Радиата в северозападна България

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
[email protected]

Мнениеот [email protected] » 07 Юни 2006, 18:51

Кога най-сетне ще има в Козлодуй други радиа освен Елто и Хоризонт?
crimson

Мнениеот crimson » 19 Юни 2006, 23:32

Има и добри български радиостанции, например във Видин и Враца... Най лесно е нив от форума да се правим на литературни критици...Вярно е че водещите радиовериги не инвестират там, но това което го има като че ли задоволява местния пазар донякъде. Няма да е зле някоя верига да вземе да купи някоя от регионалните радиостанции и да пусне програма от София. Или пък да тръгнат една - две столични програми, мисля че за толкова ще има рекламен пазар...
Аватар
Dreamwave`
Нов
Нов

Мнениеот Dreamwave` » 27 Юни 2006, 09:34

В Монтана най ме радва Огоста Радио - през деня денс, понякога малко хаус и черно, а вечер - чалгичка. Може би този нов формат - не знам как да го нарека HotAC/Folk :P: изразява най-добре българския слушател :lud:
.. dream on ...
AM/FM
Нов
Нов

Тук и там

Мнениеот AM/FM » 27 Юни 2006, 09:48

Уви, прав си :mad:

Ама за всеки влак си има пътници :lud:

А относно пазара - каква реклама да правят там големите вериги?!

със здраве!
Аватар
Dreamwave`
Нов
Нов

Мнениеот Dreamwave` » 27 Юни 2006, 16:12

AM/FM, знаеш ли какво си мисля, че за България най-успешен ще бъде формат News/Folk :lud: Ако някой има куража да направи чалга новинарско радио просто ще разбие ефира :P:
.. dream on ...
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 27 Юни 2006, 22:13

Те "Веселина" не правят ли нещо подобно в момента?
Относно CHR/чалга радиото, то има много такива из България. Във Варна май такова беше "Bravo". И то е логично да си имат такова радио варненци. Нали си нямат радиостанция, която 24/7 да излъчва само чалга, каквито си имат доста от другите градове. И като добавим, че "Bravo" излъчват също и в Бургас, Добрич и Шумен, картинката става 6 точки!
Едно време, малко преди фалита си, радио "Омега" в Сливен беше такова. Но там не излъчваха чалга всяка вечер, а само в определени вечери.
Аватар
Dreamwave`
Нов
Нов

Мнениеот Dreamwave` » 28 Юни 2006, 08:28

Когато чух в Благоевград радио "Ултра" за първи път се уверих, че може да има такова животно като CHR/чалга. Даже една позната, докато слушаше радиото направи коментар, че водещите говорят бързо и динамично като Фреш и Витоша, само дето след това започва нещо от Топ 40, но в чалга вариант.
.. dream on ...
AM/FM
Нов
Нов

Българска работа

Мнениеот AM/FM » 28 Юни 2006, 08:38

[quote=""Dreamwave`""]AM/FM, знаеш ли какво си мисля, че за България най-успешен ще бъде формат News/Folk :lud: Ако някой има куража да направи чалга новинарско радио просто ще разбие ефира :P:[/quote]

Dreamwave`, шът, дума да не става!!! Бива ли така?! Как ще обсъждаш една толкова гениА(на)лна идея?

Естествено, че това ще си е абсолютното попадение!

А относно радио Браво- то програмата им си граничи с тази концепция.

със здраве!
= Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят Хаоса. =-
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 28 Юни 2006, 10:39

Когато се обявят конкурси.Спокойно.Скоро няма да се затирнат към Козлодуй.
Изображение
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 18 Юли 2006, 12:31

[quote=""crimson""]Има и добри български радиостанции, например във Видин и Враца... Най лесно е нив от форума да се правим на литературни критици...Вярно е че водещите радиовериги не инвестират там, но това което го има като че ли задоволява местния пазар донякъде. Няма да е зле някоя верига да вземе да купи някоя от регионалните радиостанции и да пусне програма от София. Или пък да тръгнат една - две столични програми, мисля че за толкова ще има рекламен пазар...[/quote]
Я дай ми пример за хубаво радио във Видин.Претендирам, че знам какво има във Видин и то е далеч от "добри радиостанции".
А колкото до рекламодателите-има какво и на кого да се рекламира :wink:
Изображение
Аватар
joro78
100+
100+

Re: Радиата в северозападна България

Мнениеот joro78 » 03 Дек 2007, 18:58

Радиоо Ведерник - гласът на северозапада!!) Студиото е във Видин а излъчва от РРТС Кънева ливада - Белоградчик. За за софраджийски изпълнения е добро! :Drunk
То тука е така!
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 04 Май 2010, 23:06

Високи изисквания, дори странни, а в кой град само е радиото... Какво ли всъщност представлява дано някой скоро да каже?
http://www.jobs.bg/f886497
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 05 Май 2010, 01:28

Ами, за времето в което стартира, радио ЕЛектрическиТОк беше едно съвсем прилично местно радио.
Едва ли съумяват да се развиват, защото развитието изисква не само желание, но и финансови и човешки ресурси, които не съм сигурен, че дори в града на Атомната централа биха молги да бъдат на нужното ниво... Но все пак - успех. Едно време сем. Барбови бяха много упорити и ученолюбиви в радио-начинанието си... и не празноглави като едни сем. Пардонови, например :tooth
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 05 Май 2010, 03:14

Те вече и чистачи като гледам не наемат без владеене на английски език :o
Вярно, култура, ама за какво им е водещ на радио в Козлодуй дето говори на английски език?!?
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 05 Май 2010, 08:06

radiator написа:Едно време сем. Барбови бяха много упорити и ученолюбиви в радио-начинанието си... и не празноглави като едни сем. Пардонови, например :tooth

Разказвали са ми странни неща за втората фамилия, но съм чувал, че преди програмите им са били водещи в региона - дали само заради чалгата и новините - друг въпрос...
damageplan
Нов
Нов

Мнениеот damageplan » 08 Май 2010, 15:24

Dreamwave` написа:В Монтана най ме радва Огоста Радио - през деня денс, понякога малко хаус и черно, а вечер - чалгичка. Може би този нов формат - не знам как да го нарека HotAC/Folk :P: изразява най-добре българския слушател :lud:

че Огоста има ли го отново? как и каде излъчва ( смисал по фир ли по и-нет ли на каква честота?)
Аватар
jorko
1000+
1000+

Мнениеот jorko » 08 Май 2010, 15:33

Ти не видя ли че това е пуснато през 2006 година??
damageplan
Нов
Нов

Мнениеот damageplan » 09 Май 2010, 11:21

:D не . и ми стана много чудно за огостата..... то има някви слухове за това радио че щяло пак да тръгне...
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 10 Май 2010, 15:03

martintzvetomirov написа:Те вече и чистачи като гледам не наемат без владеене на английски език :o
Вярно, култура, ама за какво им е водещ на радио в Козлодуй дето говори на английски език?!?

За чистачи не е нужно, но за радио което не излъчва само българска музика мисля че е задължително да се знае англииски на някакво основно ниво, нали все пак ще съобщават имената на песните и артистите.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 10 Май 2010, 15:35

Ниа сме си ниа - да са представа кой ка сака, важно а са запознаеме...
виж повече
- Я съм Красимир, ама ми викат Тоти. Не на футболиста, на Тодор Живков ми епрекора. Коги бех миничък, пишлеме рълви клас ма беха пратили да му носим цвеке, а я див сеянини са сбръка и уместо да кажем, че съм одил при тодор Живков съм казала че съм одил при Тоти Живков и они почнаа – тоти, Тоти. Та така до съга. Я съм на 40 години. Роден съм и живеем у Видин. Иначе мойто село /много го обичам/ е Дражници. Там у ружинска община. Много е убаво. Има брег и бара /река Лом/ и камара пустиняци. Иначе работим много пропаднала работа- журналист съм. Кво да прайм треба да се бачка. Работим у радио Фреш, у вестник Видинския мост и у вестник Кункурент. Те така. Но убаво, че работим, ама у радиото шеф ми е жена ми та я съм много послушен, ама упущили ме глей кво става. Те айде стига.
- абе Краси ти като си журналис и работиш у радио, я кажи що спре радио Ведерник, нещо фалираа ли, спреа ли го, кво стана - моа да си чул нещо???
- да кажем докъ не съ ма превариле ЩО ПИТАМ ЯЗЕ НЕ СТИГА РАДИО ФРЕШ ДО КУЛА, ЧЕ ПОЧЕРПИМЕ АКО ТРЕБА ТВОАТА ЖЕНА ...
- Па те яла ви пресконференция. Пръво за Ведерник. за съжаление на многото му слушателе у резервата оно спре щото негивоте чорбаджии семейство пардонови му дадао честотата под наем на друго радио. Другото радио требе да тръгне съвсем скоро и па че пуша яко чалга.На местото на другото им радио Бъден па че баде радио Енджой- музика секакава. те това е. за вторият въпрос- радио Фреш не моа да фърли до Кула, бате, щото нема толкова силица. Оно излъчва на честотата на бившето радио Гама и оно му е силицата 30-35 километра. И къде има брег но не моа да мине. Ако сакаш да го ловиш и да чуеш ка говорим требе да дойдеш по-близо до Видин. Ние у радиото пущаме местни реклами и четем местнви новини, а ония у Софеа пущат музиката и брецат.

Назад към