Авторадио

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Re: Авторадио в движение; обл. Ловеч, обл. Плевен

Мнениеот MCKristiyanPro » 13 Сеп 2020, 17:35

Днес се прибирах от Малчика и най-накрая реших да запомня, запиша и създам подробност за приема на Авторадио на 104.7 до там. Естествено, и други се возеха с мен, но аз и преди съм пътувал до Малчика. Затова реших да създам карта на покритие на Авторадио от Ловеч до Левски.
Легенда:
RDS
Fresh
липсва
лошо
добре
перфектно

Изображение
Както може да се забележи, Фреш на 104.8 се чува много добре (да не кажа перфектно) и това е отчасти причината Авторадио да не се лови добре. Когато Авто се лови около Летница много добре, се чува едно грозно пръщене от Фреш. Тунера ми не е много селективен и има проблеми при слушане на Авторадио, но става. Обаче и Фреш да го нямаше, Авторадио нямаше да се слуша добре. В Малчика на места някои радиа, вкл. и Фреш изчезват, но Авто също не се ловеше добре, понеже къде е Ябланица, къде е Търново (дори Фреш лъчи по-силно от Авто и другите частни от Ябланица, но не се лови :D ). Добавил съм как Авто се лови и по път 35 и в Ловеч. В Ловеч радиата от Ябланица се губят/чуват много зле, а около Лисец ок. Забелязвал съм когато съм пътувал за Плевен, че Авто се лови след Ловеч до Брестовец ясно, но глухо. В Брястовец до входа на Плевен много добре, след това се разваля. Данните ги давам по време на движение и да подчертая, че навсякъде от картата Авторадио се чува стабилно и не заглъхва в движение, а между Ловеч и Троян е много зле. Единствено се чува добре и с RDS около завоя за Дълбок дол и този за път 4. :)

Едит: Авто се лови добре от Ловеч (където разстоянието от предавателя до Ловеч е 55 км) до Летница (85 км!). Данните са от Google Maps и разстоянието е по права линия. Направо си нямам и на идея какво правят тези, които с 200 ватов Предавател фъргат толкова далече, а 275 ватовото предавателче го няма на 104.7 в Александрово, Йоглав и Умаревци!
Изображение
Гласувай бъдещето на forum.predavatel.com тук

Изображение

Тази година слушах Авторадио повече
ефирно, отколкото онлайн!
:Idea
Изображение
alonso998
500+
500+

Re: Авторадио

Мнениеот alonso998 » 14 Сеп 2020, 03:31

Сити напоследък въртят музика, която младите не са чували изобщо. Фреш и Авто са добре, познати хитове а по второто има и добро разнообразие от ритмични песни.
Аватар
alex2510
100+
100+

Мнениеот alex2510 » 14 Сеп 2020, 07:29

На мен много ми хареса Авторадио! Разнообразна музика, рекламите не са досадно дълги и не са толкова често.... Имах честта да го слушам последните 3 дена и то ефирно (докато бях на почивка в Еленския балкан, в гр. Елена се хващаше много добре) и съм доста впечатлен и доволен!
ТВ Новините
My YouTube Channel
#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи :o
:bg:
Радиото у дома: JVC TH-S11 с антена жица.
Радиото в колата: Ford CD 5000 RDS EON
Радиото на телефона: Samsung SM-A500FU (Galaxy A5 2015)
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 14 Сеп 2020, 11:40

alex2510 написа:На мен много ми хареса Авторадио! Разнообразна музика, рекламите не са досадно дълги и не са толкова често.... Имах честта да го слушам последните 3 дена и то ефирно (докато бях на почивка в Еленския балкан, в гр. Елена се хващаше много добре) и съм доста впечатлен и доволен!

Радвам се. Ако имаш възможност, пробвай да се разходиш около ВТ, Хаинбоаз и Горна Оряховица и потвърди как се лови. И аз мога да потвърдя за разнообразието - пускат някои еднодневки, някои от които влизат в Топ 20. :D

alonso998 написа:Сити напоследък въртят музика, която младите не са чували изобщо. Фреш и Авто са добре, познати хитове а по второто има и добро разнообразие от ритмични песни.

И тази ли? https://youtu.be/C9xrAJ_rmBw?t=5 :D
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 14 Сеп 2020, 12:32

ПО АВТОРАДИО РЕКЛАМИРАТ НОВИНИТЕ ОН ЕР! ПО АВТОРАДИО РЕКЛАМИРАТ НОВИНИТЕ ОН ЕР! :Excl :Excl :Excl :Excl :Excl :Excl :Excl :Excl

Също така този петък по Авторадио Топ 20, Красиви лъжи беше на трето място, а Тясно - на първо :o
Изображение

Изображение

Изображение
alonso998
500+
500+

Мнениеот alonso998 » 14 Сеп 2020, 14:47

Те са си хитове там. Нали и в youtube си писал че Тясно се върти по Авторадио.. :D
Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Мнениеот viliqnko.petkov » 14 Сеп 2020, 15:21

MCKristiyanPro написа:ПО АВТОРАДИО РЕКЛАМИРАТ НОВИНИТЕ ОН ЕР! ПО АВТОРАДИО РЕКЛАМИРАТ НОВИНИТЕ ОН ЕР! :Excl :Excl :Excl :Excl :Excl :Excl :Excl :Excl

Също така този петък по Авторадио Топ 20, Красиви лъжи беше на трето място, а Тясно - на първо :o

Да не би да пускат Авторадио на честотите на БОЕ ???
Авторадио не е собственост на БОЕ, а на РТЕ НЕТ, в което е и Nova News.
Наскоро по радио Фреш забелязах реклама на предаване по 7/8 ТВ.
Аватар
DJ_TOLYO
Нов
Нов

Мнениеот DJ_TOLYO » 16 Сеп 2020, 16:27

MCKristiyanPro написа:Радвам се. Ако имаш възможност, пробвай да се разходиш около ВТ, Хаинбоаз и Горна Оряховица и потвърди как се лови.

Преди два дни пътувах покрай ВТ и през целия Хаинбоаз, никакви наченки на Авторадио с оригинално радио на Мерцедес
Радиото и Телевизията - в служба на Партията и народа! :D
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 16 Сеп 2020, 22:47

Коментиращите тук сигурно са повече от слушателите... това радио е като Енджой, слуша се там, където нищо друго не става...
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 18 Сеп 2020, 22:20

BestRadio написа:Коментиращите тук сигурно са повече от слушателите... това радио е като Енджой, слуша се там, където нищо друго не става...

Не е баш като Енджой, защото то май беше за аудитория 20 - 45, както, че там прекаляват с ремиксите (дори има на Old Town Road, 7 rings, In your eyes и мн.)...
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
jorko
1000+
1000+

Мнениеот jorko » 18 Сеп 2020, 23:32

MCKristiyanPro написа:Не е баш като Енджой, защото то май беше за аудитория 20 - 45, както, че там прекаляват с ремиксите (дори има на Old Town Road, 7 rings, In your eyes и мн.)...

Мисля, че намека му беше по-скоро за слушаемостта, а не за формати и звучене!
alonso998
500+
500+

Мнениеот alonso998 » 19 Сеп 2020, 10:03

Авто не е лошо, познати хитове и други разнообразни песнички. Не съм съвсем съгласен , че баш никъде не се слуша. Във Варна из магазини в мола го слушат , както и по заведения съм го засичал.
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 20 Сеп 2020, 12:18

Забелязвам, че се слуша тук-там в Попово. Добре звучи.
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 20 Сеп 2020, 13:37

В Пещера се слуша. Наскоро бях в Стамболийски. И там го чувах тук-там. Из Пловдив по такситата го засичам, особено вечер. По морето наблюденията са ми, че има някакъв интерес.

Назад към