Радио N-JOY - Само Хитове

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Re: N-JOY 106,9

Мнениеот ShukiBG » 03 Авг 2020, 13:22

:Happy
Aз исках да кажа, че се радвам за ремиксовете :D
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)
FM/MW/LW/SW/AIR Receiver: XHDATA-D808
DAB/DAB+ Receiver: Panasonic RF-D10, Sony XDR-P1DBP
TV: Leadstar D10

Представител от -> Район - Североизточен !
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 03 Авг 2020, 17:49

ShukiBG написа::Happy
Aз исках да кажа, че се радвам за ремиксовете :D

Радиото е HOT AC и Mambo no5 е за него а ремиксовете нямат място в HOT AC формат .. сиреч верно си е Манджой ..
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 16 Авг 2020, 00:19

Успешно затъва този проект, слушатели както винаги има, там където няма каквото и да е друго радио или сходен формат. Може би от БТВ медиа груп е добре да се замислят дали не е по-добре на доста места да го заменят с БТВ радио?!
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 16 Авг 2020, 07:41

Замяната на N-Joy с БТВ Радио в някои градове ще изтласка цялата им аудитория към ФРЕШ - накратко това ще е победа за ФРЕШ. В някои градове, където станциите са малко няма да е добре. Например в един Тутракан, където сега също се излъчва и Фокус, появата на БТВ Радио ще бъде конкуренция. А какво ще се случи ако се замени N-Joy в областни градове като Хасково, Разград, Перник и т.н. ? Накратко - младата аудитория ще остане без станция и какво, ли следва - чалгари ли ще стават или флашки ще се използват (и в трите града има станция за поп-фолк музика, в Перник дори биха успели без N-JOY). Наиситина много ще е интересна замяната, но тя по-скоро ще е от полза за по-големите градове. В град като Русе спирането на N-Joy например няма да е фатално, понеже си имат ФРЕШ, които нямат кой знае каква разлика от N-Joy. Друг въпрос е, че на N-Joy времето му приключва, рядко се включват водещи и на мен лично това не ми харесва. Като цяло БТВ Радио може да привлече аудитория с музиката и кратките емисии новини на радиото в събота и неделя (Фокус си го имат от години), но не виждам един младеж да сяда да слуша дългите предавания по БТВ и БТВ Новините. При замяна, най-вероятно ще им липсват поздравчетата, но те ще намерят начина да се поздравяват, сегашното Party Time по N-Joy пише, че е в лятна ваканция, но дали не се случва нещо :Hmmm

Нивото на грамотност на N-JOY:
https://prikachi.net/image/32z8G

Пак са по-добре от Енерджи, при които дълго стоя израза ,,плажна кръпа” - явно това лято не им влияе добре на младите :D
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

pinko
100+
100+

Мнениеот pinko » 16 Авг 2020, 08:22

Не знам колко е вървежно Енджой, но в Приморско в повечето капанчета, магазинчета и прочие се слуша Енерджи. Предни години Фреш вървеше повече, когато излъчваше в този регион. Енджой нещо не успява да задържи аудитория.
Подобна е ситуацията и в Каваци и Созопол. Почти не засякох някъде Енджой.
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 27 Авг 2020, 13:13

Обикалям из южното черноморие.
Енерджи е тотален лидер по курортите. Предавателят в Приморско на Енджой е с тих звук и разлика в каналите.
Покритието на Енерджи от Пазарджик до Синеморец е без прекъсване.
На Енджой предавателят на 100.6 не е особено силен, за разлика от Фокус и Енерджи.
user4free
Нов
Нов

Мнениеот user4free » 27 Авг 2020, 13:52

BigBrother написа:Обикалям из южното черноморие.
Енерджи е тотален лидер по курортите. Предавателят в Приморско на Енджой е с тих звук и разлика в каналите.
Покритието на Енерджи от Пазарджик до Синеморец е без прекъсване.
На Енджой предавателят на 100.6 не е особено силен, за разлика от Фокус и Енерджи.

По тази тема, някой разполага ли с импровизиран мониторинг за това как се приемат в действителност радиостанциите от Бургас до Елените и Ахтопол и има ли разлика в сигналите на радиомрежите, които разчитат само на бургаска честота за цялото Южно Черноморие, и сигналите на тези, които имат точки освен в Бургас и в Несебър, и Приморско например?
Енерджи чува ли се сравнително добре и на 99,90 в Приморско и Царево?
Преди около 10 г. покритието от Бургас за почти всички станции без проблем достигаше Свети Влас, но сега вече са „надупчени" доста по -малки курорти и населени места. Има ли промяна в сигналите?
Ще бъда благодарен, ако някой раздели на групи „силните“ и „по-слабите“ от Бургас като се има предвид цялата област. :)
Аватар
jorko
1000+
1000+

Мнениеот jorko » 05 Сеп 2020, 13:24

user4free написа:По тази тема, някой разполага ли с импровизиран мониторинг за това как се приемат в действителност радиостанциите от Бургас до Елените и Ахтопол и има ли разлика в сигналите на радиомрежите, които разчитат само на бургаска честота за цялото Южно Черноморие, и сигналите на тези, които имат точки освен в Бургас и в Несебър, и Приморско например?

Попринцип не е много по темата, но Бургаските радия, ако няма нашествие от турците държат стабилно и поносимо до Ропотамо, в Приморско на места са добре, но там са по-непостоянни, за разлика от БНР и частните от Еделвайс, които са по-добре там. В Китен Бургаските са малко по-добре, както и Еделвайс, защото има повече изглед на север и североизток. Там на северния плаж на места Power FM на 88.0 има дори леки проблеми от зверски надутия 10 киловатов Хоризонт на 88.1. Вече в Царево и Ахтопол не знам как са нито Бургас, нито Еделвайс, понеже там не съм ходил от много повече време. Особено за частните от Еделвайс не мога да коментирам, но БНР са си без проблеми. Все пак 2 от 3 техни предавателя са 10 киловата и антената се вижда преспокойно от Черноморец и Созопол! ;) Радията, които от Бургас до Ахтопол могат да се препокриват стабилно са Енерджи, Фокус, Енджой, Пауър, БГ Радио и България Он Ер, като и Авто от 94.4 на 98.0 се препокрива добре. ;)

По темата за N-JOY, както обяви колегата BigBrother, звукът на 100.6 е доста тих. Има огромни разлики с тези на 100.5 и 101.8. Пък и също както беше споменато, и като сигнал е доста по-слаб от Фокус и Енерджи от същата кула. Тук в голяма част от Бургас, 93.4 и 101.1 са стабилни, докато 100.6 е повече затискано от Карнобатския предавател на 100.5! ;) Като слушаемост тук също от доста време насам вече почти никой не му хвърля внимание, всички по мойте наблюдения поне са на Енерджи, Витоша, БГ Радио или радио 1. :)
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 05 Сеп 2020, 13:29

Не само в Бургас, Жоре!
1, Енерджи и Войс преобладават и в Пловдив.
Петър Томов
100+
100+

Мнениеот Петър Томов » 05 Сеп 2020, 20:15

"NRJ" издиша отвсякъде! Постоянно едно и също пускат! Как не им омръзна на хората да го слушат всеки ден, не ми е ясно! "Гласът" може да е по-добро, не знам!
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 05 Сеп 2020, 20:32

Няма да се съглася.
В рикуестите име доста разнообразни заглавия. Листите на повечето станции са достъпни, може да се види.
По темата за Енджой. Опитвал съм да го слушам, но водещите са ми мъка... Музиката бива :)
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 05 Сеп 2020, 21:38

Петър Томов написа:"NRJ" издиша отвсякъде! Постоянно едно и също пускат! Как не им омръзна на хората да го слушат всеки ден, не ми е ясно! "Гласът" може да е по-добро, не знам!

Това по темата ли е?

On-Topic:
По Енджой пускат странни ремикси на Old Town Road и 7 Rings, които ми допадат. Някой може ли да ми каже кои са?
Изображение

Изображение

Защо имам чувството, че когато си пусна Енджой, все едно слушам Радио 1?

Изображение
Аватар
prassyo
500+
500+

Мнениеот prassyo » 06 Сеп 2020, 10:46

BestRadio написа:Успешно затъва този проект, слушатели както винаги има, там където няма каквото и да е друго радио или сходен формат. Може би от БТВ медиа груп е добре да се замислят дали не е по-добре на доста места да го заменят с БТВ радио?!

Радиата много скоро ще сменят собственика си. Чехът ще ги продаде на един добре познат на паза играч. ;)
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 06 Сеп 2020, 11:40

prassyo написа:
BestRadio написа:Успешно затъва този проект, слушатели както винаги има, там където няма каквото и да е друго радио или сходен формат. Може би от БТВ медиа груп е добре да се замислят дали не е по-добре на доста места да го заменят с БТВ радио?!

Радиата много скоро ще сменят собственика си. Чехът ще ги продаде на един добре познат на паза играч. ;)

Познатия човек ще ина друга задача .. в тези медии ..
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 06 Сеп 2020, 16:41

Oт СМЕ явно доста са се активирали с промяна/ъпгрейд на радиотекстове, поне в Североизточна България :D
Докато на 04.09.2020 нямаше промяна, то днес забелязвам, че N-JOY на 96.0 от Тутракан има нов, по-информативен радиотекст. Освен този предавател, промяна има и при предавателя на bTV Radio Ruse на 89.9, незнайно защо няма промяна на 101.6 N-JOY Ruse, но това не е голям проблем, понеже разнообразието там е голяма. Моделът за радиотекст е един и същ. Ето как е при N-JOY oт Тутракан:
https://www.youtube.com/watch?v=kdCfT_a1YSU

Незнайно, защо при два мои преносими приемника РДС не излезе, а при друг си излезе веднага безпроблемно (може би са искали да е N-JOY/TUTRAKAN да се скролва, но при този който показва РДС няма скрол) :Hmmm - важното е, че има приличен радиотекст, преди беше ,,WWW.NJOY.BG". Дали има промяна в Разград на 106.9 ще съобщя утре, за Шумен, Варна, ако не кажат другите колеги, аз ще споделя във вторник/сряда...

Само имам една критика за промяната в Тутракан - в радиотекста вместо ,,reklama", пише ,,teklama" :D , но не е късно и да се поправи все пак...

В другата част на страната има, ли такъв модел на радиотекст ? Как са радиотекстовете във вашия регион ?
Последна промяна 1 на ShukiBG, променена общо 6 пъти
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 06 Сеп 2020, 16:51

И кой е този тайнствен познайник, за когото говорите?
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 06 Сеп 2020, 17:00

BigBrother написа:И кой е този тайнствен познайник, за когото говорите?

Да не е ,,Шиши" пак :D
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 07 Сеп 2020, 15:25

ShukiBG написа:Oт СМЕ явно доста са се активирали с промяна/ъпгрейд на радиотекстове, поне в Североизточна България :D
Докато на 04.09.2020 нямаше промяна, то днес забелязвам, че N-JOY на 96.0 от Тутракан има нов, по-информативен радиотекст. Освен този предавател, промяна има и при предавателя на bTV Radio Ruse на 89.9, незнайно защо няма промяна на 101.6 N-JOY Ruse, но това не е голям проблем, понеже разнообразието там е голяма. Моделът за радиотекст е един и същ. Ето как е при N-JOY oт Тутракан:
https://www.youtube.com/watch?v=kdCfT_a1YSU

Незнайно, защо при два мои преносими приемника РДС не излезе, а при друг си излезе веднага безпроблемно (може би са искали да е N-JOY/TUTRAKAN да се скролва, но при този който показва РДС няма скрол) :Hmmm - важното е, че има приличен радиотекст, преди беше ,,WWW.NJOY.BG". Дали има промяна в Разград на 106.9 ще съобщя утре, за Шумен, Варна, ако не кажат другите колеги, аз ще споделя във вторник/сряда...

Само имам една критика за промяната в Тутракан - в радиотекста вместо ,,reklama", пише ,,teklama" :D , но не е късно и да се поправи все пак...

В другата част на страната има, ли такъв модел на радиотекст ? Как са радиотекстовете във вашия регион ?

Във видеото на ShukiBG се чува ремикса на Old Town Road? Просто някой може ли да ми обясни - ЗАЩО ТОЯ РЕМИКС?
Изображение

Изображение

Защо имам чувството, че когато си пусна Енджой, все едно слушам Радио 1?

Изображение
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 06 Окт 2020, 22:44

Предавателят на радио N-JOY на 101.6MHz от РРТС Левент Табия (Русе) ще има прекъсвания в периода 06.10.2020-11.10.2020. Ето го и съобщението:

Уважаеми слушатели,

Във връзка с боядисването на обект РРТС Русе, ще има прекъсване в ефирното разпространение на програмата на радио N-JOY в обхвата на антените в обекта, в периода от 06.10.2020 г. до 11.10.2020 г., включително, за по шест часа на ден, в интервала от 12:30 ч. до 18:30 ч.

Междувременно можете да слушате програмата на радиото онлайн тук http://www.njoy.bg/online-player/

Благодарим ви за разбирането и се извиняваме за причиненото неудобство!

Ето линк към съобщението в техния сайт:
http://www.njoy.bg/bg/news/view/24779/p ... oy_v_ruse/

Две неща не ми харесаха - не са сложили снимката на РРТС Левент Табия, а някоя друга, която няма нищо общо с Левента, не са написали и правилно името, то не е ,,РРТС Русе”, а е ,,РРТС Левент Табия”...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 07 Окт 2020, 01:14

Непрофесионално радио с непрофесионална информация, боядисването на кулата едва ли касае единствено само това медийно недоразумение.

Назад към