Радио България Он Ер

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
Stani
1000+
1000+

Re: Радио България Он Ер

Мнениеот Stani » 26 Май 2020, 13:35

ShukiBG написа:Още от преди съм забелязал, че звукът и покритието на БГ Он Еър от Русе на 103.9 е много добре, за мен нивото на сила на звука си е наред и се чува добре. Преди си мислех, че звукът на предавателя в Силистра на 92.3 е тих, но сега се чуват еднакво, силата на звука е еднаква, което ме кара да си мисля че може да са пипнали нещо. Вчера и БГ Он Еър в Добрич звучеше добре. Не го слушам толкова много, но събота и неделя си го пускам, музиката ми харесва....

Трябва да хванем сутрешния блок за да раберем. Един пример за ужасен звук - bTVRadio на 89.9 от Русе (то сигурно е така и с другите предаватели). Направо се дразня, като им слушам новините (затова рядко ги слушам). Звукът е много завишен и се чува гадно, Он Еър мисля че дори по-добре им се чуват новините...

Да, явно са пипали нещо, защото преди беше тих, но понякога беше добре, тоест ту е добре, ту не, дано сега остане така за постоянно. 
bTV имат гаден звук от телевизията, завишени средни и срязани високи и когато се излъчват филми, високите на филмите са леко филтрирани в студиата при записа и понеже има филтриране и на високите от апаратната за излъчване и става манджа с грозде, все едно слушаш флашка форматирана на 32kb. Не при всички филми е така, но при повечето, особено при турските сапунки.
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 26 Май 2020, 13:45

Сега слушам новините на Он Еър. На русенския предавател 103.9 има лек брум, при музика нищо не се чува, сега се чува леко при новините. Явно може още да се усили звука, но иначе е добре, слушаемо е....
-> ГЛАСУВАЙТЕ БЪДЕЩЕТО НА ФОРУМА -> - forum.predavatel.com:
viewtopic.php?f=3&t=25929
https://forum.predavatel.com/viewtopic.php?f=3&t=25920
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 26 Май 2020, 14:31

ShukiBG написа:Сега слушам новините на Он Еър. На русенския предавател 103.9 има лек брум, при музика нищо не се чува, сега се чува леко при новините. Явно може още да се усили звука, но иначе е добре, слушаемо е....

Не съм го слушал много, но вечер съм засичал при новините, че ги транслират от телевизията им, тоест новините от емисията на телевизията ги излъчват и по радиото и вероятно затова има брум, дали и през деня излъчват новини от телевизията не знам.
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 26 Май 2020, 14:39

Аз доколкото знам, всички новини, които звучат по радиото са от телевизията. Радиото няма собствени новини, всичко е от телевизията, явно както казваш ти е заради това....
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 26 Май 2020, 21:47

ShukiBG написа:Аз доколкото знам, всички новини, които звучат по радиото са от телевизията. Радиото няма собствени новини, всичко е от телевизията, явно както казваш ти е заради това....

Aбсолютно всички предавания по едноименното радио се транслират от телевизията. След полунощ звучат записи на по-стари предавания от тв ефира. Музиката е единственото, което прави радиото различно - до голяма степен идеята за плейлистът е взаимствана частично от някогашната трета програма на Алфа радио, която звуча отначало в Монтана и Габрово, а след това и в останалите градове, където ТИМ спечели честоти.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 26 Май 2020, 22:12

BestRadio написа:
ShukiBG написа:Аз доколкото знам, всички новини, които звучат по радиото са от телевизията. Радиото няма собствени новини, всичко е от телевизията, явно както казваш ти е заради това....

Aбсолютно всички предавания по едноименното радио се транслират от телевизията. След полунощ звучат записи на по-стари предавания от тв ефира. Музиката е единственото, което прави радиото различно - до голяма степен идеята за плейлистът е взаимствана частично от някогашната трета програма на Алфа радио, която звуча отначало в Монтана и Габрово, а след това и в останалите градове, където ТИМ спечели честоти.

И когато още на честотите вървеше Алфа на кръгъл час се включваше БОЕ с новини от телевизията.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 17 Авг 2020, 18:15

Бе това радио нема ли да земат да го спрат вече, върти музика от листата на Радио 1, защо е нужно по всяка станция да звучи едно и също, какъв е смисълът от това?!
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 17 Авг 2020, 18:39

На мен музиката на радио България Он Ер ми харесва повече от тази на Радио 1. Радио 1 има само едни новини на запис и толкова, докато България Он Еър пуска поне повече новини от телевизията. За жалост проблемът на Он Еър за звукът на някои места и покритието. Аз чаках с надеждата, че Алфа Радио ще се завърне, но за жалост това не се случи и няма да се случи - Алфа Радио наскоро беше закрито след години онлайн излъчване. Добра е идеята да го спрат, но за сметка на какво ? - преди спортно радио Гонг, беше заменено от радиото за балканска музика Вероника, така че дори и да се появи нещо, само да не е от сорта на Манджой :D :D

По-добре на повечето честоти на Радио 1 да се разположат Сити, Вероника и Енерджи, а България Он Еър да си остане....
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 17 Авг 2020, 19:01

Джорджи™ написа:
Stani написа:Бе това радио нема ли да земат да го спрат вече, върти музика от листата на Радио 1, защо е нужно по всяка станция да звучи едно и също, какъв е смисълът от това?!

При теб проблемът е, че е заглушавано от двете съседни през 0.1 МХц честоти.

Аз бих предложил Радио 1 да спрат, сто пъти по-добре Меджик ФМ и Мелъди да си свирят.

Това Радио 1 е егаси натегнята. >:(

Мелъди беше в ефира при нас и копираше Радио 1, което си излъчва класическите хитове от години, днес ремонтирах един приемник и го послушах, листата му е една и съща от години, нищо ново не чух :D ама това за него е нормално.

Назад към