Лош ефирен звук на радиостанциите.

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
Stani
1000+
1000+

Re: Лош ефирен звук на радиостанциите.

Мнениеот Stani » 26 Юни 2020, 19:07

Джорджи™ написа:
scarface5 написа:Защото не заслужаваш, смени си радиото за левче и ще ги хващаш навсякъде. И, ако тръгне ДАБ, искам да не си спираш радиото, ще има 48 килобита за любимото ти Енерджи и 24/32 за другите, повече от достатъчно за твоето дигитално слушане. И ще забраним мобилните стриймове за крайните клиенти на мобилните оператори, за да не товарят клетките, и за да стимулираме слушането на ДАБ+ - твоята мечта

Недей да пишеш врели некипели, казах ти още вчера. Защо си трол? :o

Не се карайте, вероятно причината е зашумяване на ефира от интернет доставчици и сателитни приемници на Виваком и Булсатком, при мен приемника на Виваком излъчва шум по целият обхват и слаби станции е почти невъзможно да се слушат.
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 27 Юни 2020, 16:35

Аре таман темата е съживена, да припомня лошия звук на Дарик. Трябва да го усилят на сила и качество, защото когато търся автоматично радиа, е с най-слаб звук, дори и до предавателя, а когато съм го усилили сменя на друга станция, ми гръмват тъпаните. :rtfm
Изображение
Гласувай бъдещето на forum.predavatel.com тук

Изображение

Тази година слушах Авторадио повече
ефирно, отколкото онлайн!
:Idea
Изображение
Аватар
alex2510
100+
100+

Мнениеот alex2510 » 27 Юни 2020, 17:38

Stani написа:
Джорджи™ написа:
scarface5 написа:Защото не заслужаваш, смени си радиото за левче и ще ги хващаш навсякъде. И, ако тръгне ДАБ, искам да не си спираш радиото, ще има 48 килобита за любимото ти Енерджи и 24/32 за другите, повече от достатъчно за твоето дигитално слушане. И ще забраним мобилните стриймове за крайните клиенти на мобилните оператори, за да не товарят клетките, и за да стимулираме слушането на ДАБ+ - твоята мечта

Недей да пишеш врели некипели, казах ти още вчера. Защо си трол? :o

Не се карайте, вероятно причината е зашумяване на ефира от интернет доставчици и сателитни приемници на Виваком и Булсатком, при мен приемника на Виваком излъчва шум по целият обхват и слаби станции е почти невъзможно да се слушат.

Аз като слушам радио на системата си за домашно кино и като си пусна телевизора, настъпват едни смущения в радиосигнала, независимо колко силен е сигнала на която и да е станция. При положение, че антената представлява едно кабелченце, вързано за антенния вход на ДВД-то, а на телевизора ползвам кабелна ТВ...
ТВ Новините
My YouTube Channel
#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи :o
:bg:
Радиото у дома: JVC TH-S11 с антена жица.
Радиото в колата: Ford CD 5000 RDS EON
Радиото на телефона: Samsung SM-A500FU (Galaxy A5 2015)
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 09 Юли 2020, 19:36

Джорджи™ написа:Значи правят смущения между 87 и 108 МХц.
А между 180 и 240 МХц дали ги има същите смутители?

Може и да има, трябва да се провери.

Назад към