Нощен блок .. ?

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Re: Нощен блок .. ?

Мнениеот mita6ki » 12 Фев 2012, 16:06

Да наистина има нужда от още нощни предавания. Понеже БНР се справят доста добре, ще бъде добре да има нещо малко по-различно - както казахте нещо за по-младите, по ежедневни теми, нещо отпускаще и най-вече интересно и забавно. Някякво нощно шоу с Ники Кънчев да речем (не че му се кефя, но той става). Малко американски тип може да е с разни майтапи и по свободен език. Хубаво е да има разбира се и сериозни теми, но нека не е чак толкова възвишено и отнесено като при БНР. Основно рпедимство това да стане по Дарик е и голямото им покритие.
Аватар
Аспарух
100+
100+

Мнениеот Аспарух » 12 Фев 2012, 22:47

Юнак написа:Без ентусиаст, който да обича хората безплатно и говоренето да му е в кръвта, няма как да се получи.

Много добре казано, Юнак! Това важи за всички водещи. Да си вземат бележка ;)
Аватар
Nasko
100+
100+

Мнениеот Nasko » 14 Фев 2012, 15:12

mita6ki написа:Да наистина има нужда от още нощни предавания. Понеже БНР се справят доста добре, ще бъде добре да има нещо малко по-различно - както казахте нещо за по-младите, по ежедневни теми, нещо отпускаще и най-вече интересно и забавно. Някякво нощно шоу с Ники Кънчев да речем (не че му се кефя, но той става). Малко американски тип може да е с разни майтапи и по свободен език. Хубаво е да има разбира се и сериозни теми, но нека не е чак толкова възвишено и отнесено като при БНР. Основно рпедимство това да стане по Дарик е и голямото им покритие.

Точно тези думи ми отбягнаха като пуснах темата. Знаех си, че има хора които желаят същото. Биха искали да си легнат в лятната нощ, и да слушат как другите се гласят да заминават на почивка, или пък вече пътуват към морето ... Ей такива работи са ми се набили в главата от предаванията на Карбовски навремето по Дарик :)
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 14 Фев 2012, 17:04

Карбовски закриваше Радиопирати преди новините в полунощ, доколкото си спомням. Май имаше някакъв много кратък период преди десетина години, в който правеше нощен блок между 0 и 2 ч., ако не се лъжа; само няколко месеца май, но единствения спонсор, който си намери, беше Слави Бинев и всичко се разсъхна.
Бинев тогава не беше евродепутат или лидер на гражданско движение като ГОРД - о не, имаше проблем с публичния си образ, примерно побоища по ресторанти или произход на средствата си, а искаше да купи времето и да го пълни с каквото си пожелае, напр. с чалга...

Забрави за Дарик. Нали ти казвам, важно е да обичаш хората безплатно.
Аватар
Nasko
100+
100+

Мнениеот Nasko » 14 Фев 2012, 19:39

Карбовски водеше Радио пирати, помня го тоя период. Но имаше и едно предаване всеки понеделник, точно както каза между 00:000 и 02:00. Не знам колко време вървеше това предаване, но помня колко много слушатели имаше и що народ звъняха..Точно такова предаване липсва според мен в БГ радио ефира. (като включим и едно спортно радио като Гонг, но това си е съвсем друга и болна за мен тема) ::)
Аватар
the_heaven
500+
500+

Мнениеот the_heaven » 15 Фев 2012, 03:18

Реално погледнато, в момента единствено БНР има ресурси за подобен нощен блок. Не само защото може да си позволи да работи на загуба без реклами в този часови пояс, но и може да експериментира с формати в по-свободен стил без да има риск от загуба на рейтинг.

В момента липсва школа за радиоталанти, място където да се обучават нови кадри и бих се радвал някъде в далечното бъдеще БНР да стартира младежка програма, ако не самостоятелна то поне комбинирана, примерно с Христо Ботев.

Като цяло идеята за нощни блокове ми се струва нереална, при положение, че даже Дарик, които се анонсират гръмко, че са първото частно национално радио, се скъпят за дежурен новинар и водещ в нощните часове.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 15 Фев 2012, 10:06

Много си прав, и аз мисля така (че в БНР е топката).
За Дарик само едно уточнение, че не се "анонсират гръмко", а набиват реален факт - не са просто първото, а единственото (частно национално). Оттук нататък, че се скъпят - скъпят се. >:(
Аватар
the_heaven
500+
500+

Мнениеот the_heaven » 16 Фев 2012, 06:31

Не оспорвам факта, а по-скоро, че се съпоставят наравно с БНР като вмъкват името си в абревиатурата и оттам БНДР и това ми се струва някак си без покритие. Щом в държави с по-малко население като Словакия могат да си позволят да излъчват новини и трафик информация през час през цялото денонощие, какво пречи и тук да се осъществи?
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 16 Фев 2012, 09:28

Да, не случайно е вмъкването в абревиатурата - това е стар протест, свързан с пълния член "-то" в ЗРТ, с което се фиксира името на БНР - "Българското национално радио" (чл.6), който предполага единственост.

Разбира се, абсолютно комплексарска и никому ненужна чекия, наложена навремето, доколкото съм се интересувал, от бившия програмен директор В. Танев.
Но да не разводнявам темата ви за термина "национален" :Clap - тя е като с телефонните измами: винаги се намира поредният бунак да се върже (с извинения за бунак, но това е, което няма да скрия, че мисля и за себе си - но се усетих вече).
niki_express
Нов
Нов

Мнениеот niki_express » 16 Фев 2012, 13:26

Юнак написа:Много си прав, и аз мисля така (че в БНР е топката).
За Дарик само едно уточнение, че не се "анонсират гръмко", а набиват реален факт - не са просто първото, а единственото (частно национално). Оттук нататък, че се скъпят - скъпят се. >:(

Исторически според обхвата радио Експрес е Първото частно национално радио у нас!
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 16 Фев 2012, 16:28

Напротив, според обхвата Експрес бе твърде далече от покритие на население, заради маломощните си предаватели. Критерият "национален" е уточнен в тълкувателно решение на Върховния административен съд от 2003 г.
Първият лиценз за международно съгласувани честоти (т.е. с право да слагат яки предаватели) плюс право за който и да било регион без допълнителен конкурс е именно на Дарик. След този лиценз (2000 г.) нямаше други такива лицензи. Останалото са "радиовериги" с регионални / местни лицензи.

Така че Експрес го пиши в графата верига, но не и национално. То и самото юридическо понятие възникна при първия и единствен конкурс, Експрес не участва в него - затова и "исторически" историята започва след 2000 г. 11 или 12 града имаха Експрес, не помня точно, много ги харесвах, язък...
niki_express
Нов
Нов

Мнениеот niki_express » 16 Фев 2012, 17:17

Аз говоря за времето преди 2000 година. До тогава експрес бе с мощни предаватели и излъчваше на честоти, на които след конкурса се настани дарик. Освен това преди конкурса за който говориш, градовете на експрес бяха с 2 повече - Русе и Бургас...Но моята информация е на база спомени, не претендирам да е 100% истина...
Аватар
Sacred
Нов
Нов

Мнениеот Sacred » 16 Фев 2012, 19:07

На мен ми се слуша Снимката на нощта.
Аватар
gadchet0-
100+
100+

Мнениеот gadchet0- » 17 Фев 2012, 02:08

Да,да ;D "Стига с тия снимки бе,дайте нещо за пиене" :Drunk
Канал Ком имаха наистина добър нощен блок :Clap И на мен ми липсва.. особено добър екип бяха Стефи Стаменова с тонрежисьора Боби Генов (ако не се лъжа за името му)
Доколкото си спомням преди да преместят студиото в София и радио Плюс имаше някакъв нощен блок :)
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 17 Фев 2012, 13:27

Защо регионалните програми на БНР в София и Видин не правят предавания за "Заедно след полунощ" на честотите на "Христо Ботев" и останалите местни радиостанции от полунощ до 3 сутринта?
Аватар
Nasko
100+
100+

Мнениеот Nasko » 17 Юни 2015, 23:22

Ей значи :( Темата е от преди три години и за жалост няма никакво развитие по нея....
Не знам само защо смятате, че през нощните часове няма активна аудитория. Сетете се само за всички онези, които работят през нощта: шофьори на таксита, автобуси, камиони, хора пътуващи по влакове автобуси и други такива, пазачи, сотаджии, полицаи, пожарникари, доктори и още една камара народ, не спят през нощта и се чудят коя телевизия да превъртят или кое радио да пуснат, защото докато са сменяли Фреш с ЕнДжой чуват една и съща песен ...
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 16 Юли 2015, 15:27

Да не говорим че ако си на смяна някъде на обект, където си принуден да ги слуша по цяла смяна, може да откачиш. Едни и същи песни уж хитове, постоянно по 30 пъти на ден!
Какво значи "само хитове" (н-жой)?!
Има песни които са били някога хитове, като цяло сами по себе си в списъка не значат нищо повече от всяка друга, но някой от екипа е решил, че са хитове и се въртят само те!
Я пуснете Витоша... върти се всичко от "оно време" до днес!

Edit: Георги
Премахнат ненужен цитат на предходен пост
Философ пълен!
Аватар
Nasko
100+
100+

Мнениеот Nasko » 22 Фев 2017, 12:03

Дано докато остарея да има развитие по въпроса :D
Аватар
cybercrackerbg
100+
100+

Мнениеот cybercrackerbg » 11 Мар 2017, 18:00

Колеги съфорумци, както знаете, нощните предавания от регионалните станции спират и няма да се излъчват по програма "Христо Ботев". Блокът на "Хоризонт" вече се излъчва на всички честоти на БНР и регионалните станции, и се казва Нощен блок на БНР. Отделно, знакови водещи на блока, като Румен Стоичков и Николай Атанасов, са в пенсия и не водят.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 11 Мар 2017, 18:39

Няма смисъл да има различни нощни блокове .. всичко трябва да е 1 другото е разхиштения на държавни средства

Назад към