Лош ефирен звук на радиостанциите.

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
tufata
100+
100+

Re: Лош ефирен звук на радиостанциите.

Мнениеот tufata » 12 Мар 2016, 15:14

ЖОРО написа:Мен AЧХ не ме интересува ! замеририх целия спектър на звука от 30Hz до 15KHz както и панорамите ! които са си нормални ..Кой ти е доказал слуха ?? Още веднъж пусни една невярна информация и ще видиш какво ще ти се случи !

Ти явно не знаеш най-малкото както е АЧХ като гледам. Излагаш се тотално. Панорами, такъв термин в звуковата наука няма...трагедия си!
Ако искаш да питаш пред кой съм го доказал, а не кой, няма да разбереш защото просто явно си далече от този вид хора.
Философ пълен!
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 12 Мар 2016, 15:25

Ако нямаше панорами ..всичко щеше да е Mono философе ! Ама забравих че слушаш с Вефа !
tv-fen
100+
100+

Мнениеот tv-fen » 12 Мар 2016, 15:46

А какво е АЧХ? Благодаря предварително.
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 12 Мар 2016, 15:47

ЖОРО написа:Ако нямаше панорами ..всичко щеше да е Mono философе ! Ама забравих че слушаш с Вефа !

Това което казваш именуваш за панорами не знам какво е, може би са хармоници... а ако наистина казваш панорама на стерео звученето то работата е много зле!
Има различни по запис и канали звук, монофоничен, стереофоничен, многоканален и тн...
Не разбрах на какво слушаш радиото както и от къде понеже било супер качествено?
Ако го слушаш на някой Техникс дори най-високият им клас които си мислиш, че звучи добре, ясно е че ще ти харесва, но това не значи, че реално е вярно. На скопа може да видиш дадената синусоида в даден момент и дадена честота, но и кога каква е амплитудата в целия спектър като динамика.
Звук не се гледа на картина а се слуша с ухо да ти го кажа аз.
Един скапан кондензатор по пътя на звука и в скопа ще имаме една видна крива, но на ухо ще имаме разлика чута от глух.
Ако не знаеш реално коя песен как трябва да звучи, значи нищо няма да чуеш.
От много ослушане на качествена система, човек запомня всяка песен как трябва да звучи и при пусната през скапана система, веднага усеща къде е проблема. Ако не може да помни или иска да вярна точност прецизно, то намери си дадена песен в нужните качени формати, слушай я спрямо това в ефира и ще усетиш за какво говоря. Ако нямаш качествена техника или не си слухар, няма да стане и така.
Философ пълен!
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 12 Мар 2016, 15:48

tv-fen написа:А какво е АЧХ? Благодаря предварително.

амплитудно честотна характеристика
Философ пълен!
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 12 Мар 2016, 16:19

Казах ти че взимам директен стрийм от студиото който влиза преди да се енкодира в енкодера и от там да тръгне по сателит ...единственото което прави еднкодера е дамаха клипинг ..и от там е възможно да ти звучи по дървено ..(орязан от към динамика)
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 12 Мар 2016, 16:27

ЖОРО написа:Казах ти че взимам директен стрийм от студиото който влиза преди да се енкодира в енкодера и от там да тръгне по сателит ...единственото което прави еднкодера е дамаха клипинг ..и от там е възможно да ти звучи по дървено ..(орязан от към динамика)

Това не си го казал! :)
От къде го взимаш този сигнал? То ако е така и както се твърди, че проблема е София в кодера и стримма, ясно че ще си доволен от сигнала, но това никой не може да го ползва.
Сигнала във всички населени места минава през София. В нета не знам от не съм питал, понеже не ги слушам от там.
Значи процесор си трябва за това качено на сателит.
Философ пълен!
tv-fen
100+
100+

Мнениеот tv-fen » 12 Мар 2016, 16:33

И защо България Он Еър е с-такъв лош звук? От липса на пари ли е, защото един приятел така твърди.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 12 Мар 2016, 16:37

Не е до пари,просто някой така е решил че е по добре. За мен най добър звук е този на ''Хоризонт'' и ''Радио 1''
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 12 Мар 2016, 16:40

tv-fen написа:И защо България Он Еър е с-такъв лош звук? От липса на пари ли е, защото един приятел така твърди.

От това че няма за начало кой да им настрои нещата, хем че им го предложих безплатно.
Това съм предложил на няколко радиа.
Където трябва ще се купува техника, но един не лош процесор е към 500-700лв. При инвестиция на техниката във всяка кула, студио, заплати, тия пари са едно нищо.
Отделно не е проблемите масово са други както казах.
Философ пълен!
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 12 Мар 2016, 16:43

Stani написа:Не е до пари,просто някой така е решил че е по добре. За мен най добър звук е този на ''Хоризонт'' и ''Радио 1''

Хоризонт, Ботев, Бг радио не случайно за на ниво...
Н-жой, Фреш, Сити, НРЖ, БгОнАир... целта е просто да звучи нещо някъде, какво се чува никой не го вълнува.
Сити по оправиха нещата, но има на къде още. Н-жоя може да се изкара звук и до страхотен, но отдела е трагичен. И да го изкарат с тая фонотека пак няма да ги слушат...
Философ пълен!
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 12 Мар 2016, 16:43

Пусни си го през нета и виж как е макар и окастрен !

Сигнала от студиото заминава до НУРТС от там се ъплинква през Плана към 45 изток и излъчва с 192Kbps Stereo Друг е момента че основно това радио използва предаватели произведени от УКВ Практика ! И аз искам Електроника с Омниа 7 процесинг на всяка точка .. ама няма !
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 12 Мар 2016, 16:53

. Н-жоя може да се изкара звук и до страхотен, но отдела е трагичен. И да го изкарат с тая фонотека пак няма да ги слушат...[/quote]

В София сигнала си е ОК както и чрез САТ !
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 12 Мар 2016, 16:53

ЖОРО написа:Пусни си го през нета и виж как е макар и окастрен !

Сигнала от студиото заминава до НУРТС от там се ъплинква през Плана към 45 изток и излъчва с 192Kbps Stereo Друг е момента че основно това радио използва предаватели произведени от УКВ Практика ! И аз искам Електроника с Омниа 7 процесинг ама няма !

Е защо бе предавателите са им Еленос, поне повечето, на ниво са си. Тук таме скапан сателитен приемник но не до толкова, че да срине тотално звука. Такъв си им е звука на сателит. Интересното е, че никой не си дава зор.
Философ пълен!
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 12 Мар 2016, 16:56

ЖОРО написа:. Н-жоя може да се изкара звук и до страхотен, но отдела е трагичен. И да го изкарат с тая фонотека пак няма да ги слушат...

В София сигнала си е ОК както и чрез САТ ![/quote]
В цялата страна са зле, това при тях е проблем от студиото.
Те нямат проблемите като Алфа и БгОнАир. При тях нещата са скапана настройка, типично звучене и за З-рок.
При отговора които ми дадоха преди 2-3г, оказах за помощ.
Философ пълен!
tv-fen
100+
100+

Мнениеот tv-fen » 12 Мар 2016, 17:10

tufata написа:
Stani написа:Не е до пари,просто някой така е решил че е по добре. За мен най добър звук е този на ''Хоризонт'' и ''Радио 1''

Н-жоя може да се изкара звук и до страхотен, но отдела е трагичен. И да го изкарат с тая фонотека пак няма да ги слушат...

Последното изречение е голяма глупост.
Последна промяна 1 на tv-fen, променена общо 12 пъти
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 12 Мар 2016, 17:12

Има и нещо друго,правят го умишлено,компренсират звука,някой станции повдигат средните и ниските и леко занижават високите за да звучи по обемно,всичко се прави умишлено не е проблема до процесорите,просто така са решили,по тази причина не слушам ''fm+'' отвратителен процесинг съчетан с лека премодулация на предавателя в Самоков. Изпратих им една камара имейли за този предавател и отговор никакъв и вече не се занимавам и не ги и слушам.
tv-fen
100+
100+

Мнениеот tv-fen » 12 Мар 2016, 17:12

ЖОРО написа:. Н-жоя може да се изкара звук и до страхотен, но отдела е трагичен. И да го изкарат с тая фонотека пак няма да ги слушат...

В София сигнала си е ОК както и чрез САТ ![/quote]
И в Пловдив сигнала е ОК. Както и музиката и новините.
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 12 Мар 2016, 17:22

tv-fen написа:

В София сигнала си е ОК както и чрез САТ !

И в Пловдив сигнала е ОК. Както и музиката и новините.[/quote]
Казхах никъде не е ОК, и няма как да е след като от студиото не излиза ОК!
За фонотеката какво е глупост? 3-4 песни се въртят на всеки половин час САМО хитове, с през останалото време още 10, това е по цял ден всеки ден.
Човек да е идиот пак няма да изтрае.

Ако надуват честоти или намаляват някои, няма как да звучи по обемно. има само как да звучи ня вярно и дразнещо. Които иска да звучи с повече бас или високи, може да си надуе корекции при него, но веднъж скапан звук може да се оправи много трудно.
За по обемен си има стерео експандери. А тука не е до умишлено скапване колега, тука е до това какви са им критериите за качество на този които е настройвал нещата.
Философ пълен!
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 12 Мар 2016, 17:27

Според мен е някаква мода,повечето радия са с процесинг,звучене като Фреш и Фм+,дори и някой телевизии са с такова звучене,bTV и NOVA.

Назад към