DAB и DAB+ в България.

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
qwerty1
500+
500+

Re: DAB и DAB+ в България.

Мнениеот qwerty1 » 21 Май 2019, 18:44

ShukiBG написа:
qwerty1 написа:
ShukiBG написа:
qwerty1 написа:
Джорджи™ написа:
qwerty1 написа:Съгласен съм за всичко, но не съм съгласен с това, че FM радиото не се слуша.

С течение на времето ще се слуша от все по-малко и по-малко хора. Самото движение на нови продукти, които поддържат ДАБ+ и спирането на производство на устройства, които приемат ФМ, ще го ускори.
qwerty1 написа:Не ми се спори за глупости. Само казвам, че не си прав.

Не ти се спори, защото си слаб и опорната ти точка издиша. За какво въобще пишеш, след като не те интересува и си слушаш интернет стрийминг на телефона?

За първото май си прав, а за второто - интересува ме, защото когато нямам интернет, а не съм забравил слушалките ми, слушам FM през телефона.

FM радиото вече изчезва от смартфоните. Те новите смартфони вече нямат 3.5mm жак за слушалки, пък за FM радио да не говорим. И моят терефон има FM радио като твоят, но много рядко ми се налага да го включат. Много малко нови модели ги правят с FM радио (най-вече китайските, не толкова известни марки). Хората или си слушат радио в колата или си купуват портативни приемници като мен. Аз имам джобно радио Sony XDR-P1DBP и си го нося в джоба като телефон. Бъдещето е в ДАБ...

Аз съм напълно против за слушането на интертет радиа. Те погубват удоволствието от DX-инга. На мен ще ми е много по-интересно да се опитвам да хващам ДАБ и ФМ станции като се качвам по ,,чукарите" на града (например Разград, където живея), отколкото с един клик вече да сш пускам станциите. Аз изобщо не очаквам да чуя в последните 10 години ДАБ в малки градове като Разград. Дано поне в последните 5 години да чуя някакво ДАБ+ излъчване от София ! ДАБ от Букурещ си го ловя от години около Разград (дори на високото и в самият град) и съм си доволен...

Моя телефон е нов и корейски, но си има радио. Просто някои модели телефони нямат радио, за да се плаща за платени приложения за музиката.

То е добре да има ФМ радио в телефоните, обаче както виждаме, все по-малко производители добавят ФМ радио в смартфоните си...

Наистина е добре за слушателите, но за YouTube, Spotify и Apple Music ще е по-зле, защото ще печелят по-малко.
Джорджи™
500+
500+

Мнениеот Джорджи™ » 21 Май 2019, 19:03

qwerty1 написа:Наистина е добре за слушателите, но за YouTube, Spotify и Apple Music ще е по-зле, защото ще печелят по-малко.

А те имат нещо общо с нас, защото... ? Предполагам, защото сме им колония и слуги, нали така?

Положението в момента с радио в телефоните е горе-долу изравнено - колкото имат, толкова и нямат, т.е 50:50.

А иначе ДАБ+ радиата не са по-скъпи от ФМ радиата. Най-долната граница при ФМ е по-ниска, но това е защото китайските "само ФМ" стоки се продават от по-отдавна.
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 21 Май 2019, 19:09

Джорджи™ написа:А те имат нещо общо с нас, защото... ? Предполагам, защото сме им колония и слуги, нали така?

Естествено, че имат общо не само с нас, а с целият свят.
Джорджи™ написа:А иначе ДАБ+ радиата не са по-скъпи от ФМ радиата. Най-долната граница при ФМ е по-ниска, но това е защото китайските "само ФМ" стоки се продават от по-отдавна.

Повечето хора, които слушат радио, не се интересуват дали приемникът е качествен, а гледат само цената да е не повече от 30-40 лева. Само радиолюбителите си взимат скъпи приемници :)
Джорджи™
500+
500+

Мнениеот Джорджи™ » 21 Май 2019, 19:17

qwerty1 написа:Естествено, че имат общо не само с нас, а с целият свят.

Имах предвид, че ние сме бедни и тези услуги специално не печелят от българите.
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 21 Май 2019, 19:22

Джорджи™ написа:
qwerty1 написа:Естествено, че имат общо не само с нас, а с целият свят.

Имах предвид, че ние сме бедни и тези услуги специално не печелят от българите.

Повечето българи са бедни, но някои, които не са си плащат.
Джорджи™
500+
500+

Мнениеот Джорджи™ » 21 Май 2019, 19:42

qwerty1 написа:Повечето българи са бедни, но някои, които не са си плащат.

А не е ли по-добре да се въведе някаква такса/данък за всеки човек, примерно по 1 лев на месец и с тези пари да се пуснат повече цифрови телевизии на 40ти канал, и да се пусне цифровото радио с голям брой радиостанции?
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 21 Май 2019, 19:52

Джорджи™ написа:А не е ли по-добре да се въведе някаква такса/данък за всеки човек, примерно по 1 лев на месец и с тези пари да се пуснат повече цифрови телевизии на 40ти канал

Не съм съгласен- някои хора даже нямат пари и за хляб, а ти ще искаш да плащат 12 лева на година. :bg:
А и освен това, даже и да има такъв данък, нищо няма да се промени.
Джорджи™
500+
500+

Мнениеот Джорджи™ » 21 Май 2019, 19:54

qwerty1 написа:Не съм съгласен- някои хора даже нямат пари и за хляб, а ти ще искаш да плащат 12 лева на година :bg:

Да бе, нали Костал в Пазарджик сега ще отворят нови 1200 работни места и стартовата заплата при тях е 1100 лева на месец.
1 лев на месец може да се опрости социално на най-бедните.
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 21 Май 2019, 19:55

Джорджи™ написа:Да бе, нали Костал в Пазарджик сега ще отворят нови 1200 работни места и стартовата заплата при тях е 1100 лева на месец.
1 лев на месец може да се опрости социално на най-бедните.

1 100 лева едва ли ще е най-ниската заплата там, сигурно лъжат и ще е най-високата. А и както писах по-горе, този данък нищо няма да промени.
Джорджи™
500+
500+

Мнениеот Джорджи™ » 21 Май 2019, 20:06

qwerty1 написа:А и както писах по-горе, този данък нищо няма да промени.

Защо смяташ, че 7 милиона лева на месец нищо няма да променят? Това са много пари. 1 милиард 260 милиона лева за 15 години.
az
500+
500+

Мнениеот az » 21 Май 2019, 20:44

Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 21 Май 2019, 20:58

Джорджи™ написа:А не е ли по-добре да се въведе някаква такса/данък за всеки човек, примерно по 1 лев на месец и с тези пари да се пуснат повече цифрови телевизии на 40ти канал, и да се пусне цифровото радио с голям брой радиостанции?

Едно време имаше такава такса, но беше на семейство.
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 21 Май 2019, 21:44

Джорджи™ написа:
qwerty1 написа:А и както писах по-горе, този данък нищо няма да промени.

Защо смяташ, че 7 милиона лева на месец нищо няма да променят? Това са много пари. 1 милиард 260 милиона лева за 15 години.

Защото в България парите само се усвояват :(
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 22 Май 2019, 09:06

Джорджи™ написа:
qwerty1 написа:Повечето българи са бедни, но някои, които не са си плащат.

А не е ли по-добре да се въведе някаква такса/данък за всеки човек, примерно по 1 лев на месец и с тези пари да се пуснат повече цифрови телевизии на 40ти канал, и да се пусне цифровото радио с голям брой радиостанции?

Аве цифровия ефир заминава ти повече програми искаш .. муха ха ха ха ха ха ха
Джорджи™
500+
500+

Мнениеот Джорджи™ » 23 Май 2019, 12:31

При демокрация се дава право на хората да решат чрез гласуване и което е с мнозинство, то се приема.
В случая, 65% от държавите в Европа са приели цифрово радио. 20 гласа срещу 11 гласа.

Държави с цифрово радио:

Румъния
Сърбия
Хърватия
Словения
Австрия
Чехия
Словакия
Полша
Германия
Франция
Великобритания
Италия
Испания
Холандия
Белгия
Дания
Норвегия
Швеция
Гърция
Турция

Държави без цифрово радио:

Русия
Беларусия
България
Украйна
Латвия
Литва
Естония
Босна и Херцеговина
Македония
Албания
Финландия

За България е важно да покаже на западните си партньори и не само на тях, че България иска да се развива.
Това ще докара инвестиции и нещата ще тръгнат да се оправят.

Освен цифрово радио, трябва да се спре да се хвърля пясък по улиците през зимата, защото този пясък се раздухва във въздуха и става все едно си в пустиня.
Също трябва да се помисли и за отводняването на улиците, защото при дъжд се наводняват и стават плавателни канали.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 23 Май 2019, 12:49

За България е важно да покаже на западните си партньори и не само на тях, че България иска да се развива.

Освен цифрово радио, трябва да се спре да се хвърля пясък по улиците през зимата, защото този пясък се раздухва във въздуха и става все едно си в пустиня.
Също трябва да се помисли и за отводняването на улиците, защото при дъжд се наводняват и стават плавателни канали.[/quote]

Надали радиото ще ти докара инвестиции в държавата..

Отговора е ТВЪРДО НЕ !
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 23 Май 2019, 13:05

Джорджи™ написа:Също трябва да се помисли и за отводняването на улиците, защото при дъжд се наводняват и стават плавателни канали.

Съгласен съм, юни миналото лято имаше доста наводнения.
Аватар
минстрел
100+
100+

Мнениеот минстрел » 23 Май 2019, 14:25

Би могло да се забранят и азбестовите производства.
Джорджи™
500+
500+

Мнениеот Джорджи™ » 23 Май 2019, 14:39

qwerty1 написа:
Джорджи™ написа:Също трябва да се помисли и за отводняването на улиците, защото при дъжд се наводняват и стават плавателни канали.

Съгласен съм, юни миналото лято имаше доста наводнения.

Ако е твърдо не, да разбирам ли, че в България цари тоталитарен режим по-лош от този в Северна Корея?
Къде са демокрацията в България и правото на гражданите да решат как точно да живеят?
Аватар
минстрел
100+
100+

Мнениеот минстрел » 23 Май 2019, 14:48

Джорджи™ написа:При демокрация се дава право на хората да решат чрез гласуване и което е с мнозинство, то се приема.
В случая, 65% от държавите в Европа са приели цифрово радио. 20 гласа срещу 11 гласа.

Държави с цифрово радио:

Румъния
Сърбия
Хърватия
Словения
Австрия
Чехия
Словакия
Полша
Германия
Франция
Великобритания
Италия
Испания
Холандия
Белгия
Дания
Норвегия
Швеция
Гърция
Турция

Държави без цифрово радио:

Русия
Беларусия
България
Украйна
Латвия
Литва
Естония
Босна и Херцеговина
Македония
Албания
Финландия

Също трябва да се помисли и за отводняването на улиците, защото при дъжд се наводняват и стават плавателни канали.

Забележка - в Киев върви ДАБ радио.

Назад към