Смесване на NRJ с друг сигнал в София?

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
georgi
100+
100+

Мнениеот georgi » 19 Дек 2006, 13:43

Нали не ме бъркаш с адаша, чийто nickname във форума е на кирилица?
На него не само му се причуват, той си ги и търси. :)

А на мен Парламентарният канал хич не ми е в интересите през повечето време...
crimson

Мнениеот crimson » 19 Дек 2006, 20:07

[quote=""borosport""][quote=""crimson""]То бива беднотия и икономия, ама чак пък толкоз! Явно добре са източили БТК, и по специално НУРТС![/quote]
То там е да те пази Господ.И естествено заради БТК,която по незнайно какви причини се разпорежда в НУРТС при положение, че вече е частна компания, а предавателите би трябвало да са държавна политика и то свързана с националната сигурноста, но все пак в България няма невъзможни неща.[/quote]

Лошото е че вече и Господ не помага на старите раздрънкани ретранслатори! Лично аз гледам един, поразен от гръм си седи на един баир и три месеца няма кой да го опрваи... Обикновено НУРТС си имат по два (става дима за селските, няколко ватовите) и като се повреди единия, захранват другия и го включват към антенната система... А стария го ремонтират.. до следващия път! Ако изгори някой мощен предавател обаче настава трагедия! Например миналата есен в Северозападна България настана мълчание на Канал 1, заради сериозна повреда на предавателя в Белоградчик... Около месец всички ретранслатори препредаваха само шум...
Аватар
Аз съм
Нов
Нов

Мнениеот Аз съм » 19 Дек 2006, 20:16

Нормано е да има смущения точно на 89.5 в София.За това се сърдете не на БТК ами на КРС,защото само на 100км от София на същата честота излъчва ДЕЖ Пазарджик и е напълно възможно при различни атмосферни аномалии да се примесват двете радия.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 20 Дек 2006, 01:27

Защо на мен никога не ми се е случвало NRJ да ми се смеси с каквото и да било, не знам. Като се има предвид, че всеки ден минавам поне 15 километра из града. Дори това е една от радиостанциите, които хващам много добре.
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 20 Дек 2006, 23:13

a be crimson за кое село става въпрос дет го е ударило грум предавателя
а иначе това си е съвсем нормално в близост до предавателите да се рзнася по различни честоти радиата.
тук във враца експрес и радио враца излъчват от хижата а тя е на някаде 1000 метра от нас направо ама антената ми гледа точно натам и ги хващам на по 2,3 честоти (особено враца се чува напораво идеално на 88.4) а даже като се качиш на хижата и на честотата на сивер се чува от експрес (кеф :lol: )

Назад към