Новини, свързани с радиоефира в областите Търговище, Разград и Шумен

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
sss_fff
100+
100+

Новини, свързани с радиоефира в областите Търговище, Разград и Шумен

Мнениеот sss_fff » 28 Апр 2011, 14:09

Днеска забелязах,че Радио Шумен (Разград) е тръгнало на 97.0,а Радио Браво изобщо е спряло от 105.4,дори не е на носеща... :)
XHDATA D808 Coming soon...
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Re: Новини за радио ефира в Търговище,Разград и Шумен

Мнениеот JukeBoxHero » 29 Апр 2011, 16:08

В момента радио Браво върви, със специфичния тенекиен звук на 96 kbps в mp3 ...това радио ту го има, ту го няма. Все пак в последните дни по-често излъчва.
rexona91
Нов
Нов

Мнениеот rexona91 » 29 Апр 2011, 19:07

Сега го чувам и в Несебър на 107,5.
Аватар
sss_fff
100+
100+

Мнениеот sss_fff » 29 Апр 2011, 21:37

Абе,да го спират това Браво и да пускат уж чутите слухове за Енерджи или Вероника,предпочитам втория вариант.... :D :D :D
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 29 Апр 2011, 23:09

Според вътрешната информация, която получих, тези слухове не са верни.
По-добре ще е СЕМ и КРС да направят едни хубави конкурси за по 10 честоти в Шумен, Разград, Търговище, Попово ... да понапълнят ефира :) ... пък след това да пеленговат колкото си искат ;) .
Аватар
sss_fff
100+
100+

Мнениеот sss_fff » 30 Апр 2011, 10:28

Абе,мани,то в момента в Търговище има общо 6 честоти,както и в Разград,в Шумен са повече. 8 честоти са предостатъчни за град като Търговище,Попово имат 3 честоти. :)
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 30 Апр 2011, 11:33

За град Попово излъчват 4 УКВ предавателя, Хоризонт на 103.5 не е отразен в сайта.
Между другото, сигнала на радио Шумен на честота 87.6 е доста слаб в града, в центъра направо заглъхва, логично би било да пуснат местен предавател и тук ... и да спрат този на Венец. Само локални предаватели ще подобрят покритието.
Аватар
sss_fff
100+
100+

Редакция на приеманите радиа в Търговище

Мнениеот sss_fff » 05 Май 2011, 12:35

Наскоро до болницата улових чисто 90.0 TRT FM и 94.5-TRT Radyo 4,добавете и 102.5 Хоризонт-Слънчев бряг-засича се на много места,над 2-ри етаж с чисто изложение,дори излиза РДС,95.3 е по-зле и по-често Тринитас го мачка.Може да добавите Стар ФМ,Фреш,ФМ+ от Русе,те също излизат в някои квартали чисто,с РДС.На почти на края на града на по-високо излизат великотърновските Вероника,Веселина,Дарик,Хоризонт и БГ Радио,но те само на определени места и то в 2% от територията на града. :)
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 17 Юли 2020, 16:56

sss_fff написа:Абе,мани,то в момента в Търговище има общо 6 честоти,както и в Разград,в Шумен са повече. 8 честоти са предостатъчни за град като Търговище,Попово имат 3 честоти. :)

За жалост и сега през 2020г. все още положението в Разград и Търговище е лошо. В Разград честотите са 8, а в Търговище 7 (това е с програмите на БНР + Дарик), а без тях положението е 4 частни в Разград и 3 в Търговище БЕЗ МЕСТНИ СТАНЦИИ в цяла Североизточна България (,,радио” Шумен изобщо да не го броим, него да си го слушат в Шумен), а говорим за областни центрове, друг въпрос е че ефира на Търговище повече ми харесва, понеже честотите и станциите са по-подбрани, докато в Разград на 10км с видимост към кулата става война на 104.9 и 104.8 (Букурещ), 93.1 (от Русе и Разград) и 106.9 и 107.0 (е това румънско много здраво вижда сметката на N-Joy). Надали сме си представялли такова нещо 9 години напред в бъдещето, но ето че казаното по-горе е факт. През това време Попово дори остана без местен предавател на Хоризонт на 103.5, който се дублираше с разградския (според сайта). За Шумен няма нужда от коментар, те както винаги са доста по-напред от нас. Единственото хубаво нещо през изминалите 9 години е това, че радио Антола успя да защити своята програма и успя да си осигури място в ефира на Попово, скоро и на АМ ,,Хемус”. Да се надяваме, след като се открие новия участък да се появят заинтересовани лица и да поискат откриване на конкурс за Търговище и може би Разград, който също ще подсигури добро покритие на частта на участъка, който минава на границата на областите Разград и Търговище....
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)
FM/MW/LW/SW/AIR Receiver: XHDATA-D808
DAB/DAB+ Receiver: Panasonic RF-D10, Sony XDR-P1DBP
TV: Leadstar D10

Представител от -> Район - Североизточен !
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 18 Юли 2020, 12:06

При евентуални конкурси не очаквай нещо по-различно от Радио 1, Фреш, Сити и Авторадио. Видяхме, че в градове като Бяла и Левски конкурсите са в полза на веригите, които търсят още по-голям периметър на покритие. Какво точно представлява Радио Антола в настоящия му вид? В региона има и още едно местно радио - Дулово, за което отзивите не са добри.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 18 Юли 2020, 21:46

@BestRadio
Каквото и да звучи, радостта от това, че има конкурс за Разград ще е голяма - вече започвам да губя надежда и явно разнообразие ще чакаме от ДАБ-а, който я свирне, я не в Разград и Търговище през следващите 20-30 години. Честно казано аз бих се радвал на Сити или Авторадио в Разград, дори фаворит ми е Фокус, който е сигурен при обявяване на конкурс с общ-политематичен профил. Честно казано много бих се зарадвал на Авто радио - звучат различни песни и хитове от миналите години, не само сегашните втръснали хитове, като покритие са добре, най-добре една замяна на 98.1 Радио 1 с Авторадио и така по-бързия вариант да има Авторадио на АМ Хемус, но кой ли ме пита. Стига да има разнообразие. Веселината откакто сложиха предавател от Левента Русе на 93.1, положението в околията на Разград е трагично (ако се пътува към Русе, Исперих и Завет - не че има какво и да му се слуша. Радио 1 - от създаването си няма промяна в плейлиста си, чудя се защо Фреш Медиа не го заменят в Разград с Енерджи или друго развито радио (областен център, а от тяхната група най-загубената пародия на радио свири, сякаш сме общинка като Тервел например, нищо против градчето де :D ). З-Рок - благодарение на местното бившо Оберон Макс, покритието им е бетон - дори по-добро от на БНР-тата поради факта, че няма кой да го пресече. Манджой - забрави да го слушаш след 10-15км в посока Завет, Дянково и може би Исперих, 107.0 Актуалитати е много силно. Радио Сити се слуша в някои търговски обекти в Разград. Така, че силно се надявам най-накрая да излезе някакво заинтересовано лице, че да чуем разнообразие - все пак цяла кула имаме, някои градове и това нямат, Гоце Делчев излъчва повече станции от Водопречиствателна станция :D

Радио Антола - Попово:
Имаме колега оттам, който може да ни даде повече инфо - JukeBoxHero. Сега ще споделя своето мнение и наблюдения. Звукът е мек, не е лош и не те дразни, приятно за ушите и за слушане. Покритието е добро, добре си покрива от собствената им РПЦ - на цялото разгрдско околовръстно е с РДС, с РДС на места в Разград, сигнал стига чак до с. Острово, Заветско и това ме кара да си мисля, че ватовете са повече от посочените 50W. Като музика, различна и разнообразна, главно евроденс - преди през нощите имаше рок. Колегата JukeBoxHero дори е бил в екипа на радиото, разказвал е как на дискове и флашки е записвал песните и ги е пускал, все още звучат негови плейлисти, въпреки че вече не е част от екипа на радиото (аз поне преди така разбрах). Хващам съм сутрешен блок с едно момиче преди, не беше зле. Главно го слушам около половин час, когато пътувам от/към Разград. Като цяло радиото е добре.

Радио Дулово:
Еми какво да ти кажа. Лично според мен - пари на вятъра. Често ми се налага да минавам през Дулово (дори днес в 12 бях там). Като минавам е трудно да се видят българи - навсякъде турци, къзълбаши, като цяло точно в региона на Дулово има доста къзълбаши.Ми то и една чалгийка, народна песен почти не се пуска, кой би го слушал спрямо местното население ? Едни български песни в комбинации със странни английски, сръбски песни, турски няма, изобщо не е подходящо за региона. Звук ужасен - сух, дразнещ ухото, пълна пародия. Покритие - пълна трагедия. Мелодия Силистра е на 105.8, Дулово на 105.9, РРТС Меджиди Табия (нищо че Мелодия е от Palace Tower) е с РДС в Дулово, вече се сещате колко му е покритието към Силистра. Към Исперих - едва стига сигнала до края на община Дулово край Окорш, иначе горе-долу го има в района на първите разградски села. Интересно е, че аз в района на селата Веселец и Прелез си го хващам, също хващам Букурещ на 105.8, хващам и покритието-пародия на Мелодия Силистра.

Мелодия Силистра:
Първото радио, което има почивни дни :D . Доста често събота и неделя предавателя работи, ефира е тишина - музика няма. Днес беше така, отново. Доста време нямаше предавания - само музика, а хубави хора пускаха през нощта преди 1-2 седмици. Сега като цяло е добре, звукът е тих и не ми харесва. Покритието е същата работа в движение, но както казах сигнал стига до първите села на област Добрич, селата Веселец и Прелез, Разградско, стига до Тутракан и до Алфатар.
Последна промяна 1 на ShukiBG, променена общо 19 пъти
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 18 Юли 2020, 22:13

Оффф, не ви ли омръзна вече с това Авторадио?
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 19 Юли 2020, 13:02

Радио Антола - Попово:
Имаме колега оттам, който може да ни даде повече инфо - JukeBoxHero. Сега ще споделя своето мнение и наблюдения. Звукът е мек, не е лош и не те дразни, приятно за ушите и за слушане. Покритието е добро, добре си покрива от собствената им РПЦ - на цялото разгрдско околовръстно е с РДС, с РДС на места в Разград, сигнал стига чак до с. Острово, Заветско и това ме кара да си мисля, че ватовете са повече от посочените 50W. Като музика, различна и разнообразна, главно евроденс - преди през нощите имаше рок. Колегата JukeBoxHero дори е бил в екипа на радиото, разказвал е как на дискове и флашки е записвал песните и ги е пускал, все още звучат негови плейлисти, въпреки че вече не е част от екипа на радиото (аз поне преди така разбрах). Хващам съм сутрешен блок с едно момиче преди, не беше зле. Главно го слушам около половин час, когато пътувам от/към Разград. Като цяло радиото е добре.

Програмата е съставена от моята плейлиста, джинглите на Христо Райков, новините на община Попово, собствени предавания, а също и такива, които се водят външна продукция. Може да се каже, че моята дейност започна преди 20 години, на тази честота се преместих преди 14 години, макар че реално съм бил в радиото около 9-10 години, като през останалото време съм имал ограничено участие. Каква музика подбирам, защо и как - това е една много дълга тема. Относно мощността - като гледам какъв сигнал имат радиостанциите в Търговище, и коя програма с какво качество се приема, тези 50 вата изходна мощност ми се струват съвсем реални. Със скъп приемник не е учудващо, че се хваща и в съседните области, но ако погледнем реално, покритие има само в общината. Звукът е типичен за битрейт от 48 килобита за секунда. Софтуерните компресори вършат чудесна работа, и бих казал, че държим съвсем ниска девиация, като нивото на звука е нормално.
Би било добре да получа обратна връзка за музикалния подбор, и да обясня концепцията си, защото това е основната част от моята работа, пък и от живота. Да не забравяме и другото - никой не получава пари, а около тях се върти светът.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 19 Юли 2020, 15:52

,,Относно мощността - като гледам какъв сигнал имат радиостанциите в Търговище, и коя програма с какво качество се приема, тези 50 вата изходна мощност ми се струват съвсем реални. Със скъп приемник не е учудващо, че се хваща и в съседните области, но ако погледнем реално, покритие има само в общината.”

Под това, което е написано горе да разбирам, че Антола се приема по-добре в Разград, отколкото в Търговище, ли ? Антола в Разград съм я вадил с много добър сигнал , дори и с китайски и евтини приемници. Дори в Разград съм вадил с автоприемник Crown, който има 0 селективност и ужасно пръщене, когато не е наличен сигнал. От региона си, ако ти се отвори път към Разград можеш да отидеш до стадион Huvepharma, МБАЛ Разград, хотел Мимоза, на изходите в посока Дянково, Кубрат, Варна (към Кубрат и Дянково чисто с РДС) да видиш слушаемия и на места с РДС сигнал. С евтини приемници има сигнал и в района на с. Острово. Тази сутрин беше с РДС в района на шуменското село Тервел и с добър сигнал в с. Звегор (до Тервел може и с евтин приемник, понеже видимостта към Шумен е много лоша, за Звегор трябва селективен). За Търговище няма какво да обсъждаме - факт е, че излъчват от връх (късметлии са), но си е друго да си има градска кула (като символ на града стои :D ) като РРТС Разград, такива например в областни градове като Търговище, Пазарджик, Хасково и много други липсва. Факт е обаче, че точно на пътя Разград-Попово и останалата част от гр. Разград (центъра и ж.к. Орел) сигналът е доста по-слаб от горепосочените точки за прием...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 19 Юли 2020, 16:26

Stani написа:Оффф, не ви ли омръзна вече с това Авторадио?

Когато чакаме 20 години в тези два областни града да има поне 8 частни станции (като Силистра, която е на граница, има и местна, пълно с румънци, не би трябвало да има толкова много ресурс, а в Разград и Търговище да няма поне 3 свободни при наличие на само 4-5 частни) - хората при 4-5 налични частни станции, дори появата на БОЕ (в Разград) или Авторадио (в някой от двата града) ще ги зарадва, стига да има разнообразие, двата града се нуждаят от нещо ново, и двата града НЯМАТ местна станция ( цял Североизток има без тези двата, а други града с подобна бройка имат местна като Хасково, Враца, Добрич има чудесно местно радио Добруджа, за жалост положението вече и в Монтана е подобно), не броим радиата в областта...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

zlosten
100+
100+

Мнениеот zlosten » 20 Юли 2020, 09:37

В Търговище не съм хващал Антола, някъде на баирите към Шумен преди магистралата се хваща.
Вдигнете малко мощностите, по новата магистрала да се чува надалече.
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 20 Юли 2020, 11:42

Търговище е в дебела сянка от Посабина, за разлика от други населени места като Лясковец, Омуртаг и Горна Оряховица. Дори в Разград условията са по-добри. Така като гледам, дори в крайните северни части на Велико Търново би трябвало да излиза някакъв сигнал, който да си заслужава вниманието. Височините преди Шумен също са зона с прием, не и самият град. Град Антоново е с добър потенциал - в лека сянка, и сравнително близо - около 20 километра по права линия.
https://www.heywhatsthat.com/?view=G8P595TX
От друга страна, Посабина не е толкова добра точка, колкото станцията в близост до село Паламарца. Но да плащаш за чужда, вместо да ползваш своята ... Коджакус, станцията за Търговище, пък има пряка видимост към част от Попово. Ако ни разрешат да се преместим там, и с малко по-висока мощност, ще покрием и двата града. Все пак, намира се в рамките на областта ... Абе то е ясно, че няма да видя истински ефир в родния си град.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 20 Юли 2020, 14:27

zlosten написа:В Търговище не съм хващал Антола, някъде на баирите към Шумен преди магистралата се хваща.
Вдигнете малко мощностите, по новата магистрала да се чува надалече.

Остави ти вдигането на мощността ! Като я вдигнаг пак работата с приема около Шумен ще е невъзможна. Явно забравяш, че Фокус от Шумен е на 89.6, тоест ако се вдигне мощността, трябва да имаш доста добър селективен приемник. Според мои наблюдения покритието на Посабина около Разград е по-добро, отколкото на Паламарца и много се радвам, че Антола си е на РПЦ Посабина. Като цяло след Търговище както винаги нашите са се опитали да ни прецакат и заради това покритието на Антола е ограничено. Ако качат Антола на Коджакус как ще стане ? Коджакус покрива доста добре, няма ли да стане проблем на 89.6 и 89.5 в шуменско ? Коджакус изпраща сигнал всяка сутрин в района на Добрич, за Шумен не ми се мисли. Ако евентуално се увеличи мощността и се качи на Коджакус, в Разград ще можем да се похвалим с още по-стабилен прием на местно радио - Антола...

Предполагам, че наема на Коджакус е скъп и сигурно Антола не може да си го позволи (аз поне така мисля). А всъщност, от кого се чака разрешение за качване на Коджакус, то и за смяна на точка се плаща, за промяна на лицензията (доколкото знам е сложна работа и се изискват пари) ?
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

SAT DX BG
Нов
Нов

Мнениеот SAT DX BG » 20 Юли 2020, 16:51

В Търговище се ловят много неща, но трябва да си по крайните квартали с поне 5ел яги, излиза що годе всичко по линията Унгария Истанбул през северозапада до Истанбул през Черноморието, Стръмни рид, при тропо Крим, Украйна, Кахул Молдова е постоянен, слезеш ли долу с телескопична антена или кола приемите намалят с до 80проц. От споменатото по горе, дори 105,6 копитото излиза, често 99,3 1006 виден Кюстендил.Звучи фантастично, но факт само нависоко, от 5ел нагоре яги, усилвател и тунер сони хдр.
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 20 Юли 2020, 18:41

Честотите също могат да се сменят, никой не е залепен и бетониран завинаги на едно място на скалата. И параметрите по принцип подлежат на промяна. Естествено, в нашия случай изброявам чисто теоретични възможности, иначе може с лицензията за Попово да се качим и на връх Ботев. :D

Назад към