Радио N-JOY - Само Хитове

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
lunar_light
100+
100+

Re: N-JOY 106,9

Мнениеот lunar_light » 07 Окт 2020, 11:00

Така е подадена информацията от Виваком с наименованието на "обекта" към всички излъчващи от там. (БНТ, БНР, Фреш, FM+ bTV, Nova, Дарик са го пуснали същото.)
А "освежаването" е започнало от върхът, най-горната секция с панели, къде преди бяха старите UHF предавателни антени.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 30 Ное 2020, 23:40

Радио N-JOY от днес е с нов предавател за град Монтана:
,,N-Joy от Монтана на 95.2 имат нов, скролващ РДС с името на града от който излъчват:

https://www.youtube.com/watch?v=sEVoeMpYn9g

Видеото е заснето на една отбивка в с.Благово по петроханския път. Стария РДС на тази станция беше само N-JOY , центрирано."

Въпреки, че промяна се наблюдава само при радиотекста и RDS-a, колегата сподели, че и звукът вече е по-добър - категорични сме, че предавателят е нов.

Информацията e предадена от колегата от Северозападна България @Halfdead....
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)
FM/MW/LW/SW/AIR Receiver: XHDATA-D808
DAB/DAB+ Receiver: Panasonic RF-D10, Sony XDR-P1DBP
TV: Leadstar D10

Представител от -> Район - Североизточен !
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 01 Дек 2020, 01:11

Очудвам се, че все още има фенове на това радио.... Винаги съм мислел, че RDS-ът му е най-малкият проблем! Логично където има конкуренция е тотален аутсайдер, време е да помислят за замяна с бТВ Радио.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 01 Дек 2020, 08:19

BestRadio написа:Очудвам се, че все още има фенове на това радио.... Винаги съм мислел, че RDS-ът му е най-малкият проблем! Логично където има конкуренция е тотален аутсайдер, време е да помислят за замяна с бТВ Радио.

Сигурен, ли си че пък БТВ радио ще бъде по-слушана програма ? Ти знаеш, ли какъв ужасен дразнещ звук идва, когато говорят от телевизията на честота 89.9MHz за град Русе ? Такава размяна може би е мислима само за няколко големи града, в които например има N-JOY, но няма БТВ Радио (но си има и добри алтернативи) на N-JOY - Варна, Благоевград и Стара Загора например. А имаш, ли идея на какво ще разчита точно един областен център на име Разград, където ефирът е превзет само от софийски вериги ? Ако изчезне отстават само Веселина, Радио 1, Z-ROCK и БТВ Радио (при замяна). Тогава откъде ще слушаме новата хитова музика в този град ? Ако имаш решение на въпроса - пиши, но лично според мен трябва спешен конкурс за града, същото и за Търговище - те са най-големите сървайвъри в цяла България :Happy Има и други областни такива градове, но при тях има поне една радиостанция, която може да се мери с N-JOY, но напълно очаквано в Разград отново няма (ако не бяха закрили Оберона): Хасково - Метроном, Габрово - Бумернаг, Монтана - Енерджи, Ловеч - Сити и Зетра, Пазарджик - Енерджи и Сити, Шумен - Мая и Фреш и т.н. Перник най-много се доближава до Разград, но те са близо до столицата, а при наличието на местното Хит Радио Ултра не мисля, че друго би пробило с добра слушаемост там :D

За мен N-JOY като музика, звук, RDS-и и предаватели в някои градове е доста добре, но на мен лично не ми е интересно предаването на Инспектор N-JOY и според мен е правилно да се замени и някак си да се вкл. и слушателите сутрин. Не ми харесва Party Time вечер, някак си фоновата музика докато говори водещата много ми е втръснала от години. Като музика макар и да звучат най-различни парчета, тя поне когато няма водещи е разнообразна - похвално е, че национална софийска верига има разнообразие, а на мен музиката като цяло ми допада (като няма какво да се слуша, какво да правим в Североизтока :D )
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 01 Дек 2020, 17:59

ShukiBG написа: Има и други областни такива градове, но при тях има поне една радиостанция, която може да се мери с N-JOY, но напълно очаквано в Разград отново няма (ако не бяха закрили Оберона): Хасково - Метроном, Габрово - Бумернаг, Монтана - Енерджи, Ловеч - Сити и Зетра, Пазарджик - Енерджи и Сити, Шумен - Мая и Фреш и т.н. Перник най-много се доближава до Разград, но те са близо до столицата, а при наличието на местното Хит Радио Ултра не мисля, че друго би пробило с добра слушаемост там

Фактите са неоспорими, дори ти ги потвърждаваш! Щом една провинциална чалга верига измества това ''радио'', излишно е да говорим повече! Относно другите примери - Енерджи и Сити са класи над тях, дори и в Стара Загора няма особен интерес към Енджой. Зетра и Бумеранг са прилични програми за нивото на градовете си, като също са много по-качествен продукт. Мая отдавна е наложен лидер, вече в цели три големи града и регионите им. Метроном от няколко месеца отново е на познатото ниво - с качествен саунд, разнообразна и по-различна плейлиста и може да се слуша в интернет. Хасковлии още помнят добрите му години и започнаха отново да се връщат към познатата честота. За останалите без вкус е Енджой!
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 01 Дек 2020, 18:09

За всичко си напълно прав, но искам да представя последното ти изречение по друг начин:
,,За останалите, при които няма друго - N-JOY”. Нищо чудно Разград и може би Габрово (заради готиния предавател) да гонят топ 3 по слушаемост на това радио, хасковлии пък могат да се похвалят, че имат изобилие от качествени програми като Метроном и Витоша например...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 05 Дек 2020, 12:17

Регионалната програма на радио N-JOY за Шумен изобщо съществува, ли още ? Както се очакваше - дълго нямаше да се задържи, тя изобщо колко време съществува - изобщо имаше, ли я 1 година ? Доколкото знам, 1-2ма колеги от Шумен има и те ще могат да дадат подробности...

Музиката на радиото сутрин е много зле в предаването на Инспектор N-JOY - не знам изобщо кой го понася това ,,предаване”, много скучно, поне музиката да беше добра. Иначе през нощта чувам много хубава музика, не мога да сменя радиостанцията, не разбирам защо по-лошите песни се пускат сутрин, това да не е стратегия да си изгонят малкото слушатели, там където почти алтернативи няма - Монтана, Разград, Габрово, Перник, Тутракан (където Русе излиза доста добре) и т.н. ?
Последна промяна 1 на ShukiBG, променена общо 5 пъти
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
jorko
1000+
1000+

Мнениеот jorko » 05 Дек 2020, 12:21

ShukiBG написа:Регионалната програма на радио N-JOY за Шумен изобщо съществува, ли още ? Както се очакваше - дълго нямаше да се задържи, тя изобщо колко време съществува - изобщо имаше, ли я 1 година ? Доколкото знам, 1-2ма колеги от Шумен има и те ще могат да дадат подробности...

То не се ли приема сега в Разград? Едно време като беше Форте на тази честота беше по-надуто като покритие. :-\
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Re: Радио N-JOY - Само Хитове

Мнениеот ShukiBG » 05 Дек 2020, 12:25

jorko написа:
ShukiBG написа:Регионалната програма на радио N-JOY за Шумен изобщо съществува, ли още ? Както се очакваше - дълго нямаше да се задържи, тя изобщо колко време съществува - изобщо имаше, ли я 1 година ? Доколкото знам, 1-2ма колеги от Шумен има и те ще могат да дадат подробности...

То не се ли приема сега в Разград? Едно време като беше Форте на тази честота беше по-надуто като покритие. :-\

:D Че то ние в Разград едва БНР-тата от шуменската кула хващаме, че N-JOY сме тръгнали да гоним на 106.5 :Clap По-интересното е, че в Разград сякаш от Шумен радио Мая ми излиза най-добре, дори и от БНР-тата, което е чудесно за мен, но сигнала е напълно недостатъчен - цяла поза с насочване на антената на приемника трябва да заема. Очаквам смяната на честотата, ще се радвам ако някой чуе да съобщят сменената честота за Шумен - да съобщи, за да отида да тествам на най-добрата локация за Шумен в града и да кажа как е - ще останем без Мая, миналата седмица пробвах 105.4 (беше що годе добре), а на 99.7 пробива доста силно Фокус Русе и май ще се сбогуваме с Мая 99.8 - като ходя да пробвам за Мая, ще видя как е N-JOY....

Между Разград и Шумен има някакво възвишение/пречка/височина, която пречи за пробива на Шумен - за сравнение Русе си излиза слушаемо с леко пръщене в самия център на града, а от Шумен и на високото едва излиза нещо...

Ах, как ми липсват местните качествени програми Браво, Форте - много се радвам, че поне честотите на Браво попаднаха в ръцете на Мая, а не например в БТВ Медиа Груп...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Назад към