Лош ефирен звук на радиостанциите

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
Stani
1000+
1000+

Re: Лош ефирен звук на радиостанциите

Мнениеот Stani » 09 Юли 2020, 19:36

Джорджи™ написа:Значи правят смущения между 87 и 108 МХц.
А между 180 и 240 МХц дали ги има същите смутители?

Може и да има, трябва да се провери.
Студио UQ
Нов
Нов

Мнениеот Студио UQ » 10 Мар 2021, 20:22

Stani написа:От тия нищо не става, то и звукът на телевизията им е отврат, надути средни, филтрирани високи!

Здравей, колега,
Може ли да кажеш от твоите наблюдения кои радиостанции в ефира звучат коректно с точни, а не фалшиви ниски, средни и високи?
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 10 Мар 2021, 20:46

Студио UQ написа:
Stani написа:От тия нищо не става, то и звукът на телевизията им е отврат, надути средни, филтрирани високи!

Здравей, колега,
Може ли да кажеш от твоите наблюдения кои радиостанции в ефира звучат коректно с точни, а не фалшиви ниски, средни и високи?

От тези, които се приемат при мен, най добър звук имат Хоризонт, Хр.Ботев и Радио 1. БОЕ е със повдигнати баси, Радио София е със повдигнати ниски и средни, подобно е положението и със Фреш, но там е по-добре, Дарик е горе долу добре, но пък при тях микрофоните им не са както трябва, компресора им е зле!
Студио UQ
Нов
Нов

Мнениеот Студио UQ » 10 Мар 2021, 21:00

Stani написа:От тези, които се приемат при мен, най добър звук имат Хоризонт, Хр.Ботев и Радио 1. БОЕ е със повдигнати баси, Радио София е със повдигнати ниски и средни, подобно е положението и със Фреш, но там е по-добре, Дарик е горе долу добре, но пък при тях микрофоните им не са както трябва, компресора им е зле!

Мерси за отговора.
Сега пуснах бтв радио от сайта им, от линка и не ми хареса звука - някак ми изглежда, че сигналът го вземат от някой външен предавател и го препредават онлайн.
Няма еквалайзер - плосък изкривен звук без басове и с неточни останалите.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 10 Мар 2021, 21:10

Студио UQ написа:
Stani написа:От тези, които се приемат при мен, най добър звук имат Хоризонт, Хр.Ботев и Радио 1. БОЕ е със повдигнати баси, Радио София е със повдигнати ниски и средни, подобно е положението и със Фреш, но там е по-добре, Дарик е горе долу добре, но пък при тях микрофоните им не са както трябва, компресора им е зле!

Мерси за отговора.
Сега пуснах бтв радио от сайта им, от линка и не ми хареса звука - някак ми изглежда, че сигналът го вземат от някой външен предавател и го препредават онлайн.
Няма еквалайзер - плосък изкривен звук без басове и с неточни останалите.

То и на телевизията не им е добър, освен това не спазват наредбата на СЕМ за еднакво ниво на реклами, звукът на филмите им е по-слаб от този на рекламите!
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 10 Мар 2021, 21:12

Кой пък изобщо би си го причинил това - да слуша bTV Radio :D ?

Звукът наистина е много лош, дразнещ за ухото. Аз лично съм го пускал само в събота/неделя в 14ч/15ч/16ч, когато има специални новини от радиото..

Отдавна си има лидер сред новинарските радиостанции, където всичко си е перфектно - Радио Фокус :)
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)
FM/MW/LW/SW/AIR Receiver: XHDATA-D808
DAB/DAB+ Receiver: Panasonic RF-D10, Sony XDR-P1DBP
TV: Leadstar D10

Представител от -> Район - Североизточен !

Назад към