Нощен блок .. ?

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
awesome
100+
100+

Re: Нощен блок .. ?

Мнениеот awesome » 24 Ное 2018, 09:39

Ще се завръща ли нощния блок?
клещи за демонтаж на тежести
Последна промяна 1 на awesome, променена общо 18 пъти
laststepdeal
Нов
Нов

Мнениеот laststepdeal » 08 Дек 2018, 04:44

здравейте ,

въпреки модерният ФМ укв радио диапазон , аз също слушам къси средни и дълги вълни.

от град Варна съм вечер до 3.30 се лови въпросния средновълнов поредавател от град Видин

но после няма никой ... писах им писмо питах няма ли начин да се увеличи някак силата на предавателя но за сега не можели а и надали ще стане

защото се искат куп работи за да стане и пари разбира се

интересно ми е едно време май 2016 година помня за послед но имаше всякакви предаватели на къси средни и укв вълни

най вече средни вълни имаше радио варна радио хоризонт радио христо ботев дори ловях радио Шумен ако бях на втория етаж във нас

после много гръцки сръбкси и турски и ромънски и вскяквкаи какви ли не радиа
дори на 1400 кц ако не бъркам се ловеше някакво църковно адвентско ли какво там за по 1 час радио към 9 вечерта

и изведнъж почти няма никого на средни вълни защо ?
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 08 Дек 2018, 11:16

Тенденцията е да се намаляват средновълновите предаватели, изискват се големи мощности, харчат много ток, качеството не е добро за това се премина към FM-a, който пък ще бъде изместен от цифровото радио DAB, интернетът и спътниците са другата алтернатива така, че MW и SW остават в историята!

Назад към