radio nova

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
nov

radio nova

Мнениеот nov » 12 Май 2006, 15:29

shto tova radio go nqma be hora - samo tova slusham a v rabotata nqmam radio
Аватар
predavatel
1000+
1000+

radio nova

Мнениеот predavatel » 12 Май 2006, 17:29

Как така го няма ? http://www.predavatel.com/sounds/nova.m3u
UGLY_BOY

radio nova

Мнениеот UGLY_BOY » 13 Май 2006, 21:26

Между другото някой (май беше krassyo) беше казал, че Нова ще си разширяват обхвата и ще покрият и Русе. Като гледам, това май няма да стане, тъй като, ако толково много искаха да си разширяват обхвата, едва ли щяха да преотстъпят честотата си във Варна на NRJ.
Zen
1000+
1000+

radio nova

Мнениеот Zen » 14 Май 2006, 03:41

Ами информацията ми относно това е от човек в радио бизнеса. Не ми беше потвърдено обаче кога.
А колкото до NRJ във Варна, то проблемът с отстъпването на честотата явно не е голям, защото и Нова е на Метрорадио.
В крайна сметка ще поживеем и видим :)
Аватар
Sacred
Нов
Нов

radio nova

Мнениеот Sacred » 14 Май 2006, 14:33

[quote=""UGLY_BOY""]Между другото някой (май беше krassyo) беше казал, че Нова ще си разширяват обхвата и ще покрият и Русе. Като гледам, това май няма да стане, тъй като, ако толково много искаха да си разширяват обхвата, едва ли щяха да преотстъпят честотата си във Варна на NRJ.[/quote]

То е логично, три продукта на една фирма, да бъдат разпределени на такива пазари, че да й носят възможно най-голяма печалба.
Нова не е комерсиално радио, за разлика от NRJ, което ще носи много повече приходи.
Anonymous

radio nova

Мнениеот Anonymous » 14 Май 2006, 19:40

Да му се не знаят и хит радиата!

Сега лятото като отида във Варна какво ще слушам?! Хит... хит... хит...

Голяма релаксация ще падне, няма що!

Много проста работа.
Аватар
a69
1000+
1000+

radio nova

Мнениеот a69 » 14 Май 2006, 19:58

Сега лятото като отида във Варна какво ще слушам?! Хит... хит... хит...

Ако има само Хит...хит...хит ЩЕ има Фалит...фалит...фалит :P:
Това е сайтът! http://www.linkbg.info
crimson

radio nova

Мнениеот crimson » 14 Май 2006, 23:23

И с други радиостанции е така, но какво да се прави - всичко различно в ефира се заклеймява и само се чака удобен момент да се продаде далекосъобщителния лиценз! Спомнете си съдбата на много радиа, които в момента на най - добрите си дни откъм гледна точка слушаемост престават да съществуват! Най пресния пример, ощетени са слушателите в Русе! Преди беше Радио Гларус Бургас, да не говорим за Радио Тангра... Спирам до тук че ме хвана носталгията...
sugar-a

хм

Мнениеот sugar-a » 15 Май 2006, 12:51

идиотска история.
никога не съм развивал лоялност към определена радиостанция.
преди няколко години като се появи нова във варна ме накара да преоткрия радиото. сега в последните месеци се стигна до там че като не съм вкъщи, което е около 95 % от цялото време през което бодърствувам слушам радио нова.
мамка му!
пристрастих се, слушам го постоянно - на работа, в колата, навън с телефона.
преди няколко дена една приятелка спомена че "май щяли да го спират :shock: ", след тва изпихме по едно за забаваната клюка.
а сега какво? тази сутрин влизам в офиса, пускам писито, уредбата, натискам 3 на дистанционното и....опа, rhythm is a dancer, викам си ок, понякога има такива изцепки. та, свърши парчето и някъв женски глас псевдозаинтригувано и то много фреш почна да плямпа някви работи, които не чух поради вулкана който вече изригваше вътре в мен.

айдеее, мой човек, си викам, кво ще праим ся?!
баси. прекалено много работи се случихА че да го спрат ей така.

сещам се как се радвахме като пускаха нови предавания на меко казано големите имена, просперитет отвсякъде. няма да го спрат, развива се..друг път.

ок. няма да питам защо по дяволите го спряха, просто си представям колко много хора ще изпсуват наум, ще тропат с крак и ще пишат идиотски мнения като това из форумите...
лятото идва...всеки път като си представям идеалното лято, наред с плажа, слънцето, жените, луната, бирата стои и нова. какво ще е лятото без нова. баси. все едно да спрат бирата, и да пуснат още един измислен вид кока-кола на нейното място щот много се продавала.

комерса било хубаво нещо.

now playing: http://80.72.68.217:80/nova.ogg

идиотска история.
ico_pol
1000+
1000+

radio nova

Мнениеот ico_pol » 15 Май 2006, 13:23

В интерес на истината, преди да пуснат отново предавателя на ДЕЕА за Зимнича все ми се струваше, че има някаква разлика, пък била тя и малка между българсктие радиа. Е, от една седмица слушам само ДЕЕА и като заъвртях по едно време Фокус, после Резонанс, послушах при едни приятели малко Фреш... Е, гати еднообразието! Това не са различни радиа, това е просто едно и също! Все едно съм бил сляп! Как живеят тия...радиа!? Абсолютно непонятно ми е, като е едноооооо и също! Тъпанарски песнички и водещи, които приакзват, все едно са ги хванали на едно мято...аплодисменти на българските радиа. Докато съм в Свищов - ДЕЕА, като не съм CD! Аривидечи, българси радиомафиоти! :mad:
mayday()

radio nova

Мнениеот mayday() » 15 Май 2006, 14:22

За съжаление тва е положението и честно казано беше нормално да се очаква. То така се случи и в началото като тръгна в Стара Загора кадето след няколко месеца Нова беше заменено от БГ Радио. Нормално е големите и по-популярни радия на веригата да се разпространят колкото може повече, пък ако остане некоя честота в излишък да е за Нова. На този етап обаче такива вече няма и преди цифровизацията ако приемем че Метрорадио получат своя честота тогава няма да има Нова в страната...

Аве сателит му е майката, дано там не го спрат...
mvp
Нов
Нов

radio nova

Мнениеот mvp » 15 Май 2006, 20:14

Трагедия направо :mad: Едно радио, което да не бълваше "хит" след реклама след "хит" след реклама след .... и ей на - няма го във Варна :shock:

Добре че скоро си пуснах добър интернет че да го слушам там :lol:
UGLY_BOY

radio nova

Мнениеот UGLY_BOY » 15 Май 2006, 22:59

Накъде забихте, бе хора? Знам, че така става с много радиостанции в страната. Мисълта ми не беше такава. Не биех натам. Имах предвид, че едва ли, след като спира във Варна, ще тръгва в Русе. Безсмислено е, не смятате ли? Съмнява ме, че от Русе ще спечели повече, отколкото от Варна. Единствената причниа, поради която радио Нова може да тръгне в Русе, при създалите се обстоятелства, ми се струва, че е просто желанието на Метромедия да си купят и да си "запазят" още една честота в още един град, с цел след време да излъчват нещо друго, но не и Нова.
А феновете от Варна - за съжаление ще слушате радиото или on-line, или като имате път насам към София.
Аватар
Joro
Нов
Нов

Re: хм

Мнениеот Joro » 16 Май 2006, 00:52

[quote=""sugar-a""]идиотска история.
никога не съм развивал лоялност към определена радиостанция.
преди няколко години като се появи нова във варна ме накара да преоткрия радиото. сега в последните месеци се стигна до там че като не съм вкъщи, което е около 95 % от цялото време през което бодърствувам слушам радио нова.
мамка му!
пристрастих се, слушам го постоянно - на работа, в колата, навън с телефона.
преди няколко дена една приятелка спомена че "май щяли да го спират :shock: ", след тва изпихме по едно за забаваната клюка.
а сега какво? тази сутрин влизам в офиса, пускам писито, уредбата, натискам 3 на дистанционното и....опа, rhythm is a dancer, викам си ок, понякога има такива изцепки. та, свърши парчето и някъв женски глас псевдозаинтригувано и то много фреш почна да плямпа някви работи, които не чух поради вулкана който вече изригваше вътре в мен.

айдеее, мой човек, си викам, кво ще праим ся?!
баси. прекалено много работи се случихА че да го спрат ей така.

сещам се как се радвахме като пускаха нови предавания на меко казано големите имена, просперитет отвсякъде. няма да го спрат, развива се..друг път.

ок. няма да питам защо по дяволите го спряха, просто си представям колко много хора ще изпсуват наум, ще тропат с крак и ще пишат идиотски мнения като това из форумите...
лятото идва...всеки път като си представям идеалното лято, наред с плажа, слънцето, жените, луната, бирата стои и нова. какво ще е лятото без нова. баси. все едно да спрат бирата, и да пуснат още един измислен вид кока-кола на нейното място щот много се продавала.

комерса било хубаво нещо.

now playing: http://80.72.68.217:80/nova.ogg

идиотска история.[/quote]

Абсолютно! Забиха голямо КУРше с тази промяна! :vava:

За мен това е глупостта на глупостите, да спрат такова радио и то във Варна, точно в разгара, когато туристите наближават. Извинявайте, но миналото лято на плажа съвсем доволно разпусках с НОВА. Какво разпускане ще правя аз с Фреш!, СИТИ, НРДЖ и тем подобните хит щуротии. През 5 минути реклами и хитове, които да те изнервят.

Наистина, не ми се коментира тази глупост.
mvp
Нов
Нов

Re: хм

Мнениеот mvp » 16 Май 2006, 10:50

[quote=""Joro""]За мен това е глупостта на глупостите, да спрат такова радио и то във Варна, точно в разгара, когато туристите наближават. Извинявайте, но миналото лято на плажа съвсем доволно разпусках с НОВА. Какво разпускане ще правя аз с Фреш!, СИТИ, НРДЖ и тем подобните хит щуротии. През 5 минути реклами и хитове, които да те изнервят.[/quote]
Joro ти не беше ли един от най-запалените Fresh фенове :P: или се заблуждавам :wink:
Аватар
Exorcist
Нов
Нов

NRJ вместо NOVA??? WTH???

Мнениеот Exorcist » 16 Май 2006, 11:49

Увод:
Нямам думи да изразя възмущенето си!!!!! :mad: :mad: :mad: Пускам си радио "Nova" днес и какво чувам - вместо любимата си музика, чувам джингли на радио "NRJ" и че ще коментират "за или против чалгата"!

Изложение:
ИМАШЕ ЕДНО СВЯСТНО РАДИО ВЪВ ВАРНЕНСКИЯ ЕФИР - "РАДИО НОВА". ЯВНО ТОВА МНОГО Е ПРЕЧИЛО НА ПОТОКА ОТ КИНТИ НА НЯКОЙ МОЗЪЧКО! ЗАЩО БЪЛГАРИНЪТ ВИНАГИ ТРЯБВА ДА РАЗРУШАВА ИЛИ ОСКВЕРНЯВА ВСЯКО ХУБАВО НЕЩО?
ЗНАМ, ЧЕ ТОВА КОЕТО ПИША НЯМА ДА ПРОМЕНИ НИЩО! ЯВНО ВЕЧЕ ВСИЧКО Е ПИТО И ПЛАТЕНО, ГОСПОДА "ШЕФОВЕ"! ВИЕ МИСЛИТЕ САМО ЗА ВАШИЯ ДЖОБ, НЕ ВИ ПУКА ЗА СЛУШАТЕЛИТЕ! ВАШАТА МЕДИИНА ПОЛИТИКА Е ПАРОДИЯ!

Заключение:
"Няма, няма да вървя с наведена глава... Ще намеря смисъл да остана..."
img]http://betterpropaganda.com/images/artists/Sixtoo-image.jpg[/img]
So we can all be quiet and peaceable, and have a few beers together and listen to the Muuuuusic. And not make any wrong moves!
Anonymous

radio nova

Мнениеот Anonymous » 16 Май 2006, 12:31

:focus: Пичове радвайте те се че пак някакво хит радио али ако беше чалгичка кво щеше да правите а и да ви кажаварна си има достатйъчно много пари за вземане кво сега на другите ли да ги оставят :roll:
mvp
Нов
Нов

radio nova

Мнениеот mvp » 16 Май 2006, 13:40

[quote=""Anonymous""]:focus: Пичове радвайте те се че пак някакво хит радио али ако беше чалгичка кво щеше да правите а и да ви кажаварна си има достатйъчно много пари за вземане кво сега на другите ли да ги оставят :roll:[/quote]

Чалгичка, хит радио - за мене все тая. За последните 1-2 години ми се повдига от CHR радиата точно толкова, колкото и от чалга радиата. :yuck:
Аватар
Exorcist
Нов
Нов

radio nova

Мнениеот Exorcist » 17 Май 2006, 15:21

[quote=""mvp""]Чалгичка, хит радио - за мене все тая. За последните 1-2 години ми се повдига от CHR радиата точно толкова, колкото и от чалга радиата. :yuck:[/quote]

Напълно съм съгласен с mvp. Не искам слушам през няколко часа едни и същи песни под предтекст че са хитове. CD-плейъра в колата пуска по разнообразна музика от CHR-четата. Нека се напънат и да измислят нещо ново, вместо да подливат вода на радио станции като "Nova" :x
img]http://betterpropaganda.com/images/artists/Sixtoo-image.jpg[/img]

So we can all be quiet and peaceable, and have a few beers together and listen to the Muuuuusic. And not make any wrong moves!
UGLY_BOY

radio nova

Мнениеот UGLY_BOY » 17 Май 2006, 15:53

[quote=""Exorcist""][quote=""mvp""]Чалгичка, хит радио - за мене все тая. За последните 1-2 години ми се повдига от CHR радиата точно толкова, колкото и от чалга радиата. :yuck:[/quote]

Напълно съм съгласен с mvp. Не искам слушам през няколко часа едни и същи песни под предтекст че са хитове. CD-плейъра в колата пуска по разнообразна музика от CHR-четата. Нека се напънат и да измислят нещо ново, вместо да подливат вода на радио станции като "Nova" :x[/quote]
Никой не подлива вода на "Нова". Радио "Нова" е собственост на "Метромедия", които, ако не се лъжа, са собственици и на "БГ Радио" и "Радио 1". "NRJ" в България се представя от "Метромедия". Тоест, какво излиза - "Метромедия" просто спират едно свое радио ("Нова") във Варна и го оставят само на 101.7 в София, а пускат друго радио, което има много общо с тях, на 91.2 във Варна. Всичко е нещо, като пазарен трик. Пък и без това "Метромедия" според мен са създали "Нова", именно заради това - да излъчват нещо си там на свободните честоти, които и без това имат, а после, като се появи някой по-почеливш формат, да го заменят. Както отбелязах, в момента "Нова" излъчва само в София на 101.7. Сигурен съм, обаче, че, ако се появи нещо (били то фирма, която да влезе в консорциум с "Метромедия", било нещо друго), което да е по-печелившо като формат, "Нова" ще спрат излъчване и в София. Просто в България няма пазар за токова свестни и некомерсиални радиа.

Назад към