НПО иска да прави радио на турски в Кърджали

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
bubic
1000+
1000+

Re: НПО иска да прави радио на турски в Кърджали

Мнениеот bubic » 13 Юли 2012, 16:30

RRP,отново те обзе наивността и българската ,комунистическа пропаганда.

В България има само два вида човешки същества,в морален и традиционен смисъл-това са комунистите и хората. Техния манталитет е по-силен от всякакви цветове и посоки. В "пропаднала,комунистическа държава(цит-Ъгли)" като България няма и не може да има нито "десни",нито тесни,нито "леви",нито побелели,нито "сини",нито светлосини,нито "червени",нито бембени. РРП,напъни се и веднъж го разбери и точка-има само ХОРА и КОМУНИСТИ. Последните приличат на първите,само по анатомични и физиологични белези(признаци)..Занейки това,много по-лесно ще разбираш българската комунистиеческа кочина(купчина),наречена правно Република България и Българския народ,наречен от Петко Рачов Славейков "не народ,а м....". Сещаш се,нали. Моля те,ако си добър българин ,заедно да се опитаме да опровергаем писателя,поета,публициста,преводача,книгоиздателя и вестникоиздателя,просветителя и пр. П.Славейков. Или трябва всеки българин да се съгласи с него,или категорично да го орровергае.

Преди да бъде прострелян Ботев,той нарича един от българските "революционери" псе. Защото го е подлъгал и е повел тези 200 истински българи в саможервта за тези,които се криели от тях по мазетата и плевните,дори са показвали на турците посоката в която четата е заминала.Когато разбереш тези неща,трябва да изучиш българския комунистически режим и ЧАК ТОГАВА да съдиш с днешна дата. А с прескачане и непознаване на историята,нищо няма да разбереш....Но твоя воля.Допусни,че някои неща не ги знаеш и се съветвай с други. Ето,аз например съм изключително благдоарен на Ъгли,който ми препоръча филма по БНТ,който представя какво значи някой(не човек) да е подвластен на новокомунистическата пропаганда. Готов съм само за това да му направя достоен подарък. Ъгли ми отвори зениците на очите,покорно му благодаря.И ако на мен не вярваш,опитай се да разбереш неговата диагноза за пропадналостта на комунистическа България. Ако и това не помага,помоли го да ти разясни нещата. Засега никой на този форум не го е опровергал,може пък ти да успееш...
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 13 Юли 2012, 16:56

Ще ви помоля да не намесвате политическите си пристрастия тук, защото се отклоняваме от семантиката на форума.
По темата. Турско радио в България е странен проект. По тази логика би трябвало да звучи българска електронна медия от този спектър и в Турция. Абсурдна ситуация.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 14 Юли 2012, 01:12

Meloman № 1 написа:Ще ви помоля да не намесвате политическите си пристрастия тук, защото се отклоняваме от семантиката на форума.
По темата. Турско радио в България е странен проект. По тази логика би трябвало да звучи българска електронна медия от този спектър и в Турция. Абсурдна ситуация.

Няма кой да я поиска в Турция, а и колко са българите там!? Изселените турци ги гази носталгията, но вече са стари, младите няма какво да ги влачи насам.
@Юнак
Бакалавър счетоводство и контрол съм, работих 2 години по специалността, но ми писна от мизерната заплата и преспективата да съм счетоводител на бизнесмени със съмнителни финанси. Сега съм fire marshal (т.е. надзорник пожарна безопасност) тук - http://en.wikipedia.org/wiki/20_Fenchurch_Street, което като длъжност не е кой знае какво, но е добра основа да се върви нагоре. И вървя нагоре, макар, че целта не ми е издигане в работата, а да изкарвам достатъчно, за да задоволявам извънработните си нужди, които са доста по-стойностни. Ще ми се да ти видя контрареакцията на този пост, но уви няма - това е последното нещо, което пиша тук и въобще последното ми посещение под каквато и да е форма.
Успех на Мишо Щербак. Предавател ще го има и без мен. По-скоро форума - сайта си го има без който и да е от нас.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 14 Юли 2012, 10:13

Форумът постепенно се превръща в място за отрицателни емоции. Според мен ico_pol има интересни мнения, но безсмислените спорове, заяждания и обиди го принуждават да напусне, както много други вече го направиха.
Успех на ico_pol и до нови срещи на по-добри места ! :)
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 14 Юли 2012, 10:23

Очаквайте съвсем скоро : Bu Kardjali sesidir ! T?rk Kardjali rahat konu?un!!! Да ни е честито!
Чунким, санким, белким - аслъ българите сме овцедушки, за да се оставим простодушно да ни убедят под прикритието на граждански права на малцинствата, че те въобще не са задължени да знаят официалния език, напротив трябва да го игнорират като им се разреши да бъдат насърчавани да ползват майчиния и никой друг! Великолепно невежество! Ашколсун!
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 14 Юли 2012, 13:24

radiomanbg написа:Очаквайте съвсем скоро : Bu Kardjali sesidir ! T?rk Kardjali rahat konu?un!!! Да ни е честито!
Чунким, санким, белким - аслъ българите сме овцедушки, за да се оставим простодушно да ни убедят под прикритието на граждански права на малцинствата, че те въобще не са задължени да знаят официалния език, напротив трябва да го игнорират като им се разреши да бъдат насърчавани да ползват майчиния и никой друг! Великолепно невежество! Ашколсун!

Добре. Българите в Румъния, Молдова и Украйна знаят румънски и украински. Това значи ли, че не трябва да има медии на български там? Труците, живеещи в областни центрове, а не по села, също знаят български език. Но това значи ли, че не трябва да има радио на турски в Кърджали?

bubic, по принцип новата мода сред комунистите е да се авторекламират като партии с десни убеждения и дясна политика. Така печелят избори.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 14 Юли 2012, 17:17

Никога не съм изказвал мнение че не трябва да имат радио на майчин език. Но както искат да го имат, така и аз искам да знаят български за да се разбирам нормално с тях. Нещо с което абсолютно трябва да бъдат задължени. Права срещу задължения! Коректно е!!!
А не като отида в Кърджали д аме гледат накриво като говоря български и когато поискам да си купя нещо да не ми отказват защото си го искам на български. Вече съм го преживял , остава ти сега да отидеш и го разбереш сам.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 14 Юли 2012, 19:12

На ico_pool мога само да кажа, че е на прав път - да потърси собствения си интерес, а не (както преди последния си постинг) да търси вина у другите. Това бе и целта на моето обръщение към него, да е жив и здрав.
Трудно е, но е възможно. Ако не сме егоисти (в добрия християнски смисъл - "обичай себе си"), ако не разбираме интереса си, ще робуваме на чужди интереси.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 14 Юли 2012, 20:50

radiomanbg написа:Никога не съм изказвал мнение че не трябва да имат радио на майчин език. Но както искат да го имат, така и аз искам да знаят български за да се разбирам нормално с тях. Нещо с което абсолютно трябва да бъдат задължени. Права срещу задължения! Коректно е!!!
А не като отида в Кърджали д аме гледат накриво като говоря български и когато поискам да си купя нещо да не ми отказват защото си го искам на български. Вече съм го преживял , остава ти сега да отидеш и го разбереш сам.

Е, аз съм бил в Кърджали, но само за един ден и не съм имал проблеми с българския език. Но отчитам факта, че е напълно възможно и вероятно това, което казваш, да е истина.
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 15 Юли 2012, 01:55

radiomanbg написа:Никога не съм изказвал мнение че не трябва да имат радио на майчин език. Но както искат да го имат, така и аз искам да знаят български за да се разбирам нормално с тях. Нещо с което абсолютно трябва да бъдат задължени. Права срещу задължения! Коректно е!!!

А кой каза, че това радио не уважава официалния език?
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 15 Юли 2012, 10:58

Казва го всеки, който не желае да задължи малцинствата да знаят официалния език.
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 15 Юли 2012, 11:42

Това са общи приказки и мирише на манипулация. Имаш ли доказателства?
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 15 Юли 2012, 18:01

R R П написа:Това са общи приказки и мирише на манипулация. Имаш ли доказателства?

Въпроса ти е излишен - чети изказванията на политиците и неправителствените органзации по въпросите на малцинствата и не ти трябва да питаш!!!
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 15 Юли 2012, 18:24

Това са си твои измислици които разпространяваш като слуха за този дето спечелил бяла волга от тотото, а се оказало, че не е бяла, а черна и не я спечелил, а го блъснала.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 15 Юли 2012, 20:54

@radiomanbg,

Ти да нямаш педагогическо висше (или полувисше) образование?
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 17 Юли 2012, 19:31

Аватар
predavatel
1000+
1000+

Мнениеот predavatel » 25 Юли 2012, 17:56

http://www.vestnikataka.bg/2012/07/%D1% ... %80%D1%81/

Според вестник Атака, Сезгин Мюмюн е "съучредител на ГЕРБ". Честито! :Icecream
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 25 Юли 2012, 18:16

Той и "цар" Киро уж го бяха писали като такъв, но после се оказа друго.
Вестник "Атака" не се брои.
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 02 Авг 2012, 12:12

Не съм чел темата, защото не ми се четат тиради и разправии, но ще ви кажа само едно. Да, малцинствата имат право на собствена медия, собствени хора да правят програмите, на роден и разбираем език, това е човешко право, но в Англия и всяка една нормална европейска страна:

- циганите не грабят, не крадат и не обезличават цели села
- циганите не тормозят българите, не си позволяват да влизат в болници и да се бият с лекарите, да ги заплашват със смърт, защото техен събрат се е колил с друг и не са успяли да го спасят навреме
- етническите групи си живеят нормално, плащат си сметките са ток, живеят в законнни имоти, не надуват циганска музика до небесата по цигански сватби, рождени дни и прочие.
- членовете на етническите групи, било то индийци, пакистанци, китайци, турци имат лични карти и други документи, подлежат на наказателна отговорност.

И при всички тези своеволия, правителството дава стотици хиляди всяка година, я да си ги вземе от Франция или Скандинавия, я да ги интегрира, да им купи жилища. В същото време безработни българи с висше образование и две деца (примерно), живеят в мизерия и се чудят как да си изплатят данъците. Може да имаме балкански манталитет и да не приемаме различните, но циганите и тем-подобна сган са си го направили сами. Аман от толерантност. И както каза Саркози в един телевизионен дебат - само Хитлер може да ги оправи! Докато не се появи българския Хитлер - Бог да пази България, от малцинства и политици.

Edit:
Цигани ненаказано буйстват в Дряново
Цигани подпалват гражданска война
Как 40 цигани убиха момче пред очите на полицаи?
Роми убиха мъж, отмъстили за нападнат роднина
Циганин уби жена в Сливен, хвърлил я от балкона при кражба
Нова Катуница в Пловдивско – роми убиха българин!
Цигани убиха 26-годишно момче, полицията потулва случая.
Цигани убиха 88-годишен. дядо за 30 лева
Цигани убиха мъж в центъра на Димитровград
Цигани убиха българин, посягат на 12-13 годишни момичета
Ужас!!! Цигани Убиха Пенсионер Със Мотика За 5лв

Око за две, зъб за чене. Смърт за тея! Не знам как ще ме наричате, националист, национал-социалист, шовенист, няма значение, това е жалката истина. Интересно ми е ако на вас ви се беше случило нещо такова, дали нямаше да ги мразите от дъното на душата си.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 02 Авг 2012, 13:52

Не знам за какво става въпрос, но съм против ! :)

Назад към