Чий е българския ефир ?

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
ico_pol
1000+
1000+

Чий е българския ефир ?

Мнениеот ico_pol » 19 Сеп 2006, 22:35

DAB-а няма ли да влезе в сила доста по-късно слрямо цифровата телевизия!?
crimson

Чий е българския ефир ?

Мнениеот crimson » 19 Сеп 2006, 23:25

[quote=""C.R.U-TO""][quote=""borosport""] а увеличаване на мощностите е вярното решение.[/quote]
НАПЪЛНО СЪМ СЪЛАСЕН КРС ДА РАЗРЕШИ УВЕЛИЧЕНИЕ НА МОЩНОСТИТЕ И ДА СЕ ЛОВЯТ И В ЧУХБИНА ДА ВИДЯХ ХУБАВО ЛИ Е[/quote]

Никой няма да се впечатли от нашите мощности! Техните радиостанции също ще се приемат качествено при тях! Най много някоя наша станция да спечели слушатели зад граница, предвид това че ние българите сме креативни и правим по качествени програми от тях...
Аватар
R R П
1000+
1000+

Чий е българския ефир ?

Мнениеот R R П » 20 Сеп 2006, 02:11

Наистина, хаотичното и мощно радио и телевизионно излъчване е дивотия и ще бъде отживелица един ден, но дотогава трябва да си разширим мрежата и да си увеличим мощностите.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Чий е българския ефир ?

Мнениеот borosport » 21 Сеп 2006, 14:25

Целта е не да се впечатлява някой ами като двете радиа са на една честота и нашия предавател е достатъчно мощен няма да се чува чуждата програма.А това със заглушаването не е решение.Какво ще се заглушава?И как да се предава радио на заглушаваната честота?
Освен това аз доста пъти казах, че политиката с малките регионлани радиа не е добра.Смятам, че трябва да се дава лиценз за област, а не само за един град.
Изображение
ico_pol
1000+
1000+

Чий е българския ефир ?

Мнениеот ico_pol » 21 Сеп 2006, 14:33

Все ме съмнява, че нещо не са изчислили честотите навремето и сега е такава каша. А, колкото до областните честоти, освен, че трябва нещо подобно, трябва и да се следи дали се покрива цялата област. Макар, че...как ще се покрие област Ловеч или Велико Търново с един предавател малко ми е странно. От Ловеч сигнал ще стигне, когато бутнат баирите след Ломец, т.е никога. За Дряново пък (мисля, че беше към В.Търново) и Трявна (те май са габровско, ама то разлика...няма) как ще ги огрее сигнал от обласния град не виждам. А, пакетно да се дават честоти...малко не става с тая политика на рушвети. Така с един рушвет ще се гепят 3-4 честоти, а иначе за всяка се гепи рушвет. А, горкия слушател...него кой ли го има за нещо. Появява се като някаква цифричка в анкета, която май е правена в нечия глава. :wink:
Аватар
borosport
1000+
1000+

Чий е българския ефир ?

Мнениеот borosport » 21 Сеп 2006, 14:46

Никой не е казал, че за всяка област трябва да са еднакви честотите.Нека да са различни.Където има пресечен релеф могат да се ползват няколко по-малки предавателя, които да са с малка мощност колкото да покриват насленото място.Иначе в равнините(Северна България, Тракия ),че даже и крайбрежието без проблемо може да се сложи на някое възвишение един мощен предавател и да си бичи оттам за цялата област.
Изображение
ico_pol
1000+
1000+

Чий е българския ефир ?

Мнениеот ico_pol » 21 Сеп 2006, 15:05

За Тракията номера става. Поне в по-голямата част, но в Северна България...да не се заблуждаваме, може да му викат поле, но има такива възвишения с такава денивилация, че Беклемето пасти да яде. :) А, от опит съм се убедил, че релефа е най-големия враг на УКВ и ТВ разпръскването.
Anonymous

Чий е българския ефир ?

Мнениеот Anonymous » 21 Сеп 2006, 15:27

Искам да Ви кажа едно нещо:

БЪЛГАРСКИЯТ ЕФИР Е НА ЛИЦЕТО КРАСИМИР ГЕРГОВ!

За какво пишете някакви демагогски простотии, когато това, което става вътре в държавата и то с помощта на държавата е много по-страшно от това, което идва от вън!
C.R.U-TO
500+
500+

Чий е българския ефир ?

Мнениеот C.R.U-TO » 21 Сеп 2006, 21:56

нямкой ще изброй ли всички медий на гергов
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Чий е българския ефир ?

Мнениеот predavatel » 21 Сеп 2006, 23:59

Красимир Гергов е в рекламния бизнес от 25 години. От 10 години е член на управителния съвет на Асоциацията на рекламните агенции (АРА). Председател на Българската голф асоциация. Притежава рекламна агенция "Крес", "Финлаб" ЕООД, "Номина" АД, "Голф клуб" ЕООД, "К консултинг" ЕАД, "Корект - С" ЕООД, "Айриш пъбс лимитед" ЕООД, НПС ЕООД, "Южен голф" АД, "Професионална голф асоциация - професионален спортен клуб" АД. Участва като собственик в: "Медиа маркет" АД, "Парк плакат" ООД, "Войс медиа" ООД, "Пиеро - 97" АД, "Център по маркетинг мениджмънт" АД, Радиокомпания Си-Джей, включваща Jazz FM, Classic FM, N-Joy и Z-Rock. Фирмата “ГЕО АДВАЙЗЪР” ЕООД, лицензиант на честотите на Радио N-Joy в Хасково и Разград наскоро придоби основния пакет акции от “Макс Ченъл” АД. Последната фирма притежава лицензиите на Телевизия "7 дни" за град София. На 24.07.2006, с решение на СЕМ, на "ЛЕНД КЪМПАНИ" ЕООД, свързана според вестник Капитал също с Гергов, бяха прехвърлени лицензиите за излъчване на телевизионния канал CTN. (виж viewtopic.php?t=1702 )

Диляна Грозданова, изпълнителен директор на ТВ7 е още по-категорична: "Поведението на КРС е абсолютно нагло. КРС си превишава многократно правата, те не могат да спрат конкурсите и процеса на лицензиране, просто това не е в техните правомощия. Един човек може да печели чрез монопола - за сметка на цялото общество, което губи от монопола. Този човек мрази конкуренцията и прави всичко възможно, задкулисно, такава конкуренция да няма. Името на този човек е Красимир Гергов."

viewtopic.php?t=1673

Медийната компания “Болкан нюз корпорейшън“, чиято собственост в България е националната телевизия Би Ти Ви, през август подаде документи в Комисията за защита на конкуренцията (КЗК), за придобиване контрола върху “Радиокомпания Си.Джей“.

viewtopic.php?t=1912

[quote=""в. Дума""]Интервю с Красимир Райдовски
- За Гергов се говори, че е собственик на Би Ти Ви. Каква е връзката му с Би Ти Ви, защото официално телевизията е на Мърдок ?
- Мърдок си е продал името. Отказал е да влезе в собствеността докато не види финансовите резултати. Когато започват да влизат парите в телевизията Мърдок се появява като собственик. Може би Краси държи някакъв процент, собствеността знаете непрекъснато се сменя, но това не е най-важно. Най-важното не е да си юридически собственик. Ако държиш парите на телевизията, за какво ти е да си собственик? За да плащаш данъците?
- Добре, а по какъв начин Гергов държи парите на телевизията?
- Чрез фирмата си "Пиеро", чрез рекламата. Цялата реклама в Би Ти Ви влиза през "Пиеро" и през неговата "Крез". Но ние говорим за друго, говорим за собствеността. Дали Краси Гергов е юридическият собственик или не, това няма съществено значение. На мен ми е много добре известно, че когато тръгна конкурса за лицензията, за честотата, Гергов даде парите за офшорната компания. Преведе ги през банката на едни мои приятели, няма да споменавам техните имена, защото може би не са искали да бъде известен този факт.
Ето илюстрация за това, че не е важно Гергов, моят приятел, добър, почтен човек, честен човек, да бъде собственик на телевизията. За него е много по-важно, да държи парите й. А Краси Гергов чрез своите рекламни фирми най-вече "Пиеро 97" държи 100 % от рекламата на Би Ти Ви и той може да си прави каквото си иска с нея. Ето един конкретен пример. Бяха ме помолили да участвам в едно предаване, няма да кажа кое, за да не рефлектира върху екипа му. Когато се разбра, че ще участвам, се обадиха на водещата и й забраниха. Втори, още по-фрапиращ, е случаят с Маргарита Михнева. Тя отиде да взима интервю от една рекламодателка. Гергов й се обади от Щатите и й забрани да го прави. Нещо повече, той й каза: "Аз теб ще те уволня, ако го направиш." Краси Гергов и друг път се е изявявал като негласен собственик на телевизията. Но аз пак отново твърдя, че не е важно кой е юридическият собственик, а кой държи парите.
- Освен чрез парите на "Пиеро" и рекламата по какъв друг начин Гергов контролира Би Ти Ви? Свои хора в ръководството ли е назначил?
- Да, вижте обстоятелствата около назначаването и смяната на директорите на телевизията. Първият директор беше Светлана Василева, която е негов човек от "Триада комюникейшънс". "Триада" беше еднолична собственост на Краси Гергов. Вярно е, че минаха няколко пререгистрации на собствеността, вярно е, че той я продаде на Рон Финли, но в същото време двамата с Финли бяха съсобственици на ирландския пъб в "Радисън". Краси Гергов не е човека, който си зарязва работния кон в калта.
- Т.е. говорим за поредица от привидни сделки?
- Говорим за пререгистрации, но в крайна сметка тези хора са едни и същи. На мястото на Светлана Василева дойде Вики Политова. Вики Политова беше в "Лео Бърнет". А "Лео Бърнет" Гергов купи от моят приятел Никос Бердесис през 1996 г. По същото време във фирмата влезе Вихра Хаджиганчева, която е съдружник на Гергов във "Войс медиа". Нещата са много елементарни, само че човек трябва да знае къде и как да чете. В това няма нищо лошо, всеки иска да бъде богат. Обаче в България има контролни органи. Тези контролни органи трябва да следят за чистотата на медиите.
Има закон, който забранява собственици на рекламни агенции и хора, занимаващи се с рекламна дейност да бъдат собственици на електронни медии. Тук вече можем да попитаме - защо разрешават на хора като Гергов да нарушават закона? И кой им разрешава? Вместо СЕМ да контролира електронните медии, моят приятел Райчо Райков ми изпраща поздравления за Байрама. Гергов искаше да има радио и беше купил две радиостанции - "Класик FM" и "Джаз FM". По-късно, когато влезе в сила законът, се освободи привидно от тази собственост.
Но аз си спомням, че когато се зараждаше идеята за радио НЕТ оперативките, сухите тренировки и всички планьорки се водеха в кабинета на Гергов или пък в негово присъствие. Там собственици са социолозите-предприемачи - Андрей Райчев и Кънчо Стойчев. По-късно вестник "Монитор" описа цялата случка, цяло фолио изписаха хората за собствеността и далаверите около радио НЕТ. Въпреки това СЕМ не направиха абсолютно нищо. Хората доказаха, че собственици на Радио НЕТ са Андрей Райчев и Кънчо Стойчев, които също са собственици на рекламни агенции.
- И съсобственици на пипълметричната компания "TV План TNS", която обслужва интересите на Гергов...
- Това е вече друга тема, която също носи много пари.
- Кои са собствениците на "TV План TNS"?
- Последната регистрация от 1994 г. в съда показва, че "TV План TNS" е собственост на двамата социолози предприемачи - Кънчо Стойчев и Андрей Райчев, а Би Би Ес Ес държи около 1%. Манипулирайки числата, които определят рейтинга на дадена медия, те контролират и паричните потоци. От тези потоци, естествено, "TV план TNS " получава своето. Основната цел на всички тези хора, са парите, нищо друго. Дали са рекламни агенти, дали са строителни предприемачи, социолози, политолози, продавачи на морал това в случая няма абсолютно никакво значение. Те имат една-единствена цел в живота си - да правят пари. И то колкото може повече пари.
- Каква част от рекламния пазар държи Гергов?
- В момента това, което аз знам, е, че той държи около 95% от рекламния пазар на електронните медии. Може би, ако се беше намесил друг голям играч като "Видео интернешънъл", обстановката щеше да се промени. Аз съм разговарял с шефовете на ВИ - според тях в цялата схема се е намесил активно Красимир Гергов. Още повече, че са известни разговорите му с бившия шеф на БНТ Кирил Гоцев - как го е рекетирал и го е заплашвал ...

http://www.duma.bg/2005/0705/060705/obshtestvo/ob-3.htm[/quote]

[quote=""в. Дневник""]Интервю с Красимир Гергов
Говори се, че сте новият собственик на телевизия "7дни", как ще коментирате това?
- Да, чух подобни неща. В тази връзка, както и относно предположенията, че имам участия в Би Ти Ви, "Триада", "Фокс лайф" и др., ще кажа, че не мога да имам такива, понеже ми е забранено по закон. Въпросът ви е хубав. Той ми припомни, че през 1999 г. се прие закон, насочен конкретно против мен. Сигурен съм, че Нели Огнянова направи всичко възможно да ми попречи да инвестирам или пък да стана партньор в някои от големите медии. Според мен този закон попречи и на развитието на медиите, а и бе противозаконен.
- Категоричният ви отговор относно това имате ли собственост в телевизия "7 дни" е "не" - така ли?
- Не, защото нямам право по закон. Не казвам, че нямам договор, който да урежда мой финансов интерес. Не казвам също така, че нямам влияние като авторитет - това е нещо, което не може да ми бъде забранено по закон. Нямам право да притежавам акции и най-глупавото нещо от моя страна би било да съм директен собственик в "7 дни"...

http://www.yvox.net/modules.php?op=modl ... 0&thold=0l[/quote]

И така, кратко обобщение:
bTV (Balkan News Corporation), FoxLife (Balkan News Corporation), GTV (Triada Communications), CTN ("ЛЕНД КЪМПАНИ" ЕООД), 7 дни (Макс Ченъл / "ГЕО АДВАЙЗЪР" ЕООД), Jazz FM, Classic FM (Радиокомпания Си-Джей, Balkan News Corporation, Balkan News Radio), N-Joy (Радио Нет на Андрей Райчев и Кънчо Стойчев и "ГЕО АДВАЙЗЪР" ЕООД), Z-Rock (Радиокомпания Си-Джей), TVPlan / TNS, KRES, Piero-97, Balkan News Outdoor, К консултинг, Корект - С, Финлаб ЕООД, Номина АД, Голф клуб ЕООД, Айриш пъбс лимитед ЕООД, НПС ЕООД, Южен голф АД, Професионална голф асоциация - професионален спортен клуб АД. Медиа маркет, Парк плакат ООД и други ...
Anonymous

Чий е българския ефир ?

Мнениеот Anonymous » 23 Сеп 2006, 12:07

...и естесрвено Heritage finance fund, който срещу наем ще експлоатира Thaicom 3, но с име БАЛКАНСАТ на 50.5 изток...
Аватар
Vasil Ivanov
100+
100+

Re: Чий е българския ефир ?

Мнениеот Vasil Ivanov » 20 Юни 2016, 08:36

10 години по-късно тази тема отново е актуална!
Турските радиа вчера 19.06.2016 на обяд и тази сутрин 20.06.2016 са все така на лице. Вчера излезнаха много РДС-и и тези радиа са от Истанбул. Ето едно видео което за пореден ни показва какво ние ще слушаме през лятото. Дори в по-високите части на 96.8 на което върви Радио Фокус Смолян излиза друго турско радио. Положението е същото и с Веселина на 94.3,Христо Ботев на 96,Дарик на 104.
https://www.youtube.com/watch?v=C3XtIHQ ... e=youtu.be
az
500+
500+

Мнениеот az » 20 Юни 2016, 09:45

Vasil Ivanov написа:https://www.youtube.com/watch?v=C3XtIHQ ... e=youtu.be

This video does not exist.
Аватар
Vasil Ivanov
100+
100+

Мнениеот Vasil Ivanov » 20 Юни 2016, 10:04

Аватар
Vasil Ivanov
100+
100+

Мнениеот Vasil Ivanov » 20 Юни 2016, 10:21

На тези кадри се вижда ясно как се заглушава сигнала на Веселина 94.3,Витоша 90.9, THE VOICE 88.2 при завъртане на антената излиза добре,но другите две радиа пръщят.
https://www.youtube.com/watch?v=2RJzXRMd7IM
Аватар
Vasil Ivanov
100+
100+

Мнениеот Vasil Ivanov » 20 Юни 2016, 11:10

Втора част:
https://www.youtube.com/watch?v=rwpBc2POM5k

Новините в 11 по радио Веселина-94.3:
https://www.youtube.com/watch?v=iq939wcEROA
Веселина 10 минути по-рано:
https://www.youtube.com/watch?v=iwGwG3pHWno

Новините в 11 по радио Витоша 90.9:
https://www.youtube.com/watch?v=Wj1z_AzKBxY

THE VOICE Radiо 88.2:
https://www.youtube.com/watch?v=22akM618gqw
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 20 Юни 2016, 11:39

Това е просто безобразие! >:(
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 20 Юни 2016, 12:32

Кое му е безобразие ?? да си смени приемника .. може ли такова нещо ! :D :D :D :D
Аватар
Vasil Ivanov
100+
100+

Мнениеот Vasil Ivanov » 20 Юни 2016, 12:49

А защо да си сменям приемника? На телефона и на стар касетофон излиза турски програми. Просто казвам какво съм засякъл. Това не е от днес. Вчера на обяд беше така. Реших че е нещо моментно, но това не е така. И днес тези турци превземат ефира.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 20 Юни 2016, 14:55

Нищо никой не превзема , просто има спорадични приемания !

Назад към