобилен номер от 1 мрежа на друга става за има няма и 30мин., даже и това е много. Вярно докато единия оператор се разбере с другия стават 2 седмици.
До колкото знам, след като изтече първоначален договор за 6, 12, 24 месеца този договор важи докато 1 от страните не го прекрати или замени с друг - анекс или договор.
С моя интернет оператор беше така след договор от 2 години, аз изкарах почти 5, когато реших да сменя офертата, а и дори да не беше минал този период пак може да се промя тарифата ми.
Аз лично съм на мнение, че трябва да има по-голям контрол над оператори както е в САЩ, не че много ги уважавам, но там имат строг контрол над комуникациите и операторите.
Всеки си има правата и ако ни ги нарушават на съд. Нз, дали може да се съдят частници в Страсбург, но ако може директно там, хем по-бързо, ефективно.

Назад към