Авторадио

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Meloman № 1
500+
500+

Re: Авторадио

Мнениеот Meloman № 1 » 04 Ное 2020, 20:14

ShukiBG написа:Знаеш, ли че ,,Станция номер едно за хитове” едва издържа предаванията си Абсолютно Фреш и Power Request с този фейсбук :D ? Кой по време на натоварения трафик ще пише писма, слагат си слушалката на ухото и се поздравяват докато шофират.
Да, само че можеш да напишеш дори само песен и изпълнител, не цял роман :D , става за секунди на червен светофар, ако е в града. Говоренето по телефона ангажира вниманието повече време. А пък междуградско по магистралите от личен опит твърдя, че няколкото пъти, в които съм пътувал и съм слушал, радио не се лови добре, най-вече заради постоянно подвижната точка на приемане, която не е и с най-стабилните антени. Отделно зависи и от метеорологичните условия, така че хората си пъхат флашките и си слушат каквото им хрумне, друг вариант е Spotify или Youtube, където като си ръчнеш на shuffle, и си имаш само каквото ти харесва и когато ти харесва. Предаванията за поздрави вече започват да стават излишни в такава ситуация. А третият вариант е явно стриймът на радиото, като хората предпочитат Авто заради съвсем кратката информация и повечето музика. Само не знам кога ще вземат да си направят един сигнал за рекламите, а не така да ми минават връз песните, ако толкова си нямат хората, да ни пишат тука да им пратим по нещичко :D
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 05 Ное 2020, 16:45

ShukiBG написа:Знаеш, ли че ,,Станция номер едно за хитове” едва издържа предаванията си Абсолютно Фреш и Power Request с този фейсбук :D ? Кой по време на натоварения трафик ще пише писма, слагат си слушалката на ухото и се поздравяват докато шофират. Вижте последните дни във фейсбук страницата им, колко човека са отговорили на въпросите на Рая във фейсбук и си направте сметката ! За разлика, телефона при Енерджи не спира да звъни...
Авторадио и аз го предпочитам като музика пред Енерджи, когато бях на море през септември вечерта по Авторадио се пускаше някаква интересна различна (май клубна музика) от 20 до 22часа...

Такава музика напоследък обожавам да слушам (говоря за музиката от 20 до 22) - харесва ми как са свързани различните парчета.
Изображение
Гласувай бъдещето на forum.predavatel.com тук

Изображение

Тази година слушах Авторадио повече
ефирно, отколкото онлайн!
:Idea
Изображение
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 05 Ное 2020, 18:26

MCKristiyanPro написа:
ShukiBG написа:Знаеш, ли че ,,Станция номер едно за хитове” едва издържа предаванията си Абсолютно Фреш и Power Request с този фейсбук :D ? Кой по време на натоварения трафик ще пише писма, слагат си слушалката на ухото и се поздравяват докато шофират. Вижте последните дни във фейсбук страницата им, колко човека са отговорили на въпросите на Рая във фейсбук и си направте сметката ! За разлика, телефона при Енерджи не спира да звъни...
Авторадио и аз го предпочитам като музика пред Енерджи, когато бях на море през септември вечерта по Авторадио се пускаше някаква интересна различна (май клубна музика) от 20 до 22часа...

Такава музика напоследък обожавам да слушам (говоря за музиката от 20 до 22) - харесва ми как са свързани различните парчета.

Да, наистина готина музика звучи, но и моята критика е сигналът преди реклама. Много зле става като започва реклама веднага след песента...
-> ГЛАСУВАЙТЕ БЪДЕЩЕТО НА ФОРУМА -> - forum.predavatel.com:
viewtopic.php?f=3&t=25929
https://forum.predavatel.com/viewtopic.php?f=3&t=25920
Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Мнениеот viliqnko.petkov » 05 Ное 2020, 18:31

ShukiBG написа:
MCKristiyanPro написа:

Да, наистина готина музика звучи, но и моята критика е сигналът преди реклама. Много зле става като започва реклама веднага след песента...

Без реклама радиото няма да се издържа и развива. Иначе как ще звучи музиката, като няма реклама.
По Авторадио дават готини парчета, няма ги водещите, които прекъсват най-готините хитове, и не звучи ефирно в София, но се приема в Пловдив, Варна и Бургас, но зле.
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 05 Ное 2020, 18:38

@viliqnko.petkov
Ти грешно ме разбра - реклами да има, няма сигнал че следва реклама, няма мелодия която да покаже, че следва реклама. Няма джингъл за реклама, песента свири и веднага почва реклама, а някой беше казал, че по закон трябва да има сигнал/джингъл преди реклама...

Между другото не разбирам, защо голяма част от форума се радва на радиостанциите, които нямат водещи ? Тогава е по-добре всеки да си пуска музика на флашка. Нали целта е радиото да носи информация и да има предавания с водещи ? Мисля, че сме единствената държава, която има радиостанции-флашки, почти всичките част от Фреш Медиа България и една от Фреш Радио Груп (Оберон)...
Последна промяна 2 на ShukiBG, променена общо 5 пъти
Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Мнениеот viliqnko.petkov » 05 Ное 2020, 18:41

ShukiBG написа:@viliqnko.petkov
Ти грешно ме разбра - реклами да има, няма сигнал че следва реклама, няма мелодия която да покаже, че следва реклама. Няма джингъл за реклама, песента свири и веднага почва реклама, а някой беше казал, че по закон трябва да има сигнал/джингъл преди реклама...

Да, де. Трябва по всяко радио да има джингъл за реклама, иначе се дразня!
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 05 Ное 2020, 19:37

Любопитно ми е ако добавят такъв сигнал, как ще звучи ::)
Изображение

Изображение

Изображение
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 05 Ное 2020, 19:38

ShukiBG написа:Между другото не разбирам, защо голяма част от форума се радва на радиостанциите, които нямат водещи ? Тогава е по-добре всеки да си пуска музика на флашка.
Отговорът за мен лично може да е само един - няма адекватно представяне на информацията от страна на тези водещи в ефир. Загатнах в една друга тема - мрънкане, ъмкане на всяка дума, ненужно приповдигната интонация, липса на отчленяване на думичките... За мен от частните радиа има един водещ, който не само си изнася гласа правилно, но и наистина прави добри импровизации и има това, което Мишо Шамара нарича flow - този водещ се казва Тео. Всички останали, независимо дали дърдорят в ефир от 10 или 20 години, мен лично ме дразнят с абсолютно изкуственото си поведение в ефир. За добри водещи се оглеждайте в Хоризонт, там има истински легенди (някои, за жалост, вече не са там, де). Та, това е причината, да... Аз не знам този велик чарт на Авторадио защо поне не си го качват на великия сайт от една страничка, поне да позапълни нещичко там. :D Или да направят нови снимки на компа си, че тоз MC Fioti и "Move On" вече от 3 години ги зяпам... :D
MCKristiyanPro написа:Любопитно ми е ако добавят такъв сигнал, как ще звучи ::)
Зле :D
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 05 Ное 2020, 21:38

Абе това Авто радио е гола вода и нема много да просъществува.
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 05 Ное 2020, 23:46

Meloman № 1 написа:Зле :D

Кратко, ясно и точно формулирано :Clap
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 06 Ное 2020, 20:10

ShukiBG написа:
Meloman № 1 написа:Зле :D

Кратко, ясно и точно формулирано :Clap

Дори ''образецът'' Енджой е класи над него... Интересно кога балонът ще се спука? Вината за подобни недоразумения, вкл. Старт ФМ имат от СЕМ, дори и да са класирали неволно такива програми, то може след мониторинг да им прекратят лицензията. Подобен прецедент бе също кратко съществувалото ТВ9 - Пазарджик, но понеже е малка радиостанция, периодично отчитоха мониторингови дейности и само политическия чадър го спаси.
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 21 Ное 2020, 18:30

Кефи ме, че днес по Авторадио вървеше музика от по-старите, например песни от Авто през 2018 г. - Shape Of You Remix, Friends и други. Липсват ми предишните песни по Авторадио :-\

EDIT 2 минути по късно: Тръгна песента Blurred Lines на Pharrell Williams
Изображение

Изображение

Изображение
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 21 Ное 2020, 19:10

MCKristiyanPro написа:Кефи ме, че днес по Авторадио вървеше музика от по-старите, например песни от Авто през 2018 г. - Shape Of You Remix, Friends и други. Липсват ми предишните песни по Авторадио :-\

EDIT 2 минути по късно: Тръгна песента Blurred Lines на Pharrell Williams

Всички радиостанции от тази медийна група (Фреш Медиа България) сред които са: Авторадио, Вероника, Енерджи, БГ Радио, Сити и др. са ,,живи” само през есенните месеци септември-началото на ноември. Тогава повечето музика е нова и може да се каже разнообразна и радиостанциите са приятни за слушане. След ноември се връща трагедията наречена ,,еднообразие”, която трае до септември. Пример е Вероника, която беше разнообразна и чудесна от септвмври до началото на ноември с нова музика и някои (малко) готини стари парчета. Сега звучат само стари парчета (най-нови добавени през септември) и вече много не ми допада, изключително съм разочарован от новите-стари собственици, дори при Комюникорп беше по-добре. Нищо чудно сега и Авторадио да звучи зле, докато комшиите разнообразяват с нова музика, ние го правим със стара такава, което говори много лошо за България....
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 22 Ное 2020, 09:13

Не знам защо трябваше да се пише пост за песни, които принципно са в ефира на Авторадио радио от доста време.
Шуки, не съм съгласен с теб. Сити е с нелоша листа, БГ бива, Енерджи от лятото поне 4 пъти са добавяни песни в милениум категорията и 90-те. Тези дни отново е пипано по листите на радиото, както и откъм нови песни. Бройката им събота и неделя е значително увеличена и то от доста време. За другите станции може би си прав, че почти промяна няма.
Вижте листите, има ги из интернет.
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 22 Ное 2020, 11:23

BigBrother написа:Не знам защо трябваше да се пише пост за песни, които принципно са в ефира на Авторадио радио от доста време.
Шуки, не съм съгласен с теб. Сити е с нелоша листа, БГ бива, Енерджи от лятото поне 4 пъти са добавяни песни в милениум категорията и 90-те. Тези дни отново е пипано по листите на радиото, както и откъм нови песни. Бройката им събота и неделя е значително увеличена и то от доста време. За другите станции може би си прав, че почти промяна няма.
Вижте листите, има ги из интернет.

Аз от музиката по Сити, Вероника, Авторадио и БГ радио като цяло съм доволен, като в ежедневието ми най-много присъстват Вероника и Сити. Не знам какво се разнообразява по Енерджи, но всеки път когато попадам на него звучат едни и същи песни. Наскоро си мислех например, че Авторадио и Енерджи са по добри от Манджой (N-JOY), но то излезе точно обратното - по N-JOY чувам доста готини парчета, харесват ми ремиксите и добре подбраната (за мен музика), през нощтта и когато нямат предавания има разнообразна музика, имат чудесни радиотекстове, че дори и RDS с имената на градовете в някои градове, а от Тутракан излиза чудесен звук с басове. За разлика Авторадио, дори няма радиотекст на предавателите си, че и дори не си центрират RDS-а си и не стои приятно за окото да е в левия ъгъл. Плюсът на Авторадио са онези готини миксове от 20 до 22 часа доколкото си спомням (от слушането ми през септември), по същия начин например е и ретро микса ,,6 без 10” по Вероника петък и събота - иначе и трафик инфото е добре, например Манджой нямат трафик информация, което e много странно, понеже почти всички национални вериги имат такова...
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 23 Ное 2020, 21:52

Интересно е, че по Авторадио звучат песни от румънски радиа и диджеи (Kiss FM и Digi FM)
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
jorko
1000+
1000+

Мнениеот jorko » 24 Ное 2020, 12:29

MCKristiyanPro написа:Интересно е, че по Авторадио звучат песни от румънски радиа и диджеи (Kiss FM и Digi FM)

Нищо ново не е. Румънски парчета се въртят по нашия радиоефир от две десетилетия поне!

Назад към