Новини, свързани с радиоефира в областите Търговище, Разград и Шумен

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
zlosten
100+
100+

Re: Новини за радио ефира в Търговище,Разград и Шумен

Мнениеот zlosten » 20 Юли 2020, 22:09

50вата, учудвам се на КРС, да е на границата и да е проблем. Има някои регулации, като това за мощностите, възможността за регионално честотно планиране, които плачат за спешен ремонт.И то незабавен.
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 20 Юли 2020, 22:38

Има моменти, в които се усеща едно по-сериозно свистене, заради Radio România Cultural от Novaci, Vârful Cerbu. Докато вървя извън Попово в посока село Посабина, се случва румънското да избие на 2-3 места, макар и съвсем бегло. Обичайните градски смущения също влияят негативно. На входа на Попово има някакъв източник на замърсяване, който добавя леко пукане към звука на радиото. Понякога се случва да приема нечий авто трансмитер на 89.5. Бих казал, че мощността е на санитарния минимум, но пък по-високата мощност означава по-висока сметка за ток. Единствено от своята работа нямам притеснения.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 21 Юли 2020, 01:08

JukeBoxHero написа:Има моменти, в които се усеща едно по-сериозно свистене, заради Radio România Cultural от Novaci, Vârful Cerbu. Докато вървя извън Попово в посока село Посабина, се случва румънското да избие на 2-3 места, макар и съвсем бегло. Обичайните градски смущения също влияят негативно. На входа на Попово има някакъв източник на замърсяване, който добавя леко пукане към звука на радиото. Понякога се случва да приема нечий авто трансмитер на 89.5. Бих казал, че мощността е на санитарния минимум, но пък по-високата мощност означава по-висока сметка за ток. Единствено от своята работа нямам притеснения.

Предавателната станция е на добро разположение, явно мощността е по-ниска от 50 W. Много странно при това положение в самия град дори евтини трансмитери да смущават сигнала локално. Преди да качат предавателя в с. Посабина, в студиото ли се е намирал - гледам, че антената още стои на покрива на блока? Интересно какво се случва с това радио - сякаш след конкурсите всичко приключи - страницата изчезна, онлайн отдавна няма, предполагам и програмата е тип Резонанс...
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 21 Юли 2020, 07:30

BestRadio написа: предполагам и програмата е тип Резонанс...

С 2-3 разлики - Антола излъчва 24 часа своя програма, съвместна с общината и музиката е много-по-добра и става за слушане спрямо Резонанс...
Иначе едно добруджаско радио Добруджа от Добрич е на светлинни години от горепосочените две станции. По-добра станция от радио Добруджа в Североизточна България няма ! Кой ще ти излъчва новини в събота и. неделя няколко пъти, само хороводни китки. от 12:00 до 14:00, няколко сервизни информации, а вечерта чалгийки до 00:00. През седмицата програмата е препълнена:
8:00 - 10:00 - сутрешен блок с вестниците днес (акценти от вестници), сервизна информация, хороскоп, добрата новина)
10:00-11:00 - Здравей Добруджа (репортажи от региона, чудесно предаване)
11:00-12:00 - Рок музика и чат-пат репортаж
12:00-13:00 - Класически хитове като радио 1
13:00-16:00- Хитова музика и пак Здравей Добруджа
14:30 - Сервизна информация
15:30 - Радиоборса (всеки се обажда да казва какво продава и какво търси)
16:30 - Спринт (10мин всичко важно от спорта)
17:30 - Сервизна
19:00 - последни новини
19:00-0:00 - чалга музика и сръбска, гръцка

Така, че по-добро от Добруджа в Североизточна България и вие ще се убедите, че няма. Аз съм късметлия да го хващам в разградските села Прелез и Веселец...

@JukeBoxHero
Отнсно смяната на честотата, информиран съм, че е възможно, но всичко опира до пари, които Антола надали лесно изкарва. Погледни Мелодия Силистра - от 20 години насам излъчва в областен център и явно нямат възможност нито да сменят честота, нито точка, нито да вдигат мощност....
Наистина, защо така Антола изведнъж западна, както казва колегата BestRadio ? Аз след конкурсите очаквах да тръгне да се прави по-качествена програма, а то остана на...
За мощността Антола мога да кажа, че д или 50W или повече. Проблем с входа на Попово и аз съм го забелязал. Как тези 50W ще вадят чист сигнал в Разград, слушаемост в община Завет, като в Разград например сигнала от разградските общини Исперих и Кубрат е ужасен и почти никакъв, друг въпрос е че Фокус от Кубрат ще станат 2 месеца, откакто не излъчват, благодарение на това слушам Витоша от Добрич в община Завет, Разградско...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)
FM/MW/LW/SW/AIR Receiver: XHDATA-D808
DAB/DAB+ Receiver: Panasonic RF-D10, Sony XDR-P1DBP
TV: Leadstar D10

Представител от -> Район - Североизточен !
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 21 Юли 2020, 10:19

Излъчването върви от Посабина още от 1998 година, антената на покрива е за извънредни случаи. Естествено, иска ми се радиото да има и онлайн присъствие, но някой трябва да го плати. Така или иначе, това е ефирно радио. И както казах, нямам никакви притеснения относно музикалната програма, а точно обратното. Не знам защо остава впечатлението, че радиото е западнало. Нещата се случват в порядък, който е нормален за провинцията. Моята работа е да подбера песните възможно най-добре - нещо, което почти никой от колегите няма да разбере. Ако някой е свикнал да третира музиката като пълнеж, и му липсва култура, не може да ти постави адекватна оценка. Работата на колегите в общината също не подлежи на съмнение. Не знам защо постоянно отричаме всичко.
Аватар
DJ_TOLYO
Нов
Нов

Мнениеот DJ_TOLYO » 22 Юли 2020, 12:59

Антола никога не съм успявал да хвана в Търговище... Чак като се приближи доста до Попово при пътуване почва да се лови... А музиката определено ми е харесвала доколкото съм го слушал :Clap
Радиото и Телевизията - в служба на Партията и народа! :D
scarface5
Нов
Нов

Мнениеот scarface5 » 22 Юли 2020, 18:40

BestRadio написа:При евентуални конкурси не очаквай нещо по-различно от Радио 1, Фреш, Сити и Авторадио. Видяхме, че в градове като Бяла и Левски конкурсите са в полза на веригите, които търсят още по-голям периметър на покритие. Какво точно представлява Радио Антола в настоящия му вид? В региона има и още едно местно радио - Дулово, за което отзивите не са добри.

Една от малкото непостигнати цели на IPTV пиратите :) За разлика от долното.
JukeBoxHero написа:Излъчването върви от Посабина още от 1998 година, антената на покрива е за извънредни случаи. Естествено, иска ми се радиото да има и онлайн присъствие, но някой трябва да го плати. Така или иначе, това е ефирно радио. И както казах, нямам никакви притеснения относно музикалната програма, а точно обратното. Не знам защо остава впечатлението, че радиото е западнало. Нещата се случват в порядък, който е нормален за провинцията. Моята работа е да подбера песните възможно най-добре - нещо, което почти никой от колегите няма да разбере. Ако някой е свикнал да третира музиката като пълнеж, и му липсва култура, не може да ти постави адекватна оценка. Работата на колегите в общината също не подлежи на съмнение. Не знам защо постоянно отричаме всичко.

Има онлайн излъчване само в мрежата на избран IPTV портал, как и от къде са взели сигнал не става много ясно, но звучи малко по-добре от ФМ излъчването. Сигнала на радиото с добър тунер е добър - започва да се хваща от Флинстоуна (около Омуртаг) до Косарево с лек спад в сигнала на определени места по пътя.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 29 Окт 2020, 22:03

Радио Мая много скоро ще е с нова честота за гр. Шумен. Проблемната честота 105.4 се сменя на 99.8, честотата се препланира от Каолиново. С това се очаква да приключат смущенията м/у Шумен 105.4 и Провадия 105.3 на изток от Шумен и смущенията между 105.4 Шумен и 105.3 Букурещ на север към Разград.

Решение:
СЕМ реши с 5 (пет) гласа „за”: Не възразява Комисия за регулиране на съобщенията да препланира свободния честотен ресурс от град Каолиново за град Шумен, с цел обезпечаване разпространението на програма Радио Мая на МК Студио ЕООД.

Лично мнение:
Положението на магистрала Хемус ще се подобри, а нагоре към Разград ще се влоши. Ще си пречат с 99.7 Фокус Русе и в крайна сметка, както към момента - или няма да може да се слуша Мая или ще търсим микролокации за прием (надявам се да греша, но Фокус Русе 99.7 излиза с РДС още на навлизане от област Шумен към област Разград на път Русе-Варна, какво пък е останало за района на гр. Разград)...

Изводът от цялата работа:
Просто няма да си пречат 105.3 Провадия и 105.4 Шумен, понеже положението сега е много лошо...

Най-интервсно ще е положението в Разград и Попово след промяната на честотата, доколкото знам Русе излиза също добре и в района на Попово...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 03 Ное 2020, 19:56

JukeBoxHero написа:Излъчването върви от Посабина още от 1998 година, антената на покрива е за извънредни случаи... Работата на колегите в общината също не подлежи на съмнение.

Какво значи извънредни случаи? Нали съгласно разрешението на КРС точката на излъчване е изрично установена - тук се касае за различни населени места най-малкото...
Колкото до общината - какво се случва с проекта за съвместни предавания? Защо няма интернет излъчване и уебстраница? Нали всичко това бе заложено в програмната концепция? Радиото едва ли разчита на собствени приходи, особено като се има предвид пазара в Попово и околността... Самата фирма УКВ Практика със сигурност има прилични приходи от реализация на продукцията си и поддържаните РПЦ (Боровец край гр. Варна и в с. Посабина), със сигурност поне това съхранява радиото, подобно на Резонанс.
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 03 Ное 2020, 20:48

BestRadio написа:Какво значи извънредни случаи? Нали съгласно разрешението на КРС точката на излъчване е изрично установена - тук се касае за различни населени места най-малкото...
Колкото до общината - какво се случва с проекта за съвместни предавания? Защо няма интернет излъчване и уебстраница? Нали всичко това бе заложено в програмната концепция? Радиото едва ли разчита на собствени приходи, особено като се има предвид пазара в Попово и околността... Самата фирма УКВ Практика със сигурност има прилични приходи от реализация на продукцията си и поддържаните РПЦ (Боровец край гр. Варна и в с. Посабина), със сигурност поне това съхранява радиото, подобно на Резонанс.

Лицензията е за Попово, така или иначе. Поне аз не виждам някакво несъответствие. Предаванията на общината си вървят без прекъсвания от 2015, защото те се отказаха да поддържат кабелната мрежа. Има съвместни предавания с читалището, както и тематични рубрики. Интернет излъчването и сайтът не са задължителни, това е локална станция. Предвид местоположението и почти никаквите приходи, правилно предполагаш, че издръжката на радиото идва от доходите от други дейности.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 11 Ное 2020, 21:20

Очакванията ми след искането за смяната на честотата от страна на радио Мая за град Шумен се потвърдиха - още през лятото (месец юли) видях, че са поискали да се препланира единствената честота от Каолиново за Шумен, като искам да подчертая, че въпросната 99.8 беше обявена на конкурс и за нея нямаше кандидати. Очаквайте много скоро радио Мая за територията на гр. Шумен и околностите на честота 99.8MHz (досегашната беше 105.4MHz, доста смущавана) с предполагам по-висока мощност от сегашната. С тази промяна се очаква подобрение на АМ Хемус, интересно е как ще е приема за района на Разград (където съм почти сигурен, че ще бъде смазана от Фокус Русе 99.7, за сравнение в Разград никъде не излиза Веселина 98.9 от Шумен, Вероника 99.0 от Русе си е с RDS из града), Попово и може би Търговище (където сега доста добре си излиза на старата честота 105.4MHz)...

Решение:
https://www.cem.bg/actbg/5963
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 11 Ное 2020, 21:47

Фокус от Русе ми излиза доста по-слабо от Фреш или ФМ+.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 11 Ное 2020, 21:58

JukeBoxHero написа:Фокус от Русе ми излиза доста по-слабо от Фреш или ФМ+.

При мен след намаляването на мощността на Фокус Русе 99.7, все още е по-силно от Фреш и ФМ+ в Разград, но разликата се усеща, най-вече на обяд, когато сигнала не е добър. Друг въпрос e, че видимостта към Русе на целия Разград е доста по-добра спрямо тази към Шумен, която е налична само по може да се каже най-високите части на Разград...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Nikolaibg12
Нов
Нов

СкороRe: Новини за радио ефира в Търговище,Разград и Шумен

Мнениеот Nikolaibg12 » 14 Ное 2020, 15:13

Скоро бях Карнобат на 105.4 хванах радио Мая как го е хванал незнам
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Re: Новини, свързани с радиоефира в областите Търговище, Разград и Шумен

Мнениеот MCKristiyanPro » 14 Ное 2020, 15:53

Nikolaibg12 написа:Скоро бях Карнобат на 105.4 хванах радио Мая как го е хванал незнам

Пробва ли да хванеш Авторадио на 94.4?
Изображение

Изображение

Изображение

Назад към