radio nova

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

radio nova

Мнениеот BestRadio » 17 Май 2006, 16:48

САМО МОГА ДА КАЖА, ЧЕ ВАРНЕНЦИ ГУБЯТ СЪС СПИРАНЕТО НА РАДИО НОВА :( А ТОВА ЕНЕРДЖИ АКО МИСЛИ ДА ГИ КОМПЕНСИРА С ЕДИН СЕТ НА ДИ ДЖЕЙ СЕДМИЧНО САМО СЕ ЗАБЛУЖДАВА!!!
Аватар
Exorcist
Нов
Нов

radio nova

Мнениеот Exorcist » 18 Май 2006, 12:43

[quote=""UGLY_BOY""]Никой не подлива вода на "Нова". Радио "Нова" е собственост на "Метромедия", които, ако не се лъжа, са собственици и на "БГ Радио" и "Радио 1". "NRJ" в България се представя от "Метромедия". Тоест, какво излиза - "Метромедия" просто спират едно свое радио ("Нова") във Варна и го оставят само на 101.7 в София, а пускат друго радио, което има много общо с тях, на 91.2 във Варна. Всичко е нещо, като пазарен трик. Пък и без това "Метромедия" според мен са създали "Нова", именно заради това - да излъчват нещо си там на свободните честоти, които и без това имат, а после, като се появи някой по-почеливш формат, да го заменят. Както отбелязах, в момента "Нова" излъчва само в София на 101.7. Сигурен съм, обаче, че, ако се появи нещо (били то фирма, която да влезе в консорциум с "Метромедия", било нещо друго), което да е по-печелившо като формат, "Нова" ще спрат излъчване и в София. Просто в България няма пазар за токова свестни и некомерсиални радиа.[/quote]

Фактът си е факт - заместват уникално радио с поредното CHR. Съжалявам медийната им политика :sorry: Толкова съм разочарован... :sorry:
img]http://betterpropaganda.com/images/artists/Sixtoo-image.jpg[/img]
So we can all be quiet and peaceable, and have a few beers together and listen to the Muuuuusic. And not make any wrong moves!
UGLY_BOY

radio nova

Мнениеот UGLY_BOY » 19 Май 2006, 21:52

Като заговорихте за радио "Нова", днес най-накрая го слушах по-обстойно, докато пътувах към университета. То наистина било много яко.
Аватар
borosport
1000+
1000+

radio nova

Мнениеот borosport » 19 Май 2006, 23:08

АБе добро е ама не се издържа постоянно да се слуша.Не става за дълго слушане. :wink:
Изображение
crimson

radio nova

Мнениеот crimson » 20 Май 2006, 00:29

Но е нещо различно и разнообразно! Затова го харесват хората. Никога не съм му бил заклет слушател, но от време на време си пускам Нова за разнообразие. Прекалено много станаха радиостанциите за хитове и вече ми е все едно коя слушам...
Zen
1000+
1000+

radio nova

Мнениеот Zen » 20 Май 2006, 04:30

Имам му сравнителен заместител (около 140 Ambient компилации), обаче радиото си е направено наистина професионално. Две думи по въпроса няма.
Фонотеката му е изключително приятна. Уви, слушателите му не са особено много. Но все пак има нужда от радиостанции като Нова, Джаз ФМ Радио, Класик ФМ а може би е време и да се появи радио специализирано в областта на електронната музика. Уви, тук не е Германия и чалгата се кутира много по-добре :( Просто селянията е повсеместна.
Priboia
Нов
Нов

radio nova

Мнениеот Priboia » 20 Май 2006, 11:06

[quote=""krassyo""]Имам му сравнителен заместител (около 140 Ambient компилации), обаче радиото си е направено наистина професионално. Две думи по въпроса няма.
Фонотеката му е изключително приятна. Уви, слушателите му не са особено много. Но все пак има нужда от радиостанции като Нова, Джаз ФМ Радио, Класик ФМ а може би е време и да се появи радио специализирано в областта на електронната музика. Уви, тук не е Германия и чалгата се кутира много по-добре :( Просто селянията е повсеместна.[/quote]

:da: Taka e! Селенията е повсеместна. Пуснете радио FG Париж през деня и чуйте какво пуска. http://shout01.tv-radio.com:8030/ И след това си пуснете FG Истанбул http://72.29.86.77:4500/
Какъв е резултат в европейски Париж(бюрокрация и лицензи)? Култова радиостанция в областта на електронната музика пуска хитове до скъсване!
В един изостанал и ориенталски Истанбул където си плащаш само данъци в общината по цял ден си буха яка музика. :roll:
Последна промяна 1 на Priboia, променена общо 20 пъти
Anonymous

radio nova

Мнениеот Anonymous » 20 Май 2006, 11:07

Абсолютно съм съгласен с теб Красьо, навсякъде по света радиата са профилирани и си имат своя публика. У нас всеки иска да избута другия, като смята че "неговата" музика е "по-добра", "номер1", "хит", "Единствена" и подобни надпревари кое е по-добър и Велики!? Краят на тази надпревара трябва да дойде по-бързо. Въпреки всичко след като имаме орган, като СЕМ те трябва да имат други критирии и да решават с каква тематичност да дават лицензи... :wink:
IlkoBG

radio nova

Мнениеот IlkoBG » 20 Май 2006, 16:31

Zdravejte, za men problemyt e po skoro v regulaciqta.... toest plashtash si i imash licenz za kakvo si iskash. Zhiveq v Germaniq i tuk za cqla germaniq 85 miliona choveka ima ne poveche ot 50-60 radia a v BG sa nad 200 za 7 miliona ot koito 4 miliona pensioneri toest neplatzhosposobni...

Po skoro popitajte sem zashto v BG ima 50 CHR radia, a sled tva pitajte tqhnite obstvenici s kakvi pari hgi izdyrzhat.. tova e mislq :) S)

Na vsichki e qsno che ot reklama ne se izdyrzha nito edno radio v BG, a tuk v germaniq samo licenza ti struva blizo milion evro... napravone e taka che da ima samo kachestveni stancii koito naistina da pechelqt ot tova korto pravqt... tova ne e cenzura a prosto doba regulaciq... i nekorumpiran SEM :)
BRANKOFF

RADIO NOVA

Мнениеот BRANKOFF » 20 Май 2006, 16:59

ABE TEJA DETO GO SPIRAT RADIO NOVA KVI SA NE RAZBIRAM????TO EDNO SVJASTNO RADIO DA IMA VUV VARNA I ETI NA.ISKAME SI RADIOTO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :alabala:
Zen
1000+
1000+

radio nova

Мнениеот Zen » 21 Май 2006, 05:04

Ами тия дето го спират са собственици и на Нова и на Енержи както беше написано 75484384 пъти. Това си е тяхно решение. Щом са решили, че ще печелят по-добре от Енержи, значи е така и замисли се, че е наистина така.
Това, че слушателския интерес е засегнат тях не ги касае особено, защото са частна медия и уви Нова не е радио за масовата публика и не носи приходи :( Ако накараш 2-3000 варненца да слушат радио Нова може и да го върнат. А колкото до това - и аз съм ощетен, защото като посетител на Обзор го слушах 2 години и това лято ще карам на дискове, но не мога да направя нищо.
Аватар
rafiki
100+
100+

radio nova

Мнениеот rafiki » 21 Май 2006, 22:04

radio nova e hubavo radio!!! 7/10
ico_pol
1000+
1000+

radio nova

Мнениеот ico_pol » 22 Май 2006, 08:29

Ей, затова искам да има чалга-радиа на повече места, та да няма съвсем приходи в тъпите хит радийца! Явно само това е начина някои дебели глави да се сетят, че може да се пуска нещо различно от топ40 на Щатите или Европа за тъпи еднодневки. Макар, че...като се замисля, едва ли някой ще се трогне да тръгне нещо качествено да прави по простата причина, че ще му излезе с пъти по-скъпо от това, да плаща на някакви сричащи, дрънкащи в еуфорично настроение "водещи". Жалко, че Троян не е близо до Румъния. Ако беше...сега нямаше да пиша това. Вчера от 10 часа слушане на радио, докато писах една курсова работа, да съм слушал не повече от час българско радио. То, не че има много в Свищов, но и да имаше, все тая. И румънците пускат хитове, но не циклят като ненормални на едно и също.
Аватар
borosport
1000+
1000+

radio nova

Мнениеот borosport » 25 Май 2006, 18:18

Че чалгата да не би да не е само еднодневки и кючеци.И чалга има навсякъде.Проблема е там, че зарибиха хората с радио Нова и сега го спират.И естествено, че хората ще скочат веднага срещу радиото на негово място,което си е автогол според мен.
Иначе за кой път трябва да се каже, че NRJ не е CHR радио.
А колкото до чалгията.Предпочитам еднодневки пред кючеци. :wink:
Изображение
ВЕНЦИ

radio nova

Мнениеот ВЕНЦИ » 25 Май 2006, 19:46

В София програмите на радиостанциите са на световен принцип - всяка една от тях има само един жанр, но общият им брой е голям и така се получава разнообразие. В провинцията проблемът е, че няма достатъчно голям брой радиостанции с различни програмни жанрове, а се излъчват само някои от строго профилираните и така се получава еднообразие. Като цяло в ефира на София има радиостанции за ретро музика, джаз, клубна музика, фолк музика, класическа музика, поп музика, новинарско радио и като прибавим двете държавни радиостанции, чуждите международни радиостанции и дори университетско радио, се получава разнообразие. Това сега е модерен и задоволяващ вкусовете принцип.
ARVEN_VE4ERNICA
Нов
Нов

radio nova

Мнениеот ARVEN_VE4ERNICA » 25 Май 2006, 22:53

Темата пак се е размила леко, а аз я следя от самото начало.
Искам да благодаря на всички приятели от Варна, които ни писаха, опитах се максимално точно да отговоря на въпросите на всеки един. Моля да не превръщаме изчезването ни от ефира в отчаяна кауза, каквато беше борбата за запазването на радио Тангра преди години. Понеже се появиха мнения, че някой на някого подлива вода, искам да подчертая, че няма такова нещо. Красьо го е обяснил достатъчно добре в постинга си.
Само в едно нещо не е прав - интересува ни всеки един слушател, защото без вас няма да ни има изобщо, не само НОВА, но и която и да е медия.
e Are Just A Moment In Time!
mvp
Нов
Нов

radio nova

Мнениеот mvp » 26 Май 2006, 17:03

[quote=""ARVEN_VE4ERNICA""]Искам да благодаря на всички приятели от Варна, които ни писаха, опитах се максимално точно да отговоря на въпросите на всеки един. ..... Красьо го е обяснил достатъчно добре в постинга си.[/quote]

Обяснил го е.... просто всичко е една максимална комерсиализация.

Да се надяваме че с времето "свободата" ще възтържествува. :x За момента Интернет е задоволително решение :)

Edit:
Sorry за "черния" пост, ама почти всички медии прекаляват с комерсиализацията (и нямам впредвид само БГ).
UGLY_BOY

radio nova

Мнениеот UGLY_BOY » 26 Май 2006, 23:13

[quote=""ARVEN_VE4ERNICA""]Темата пак се е размила леко, а аз я следя от самото начало.
Искам да благодаря на всички приятели от Варна, които ни писаха, опитах се максимално точно да отговоря на въпросите на всеки един. Моля да не превръщаме изчезването ни от ефира в отчаяна кауза, каквато беше борбата за запазването на радио Тангра преди години. Понеже се появиха мнения, че някой на някого подлива вода, искам да подчертая, че няма такова нещо. Красьо го е обяснил достатъчно добре в постинга си.
Само в едно нещо не е прав - интересува ни всеки един слушател, защото без вас няма да ни има изобщо, не само НОВА, но и която и да е медия.[/quote]
Между другото в скита с честотите ви, все още се чува:
София - 101.7,
Варна - 91.2
Трябва да изтриете второто.
ARVEN_VE4ERNICA
Нов
Нов

radio nova

Мнениеот ARVEN_VE4ERNICA » 27 Май 2006, 12:22

Ще стане, не сме го забравили. Само че то не е просто да се резне опашката на опънъра с някоя програмка. Работи се наново. :wink:
e Are Just A Moment In Time!
UGLY_BOY

radio nova

Мнениеот UGLY_BOY » 27 Май 2006, 21:21

[quote=""ARVEN_VE4ERNICA""]Ще стане, не сме го забравили. Само че то не е просто да се резне опашката на опънъра с някоя програмка. Работи се наново. :wink:[/quote]
Между другото, местили ли сте си предавателя? Защото сега в Студентски град, където ви чувах ужасно, ви чувам много добре. Обикновено най-добре чувам радиата, излъчващи от Алея Яворов, естествено. То аз какво ли се напъвам да хващам радио с уокменчето си, което приема с кабела на слушалките? Е, като изляза навън, всичките ги приема добре, де. Просто стената ми пречи!

Назад към